Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek bankowy. Sprawdź, czy pieniądze klientów są zagrożone

Podatek bankowy. Sprawdź, czy pieniądze klientów są zagrożone

Wyświetlaj:
hbjhb / 83.28.240.* / 2015-07-10 10:04
Bo pewnie tak będzie - zapłacą klienci. Trzeba było opodatkować tylko banki z zagranicznym kapitałem.
Nie ma nic za darmo. Skądś te pieniądze trzeba wziąć i jeśli myślicie, że prezesi wezmą to na klatę to znak, że już czas zrobić odwyk od telewizora.
qweerty / 193.111.166.* / 2015-07-10 10:04
w kogo uderzy? Każdy podatek uiderza w pracowników, którzy sa na samym dole drabiny, zarabiają gorsze i to ich się będzie zwalniać. Ta pisowska lewacka mentalnośc nigdy się nie zmieni. Uderzą w banki, buahahaha. W Polaków uderzycie. Myślicie, że kasjerka w banku to ile zarabia? To nie bedzie zarabiać w ogóle,
bolo787 / 5.60.92.* / 2015-07-10 10:04
Może i się odbije ale na tych co ma. Nareszcie ktoś bierze się za te banki .
dex / 213.238.76.* / 2015-07-10 10:02
złodziejskie banki niech płacą tak samo zagraniczne super markety ,lokaty w banku są smieszne nic od banku nie dostajemy tylko hu..ą płacimy za to ,że obracają naszym i pieniędzmi.jak ja dostałem od kumpla
kasę na obrót i nią obracałem handlując autami to odpalałem mu 10 % od zarobku na danej sztuce. a tym kur... dajesz hajs na którym zarabiają i jeszcze płać im za to ,tamto utrzymanie konta ,przelew taki ,sraki itp.
niekażdybiednyjestgłupi / 176.221.121.* / 2015-07-10 10:00
Aniby kto ma zapłacić jak nie klienci? Prezes banku z własnej kieszeni? Prędzej Kaczyńskiemu kaktus na czole wyrośnie. To samo się dotyczy podatku od hipermarketów i każdego innego podatku, zawsze zapłacimy my. Nie ważne czy to pobierając emeryturę z konta, czy kupując chleb. Wszyscy tacy sami - obiecanki cacanki a biednemu głupiemu radość i coraz większa dziura w kieszeni.
Szary Kowalski / 89.69.7.* / 2015-07-10 10:00
jeśli banki będą chciały przeżucić koszty na swoich klienta, czyli nas to zwyczajnie zrezygnujemy z tych które spróbują to zrobić i zwyczajnie zbankrutują wtedy może wreszcie zaczną funkcjonować nasze Polskie banki nie zachodnie na złodziejskich zasadach starego rządu, może wreszcie się skończą wypłaty dla prezesów po 100.000 miesięcznie i skrajności klasowe, każdy płaci więc czemu najbogatsi mają podatków nie płacić, niech płacą tak jak szary kowalski płaci
ja nek / 94.154.16.* / 2015-07-10 10:00
I dobrze Banki i tak płacą małe podatki
Jacko 777 / 77.254.206.* / 2015-07-10 09:59
Straszenie PIS-em już nie działa !!!!!!!!!!!!!
Jacko 777 / 77.254.206.* / 2015-07-10 09:59
Straszenie PIS-em już nie działa !!!!!!!!!!!!!
Ola346 / 178.235.112.* / 2015-07-10 09:58
Brałam wiele razy kredyty , zawsze starałam się spłacić wcześniej. Tak robiłam i nigdy banki nie brały za to żadnych dodatkowych opłat.Ostatni kredyt i wzięłam w Alior . I co się okazuje,że gdy chcę spłacić jednocześnie kilka rat mam do wyboru;
1. zmniejszyć wysokość raty przy tym samym okresie spłaty - To bank zrobiłby bez żadnych opłat
2. skrócić okres spłaty . oplata każdorazowa za nadplatę i rozksięgowanie rat 100zł
Poniewaz mnie zalezy ,żeby jak najszybciej zakończyć spłate kredytu , nadpłacając 4-5 razy po 5 rat jednocześnie, Alior za rozksiegowanie takiej nadpłaty i skrocenie okresu splaty chce pobrać ode mnie każdorazowo 100zl , uznając to za zmianę umowy.
Nadmieniam ,że dzwoniłam do Millennium i mBanku i tam nie pobierają żadnych opłat , mam do wyboru zmniejszenie wysokości raty lub skrócenie okresu spłaty. Jest to ostatni kredyt w tym banku. I zegnam się tym bankiem a was ostrzegam ,
Ala 60 / 83.11.66.* / 2015-07-10 09:58
Bankom to nie zaszkodzi. Czasy są trudne , też niech zaczną oszczędzać. Niech zaczną od przykręcenia śruby na pensje Prezesów i innych wysokich urzędników oraz opłacenie lobby bankowego , który broni ich interesów.
93945948 / 2015-07-10 09:57
prawda jest taka, że żaden podatek na banki ani inne cholerstwo nie zmieni naszej sytuacji jeśli sami o to nie zadbamy. A pisanie na forum i próba uświadamiania ludzi jest bezsensowna, bo większość osób nie ma odwagi, jest leniwa, albo za bardzo stłumiona przez czytanie takich artykułów i oglądanie TV gdzie wszyscy starają się przekazać i wpoić informację korzystne dla siebie. Tak jak to słyszymy o Rosji, że Putin na swoją telewizję i robi ludziom wodę z mózgu, tak samo jest u nas. Ludzie są sterowani, pewnie większość zaprzeczy, ale większość jest głupia jak twierdzi pewien Starszy polityk:)
el greco / 178.37.135.* / 2015-07-10 09:57
A co emeryt z 1000 złotych płaci podatek rencista z 600 złotych płaci podatek a międzynarodowi złodzieje mają nie płacić?????
hansin / 91.208.93.* / 2015-07-10 09:57
Bank udzielając kredytu zarabia, im więcej udzieli kredytów tym więce zarobi, więc dlaczego w tej samej skali nie może płacić podatku? Kowalski im więcej zarobi, ty,m więcej płaci, a bank to święta krowa? Nie dawno podobne rozwiązania wprowadzono na Wegrzech. Oczywiści nasze media probnozowały upadek banków, hipermarketów i bankructwo Węgier. Tym czasem żaden bank ani hipermarket nie wycofał się z Węgier, a Węgry odzyskują stabilnośc budrzetu. Złodziekjska polityka banków zacznie im się odbijać czkawką. Wpłacając pieniądze do banku max zarobimy 5%, ale bank jak Wam da pieniądze to na min. 12%. Zarobek in plus dla banksterów 7%.
analityk356 / 79.185.43.* / 2015-07-10 09:55
to są insynuacje, w sektorze bankowym jest obecnie tak duża konkurencja, że na pewno nie przerzucą kosztów na klienta, gdyż wypadną z rynku i zamkną działalność. Te które będą chcały funkcjonować na polskim rynku na pewno nie zadziałają przeciw swoim klientom. Zatem pseudo eksperci więcej szacunku do samych siebie.

Najnowsze wpisy