Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek katastralny - polityczny straszak czy budżetowa konieczność?

Podatek katastralny - polityczny straszak czy budżetowa konieczność?

Wyświetlaj:
KIX431 / 83.31.14.* / 2015-08-13 19:15
Rozumiem że rolnicy też płacą? 2% od realnej wartości nieruchomości?
Aha - i proszę wycenić Wawel, obliczyć z tego 2% i podesłać Dziwiszowi razem z numerem konta
renja / 83.23.110.* / 2015-08-13 19:13
Ktoś szaleju napił się ??? Teraz może być 0,1%.

Jeśli najniższa pensja będzie 6000zł ( dostaję w Anglii 7000zł, a paliwo, kurczak tyle co w Polsce !!! ) , to pogadamy .
Biedak z POlski / 83.31.74.* / 2015-08-13 19:13
Podatek KA-TA-STRO-FAL-NY dla Polaków a nie katastralny
klarb / 79.189.38.* / 2015-08-13 19:12
Wszystko co wartościowego mam to mieszkanie dwupokojowe. Tego się dorobiłam za 30 lat pracy.
Jeżeli wprowadzą ten podatek, nie mam nic do stracenia...
Gedeon890 / 81.15.191.* / 2015-08-13 19:10
ZŁODZIEJSTWO.... Z************ CAŁYMI DNIAMI ŻEBY WYBUDOWAĆ NIEWIELKI DOM W NIEWIELKIEJ MIEJSCOWOŚCI W MAŁOPOLSCE, NA KTÓRY MUSIAŁEM ZACIĄGNĄĆ KREDYT GDZIE RATA MNIE DOBIJA FINANSOWO.... ROBIĘ TO DLATEGO ŻEBY DWOJE MAŁYCH DZIECI NIE WYCHOWYWAŁO SIE W MIEŚCIE GDZIE JAK TYLKO WYCHODZIMY NA SPACER POTYKAM SIE O BUTELKI PO PIWIE I WINIE I DZIECIOM MUSZĘ TŁUMACZYĆ CO STAŁO SIE PANU KTÓRY LEŻY POD MURKIEM, A JEST POPROSTU ZALANY W TRUPA, NIESTETY TO CODZIENNOŚĆ W WIĘKSZOŚCI POLSKICH MIAST.... I CO JAKIŚ KRETYN TERAZ MI CHCE JESZCZE DOWALIĆ PODATEK OD TEGO ZE PRÓBUJE SIE Z TEGO SYFU WYRWAĆ?... NO TO WYCHODZI TAK KREDYT 300 tys NA 30 LAT SPŁACĘ 570 tys DO TEGO PODATEK KASTRALNY MAŁY DOMEK WYJDZIE MNIE W SUMIE OK MILIONA!! JEŚLI KTOŚ TO WPROWADZI TO POLECAM JEDNO ROZWIAZANIE... ROZSTRZELAĆ, A DZIWIĄ SIE CZEMU LUDZIE Z TADEUSZ UCIEKAJĄ, A KTÓRE PAŃSTWO TAK NISZCZY SWOICH OBYWATELI ?
Borys22 / 31.174.84.* / 2015-08-13 19:28
Mam wrażenie ze tu chodzi o przestraszenie większości żeby bogata mniejszość nawet nie polska nie musiała płacić nic za nieruchomości place fabryki niedochodowe hipermarkety ulice z kamieniami
a teraz zróbmy krzyk ze za mały domek , wykupione mieszkanie tyle a tyle trzeba zapłacić ,
proszę zastanówcie się
wszystko można sprowadzić do absurdu _ nie dajmy się manipulować kogo bronimy właściciela mieszkania domku czy np pana od skay towera
były czł. S 80 / 31.63.188.* / 2015-08-13 19:10
Niech rządząca mafia nawet o tym nie myśli!!!!!!!!!!!!!
iindy1221 / 188.146.57.* / 2015-08-13 19:08
Podatek katastralny nalezy zniesc w UE gdyz nie jest on zgodny z zalozeniami i sama definicja podatku . Kazdy placi podatek przy zakupie nieruchomosci a nie mozna placic wielokrotnie podatku za to za co sie zaplacilo . Podatek katastralny mozna by uznac lecz w pierwotnej formie ktora kiedys zakladala iz bedzie opodatkowana jedynie roznica od pierwotnej wyceny jezeli dana nieruchmosc zyska na wartosci !.........brzmi tez zlowieszczo '' Kat - aster '' to tak jakby kazdy placil non stop podatek za posiadana pralke czy lodowke za ktora zaplacil przy kupnie ! nonsens . Kataster to dawna pozostalosc historyczna z czasu Austro Wegier czy Prus gdzie to byl haracz a nie podatek .Nalezy to zlikwodowac bo suma placonego podatku katastralnego po 10 latach przekroczy wartosc wielu nieruchomosci. Kataster historycznie dotyczyl ziemi a nie budynkow i mial zastapic inne podatki ktorych miano juz nie pobierac.Podatek katastralny ma długą i niekoniecznie chlubną historię. Niektóre amerykańskie stany opodatkowały nieruchomości podatkiem katastralnym już pod koniec XVIII wieku. W XIX wieku w USA ideę podatku od wartości ziemi rozpowszechnił Henry George, który uważał, że jednocześnie będzie można wyeliminować wszystkie inne podatki. Systemy podatków katastralnych obowiązują w krajach bałtyckich. W 1993 roku w Estonii wprowadzono podatek gruntowy, który zasila budżety lokalne. Stawki tego podatku, które ustalają władze samorządowe, wynoszą od 0,1 proc. do 2,5 proc. szacunkowej wartości gruntu Całkiem inaczej wyglądają podatki katastralne we Francji i Belgii. W obu tych krajach podatek katastralny nie jest obliczany od wartości nieruchomości, lecz oblicza się go jako procent z dochodu realnego, jaki hipotetycznie może dana nieruchomość zapewnić właścicielowi w ciągu roku.W Polsce historia podatków od nieruchomości sięga czasów Kazimierza Wielkiego, kiedy wprowadzono poradlne, czyli podatek od ziemi uprawnej.
WK...ny / 83.21.93.* / 2015-08-13 19:08
Co za kretyni takie pasztety ustawowe wymyślają ???? . Czy to bogaty czy to biedny kupował mieszkanie za pieniądze z dochodu który został już opodatkowany . Dlaczego sięgacie do kieszeni po podatek od majątku który został już wielokrotnie opodatkowany pit-em czy vat-em ????
Najpierw wyprzedaliście majątek państwowy a teraz poprzez komorników dobieracie się do majątków prywatnych a sami co oświadczenie majątkowe to większe konta......
sir / 85.222.20.* / 2015-08-13 19:07
Teoretycznie możliwe jest wprowadzenie tego podatku, ale nie ze stawką 1, a tym bardziej 2%. Druga sprawa: ważne - od jakiej kwoty nieruchomości, np. od 500 000 zł. Tańsze powinny być zwolnione. No i w zamian kwota wolna od podatku - 50 000 zł
qaz. / 88.156.128.* / 2015-08-13 19:06
Oni, pewna nacja (wiadomo o kogo chodzi, ale zabronione jest mówić) chcą za pomocą podatku katastralnego przejąć nasze nieruchomości za grosze. Podatek wywindują do tak absurdalnych granic, że będziemy zmuszeni w pośpiechu i za grosze pozbywać się tego, co jeszcze posiadamy. Czeka nas całkowite dziadostwo. A podatki? Ich zawsze będzie za mało, jeśli nie ma się żadnej gospodarki.
baba1 / 89.70.83.* / 2015-08-13 19:20
Nacji watykańskiej nic nie powstrzyma, jeśli nie wykopiemy kleru z tego kraju zawsze będą nas niszczyć.
Antybolszewik / 83.21.248.* / 2015-08-13 19:05
Będzie PiS będzie podatek katastralny, wtedy zawyje ciemna masa !
Polak196908 / 93.105.177.* / 2015-08-13 19:04
A może jeszcze podatek od podatku. Bo z paliwem już tak jest. Cena paliwa plus akcyza i od akcyzy VAT. Złodziejstwo!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gd / 79.186.147.* / 2015-08-13 19:12
To taka sama wartość dodana jak twój ZUS i podatek dochodowy...

Najnowsze wpisy