Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od handlu. ZPP: Nie obroty, a lokalizacja powinna być najważniejsza

Podatek od handlu. ZPP: Nie obroty, a lokalizacja powinna być najważniejsza

Wyświetlaj:
antybankster / 188.146.70.* / 2016-02-16 12:51
Łapy precz od Polski i Polaków !!!! Eurokołchoz nie odpuszcza wkładają swoje brudne łapska w nasze sprawy, Polska podnosi sie z kolan i nit nas nie będzie zmuszał do płącenia jakiejś franczyzy dla francuskiego żyda wysysającego z nas całe pieniadze. tak trzymać nich oni zapłaca jakis podatek bo zyja jak pączuchy w maśle !!!!
TomKs1 / 159.245.16.* / 2016-02-16 11:01
A tak w ogóle, to co macie przeciwko marketom?! Jest tanio i wygodnie, wszystko pod jednym dachem, nie trzeba chodzić oddzielnie do piekarni, warzywniaka, mięsnego, drogerii, chemicznego, kiosku itp. itd. Do osiedlowych sklepików chodzi się, bo są blisko. Albo bo mają lepszy towar (dotyczy właściwie tylko owoców i warzyw). W takim wypadku przetrwają, choć pewnie nie wszystkie. Reszta musi wymrzeć tak, jak wymarli kowale, praczki, operatorki central telefonicznych, palacze w parowozach i setki innych zawodów. Jest to normalny proces rozwoju gospodarki i techniki. Walka z nim jest równie sensowna jak protestowanie przeciw prawu powszechnego ciążenia.
Rozumiem, że niektórych boli, że hipermarkety są "zagraniczne". W takim razie trzeba wspierać "polskie". A jeszcze lepiej nikogo nie wspierać, wystarczy nie przeszkadzać. Polskie firmy potrafią działać, zarabiać i rozwijać się, odnosić sukcesy również na rynku światowym. Oczywiście mamy kilkadziesiąt lat opóźnienia w stosunku do Zachodu, więc na polskiego volkswagena, microsoft czy tesco przyjdzie jeszcze poczekać, ale im więcej rządowych pomysłów regulacji i podatków (niezależnie, czy ta ekipa, czy poprzednia), im więcej szkodliwych działań urzędasów wszelkiego szczebla tym dłużej to potrwa.
NIECH RZĄD NAM NIE POMAGA. WYSTARCZY, JAK NIE BĘDZIE PRZESZKADZAŁ.
Stypendystka zus / 87.207.136.* / 2016-02-16 07:48
Jak kupować w osiedlowym sklepie jeżeli chleb tu kosztuje prawie 3 zł. Tak jak mleko. Wiec lepiej pojechać do supermarketu i zrobić zakupy dla całej rodziny na 2 tygodnie,bilet emeryta przecież jest zniżkowy, a sklepy internetowe które dowożą do domu
MMSW / 212.244.49.* / 2016-02-16 07:48
Ja chcę kupować, gdzie i kiedy mi się podoba i niech nikt mi nie dyktuje tego. Ja osobiście nie lubię małych osiedlowych sklepików, brudnych bez żadnej higieny. Sam widziałem, jak właściciel takiego sklepiku latem w bagażniku przywiózł jogurty - nie dziękuje.
leonek_king / 94.154.24.* / 2016-02-16 09:49
a masz dzieci, które chodzą do szkoły i rodziców którzy pobierają świadczenia emerytalne i zdrowotne? to może lepiej pomyśleć kto na nie musi zarobić aby zapłacić podatek........
Zoob / 89.65.151.* / 2016-02-15 23:13
Samobójcy.... Przecież pomysł podatku katastralnego dla marketów PiS chwilę potem wprowadzi mniejszym placówkom. tak jak z podatkiem handlowym. Zaczęło się od marketów, skończyło na warzywniaku Kazia.... PiS nie kocha małego handlu. PiS kocha kase....
Leon Z / 77.252.204.* / 2016-02-15 19:29
I to jest bardzo rozsądne. Problem polega jednak na tym, że PIS ma w d... drobny handel. Im wcale nie chodzi o walkę z marketami. Im chodzi o kasę na szalony program 500+ i tę kasę będą zdzierać z każdego. PiS dąży do wyhodowania odpowiednio dużej grupy wyborców uzależnionych od polityki socjalnej. Cała reszta to tylko marketingowe opakowanie dla leszczy i frajerów.

Najnowsze wpisy