Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od sieci handlowych. Ile podatku zapłaci Biedronka, a ile Lidl?

Podatek od sieci handlowych. Ile podatku zapłaci Biedronka, a ile Lidl?

Wyświetlaj:
karbon / 79.184.56.* / 2015-11-02 18:23
Jarosław apeluję do ciebie !!! Jeżeli chcesz poparcia Narodu skończ z obłudą i przeprowadźcie legalizacje prostytucji i marihuany - nie dawajcie zarabiać szarej strefie i członkom po ...!! Dowodem jakie to są potężne pieniądze niech będzie fakt , że żaden " cicho-ciemny " rząd do tej pory nie kwapił sie do usankcjonownia czerpiąc " lewizny " od środowisk przestępczych w bardziej lub mniej zawoalowany sposób !!! Jarosław , sądzę , że nawet najbardziej zatwardziałe mohery nie potępią legalnej prostytucji jeżeli podatki z tej działalności gospodarczej pójdą w dużej mierze na leki dla potrzebujących ...!!!
moje imię 44 / 79.187.148.* / 2015-11-02 18:22
no ja mam dość tych firm które pro forma zmieniają nazwę. Mieszkam w Trzebiatowie, mała miejscowość nad morzem. Neto, inter i biedronki wykosiły cały detaliczny handel drobnych przedsiębiorców. Panowie niby sponsorują miejscowe kluby sportowe itd. W d...ie mam sport lokalny z którego nic nie wynika tylko bijatyki na ulicach. niech płaca i ni budują domów z ortami i basenami tak jak to w mojej miejscowości. Pozdrawiam.
mareg / 89.65.229.* / 2015-11-02 18:21
Drobna uwaga: pytanie w ankiecie jest niewłaściwe. Powinno brzmieć: czy należy d o d a t k o w o opodatkować sieci.... W poprzednim brzmieniu sugerowało że sieci nie podlegają obowiązkowi podatkowemu. A to nieprawda.
Zartoskany / 89.67.72.* / 2015-11-02 18:20
Populistyczny idiotyzm bowiem skończy się obniżaniem pensji, zamykaniem placówek i utratą pracy oraz ucieczką inwestorów z Polski dających pracę, zaniżaniem i tak nędznych zysków dostawców i co najgorsze po prostu wzrostem cen towarów bo wszystko zostanie przerzucone na klientów. Zawsze zwiększony fiskalizm odbijał się czkawką na wzroście gospodarczym i cenach.
mmmałgosia / 78.8.94.* / 2015-11-02 18:19
PO zżera się nawzajem , żeby tylko dokopać PiSowi . Wszyscy szmaciarze POwskie szturmują telewizję , żeby tylko szczekać i gryźć . Mendy nawet chcą wpływać na utworzenie rządu . Czy oni nie widzą , ze dostali kopa w jaja od Narodu i powinni sie zamknąć .
SILWIO / 87.119.2.* / 2015-11-02 18:42
To prawda. to za przyzwoleniem PO obce markety nie płacili podatków absolutnie, ale płacili potężne łapówki tyle że do kieszeni złodziei , Ś.P.LEPER już dawno wykrzyczał że obce markety nie płacą podatków bo przedstawiają zerowy dochód. A widziałem na własne oczy na targowiskach jak polskich rolników trzepała skarbówka. Kobieta sprzedawała jajka i musiała mieć kasę fiskalną . Dlaczego nikt nie kontroluje tych wielkich nie polskich sklepów , dlaczego im nie blokują kont bankowych? Zmowa ? No to teraz czas żeby zapłacili
grzegorz.wroc / 93.105.42.* / 2015-11-02 18:18
Ludzie spokojnie – bez paniki nie zapominajcie po co takie sieci istnieją? W jakim celu są? – myślicie, że podatek ich wypłoszy? To ktoś jest w dużym błędzie! Są i będą! - dla zysku a jeden podatek w tą czy inną stronę ich nie wypłoszy! O ILE BĘDĄ MOGŁY DALEJ ZAROBIĆ. Żaden z nich nie pozwoli sobie na wyjście z czegoś co przynosi wyraźne zyski w CZASIE tzw. „KRYZYSU” – przede wszystkim zawsze można znaleźć sposób aby wykazać mniejsze zyski (nie wspominając o sposobie ich liczenia i kto? Co? Uznaje za zysk). Prawda jest taka, że w większości krajów się płaci podatek (tylko u nas nie wiadomo czemu w celu źle rozumianego ściągnięcia kapitału firmy nie płaca podatku LUB WYKAZUJA PRZEZ LATA STRATY – i z tego tytułu nie płacą – co jest totalną fikcją (Może tylko dla niektórych niezrozumiałą – lub za odpowiednią gaże mówi się to co się mówi. PRAWDA JEST TAKA ŻE NIKT NIE LUBI DOKŁADAĆ DO INTERESU I TO PRZEZ LATA – koniec KROPKA!!!) ). Mówiąc o zdrowej konkurencji jednemu każe się płacić a drugiemu nie – i to jest równość??? A gadki typu bo trzeba ściągnąć KAPITAŁ to sobie można …. – oczywiście w DUŻYM uproszczeniu. KAPITAŁ I TAK TU PO CZĘŚCI PRZYJDZIE -bo ma około 40000000 powodów – TO SĄ POTENCJALI KLIENCI – a normalnie chcąc większego zysku to lepiej montować, składać mieszać i co tam jeszcze kto chce - NA MIEJSCU CZYLI W DANYM REJONIE, KRAJU, KONTYNĘCIE itp. Tak więc firmy dadzą sobie rade!!! Bo podatek jak zawsze przerzucą na konsumenta (zresztą prawie jak zawsze i wszyscy) jak przesadza to zmaleją im obroty i poskrobią się co im bardziej się opłaca obniżyć czy trwać i tracić na OBROCIE a co za tym idzie na ZYSKU. Lub inne GIENIALNE I PROSTE ROZWIAZANIE wprowadza przy odpowiedniej promocji i nakładzie na reklamę (a to można sobie wliczyć w koszta firmy) nowy produkt o innej jakości składzie ale zapewniający WŁAŚCIWY ZYSK!!! Dla tej firmy!!! Kto nie wierzy to niech popatrzy jak większość z nich tworzy własne marki o odpowiedniej jakości (akceptowalnej przez odbiorców = klientów) ale dające stosowny zarobek – wystarczy popatrzeć na „spożywkę” – nie istniejące wcześniej marki PRODUKTU! produkowane przez tego samego producenta, który ma swoja już znaną MARKĘ w obrocie ale który do tej nowej swojego LOGO ZAKŁADU NIE DA – bo to gorsza jakość. Robi się to w skrócie tak: „Panie ja zamówię u Pana, całą Pana miesięczną produkcję ale kilo (litr lub sztuka) produktu ma kosztować TYLE A TYLE. Oczywiście zakład jest zainteresowany dolewa „przysłowiowe wiadro wody” do produktu by kosztował tyle ile trzeba i wszyscy mają zysk, nie koniecznie konsument – ale ON I TAK WYBORU DUŻEGO NIE MA – o ile nie dysponuje odpowiednią gotówką aby PATRZEĆ NA JAKOŚĆ A NIE TYLKO NA CENĘ. Producent TYLKO PRZYPILNUJE aby na produkcie nie było jego LOGA znanego z wyższej jakości produktu – a podobieństwo ZOBACZYSZ PO ADRESIE ZAKŁADU który to produkuje i czasami można się MOCNO ZDZIWIĆ.
EXTRA / 176.221.121.* / 2015-11-02 18:18
I tak nie robię tam zakupów !!! Nie będę Hansowi wypychać kieszeni !!!!!
oldman694 / 95.49.206.* / 2015-11-02 18:17
Przecież przeciętnie głupi Polak domyśli się, że taki podatek zostanie przerzucony na klientów i na dostawców. I jak by nie było to my, konsumenci, zapłacimy go w ostatecznym rozrachunku. Tylko, że niektórzy, ci już najbardziej inteligentni, będą się z tego cieszyli.
homo sapiens / 5.172.234.* / 2015-11-02 18:16
My zapłacimy. Podatnicy. Towary zdrożeją. Baju pisuary.
niepis / 31.63.237.* / 2015-11-02 18:16
brawooooo!!!!!!!!!!!!!!! zdechniemy z głodu
Janusz1579 / 37.248.42.* / 2015-11-02 18:15
Już w tej chwili dostawcy mówią że warzywa zdrożeją od stycznia 3 krotnie. A więc tanio to już było.
WIEM / 90.25.28.* / 2015-11-02 18:14
Żeby każdy z tych sklepów zapłacił po 1mld złotych to i tak nic to nie da przecież ten rząd zdefrauduje wszystko ci złodzieje wysoko szkoleni i od lat zahartowani w boju mają przeszkolenie teoretyczne i praktyczne w robieniu afer ukradną wszystko i winnego nie będzie .
8razy / 31.178.133.* / 2015-11-02 18:13
I 83% baranich główek chce dokładać do zakupów w sieciach handlowych.Gratulacje!!!!Tylko nie beczcie póżniej jak owieczki,że koszty utrzymania wzrosły.
tylko / 83.20.251.* / 2015-11-02 18:19
Nikt Ci nie karze robić zakupów w sieciach handlowych.Ja już od dawna nie kupuję w np. biedronce wolę iść do lokalnego sklepiku.
asw / 71.220.20.* / 2015-11-02 18:12
JUz strasz, ze milionerow sie skubnie he hehe.... tylko nigdy nie interesuja sie tymi ktorzy na kasie zarabiaja 1000zl na reke.
Niech podnoisza ceny skoro uwazaj ze nie ma rynku I konkurencji. Ja tam tweirdze z ekonkurencja jest tak duza ze kto przerzuci te koszty nan klienta ten straci jeszcze wiecej.

Najnowsze wpisy