Forum Forum finansoweInne

Podatek bankowy z wyższą stawką. Sejm przegłosował ustawę

Podatek bankowy z wyższą stawką. Sejm przegłosował ustawę

Wyświetlaj:
kej kej / 62.141.192.* / 2015-12-30 10:48
Słyszałam bardzo obszerną wypowiedź w radiu na temat tego, że konsumenci nie poniosą żadnych kosztów z tytułu podatku od aktywów, nie ukrywam zbulwersowałam się niesamowicie. Zatrważa mnie myśl o tym , że nasze społeczeństwo jest traktowane jak stado upośledzonych baranów, że w bezczelny sposób przy pomocy mediów mówiąc kolokwialne-wciska się ludziom ciemnotę. Ja się pytam skąd banki wezmą pieniądze, żeby zapełnić tę ogromną lukę finansową? Oczywiście, że od nas szaraczków, którzy mają jakiekolwiek produkty bankowe. To na nas odbije się uchwalona przez sejm ustawa. Gratuluję wyboru nowej partii rządzącej, która okazała się przysłowiową rynną.
lukaskowals / 83.29.110.* / 2015-12-30 11:06
no właśnie ciemnota :) - a słyszałeś może ile zarobili na czysto za poprzedni rok??? także nie płacz za wcześnie, bo bankowcy bidy nie mają ale im nigdy nie jest wystarczająco i uważają że należy im się jeszcze więcej
wszędzie płacą ale u nas nie mogą ??? eldorado mają ale w zamian najlepiej jakby nic nie płacili???? myśl troszę baranku boży bo to że lobby bankowe robi dużo szumu to nie dziwi ale jak szara masa jęczy za banksterami to szok
rysiek666 / 193.164.142.* / 2015-12-30 10:51
jedno pytanie....jaką lukę?
rwtgwrtwrtw / 83.12.121.* / 2015-12-30 10:50
fajny rozbudowany hejt. masz szansę na awans w strukturach KOD
mis uszatek / 212.182.96.* / 2015-12-30 11:03
Byłęm w banku wczoraj założyć konto i otwarcie mi powiedziano że rośnie stopa procentowa i zostają wprowadzone opłaty za kartę, co wcześniej było bezpłatne - wszystko w związku z cudownym podatkiem. Banki przekują ten podatek w sukces, tak zmanipulują opłaty że nie tylko pokryją stratę ale jeszcze zarobią. Z koniem nie ma co się kopać ale widocznie partia rządząca ma inne zdanie. Szkoda tylko żę wszyscy za to zapłacimy
mr.k / 94.254.133.* / 2015-12-30 11:19
No coz... ale co pis to obchodzi tak naprawde najbardziej na te 500 zl czeka biedota ktora pieniadze trzyma w skarpecie ;) ale z tego co slysze juz nie wszyscy maja te 500 zl dostac... zaczynaja od gornej granicy zarobkow a pewnie skoncza na limicie dzieci :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rwqrtqerqe / 83.12.121.* / 2015-12-30 11:09
więc robią cię w jajo. Stopy procentowe RPP utrzymuje od dłuższego czasu na stałym poziomie. Wyczuli żeś durak to i pojechali z wydumanymi argumentami. Myślisz że jakby nie wprowadzono podatku bankowego to opłaty za kartę by nie wprowadzili? Jak dziecko we mgle
Waniek / 2015-12-30 11:14 / Bywalec forum
He he rpp ma tyle w tym wypadku do gadania co po przedtem i pis teraz. I jedni i drudzy wmawiali że centralne sterowanie ma przyszłość. Tylko jedno małe ale jest drogie i do niczego.
Waniek / 2015-12-30 10:55 / Bywalec forum
A co to ten kod komitet obrony dochodów budżetu? Bo jakoś mam wątpliwości że centralnie sterowany budżet wyda mało i będą efekty. Nie tędy droga. Trzeba sie niestety nagimnastykować aby dać kasę ludziom nie wystarczy powiedzieć że się da i już wszystko będzie załatwione tak to nigdy nie działało. Bo gdyby tak było to po by też rozdawało kasę ale jej nie miało bo musiało oszczędzać na samodzielność budżetową - aby nie zabrali dotacji za długi.
klara680 / 193.239.83.* / 2015-12-30 10:47
Jeśli babci emerytce lub dziadkowie emerytów powiedziano by ze dostanie miesięcznie 10 zł mniej emerytury a te 10 zł dostaną dzieci na pewno by powiedzieli. Dobrze my sobie poradzimy ale milionerzy nie poradzą sobie tylko awantura już od kilku miesięcy
Kazz / 46.112.67.* / 2015-12-30 10:46
Wczoraj w sejmie posłowie zadawali pytania o redukcję kosztów na wielu płaszczyznach, min. po naście milionów na agencję kosmiczną. Takich wydatków są tysiące. Pisowcy potrafią generować tylko koszty.
force / 89.161.2.* / 2015-12-30 10:45
Ludzie, wy mądrzejsi, lepiej obeznani, podążamy śladem Węgier i Orbana. Czy ktoś w kilku słowach napisze jak tam jest, wiem, że mają wysoki vat ale moja wiedza na tym się kończy. Może dobrą drogą idziemy... może złą. ktoś coś?
sdafdsf / 194.98.70.* / 2015-12-30 11:22
ja tylko słyszałem, że Węgry spłaciły dług narodowy, a to dlatego, że wszystkie banki Orban znacjonalizował, więc żeby nasz kraj mógł spłacić długi też musiałby znacjonalizować banki i pokazać wała, że nie będziemy spłacać odsetek od długu, ponieważ nie ma tyle pieniędzy w obiegu aby spłacić dług publiczny, bo to jest niekończący się dług z racji tego, że pieniądze na dług nie są drukowane, więc kiedyś trzeba to oszustwo zakończyć, bo żaden wyzysk, niewola, cwaniactwo i wszelkie zło nie będzie istnieć wiecznie
gosc11 / 178.252.25.* / 2015-12-30 11:20
Wejdź na google i zadaj pytanie jakie ciebie nurtuje i bedziesz miec odpowiedź. Goggle to wilka encyklopedia wiedzy i z niej trzeba zawsze korzystać. Ja tak robię od lat.Odnośnie Orbana to spłacił zaległości wobec MFW i nie ma długów czyli nie płacą już HARACZU!!Poczytaj o Kwaśniewskim i MFW. Dowiesz sie jak jesteśmy uzależnieni od bankierów.Nam do tego daleko,bo Polska jest b,zadłużona i te wszystkie oferty kredytowe to tylko nas pogrążają.Krach może przyjść w każdej chwili od USA i wtedy będzie rozpacz!!!
gosc11 / 178.252.25.* / 2015-12-30 10:45
Nareszcie!!Wynagrodzenia szefów banków sa jak na zachodzie i obciażenia zwykłych obywateli też. Panu Petru to się nie będzie podobało,bo po to poszedł do sejmu by to wstrzymać,ale mam nadzieję,ze okradanie Polaków się skończyło.Brawo PIS nareszcie ktoś mysli o zwykłych obywatelach!!!!
Maz / 188.221.200.* / 2015-12-30 10:44
W demokracji zawsze ktos bedzie niezadowolony z jakis decyzji rzadu. Cala filozofia polega na tym azeby tych zadowolonych bylo wiecej niz niezadowolonych. I tak sie wygrywa nastepne wybory.
nie-posel / 100.37.237.* / 2015-12-30 10:43
moje pytanie jest ... Dlaczego mamy tylu DARMOZJADOW!?!?!?! nawet USA ktore sa o wiele bogatsze, nie utrzymuje wiecej niz Polska tych p********** w stolki debili!!!
goodbyePO / 89.74.165.* / 2015-12-30 10:42
W sumie dzięki PO płace większe podatki, większy VAT, większy ZUS, sam mniej zarabiam bo duże firmy robią to co ja taniej, bo nie płacą podatków w PL...i tak można wymieniać, że hej...
A tu dyskusja o 1 podatek... ludzie gdzie byliście przez te ostatnich 9 lat, w Anglii?
Na PiS nie głosuje ciemnota tylko świadomi ludzie co do przyszłości całej PL.
Może nie będzie teraz łatwo ale prędzej gretix byłby z Peło niż z będzie z PIS.
Ja głosuję na PiS!!!
Clint / 94.254.199.* / 2015-12-30 10:46
Pragnę Cię poinformować że ten podatek zaplacisz z własnej kieszeni
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
VON z PO / 91.206.210.* / 2015-12-30 10:41
Banki dotychczas były zwolnione z podatków, nie płaciły podatków wszystkie sieci handlowe, płacili tylko Polscy Obywatele. Zastanawiam się nad tymi wpisami przeciwko PIS-owi, Ci wszyscy mędrcy sa zatem za tym aby w Polsce wszystkie zagraniczne instytucje, organizacje i sklepy były wolne od podatków a ciężar podatków ponosili tylko, we własnym kraju, tylko Polacy a oni tylko kasę wywozili za granicę. Skąd tych debili tutaj tak dużo?
VONPODETTA / 89.74.165.* / 2015-12-30 10:45
dokładnie tak,
pewnie część z nich tam pracuje i dlatego nie mogą pisać inaczej,
ponieważ tak ich wytresowali...
Owert / 89.71.47.* / 2015-12-30 10:41
Wszystko co robi PIS JEST DOBRE!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Smutas / 85.14.102.* / 2015-12-30 10:38
Ja już dostałem informację o podwyżce opłat w koncie firmowym :(
VON z PO / 91.206.210.* / 2015-12-30 10:46
To jak już dostałeś to kochany Twój bank Ci podziękował za wieloletnia współpracę a nie podatek. Jak wejdzie podatek to pewnie znów Ci podziękuje, ze z nimi zostałeś i dowali Ci kolejne opłaty. W takiej sytuacji zmienia się Bank wtedy dotrze do nich (banków) że konkurencja jest lepsza i trzeba obniżać opłaty. tak to działa na całym swiecie. Otwórz sobie konto firmowe w mBank tam nie ma opłat eogóle a prowizje za przelewy płacisz dopiero po wykonaniu chyba 20 kilku przelewów miesięcznie.
NIEOGRANICZONY007 / 73.211.109.* / 2015-12-30 11:19
Ograniczony jestes. My nie jak prezes bez konta w banku nie zyjemy. Domu po mamusi na Żoliborzu nie mamy, kredyt mamy... wiec my zaplacimy za fanaberie prezesa :/// za duzo sie Janosika i Robin Hooda naogladaliscie w dziecinstwie ehhh
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
schorowani i bezdomni / 188.33.226.* / 2015-12-30 10:37
mam nadzieje ze wreszcie znajda się z tego tytułu pieniądze przede wszystkim na służbę zdrowia i mieszkania dla polaków!
coZAkraj13 / 73.211.109.* / 2015-12-30 11:29
Haha 2 milony mieszkan dla Polakow obiecali Kaczyńscy w poprzedniej kampanii wyborczej... jakos ich nie zobaczylismy. A Tobie radzilabym zastanowic sie nad tyk co piszesz bo panstwo nie jest od tego aby dawac Tobie mieszkanie... idz do pracy i zarob, daj cos od siebie a nie wyciągnąć lapy tylko chcesz. Dosc z dofinansowaniami kredytow dla rodzin, doplatami! Macie nakichane w glowach checia karania zagranicznego kapitalu... w Polskich państwowych firmach i tak nie dostaniecie pracy bo tam kolesiostwo od zawsze i PiS i PO i Kukiz to jedno i to samo... a wy zamiast pracować tracicie czas na szukanie spiskow, teorii, uzalanie sie nad sobą. Wladza nie jest po to aby pomoc narodowi, pomaga sobie. A za ich pomysły zaplacimy my... wszyscy a pomoga... NIKOMU
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pracujący / 109.125.208.* / 2015-12-30 11:01

mam nadzieje ze wreszcie znajda się z tego tytułu pieniądze przede wszystkim na służbę zdrowia i mieszkania dla polaków


Na mieszkanie trzeba sobie zarobić i kupić je sobie a nie dostać. Przyzwyczaiły się darmozjady tylko do brania. Spoko nadchodzi nowy datek - 500 złotych dla dzieci leni i nieudaczników, ponieważ ci, którzy pracują uczciwie i planują swoją przyszłość będą zbyt bogaci, żeby otrzymać 500 zł na zwoje dzieci.
prz / 84.40.154.* / 2015-12-30 10:42
znajdą się, każdy zapłaci dodatkowo za obsługę bankową i już
Waniek / 2015-12-30 10:39 / Bywalec forum
Nie liczył bym na to rozdawanie jest bardzo drogie czego Polacy nie potrafią lub nie chcą zrozumieć.
Do oszustow z PO / 89.71.47.* / 2015-12-30 10:42
Okradali Polskę a teraz mówią,że trzeba oszczędzać
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ank764 / 73.211.109.* / 2015-12-30 11:33
Kto okradł? Ile ulradl i kto nazwiska prosze i zawiadomienie do prokuratury napisz. A jak tylko masz ochote powtarzac ten spiskowy slogan z TV trwam, Republiki i innych "niezaleznych" mediow siedz cicho. O tego sie juz ie da sluchac. Polske trawi syndrom postkolonialny - na wymioty sie zbiera jak sie widzi ta cala wasza zawisc i prostote w opluwaniu innych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2015-12-30 10:46 / Bywalec forum
Nie rozumiesz rozdawanie przez skarb państwa jest drogie lub nawet bardzo drogie - graniczy z marnotrawstwem. Nie ważne kto to robi. Pis po bez różnicy.
nick66 / 87.206.109.* / 2015-12-30 10:37
no i okazało się że brakuje parę mld na 500 dla dzieci i mamy zmianę na lepsze za którą zapłącimy wszyscy i ci co maja kredyt i ci co mają konta w bankach.za chwile dojdzie podatek od ubezpieczycieli czyli składki w górę, dziękuję panui premier za drenaż mojej kieszeni dla spełnienia waszych zachcianek politycznych.
Lomion / 178.235.8.* / 2015-12-30 10:36

Uderzamy w korporacje finansowe, bo dzisiaj Polacy mają najdroższe opłaty bankowe, najdroższe marże, usługi bankowe są jednymi z najdroższych w Europie

Brawo Pani Beato, Pani pewnie jest przekonana że dzięki takiemu ruchowi te opłaty spadną. Nie będę Pani przekonywał że będzie inaczej, zrobi to wolny rynek.
Gumis1050 / 66.102.9.* / 2015-12-30 10:34
Partia ktora nic nie ma wspolnego ze swoja nazwa,ani z prawem ani ze sprawiedliwoscia nie lubi rodzin z jednym dzieckiem,lubi za to dziecioroby i rodziny typu pato,nie od dziś wiadomo ze prostym ludem ociemnialym rządzi się latwiej.Na produkcję tez trzeba ludzi,którzy będą zapieprzac na ówczesna władze.
Casanova / 31.6.145.* / 2015-12-30 10:52
Poproś sąsiada,będziesz miał dwoje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
binary / 83.20.197.* / 2015-12-30 10:46
Już dawno nie czytałem wpisu tak prymitywnego jak twój. Jesteś kwintesencją patologii społecznej - typem degenerata - na szczęście skazanego na wymarcie - z dużą pewnością na drodze samounicestwienia. Pewnie wychowywany byłeś w domu dziecka albo (co równie prawdopodobne) przez jakąś mamę-dewotkę i ojca wiecznie nieobecnego w twoim, w praktyce nigdy nie zaistniałym domu rodzinnym.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: