Forum Spółki giełdowe KGHM Polska Miedź SA

Podatek od kopalin nie wejdzie od 1 marca?

Podatek od kopalin nie wejdzie od 1 marca?

Money.pl / 2012-01-05 10:17
Komentarze do wiadomości: Podatek od kopalin nie wejdzie od 1 marca?.
Wyświetlaj:
analityk111 / 77.253.91.* / 2012-01-08 22:15
Kiedy wejdzie - to wejdzie. Zawsze głosowałem na PO, jestem też akcjonariuszem KGHM (licząc na dywi)i wiele na akcjach straciłem (ki8lkaset tysi to ndużo). Nie jestem rozgoryczony podatkiem - jestem jego skalą. To nie tak się robi - dziura budżt dziurą - ale wszystko ma swoje granice lub, choćby, porównywalne wartosci w skali globalnej. Ograniczę stryaty na górkach, ale na PO już nigdy ja i moja rodzina nie zagłosujemy.
Robert-S / 83.142.207.* / 2012-01-05 11:27
Oczywiście, że "podatek od kopalin nie wejdzie od 1 marca". Jeśli podatek od kopalin wejdzie w życie to najwyżej "1. marca" a nie "od 1 marca". Bo prawo wchodzi w życie w dniu a nie od dnia (od dnia to najwyżej "obowiązuje"). Tak samo nowy rok zaczął się 1. stycznia a nie od 1. stycznia. Czyż nie?
Donald ma rację wprowadzając podatek od kopalin. / 79.185.186.* / 2012-01-05 11:02
Miedź w Polsce nie jest własnością KGHM. Tak samo jak gaz w Rosji nie jest własnością Gazpromu, a Ropa w Arabii Saudyjskiej nie jest osobistą własnością króla. Zysk z kopalin jest przeznaczany jest dla wszystkich obywateli w państwie ,a nie na wyłączność pracowników tych zakładów i akcjonariuszy.
styczeń / 78.30.121.* / 2012-01-05 17:19
Zawsze to powtarzałem. Nie chcę już tego zysku, ale jako obywatel Polski i kupując węgiel Polski, powinienem go kupić za najwyżej połowę ceny eksportowej, a z tego co wiem to płacimy drożej. Powinniśmy w ogóle nie płacić za bogactwa naszej ziemi, ale jak się płaci VAT od akcyzy to co tu można napisać. Najlepiej sprzedać obcym i od nich kupować.
sceptyk / 2012-01-05 14:13 / Tysiącznik na forum
Z tą Arabią Saudyjską to przesadziłeś.
W każdym królestwie bogactwa naturalne należą do suwerena.
Suwerenem jest KRÓL. Cyba, że sprzeda/podaruje/wydzierżawi złoża.
Może ci się to nie podoba, ale tak właśnie jest.
zdumiony / 83.11.97.* / 2012-01-05 10:51
Dopiero co podnosimy się po kryzysie z lat 80 tych a Donald wpędza nas w kolejna przepaść. Gratuluje wyborcom PO że dokonali takiego wyboru.
oburzony / 212.87.25.* / 2012-01-05 10:17
Platforma sama się eliminuje, PIS nic nie musi robić. Rostowski jak Janosik zabiera kasę akcjonariuszom KGHM (część z nich STANOWILI wyborcy PO). Teraz Ministerek Arłuk daje plamy. Nic dodać nic ująć, czyli samozabijanie własnej trumny, smutne, bo w środku zwłoki PO. Głosowałem na PO, teraz żałuję. Jak Rostowski mógł ot tak zwiększyć podatek o kilkaset procent z zysków firmy KGHM?
Po Kaczyńskim mógłbym się takich zagrań spodziewać, ale po Nim. Wstyd.
jacek12ed / 83.8.30.* / 2012-01-05 14:33
Kaczyński akurat obniżył podatki więc takich rzeczy mogłeś się po nim spodziewać jedynie przez nagonkę mediów na pis.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy