Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od handlu może oznaczać koniec internetowych zakupów za granicą

Podatek od handlu może oznaczać koniec internetowych zakupów za granicą

Wyświetlaj:
rb2345 / 94.254.162.* / 2016-02-11 10:17
No to straszne że zagraniczne sklepy wysyłkowe przestaną sprzedawać w Polsce. Przecież mamy masę sklepów krajowych. Zakupy na Aliexpress mają sens gdy przesyłka nie zostanie oclona i US nie doliczy VAT, gdyby te wszystkie podatki zostały odprowadzone to nie było by sensu tam kupować. Na innej stronie czytam że zachodnie banki udzielają kredytów przez oddziały zagraniczne - no to straszne! Tylko że taki kredyt jest udzielany wg. prawa innego kraju. Jeszcze nie słyszałem by obcokrajowiec brał kredyt w Polsce - biorą w kraju "rodzinnym" bo zapisy w Polskich umowach kredytowych są dla klientów niekorzystne. To w Polsce jest możliwe by domagać się dodatkowego zabezpieczenia w trakcie umowy kredytowej, albo po przejęciu i zlicytowaniu kredytowanej nieruchomości mieć dalsze roszczenia z tytułu kredytu. "Oczywiście sklepy i banki są dobre to ten zły PIS jest winien naszej krzywdy. Oni zrobili najniższe z możliwych prowizji ale że jest nowy podatek to Panie już nie ma z czego zapłacić..." Zamiast pisać bzdury i zamieszczać durne fotki na FB proponuje się zorganizować i zrobić bojkot dla przykładu jednej zachodniej sieci handlowej, potem run na jeden konkretny bank i towarzystwo się uspokoi. Konsumenci nie muszą być bezstronni, unia europejska nie może nam nic nakazać, możemy nie być fair - wystarczy hasło "wycofujemy pieniądze z Pekao S.A. do 1.03.2016r." albo "nie kupujemy w Lidlu do Wielkanocy" i pozamiatane... Bank nie ma rezerw większych niż kilka procent wartości wkładów a dyskont tracący 25% obrotów idzie pod wodę. Słyszę że nas nie stać na 500+ ale państwo się godzi i patrzy przez palce na przemyt paliwa i papierosów, a to są konkretne kwoty. Do Rosji każdego dnia wjeżdża (i wraca) kilka tysięcy samochodów, każdy przywozi 100l paliwa i trochę "więcej" papierosów. Kurs dla drobnego przemytnika to ca. 100-150zł do przodu, klient który u niego kupuje "oszczędza" drugie tyle. Jeżdżą średnio 1-2 w tygodniu. Państwo uczy: "nie dostaniesz nic za darmo! musisz pójść ukraść sam". Czekam na podwyżkę pensji minimalnej bo 3/4 Warmińsko-Mazurskiego pracuje za mniej niż 2K netto. Oficjalne statystyki mówią że 10% pracujących w Polsce żyje w biedzie - co ci ludzi mają zrobić? "Wziąć kredyt i poszukać innej pracy"? Ale słyszymy że beneficjentem 500+ będzie patologia, że to szkodliwy i bardzo kosztowny projekt. Nie dofinansujemy górnictwa, zachodniego koncernu w ramach OZE, partii politycznej, czy klinki leczenia niepłodności tylko statystyczną polską rodzinę - to bardzo, bardzo źle!!!
Alpacz42 / 83.20.144.* / 2016-02-11 10:26
Oczywiście, ze możesz zbojkotować, oczywiście Polacy mają tyle kasy, że są w stanie spłacić jednorazowo kredyt hipoteczny, lub zostać w przypadku braku zapłaty tego mieszkania pozbawiony. Jeżeli tak mało zarabiać to zbojkotuj swojego szefa i zmień pracę,a nie wypisuj głupot, bo nikt z rządu ci pensji nie podwyższy. Pokaż mi sklep, który ma wyłącznie polskie towary, zapytaj też rolników, czy chętni są do opuszczenia UE i kto spłaci ich nowoczesny sprzęt rolniczy, który kosztuje miliony. Rozwaga a nie bzdurne ustawy, uchwały i projekty.
gonzo-mi / 92.238.32.* / 2016-02-11 10:16
tylko idiota wierzy że będzie lepiej pod rządami tych NIEUDACZNIKÓW im być może tak ale zwykłym ludziom na pewno nie wydaje mi się że słuchacze RADIA MARYJA nawet w to nie wierzą
Alpacz42 / 83.20.144.* / 2016-02-11 10:16
To nie koniec także ci co będą wyjeżdżać na zakupy do sąsiadów będą jak za czasów wojny w łapankach pograniczników. OJ będzie się działo. Podziękujcie Rydzykowi i jego poddanym głupcom.
Tomek498 / 46.235.153.* / 2016-02-11 10:15
Zacznijmy od tego że aliexpress czy ebay to nie sklep tylko portal zrzeszający małych sprzedawców. Paczki są przecież wysyłane przez każdego z nich osobno, i jako tacy nie podlegają temu opodatkowaniu.
aaa234678 / 93.105.179.* / 2016-02-11 10:14
Cóż za głupi naród ci Polacy? Bez szemrania płacili wyższy VAT zaserwowany przez Tuska, podatek od swoich własnych pieniędzy Belki, siedzieli cicho gdy zabrano im ich pieniądze z OFE, i harowali jak niewolnicy za 6 zł na śmieciówkach........a wrzask podnoszą gdy rząd chce opodatkować opasłe markety i złodziejskie banki.......Żałosne
Kris 77 / 220.238.57.* / 2016-02-11 10:39
Żałosne to jest to że dalej wmawia się ludziom że to te opasłe markety i złodziejskie Banki zapłacą tą daninę. To każdy z nas zapłaci poprzez nowe opłaty bankowe oraz droższy towar na półce. Co do towarów to wiem o czym mówię bo pracuję w branży spożywczej od wielu lat i przy obecnych technikach socjologicznych i marketingowych stosowanych przez markety nawet nie zauważymy że płacimy więcej . Bo widać to nawet w dniu dzisiejszym , większość Polaków myśli że robiąc zakupy w dyskontach oszczędzają. Tak jest tylko w tedy gdy kupujemy wyłącznie najtańsze produkty. Bo jak już pakujemy do koszyka wszystko co jest na pólkach to niejednokrotnie zakupy są droższe niż w mniejszych sklepach. dlatego też twierdzę że markety i tak ten podatek odbiorą w naszych zakupach. Więc to nie jest podatek od marketów i banków tylko nowy wzrost cen zafundowany przez rząd ale za to pod ładną nazwą . I choć uważam że rządy PO nie były udane bo mam im wiele do zarzucenia ale chociaż potrafili niekiedy powiedzieć prosto z mostu że dopierają się do naszej kieszeni.
zły44 / 37.47.96.* / 2016-02-11 10:12
Pis naobiecywał w kampanii wyborczej złote góry a teraz nie ma z czego finansować tych obietnic. Dzisiaj słyszałem w radiu wypowiedz jakiegoś ministra który twierdził że przecież pis nie obiecywał darmowych wszystkich leków dla seniorów czyli osób po 75 roku życia, obiecał darmowe leki ale nie wszystkie, czyli że vit c i aspiryna będą darmowe a pozostałe leki jednak płatne. Tak samo będzie z wiekiem emerytalnym i jestem przekonany że jak będzie się kończyć kadencja obecnego rządu za 4 lata to wtedy nagle "przypomną sobie" o tej obietnicy by znowu zyskać głosy emerytów. Ludzie przejrzyjcie wreszcie na oczy!
aaa234678 / 93.105.179.* / 2016-02-11 10:16
szczekanie.....a nie przeszkadza ci że poprzedni rząd nie zrealizował ŻADNYCH obietnic wyborczych....nawet nie próbował
edek-kotek / 83.29.83.* / 2016-02-11 10:14
Jak dostanę 500 na dziecko to nie będę otwierał oczu, tą kasą pis zatka mi gębę i będę siedział cicho !
wa-wa / 83.9.233.* / 2016-02-11 10:10
Nawet Kuźwa tego nie czytam, moeny.pl niczym Petru jak zwykle straszy
Paweł70 / 176.241.244.* / 2016-02-11 10:08
Chyba ekonomie kończyli Ci specjaliści na Szkole Partyjnej PZPR albo na KUL. Efekt ten sam zarżnąć wszystko w imię socjalistycznych ideałów!!!!!!!!!!!!
AntySystem / 62.29.136.* / 2016-02-11 10:08
Największym złodziejem jest państwo. Wiecznie sk....synom mało, rząd to darmozjady bawiące się w Janosika. Chory kraj a oni chcą byśmy byli patriotami -pytam czego????
Polka4 / 83.21.1.* / 2016-02-11 10:07
Dlaczego emerytom po raz drugi, przy wypłacaniu emerytury, potrąca się po raz drugi podatek od tych samych pieniędzy, a handel i banki mają być zwolnione z podatku? Przecież emeryci są najbiedniejszą grupą społeczną i jeszcze w tak bezczelny sposób są okradani. Pani Premier, kiedy się skończy to s****... w stosunku do emerytów???
ollo / 213.184.13.* / 2016-02-11 10:07
Może ja jestem głupi, ale czy by nie było dla kraju korzystniej, aby podatki były na tyle niskie, aby zagraniczne firmy właśnie tu wolały płacić, niż w swoich macierzystych krajach? To by napędzało koniunkturę i wpływy podatkowe prawdopodobnie w dłuższym okresie czasu byłyby wyższe, niż teraz. To co się dzieje w tej chwili, to zarzynanie gospodarki nowymi podatkami, dodatkowa ich komplikacja i niszczenie chęci do pracy.
dfs / 81.190.17.* / 2016-02-11 10:23
Powiem ci Jeszcze lepiej
Czy nie lepiej było by utworzyć z chinami jedwabny szlak z łatwą i szybką odprawą celna
mario961 / 89.76.72.* / 2016-02-11 10:06
czy za granicą czyli np. w Niemczech wielkiej Brytanii francji holandi tez mają takie podatki ???
Aga563 / 188.207.91.* / 2016-02-11 11:02
Tak Maja sama mieszkam za granica w ten sposób rząd zarabia bardzo duzo do budżetu .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
vvoyoo / 31.61.140.* / 2016-02-11 10:05
LUDZIE nie dajcie się nabrać na podwyższanie podatków firmom czy instytucjom. PODATEK płacimy my konsumenci TYLKO i wyłącznie. JEDYNYM rozwiązaniem jest podwyższenie stawki minimalnej do 12 netto (liczenie wypłaty w brutto to jak mierzenie fi..ta z kręgosłupem). Jak więcej zarobię to więcej wydam do tego nie trzeba być ekonomistą żeby zrozumieć. Tego co nie wydam zostanie na koncie w banku. Producent będzie zadowolony i bank. Teraz za 1200 to mogę opłacić czynsz a resztę na jedzenie i to nie zawsze wystarcza.
BEZ-SCIEMY(WROC) / 159.205.1.* / 2016-02-11 10:05
artykuł się ukazuje w momencie, gdy już wiadomo że projekt ustawy będzie zmieniony w 100% -- jaki jest zatem sens bicia piany?
Kiki / 2.219.70.* / 2016-02-11 10:39
Taki sam jak oskarzanie PO o bombe implozyjna... czyli - dla zasady.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
stt / 37.152.18.* / 2016-02-11 10:03
od wczoraj temat nieaktualny, poza tym w konsultacji a tu jak zwykle jątrzenie napuszczanie na siebie ludzi

Najnowsze wpisy