Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek katastralny - polityczny straszak czy budżetowa konieczność?

Podatek katastralny - polityczny straszak czy budżetowa konieczność?

Wyświetlaj:
Niezadowolony910 / 83.16.63.* / 2015-08-14 10:08
Janosiku gdzie jesteś? Kolejny podatek a kto się zajmuje gospodarką? Bezmózgie ludzie tam u góry są!
przemekk1981 / 145.237.2.* / 2015-08-14 10:06
Jestem ekonomistą. W mojej pracy magisterskiej wyliczyłem, ile powinien wynosić podatek katastralny. Ten podatek jest niezbędny w Polsce gdyż jest sprawiedliwy. Ktoś kto posiada nieruchomość wartą 1mln zł powinien płacić więcej niż ten kto posiada nieruchomość wartą 200tys. zł, jednakże stawka procentowa tego podatku nie powinna przekraczać jednego procenta. Ile dokładnie powinien wynosić wyliczyłem w mojej wspomnianej pracy magisterskiej. Wpływy z tego podatku powinny być przetransferowane do polityki prorodzinnej co zachęci polaków do powiększania rodzin. Jeśli jakiś mądry polityk jest zainteresowany moimi wyliczeniami i dokładną stawką tego podatku to zapraszam do konsultacji mailowej - przemyslaw_kurek@wp.pl
palnij sie w czerep / 78.10.194.* / 2015-08-14 13:07
Nie powinna przekraczać 0,01% a nie 1%, ekonomisto z koziej d..y. Przy 1% musiałbym od mieszkania płacić 3000zł a teraz płacę 72zł, Kielce, gdzie z pracą kiepsko i zarobki marne. Mam ojcowiznę sprzedawać i sie przenosić bo podatki tak mi każą? podatki mają być najważniejszym kryterium które ma decydować o miejscu i standardzie życia, ludzie swoje życie mają planować pod podatki?
jak to jest / 83.15.196.* / 2015-08-14 12:03
Proszę o wyjaśnienie, dlaczego napad i kradzież są sprawiedliwe. Za wszystko już zapłaciłem w pośrednich podatkach od materiałów, od transakcji (PCC). Podatek od podatku to rozbój i przemoc.
tak jest, okraść wszystkich / 83.31.225.* / 2015-08-14 11:09
W trybie myślenia jesteś typowym lewackim złodziejem. "jest sprawiedliwy. Ktoś kto posiada nieruchomość wartą 1mln zł powinien płacić więcej " - to jest kwintesencja. DLACZEGO POWINIEN PŁACIĆ WIĘCEJ?!! Ekonomisto z dpy strony, jeśli ktoś ma ten dom za milion, to z zarobionych nań pieniędzy zapłacił już podatków (nie tylko PIT, ale i VAT - więcej zarabia, to więcej wydaje!!) odpowiednio więcej niż ktoś, kto ma dom za 200 tys.
"Wpływy z tego podatku powinny być przetransferowane do polityki prorodzinnej" - polityka prorodzinna powinna polegać na prostym obniżeniu wszystkich podatków, a nie na rzuceniu ochłąpu 500zł zapomogi, poprzez odebranie tych pieniędzy innym!!!
Jak czytam twoje wywody, to zadaję sobie pytanie: jakim cudem mogłeś zostać ekonomistą, i to jeszcze ze stopniem magistra??!!! To kompromitacja.,
kkk64 / 188.146.3.* / 2015-08-14 11:47
Dlaczego powinien płacić więcej? Odpowiedź jest prosta, bo podatki w swej genezie szły na zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom, jeżeli ktoś jest bogaty to trzeba więcej przeznaczyć na ochronę jego dóbr(częstsze patrole policji itp). Zatem niech płaci więcej, proste i sprawiedliwe.
tak jest, okraśćwszystkich / 83.31.221.* / 2015-08-14 14:38
Bardzo proste. Płacą pdof 10x więcej niż typowy obywatel. Co z tego teraz mam? 10x krótszą kolejkę do lekarza? Może inne okienko w urzędzie dla takich jak ja z przyjaznym urzędnikiem? A może "państwowy" chodnik przy mojej posesji sprzątają 10x częściej? A figa! Ze strony państwa nic z tego nie mam!!! Jeśli myślisz, że uwierzę w te twoje "trzeba więcej przeznaczyć na ochronę jego dóbr" to szukaj głupiego naiwniaka który uwierzy, że tak będzie. Ja nim nie jestem.
Janek206 / 185.18.140.* / 2015-08-14 10:46
musi być zlikwidowana kara za prace (podatek dochodowy),zniesiony przymus ubezp społ,wprowadzona jednolita stawka vat np 15 % . j.mar30@wp.pl
szurik / 159.220.74.* / 2015-08-14 10:36
Powiedz, w którym miejscu jest on sprawiedliwy?
Przecież to jest wielokrotne opodatkowanie tych samych pieniędzy przez podatnika zarobionych.
W myśl zasady: masz, to dziel się z państwem tak długo aż nic nie będziesz miał.
Jan Kelasz / 77.254.108.* / 2015-08-14 10:31
To jest tak naprawdę podatek od podatku. Płacisz 19% dochodowego, kupujesz nieruchomość za opodatkowane już raz pieniądze i.. kolejny raz płacisz? Przy obecnych cenach gruntów przecięta wartość domu 120 m2 to ok. 500.000, roczny podatek 5000. Co z tymi, którzy już obciążeni są ratami kredytów? Co z tymi, którzy wartościowe nieruchomości odziedziczyli i nie mają odpowiednich dochodów? Pomyśl, człowieku. Ekonomia to nie tylko bilans zgadzających się cyferek. Lepiej opodatkowywać konsumpcję.
t.j. / 83.8.249.* / 2015-08-14 10:24
Panie ekonomisto chyba jest Pan z tych "myślących niech Pan uważnie przeczyta to co poniżej może Pan coś zrozumie a nie operuje sloganami !
Następne dojenie obywateli !!!
Jaki nonsens.
Obywatel ładuje swoje opodatkowane podatkiem od wynagrodzeń pieniądze w budynek, czy mieszkanie, przy okazji płacąc następny podatek VAT po to aby było ładniej, wygodniej itp., a krwiopijcy za to jeszcze raz łup po głowie następnym podatkiem !!!!
To znaczy że najlepiej będzie mieszkać w ruinie bo każdy remont (poniesione nakłady !!) spowoduje że będziemy płacić większy haracz .!
Czy ktoś się w ogóle zastanowił nad tym nonsensem !!!
Przestańmy się godzić na ciągłe wyciąganie od nas już kilkakrotnie opodatkowanych zarobionych ciężką pracą pieniędzy pod pretekstem łatania budżetu !!!!
Zauważyłem że cała siła "umysłowa" polityków skierowana jest nie na to aby lepiej było obywatelom a na to jak tu ich bardziej wydoić, i to się bardzo nasila.
I nie jest to spowodowano przynależnością do jakiejś partii, to jakiś chory amok i przeświadczenie, że obywatel służy do ładowania pieniędzy do budżetu po to aby można było je wspaniałomyślnie i imię narodu trwonić !!!
Ludzie nie dajcie się !!!
Potrafiliście wyjść na ulicę w obronie zabawki internetowej to wyjdzcie w obronie ważniejszych spraw , takich jak wasze pieniądze , jak wasze emerytury itp. !!!
Nick1234 / 83.8.241.* / 2015-08-14 10:18
Ile można płacić podatku od tego co się już ma ? Rozumiem, że jak 1% będzie za mało to zrobicie urzędowe wyceny nieruchomości żeby Wam się opłaciło.
nihilnovum / 89.228.11.* / 2015-08-14 10:17
JAKI KRAJ TAKI POZAL SIE BOZE EKONOMISTA,przez takich właśnie jest w polsce jak jest...
mx123 / 31.63.146.* / 2015-08-14 10:05
Chyba czas na niepokoje społeczne .Kiedyś mówiło się że zamiast liści na drzewach będą wisieć komuniści. Teraz trzeba zmodyfikować to powiedzenie. Warto dowiedzieć się przed wyborami kto pragnie dokopać obywatelom.
kt539 / 87.206.97.* / 2015-08-14 10:05
jakby to zostało uchwalone, ludzie wyszliby na ulice. Jeżeli przyjmiemy, ze mieszkanie średnio warte jest ok 300 000 PLN, to 1 % podatku to 3000 PLN rocznie a p przy 2 % podatku to ok 6000 PLN. Przy pensjach rzędu ok 3000 PLN miesięcznie nikt tego nie wytrzyma
Dantforg / 83.3.10.* / 2015-08-14 10:02
Szanowni Polacy, KAŻDY podatek to kradzież pod groźbą użycia przemocy! Jeśli ja bym napadł na sąsiada i grożąc bronią, nakazałbym mu oddać swoje kosztowności, to bym był zwykłym bandytą. Jeśli czyni tak państwo, to już jest ok.
anon / 188.146.77.* / 2015-08-14 11:42
Bo państwo to zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym !
tomcio_paluch / 2015-08-14 10:02 / Bywalec forum
Widzę, że słowo "kataster" źle działa na przeciętnego Polaka. Potrzebna jest edukacja i wyjaśnianie do bólu, że nie biednych to ma uderzyć. Jestem pewny, że dopóki posłowie będą z tych bogatszych, posiadających po kilka nieruchomości, żadnego katastru nie wprowadzą.
kkk64 / 188.146.3.* / 2015-08-14 14:19
Podatek ten uderzy w Biednych, bo dla Bogatego 1% z wartości nieruchomości rocznie jest nieodczuwalne. Dla przeciętego Polaka już tak. Przykład. Krezus z przychodami 2 milionów rocznie ma wille o wartości 6 milionów, zapłaci on 60 tys podatku. Jego pracownik zarabiający tyle co większość Polaków czyli 2500 brutto(1600 netto)(To dane GUS tzw dominanta czyli, najczęściej występująca wartość w tym przypadku pensja)posiada mieszkanie o wartości 250 tys zł, za które zapłaci 2500 rocznie podatku. W przeliczeniu na miesiąc to dla pracownika 208 zł, dla jego szefa 5000 zł. Jak sądzisz kogo bardziej zaboli ten podatek?
exporty / 89.228.11.* / 2015-08-14 10:01
Część ekspertów zaczęła sugerować, że nowa danina mogłaby pokryć lukę w budżecie, -za to luki w mózgach już nic nie pokryje!!,-a sprobujcie to wprowadzic to zobaczycie wtedy co ludzie potrafi!!-matolstwo bezmózgie!!!,ludzie tyrają za 1200 miesięcznie,-a ci chcą brać po 10.000 podatku,-a kur...dajcie ludziom wpierw pracę i godne warunki do życia a potem możecie coś dostać w zamian -A CO?....TO JUŻ NIE POWIEM!...
jaxa / 91.226.228.* / 2015-08-14 10:00
Po wprowadzeniu tego podatku idę do partyzantki, nie zależy mi walka aż do zwycięstwa z ciemierzycami Polski, na śmierć i życie. Miarka się przebrała.
dj883 / 148.122.187.* / 2015-08-14 09:57
jak ludzie wyjda na ulice to pokaza gdzie jest ich miejsce urzedasow
niepan / 83.22.127.* / 2015-08-14 09:56
zagłosujcie na PO to sie przekonacie kto wprowadzi.
Obywatel254 / 109.200.89.* / 2015-08-14 09:51
Gdzie są wyborcy, na kogo głosujecie, jeśli ludzie mówią nie a tak zwani samorządowcy chcą wprowadzić ten podatek. Podać nazwiska tych, którzy tego chcą i zapłacić przy najbliższych wyborach.
Duna / 185.61.4.* / 2015-08-14 09:49
Jestem przeciw!!! Ani 0,00000000001% rocznie!
Większość narodu polskiego osiąga dochody graniczące z minimum socjalnym. Przez lata ciągle oszczędzają, budują dom, kupują mieszkanie - często na kredyt spłacając go z 1500 razy opodatkowanych dochodów
...a potem jeszcze kataster- KARA - za to, że człowiek zasuwał, oszczędzał lub wciąż jeszcze oszczędza.

Ten sam rząd ściga i karze tych, którzy wymuszają haracz , więc wobec siebie ci ludzie (nasi przedstawiciele) powinni zastosować takie same środki...to są przestępcy tylko z immunitetem...czyli przestępcy chronieni przez siebie prawem.
xvc / 91.150.163.* / 2015-08-14 09:48
|WYJDZIEMY NA ULICE NIE POZWOLIMY SIE OBKŁADAĆ PODATKAMI !!!!!!!!!!!!!!!!
T.J. / 83.8.249.* / 2015-08-14 09:45
Następne dojenie obywateli !!!
Jaki nonsens.
Obywatel ładuje swoje opodatkowane podatkiem od wynagrodzeń pieniądze w budynek, czy mieszkanie, przy okazji płacąc następny podatek VAT po to aby było ładniej, wygodniej itp., a krwiopijcy za to jeszcze raz łup po głowie następnym podatkiem !!!!
To znaczy że najlepiej będzie mieszkać w ruinie bo każdy remont (poniesione nakłady !!) spowoduje że będziemy płacić większy haracz .!
Czy ktoś się w ogóle zastanowił nad tym nonsensem !!!
Przestańmy się godzić na ciągłe wyciąganie od nas już kilkakrotnie opodatkowanych zarobionych ciężką pracą pieniędzy pod pretekstem łatania budżetu !!!!
Zauważyłem że cała siła "umysłowa" polityków skierowana jest nie na to aby lepiej było obywatelom a na to jak tu ich bardziej wydoić, i to się bardzo nasila.
I nie jest to spowodowano przynależnością do jakiejś partii, to jakiś chory amok i przeświadczenie, że obywatel służy do ładowania pieniędzy do budżetu po to aby można było je wspaniałomyślnie i imię narodu trwonić !!!
Ludzie nie dajcie się !!!
Potrafiliście wyjść na ulicę w obronie zabawki internetowej to wyjdzcie w obronie ważniejszych spraw , takich jak wasze pieniądze , jak wasze emerytury itp. !!!
n djeo / 88.65.150.* / 2015-08-14 09:41
Nowa danina by kosztem uczciwych napchać sobie kieszenie.........,,W miare jedzenia rośnie apetyt"O czym mowa kiedyś ktoś cieżko pracował by coś osiągną a wtych czasach jest prez ten b....r w kraju zbiedniał to co ,, kradł".Sugestia tego wysiadu jest niesmaczna.Żenada

Najnowsze wpisy