Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek katastralny - polityczny straszak czy budżetowa konieczność?

Podatek katastralny - polityczny straszak czy budżetowa konieczność?

Wyświetlaj:
no tak / 91.232.175.* / 2015-08-14 09:37
kto powinien się bać podatku katastralnego ? ZŁODZIEJ !
bucek298 / 159.205.185.* / 2015-08-14 09:13
Jestem za tylko nie 1-2 % a 0.1-0.2 % rocznie. Wyobrażacie sobie jakie to są koszty jeśli ktoś wybudował nieduży dom o wartości ok 500 tyś. zł i teraz miałby zapłacić 2 % rocznie. To jest ROZBÓJ W MAJESTACIE PRAWA. Poza tym już widzę te nadstawione kieszenie rzeczoznawców szacujących wartość nieruchomości.
tanaka1234 / 83.15.92.* / 2015-08-14 08:59
Przypominam Minionkom, że podatek to STRUMIEŃ pieniędzy od podatnika do państwa. Czyli: nagłaśniamy obniżenie jednego podatku a cichaczem wprowadzamy następny.

Ktoś wreżcie pogoni tych darmozjadów z sejmu?
asefa / 83.23.110.* / 2015-08-14 08:50
" Drzymała żałuje" , że walczył z niemcem...
hazet / 5.172.247.* / 2015-08-14 08:47
To ma na celu TYLKO I WYŁĄCZNIE WYWŁASZCZENIE BIEDOTY Z CENTRÓW MIAST czyli z najlepszych lokalizacji pod sprzedaż, a że zachaczy także o klasę średnia ... No cóż bedzie z czego jeść ośmiorniczki!
tomcio_paluch / 2015-08-14 09:55 / Bywalec forum
Przeczytaj w encyklopedii co to jest wywłaszczenie. Co do istoty rzeczywiście kataster wyeliminuje rudery z centrów miast.
fiskusik / 83.27.202.* / 2015-08-14 08:27
Nie zniszczył nas hitler , stalin i komunizm , to i jakiś podatek nic nam nie zrobi.
lemoniada / 5.172.247.* / 2015-08-14 07:49
A Chrystus powiedział: .. oddajcie swoje majątki ...
tomekklamka / 89.231.80.* / 2015-08-14 10:39
Ciekaw jestem czy czarna banda która ma wszystko za darmo w tym kraju bedzie płacic kataster czy tez miłosciwie panujacy AD zwolni ich od tego
starszy / 73.8.242.* / 2015-08-14 01:18
Ludzie pomijają jeszcze jeden aspekt podatku. Jeżeli na posesji ogrodzisz ją płotem dom wzrasta na wartości. Jeżeli posadzisz kwiatki lub drzewa, dom wzrasta na wartości. Jeżeli wymienisz spróchniałe futryny, dom wzrasta na wartości. Jeżeli swoją działkę trzymasz zadbana, dom wzrasta na wartości.
Co to znaczy? To znaczy że jeżeli będziecie chcieli żyć ładnie i godnie na swojej rzekomo własnej posesji, za każdą swoją prace w to włożoną będziecie płacić podatek w kataście!
gal anonim 1999 / 188.146.52.* / 2015-08-14 00:25
złodzieje i jeszcze raz złodzieje niech kradna mniej to starczy nie bedzie dziury budzetowej
rozstrzelac wszystkich
jan 731 / 77.255.205.* / 2015-08-13 23:56
pamiętajcie jeśli cokolwiek PO obieca to odbierze to z nawiązką
Laik1000 / 31.1.251.* / 2015-08-13 22:49
A ciekawe czy sukienkowi będą płacić, czy jak zwykle zostaną zwolnieni?
Nieruchomości mają na grube miliardy, więc zamiast tacy będzie potrzebne wiadro....
Big Bag / 46.186.32.* / 2015-08-13 23:00
Byłeś przez mamusię i tatusia wniesiony w beciku do kościoła gdzie Ksiądz polał Tobie główkę święconą wodą więc siedź cicho.
Blablabla32 / 89.77.154.* / 2015-08-14 09:07
No wlasnie - wniesiony. Sam z wlasnej woli nie poszedl.
Prot.eza / 89.74.202.* / 2015-08-13 22:27
Z powyższego wynika, że za 50 m2 mieszkania trzeba byłoby zapłacić kilkaset złotych więcej, czyli całą pensję im oddać na pniu i,,,,, zęby w ścianę! Oj Drzymała chyba by tak ostro nie walczył z germanizacją, gdyby zobaczył, co teraz NASI wyprawiają przy korycie. Chyba chcą sprawdzić stan psychiczny Polaka i kiedy chwyci za sznur i na Wiejską ruszy.
Big Bag / 46.186.32.* / 2015-08-13 23:06
To nie są nasi tylko NAZI
to po pierwsze
po drugie
stan psychiczny Polaka nie ma znaczenia
po trzecie
Drzymała miał kampera i o tym się nie pisze
po czwarte
Polakowi już i tak dawno temu ostał się ino sznur.
Papa
grocisko / 79.175.213.* / 2015-08-13 22:05
Ja bym chciał wiedzieć, które miasta chcą podatku... Mieszkańcy powinni się wyprowadzić. Trzeba pokazać, ze chciwość nie popłaca..
hhallelujahh / 188.30.200.* / 2015-08-13 21:25
W pewnym sensie byłoby to dobre, bo teraz wiele ludzi siedzi na ogromnych pieniądzach, a oficjalnie należa do biedoty. Weźmy np. tzw. rolników.Mają po kilka hektarów które wyceniają na gratce czy innej stronie na kilka milionów (np. w górach czy nad morzem), nic na tym nie robią bo pracują w mieście ale płacą KRUS, przyjmują letników (najczęściej na czarno)i generalnie maja ustawione pięć pokoleń do przodu - bo zawsze jakoś się uda działkę sprzedac za 150 tys zł. Kataster powinien objąć nieruchomości nieużywane = masz 20 ha pola ale tego nie uzywasz bo jesteś taksówkarzem/pisarzem/ fryzjerem - to płac ten podatek. Cholera może człowieka trafić jak jedzie do tzw. agroturystyki, widzi na jakich terenach to jest i wie, ile to warte - ale gospodarz bidny bo 'nic sie panie nie opłaca'. Tak, bo opłaca się trzymać na zasadzie 'za rok Miemiec kupi/za dwa lata deweloper kupi'. Mówią: to idź na wieś, kup ziemię i płac KRUS - fajnie, ale fakt jest taki, że teraz za pięć ha trzeba zapłacić tyle, że w dobrym korpo nie zarobisz przez 20 lat. Powtarzam: za ziemię rolną użytkowaną niech nie będzie podatku, ale za to, że ktoś trzyma 20 ha w Bieszczadach/pod Warszawą/nad Wigrami, i tylko czeka by to sprzedać trzymając tymczasem dla KRUS-u to już bezczelność. Pamiętam, że kiedyś przejęta bidą (naprawdę biedą) mieszkańców wioski nad Wigrami zaoferowałam się kupic ich sadek - zaniedbany, zdziczały, nic tam nie robili, dosłownie nawet jabłek z ziemi nie zbierali. Pomyslałam: kupię, postawię sobie domek, pal licho że mi to niepotrzebne, ale ludziom pomogę bo biedni (ciągle marudzili jak to źle, drogo, no na zapałki nie mają). Jak mi strzelili cenę 170 tysięcy to aż mnie wgniotło w ziemię. Za dwadzieścia drzewek zdziczałej jabłonki? Ale takie sa ceny 'działek rolnych', szczególnie na 'biednym Podlasiu', ale to nic: mój znajomy dwa takie sadki pod Wawą wycenia na 11 milionów złotych (oczywiście oficjalnie wraz z rodziną są bidakami) - nic tam nie robi, po prostu je ma, pracuje w mieście, płaci KRUS. Podatek katastralny od nieuprawianych nieruchomości rolnych ukróciłby takie działania - że wspomagamy ludzi siedziących na milionach złotych.
K0lec / 94.0.88.* / 2015-08-13 21:22
Taaa...
Jak nie kijem go to pałką.
I to nie w kontekście partii politycznych, które z mniejszym lub jeszcze mniejszym skutkiem podejmują heroiczne wyzwanie 'zarządzania' państwem. Nie ma najmniejszego znaczenia, jaki sztandar powiewa nad ugrupowaniem sprawującym władzę. Oni wszyscy, wyedukowani (no może nie wszyscy), gładko idący przez życie, nieskalani prawdziwa praca zrobią wszystko, WSZYSTKO, by z pozycji zarządzającego stadem i dojącego stado bezwzględnie, bandycko i nieuczciwe - nie dać się wyżenąć.
I się nie dadzą. Stąd ciche na razie szepty o podatku katastralnym. Wierzcie, że ten głos wkrótce nabierze mocy...
I nie dziwię się wypowiedziom, że ktoś zrzeknie się polskiego obywatelstwa w następstwie kretynskich ustaw w PL.
Ile można wytrzymać?
Ciekawym również, czy moja kochana Rzeczpospolita upomni się ode mnie, jako obywatela, podatku od nieruchomości, którą posiadam za granicą kraju...
Jak można przypuszczać, podejmie taka próbę... :-D :-D :-D
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy