Forum Forum podatkoweInne

Podatek ekologiczny ma zastąpić akcyzę

Podatek ekologiczny ma zastąpić akcyzę

Money.pl / 2009-04-06 10:08
Komentarze do wiadomości: Podatek ekologiczny ma zastąpić akcyzę.
Wyświetlaj:
niedemotoryzywać / 144.254.60.* / 2009-04-20 16:18
www.starszeauta.pl
Sfrustrowany_kierowca / 83.28.131.* / 2009-04-19 08:27
Jestem miłośnikiem starych samochodów i nie wyobrażam sobie jazdy jakimś nowym plastikowym pudełkiem. Dlaczego mam płacić ogromne pieniądze za swoją pasję? Jest duża ilość osób która ma podobne upodobania, wprowadzając ten podatek PO straci ogromny elektorat.
Polska autobusowa / 77.253.194.* / 2009-04-18 19:05
Nie siedź biernie, wyślij swoją opinię rządowi na maila:
infoobywatel@kprm.gov.pl

Lobby samochodowe jest zadowolone bo dzięki ich wpływom (chociaż ten projekt wygląda jak owoc zwykłej korupcji) na polski rząd taniej będzie można kupić nowy samochód i to jest nawet OK. Ale dlaczego rząd przy okazji utrudnia szaremu obywatelowi zakup starszego używanego auta, bo tylko na takie go stać? Gdzie wolność wyboru? A co z idiotycznym pomysłem podwójnego opodatkowania aktualnych posiadaczy starszych samochodów? To jest przymus, ale i tak kretyńsko nieskuteczny, bo jak nie stać kogoś na nowy samochód to go nie stać i kropka, więc będzi jeździć autobusem.
infoobywatel@kprm.gov.pl
A6 / 85.89.183.* / 2009-04-18 06:15
HALO obudźcie się przeciętny podatnik nie zarabia 15 tys plus diety i biura poselskie to żmudny cykl oszczędzania i odmawiania sobie i tak kupujemy to na co nas stać . A TERAZ PEWNIE NA ROWER BĘDZIE EKOLOGICZNIE
bct / 81.190.235.* / 2009-04-17 22:51
Mam pytanie, jak w swojej 20letniej skodzie wywale silnik i zamontuje elektryczny, to jaka pojemnosc bedzie liczona od samochodu? 0L?
aaa4 / 83.7.124.* / 2009-04-17 22:32
Nareszcie jasne o co chodziło Donkowi z tą Irlandią! Irlandia - zielona wyspa. U nas po tym podatku znikną samochody, będzie zielono! Tylko konie i osły (oczywiście te które głosowały na PO)
z pulsu biznesu / 77.114.99.* / 2009-04-17 21:51
miłośnik oldtimerów
17.04.09 21:10Zgłoś komentarz do moderatora
Mam trzy słynne słowa z anteny radia toruńskiego do Vincenta i Donalda....
wypieszczone BMW
17.04.09 21:11Zgłoś komentarz do moderatora
głosowałem na PO ,ale to koniec.mam bmw 15 letnie, piękne i super sprawne z ins.gazową i co mam płacić podatek ekologiczny?
a co z tymi co jeżdżą na gaz? też mają płacić za emisję spalin? jakich spalin barany!
po tej ustawie NIGDY nie zagłosuję na PO !!!!!
jarek
17.04.09 21:16Zgłoś komentarz do moderatora
Są ludzie, którzy mają pasję posiadania starszych samochodów (nie zawsze już w wieku „zabytkowym”winking smiley po to, żeby zajmować się nimi, rozwijać wiedzę motoryzacyjną od strony technicznej i delektować się spokojną i kulturalną jazdą . Sam mam ponad 20letnie BMW, które staram się utrzymywać w stanie fabrycznym i dużo lepszym niż jakiekolwiek nowiutkie auto klasy, jaka zacznie dominować na polskich drogach po ewentualnym wprowadzeniu takich kretynizmów, jak ten, który teraz komentujemy. Zamiast stać po stronie lobby producentów wszelkiej maści tymczasowych byle jakich wozidełek, proponuję bardziej zwracać uwagę na to, czy ludzie nie zaniedbują swoich starych aut w kwestii serwisowania.
Tomek
17.04.09 21:25Zgłoś komentarz do moderatora
Coś czuję, że to się skończy tak, jak z podwyżkami cen gazu. Chcieliśmy 3200 zł, ale jesteśmy partią miłości i dlatego będzie tylko 1200zł. Precz z PO.
abgen
17.04.09 21:28Zgłoś komentarz do moderatora
O Boze,w jakim kraju sie urodzilem?Czy nasza wladze stac tylko na prawne gnioty,ktore przede wszystkim dotycza ludzi starszych?Przeciez ten podatek uderzy tylko w rencistow i emerytow i tych najmniej zarabiajacych.Dajcie mi wladze a ja was urzadze tak,ze wpiety wam wszystkim pojdzie.Czy nie ma sily spolecznej,ktora zadba o ludzi pracy tych mlodych i tych starszych?Zadna wladza w Polsce po 89r nie dba o dobro ludzi.Dbaja o swoje interesy tzn jak napchac kieszenie swoje i swoich najblizszych.Tylko klotnie,wyzwiska,epitety,pomowienia.Blazenada i zenada.Moj Lanos ma 9 lat i co roku przechodzi szczegolowe badania techniczne.Jest sprawny i smialo moge poruszac sie po drogach publicznych a podatek...niech placa rzadzacy za darmowe wozenie tylkow.
Trabi 24 cud
17.04.09 21:30Zgłoś komentarz do moderatora
Mam 24 letniego trabanta 601, oczywiście silnik 2T. Auto przechodzi bez problemu coroczne przeglądy, jeździ okazjonalnie, bo to już prawie ZABYTEK! w takiej sytuacji 99% takich aut skończy na złomowisku!!! a za 10 lat ktoś się obudzi z ręką w nocniku i stwierdzi, szkoda było tych samochodów....


a co z ludźmi, których nie stać na lepsze auta, mają dzieci, chrą ciocię, czym dowiozę je do szkoły, lekarza itp.... czy ktoś sie nad tym zastanowił??? paranoja niestety!!! a do tego w paliwie już i tak wszyscy płacimy podatek.... tia thumbs down
Hetzer, skawadotatchargmail.com
17.04.09 21:34Zgłoś komentarz do moderatora
Będzie dokładnie tak jak ktoś tu już napisał: Zrobią łaskę obywatelom i wspaniałomyślnie obniżą haracz z 3tys do jakiejś niższej kwoty i będą się chwalic jak to ulżyli kierowcom.
BANDA ZŁODZIEI!!!
elian
17.04.09 21:36Zgłoś komentarz do moderatora
ja pier... bunt będzie !!!! zmiana władzy...
vbvv
17.04.09 21:37Zgłoś komentarz do moderatora
ja się nie boję bo mam raka...
Adam C.
17.04.09 21:38Zgłoś komentarz do moderatora
Takie pomysły to jakiś "horror". Ciekawe jak podejdą do samochodów które mają "żółte blachy", ewentualnie mogą mieć takowe w najbliższym czasie? Takie auta są często dużym nakładem pieniędzy utrzymywane w stanie w stanie bardzo dobrym - ale dodatkowy koszt co rok może być "gwoździem do ich trumny" i wtedy to można je będzie zobaczyć na starych zdjeciach lub w prospektach. Chyba nie o to tu powinno chodzić!!!!!confused smiley
toku
17.04.09 21:40Zgłoś komentarz do moderatora
przeciez to jest chory POmysł...
pewnie w ogóle nie wejdzie w życie, ba zaraz PRowcy Tuska i PO zrobią sondaż, wybadaja nastroje społeczne odnosnie tej ustawy i później z tego zrezygnują, oczywiscie w blasku kamer i ogłosza to jako swój sukces.... Paranoja, a wielu z was i waszych znajomych daje sie na to nabierac jeszcze....
Anna
17.04.09 21:41Zgłoś komentarz do moderatora
To nie jest uderzenie w stare samochody,lecz uderzenie w biednych ludzi.Auta przechodza badania techniczne i sa lub nie dopuszczane do ruchu.Kazdy chcialby byc mlodym,zdrowym i bogatym.Kazdy chcialby miec nowe auto,ale chciec ,to nie znaczy moc.Ogromna wiekszosc spoleczenstwa,no moze poza tuzami w platformie,nie stac na nowe auto.Co tym ludziom,rzad ma do zaproponowania?Jeszcze wieksze rozwarstwienie?Co z tymi biednymi ludzmi ze wsi,ktorym po mozliwosci sprowadzenia auta troche ulzylo w zyciu,a to auto nawet stare-pomaga dojechac do sklepu,lekarza czy odwiezc dziecko do szkoly?Czy maja wrocic do konika i furmanki?No,napewno bedzie to najbardziej ekologicznie w Europie!Po co kmiotkom jakies wygody?I smieszno i straszno,dalej popierajmy platforme,jeszcz
cxzvc / 89.174.101.* / 2009-04-17 17:59
Jak wprowadzą ten podatek, to stare autobusy też będzie obejmował co za tym idzie nawet na bilet niebardzo kasa będzie. Banda złodziei i nic więcej ;/
kikipolo / 62.87.136.* / 2009-04-20 12:03
Opłata Eco obejmuje autobusy już od kilku - oczywiście co rok własciciele płacą kasę.
Polakmłody / 80.48.4.* / 2009-04-17 11:23
Odważą sie wprowadzic jakikolwiek podatek ? Przy ubozejącym społeczenstwie ,gdzie ludzi nie stac na nowy samochod, a te które mają pomagają zarobic jakies grosze na utrzymanie. I teraz ich nawet tego pozbawiac. To jednym Platworma dopłaci do domów aby sie im wygodnie mieszkało , a innch pozbawi samochodów? Toc sie skłąniam ku temu ze po wprowadzeniu takiej zapory nastąpi wiecej niz "rewolucja pazdziernikowa". I ta władza nawet siłą bedzie musiała uciekac do swoich mocodawców zagranicznych.
I.G. / 80.53.75.* / 2009-04-17 11:08
Ja też o tym słyszałam w wiadomościach, mam stare auto tylko po to żeby jakoś dotrzeć do pracy. Na nowsze droższe nas nie stać... A skad brać 3000 co roku???????? ;(
A.R.T / 80.52.200.* / 2009-04-17 10:21
Jeżeli podtek ekologiczny byłby placony raz i to wszystko to jeszcze obleci, ale jeżeli trzeba bedzie go płacić co rok to jest to poprostu skandal. Dziś rano jadąc w radiu usłyszałem, że dla samochodów powyżej 15lat będzie to ok 3000zł rocznie. To jest jakiś absurd. Sam mam taki samochód bo był on zawsze moim marzeniem którym zresztą jeżdzę latem w niedziele i święta. A teraz co mam zrobić - sprzeać swoje marzenie, bo na 3000zł roznie na pewno mnie nie stać? Dla mnie jest to skandal i tyle. Jak nie ma skąd wziąść pieniędzy to najlepiej przywalić tym najbiedniejszym. Jasne nowych samochodów jest pełno ale kto mi na niego da?
SKANDAL i TYLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ufo / 85.112.213.* / 2009-04-18 09:33
Co obleci ,nic nie obleci za co mam płacic 3000 tyś za 15 letnie auto niech mnie cmokną przecież to złodziejstwo i chyba nie do końca legalne.
taki tam / 87.205.70.* / 2009-04-07 18:33
A jak się już ludziska przyzwyczają do nowego podatku, to się im dowali dodatkowo akcyzę na budowę dróg, bo przecież odkryją wtedy, że na drogi też coś iść powinno.
Szwindel i jeszcze raz szwindel, ale jak kto myśli, tak i działa. I takich ma też POpleczników.
Adam246 / 78.8.9.* / 2009-04-07 12:47
APELUJĘ DO WSZYSTKICH BROŃMY SIĘ !!!
Płacz i przeklinanie nic nie da. Proponuję aby wszyscy kierowcy czytający ten apel rozpowszechnili go
w internecie. Jeżeli ktokolwiek z was będzie uczestniczył w badaniach popularności partii politycznych, niech
popiera każdą partię tylko nie PO(nawet jeżeli jest jej zwolennikiem). Spadjące poparcie dla PO może ich powstrzymać od wprowadzenia tego podatku.Należy to robić do czasu aż nie wycofają się z tego głupiego pomysłu.
Właścicieli samochodów jest bardzo dużo więc akcja może być skuteczna.
RATUJMY SIĘ !!!
marekkkkkk / 77.253.57.* / 2009-04-25 10:43
Bravo , jestem za ... jak najdalej od PO......to są szubrawcy.....pewnie mają układy w bankach , recyklingu i sprzedaży nowych aut.Przecież my jesteśmy biedni, unia nas wzieła żeby sprzedać swój towar (to wiadomo) , ale taka grabież ??? Ludzie ratujmy się przed PO tak jak przed komuną, inaczej nas zjedzą!!!!
Aru. / 82.177.55.* / 2009-04-07 07:45
Jejku. Co za dokładna informacja. Jaką akcyzę?? Od alkoholu też? Parę zdań wycięte z kontekstu tak naprawdę nie mówiących nic.
Prosiłbym trochę więcej szacunku do swoich czytelników drogie money.pl.
axxel / 83.143.213.* / 2009-04-06 21:20
i znowu chodzi o kasiore, jak zwykle zresztą.
to całe bajduzenie o ekologii, ma tylko jeden cel .. kasiora,
jak nie w ten sposób to w inny.
czyli tworzy sie równanie
ekologia = kasa, ale kasa nie dla wszystkich oczywiście ale dla "potrzebujących" i na "szlachetne" cele (czytaj na potrzeby elity/uprzywilejowanych).
a zapłaca jak zawykle w dziejach (nic się nie zmienia poza formą) biedniejsi, bo kogo stac na "ekologiczne cacka?
bidpki, trzymac się za kieszeń , zreszta jak zwykle, im straszy samochód i na giełdzie tańszy , tym większy podatek zabulicie, a do pracy za 800PLN czyms dojezdzac trzeba , zwłaszcza jek mieszka się w Polsce B,C, itd.

Najnowsze wpisy