Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od sieci handlowych. Ile podatku zapłaci Biedronka, a ile Lidl?

Podatek od sieci handlowych. Ile podatku zapłaci Biedronka, a ile Lidl?

Wyświetlaj:
T. / 46.229.158.* / 2015-11-02 15:46
W każdej działalności przedsiębiorca kalkuluje koszty, dodaje do nich marżę i sprzedaje towar lub usługę - to tak w dużym uproszczeniu. Finalnie za wszystko płaci odbiorca końcowy (najczęściej konsument). Wprowadzony podatek zwiększy koszty przedsiębiorców i nawet przy zachowaniu tej samej marży (kwotowo, nie procentowo), towar bądź usługa będą droższe.
Takie rozwiązanie nie jest zgodne z zapowiedziami PiS, które głosiło, że należy powstrzymać wypływ pieniędzy za granicę kraju (że sieci handlowe transferują pieniądze do swych rodzimych krajów). To rozwiązanie uderza także w polskie firmy, jak np. LPP, Empik i inni.
Wg mnie lepszy byłby podatek od obrotu.
Kiwek / 77.254.17.* / 2015-11-02 15:54
Duże sieci handlowe też transferują podatek za granicę więc nie ma co ich specjalnie bronić.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Klass / 46.186.99.* / 2015-11-02 15:51
Na szczęście, jest coś takiego jak rynek... I to on będzie regulował ceny w dłuższej perspektywie.
patrzący z boku / 89.151.30.* / 2015-11-02 15:45
Dziwnie niektórzy gadają ... dlaczego ma zapłacić szary Kowalski ??? a może tak nasz rolnik będzie miał większą siłę przebicia jak molochy podniosą ceny warzyw żeby sobie odbić podatek to kupimy te warzywa na targu od rodzimego rolnika i taniej i zdrowo bez GMO dotyczy to różnych towarów a niby te wyprowadzanie milionów z naszego kraju przez markiety jest OK ??? otóż nie i jestem zadowolony że w końcu będą płacić jak w innych krajach.
jajajajaj / 164.127.230.* / 2015-11-02 15:43
WRESZCIE KTOŚ MADRY...kiedyś nie lubilam PiS ale już mi przeszło...
a938 / 5.172.237.* / 2015-11-02 15:49
To tylko poczekaj aż będziesz więcej płacił/a za towary po wprowadzeniu nowych podatków.
marco1041 / 193.239.82.* / 2015-11-02 15:43
Wszystkie te pieniądze zwrócimy my wszyscy w postaci droższych artykułów, chlebek podskoczy o 50gr, mleczko o 50gr, masełko o 1zł, owoce o 50gr, sery o 1zł, itd. Nikt sie nie dopatrzy ale roczny budżet domowy wzrośnie dwukrotnie. Tak samo będzie z bankami, wzrośnie prowizja, opłaty osobiste, oprocentowanie kredytów, mniejsze procenty na lokatach itd. To samo będzie z artykułami pochodzącymi ze spółek skarbu państwa, już jest zapowiedż zmany cen prądu. Skąś trzeba te pieniądze wziąć aby wypełnić obietnice, tylko że to będzie za sprawą naszych, domowych budżetów ale na to trzeba poczekać aby sie przekonać. Cieszę sie że najbardziej dostana w d....ę młodzi którzy oddali na nich głos, dobrze Wam tak bo moherów nie musieli oszukiwać obietnicami gdyż ich juz dawno omamili. Super, czekamy kiedy młodym odbije sie czkawką. Brawo PiS.!!!!!!!
Bob_budowniczy_ / 83.21.108.* / 2015-11-02 15:59
No i niech podskoczy. Może wtedy zaczniesz kupować u miejscowego sklepikarza, a nie jeździć do marketu bo masełko 1zł tańsze. Przynajmniej pieniądz zostanie na polskim rynku, a nie wyjedzie na zachód. Sklepikarz zwiększy obroty, zatrudni dodatkowego pracownika, którym będzie Twoja żona, matka czy kochanka, a Ty dzięki temu nie będziesz musiał tyrać do nocy żeby je wszystkie utrzymać.
grazynaa / 31.183.39.* / 2015-11-02 15:58
a dlaczego owoce maja podrozec o 50 gr ( kupuje je na osiedlowym straganie), a dlaczego maselko ma podrozec o 1 zl ( ja kupuje maslo w osiedlowym sklepie - kolo mojego domu jest 6 sklepów spozywczych , a z tymi troche odleglejszymi 10 czy 11). Czemu chlebek ma podrozec o 0,50 groszy ( kolo mnie sa 2 piekarnie + 11 sklepów spozywczych). Dlaczego mleczko ma podrozec o 0,50 groszy , a serek o 1 zl ? Mam do wyboru 11 sklepów w promieniu 300 m od mojego bloku.
Loko776 / 89.229.148.* / 2015-11-02 15:52
Jak duże sieci podniosą ceny to stracą klientów, a ja mogę sobie kupować w osiedladku, nie no najlepiej niech zagraniczne markety maja u nas super warunki lepsze niż u siebie i niech na nas zarabiają miliony, poza tym oni nie mają litości dla nas i jesteśmy tanią siłą roboczą dla nich przykładem jest Volkswagen który stawia najnowocześniejszą fabrykę w okolicach poznania, czemu nie pobudują jej w Niemczech co polaczkowi to zapłacą 2 tysie i będzie robił a niemcowi trzeba by było 2 tysie ale euro, bardzo dobrze że tak zrobią brawo PiS
Danuta 21 / 83.8.218.* / 2015-11-02 15:43
Za wszystko zapłaci klient. PIS będzie się chwalił sukcesem i spełnieniem obietnic wyborczych, lecz kto za nie zapłaci? - oczywiście wszyscy z nas.
Jacek Z / 92.20.61.* / 2015-11-02 15:47
Pracowalem w firmie ktorej Biedronka byla glownym odbiorca i coz z tego, prdukty za pol darmo i wystarczylo ze nie placila przez 6 mcy i po konserwiarni nie ma znaku.
Supermarkety to nic dobrego.
Wbrew pozorom Bezrobocie rosnie, dochody spadaja.
OTAKEPOLSKEWALCZYLYM / 46.170.196.* / 2015-11-02 15:41
Wystarczy, żeby płacili podatki w Polsce, a nie najpierw zwalniają na 10 lat z podatków, a potem się dziwią, że markety nie płacą.....
Jozef S / 92.20.61.* / 2015-11-02 15:40
A tak Kopacz reklamowala Biedronke podejzewam ze nie za darmo
preto29 / 178.36.234.* / 2015-11-02 15:39
informuję , że ja już zamykam działalność i wyjeżdżam z tego kraju!!!
AKARNA / 5.60.133.* / 2015-11-02 15:44
Żegnam, mam nadzieję że już nie wrócisz bo takich Polaków nam nie potrzeba, ale zabierz jeszcze ze sobą kilka szczurów - Kopacz i jej kolegów i koleżanki
Biedna Biedronka / 92.20.61.* / 2015-11-02 15:43
a duzy masz sklep?


podejzewam ze raczej po sadke
halina951 / 217.17.36.* / 2015-11-02 15:38
A naiwni stronnicy PIS-u myśleli że piz im da
Alek 321 / 5.60.6.* / 2015-11-02 15:38
Czy musimy kupować w Lidlu czy Tesco?.
Jeżeli podniosą zauważalnie ceny, czy po prostu podniosą ceny - klienci powinni przenieść się do POLSKICH sieci, których jeszcze nie ma, a które powstać powinny.
Niech jest konkurencja na normalnych, równych zasadach - dla wszystkich.
Ciekawe, czy któryś zdecyduje się na podniesienie cen, wiedząc, że klienci uciekną mu do konkurencji, ciekawe?.
Adam Gdańsk / 31.61.140.* / 2015-11-02 15:37
kompletną bzdurą jest, że podatkiem będą obciążeni kupujący ponieważ sieci handlowe konkurują między sobą i zawsze muszą walczyć ceną - bo na tym polega ich "jakość handlu" - zbijanie cen. A ilość wielkopowierzchniowych sklepów w Polsce jest ogromna, więc mają z kim konkurować. Być może, że na początku ceny mogą wzrosnąć trochę, ale w kolejnym ruchu gospodarka i konkurencja sprowadzą to na odpowiedni tor.
grzegorz.wroc / 93.105.236.* / 2015-11-02 15:36
Ludzie spokojnie – bez paniki nie zapominajcie po co takie sieci istnieją? W jakim celu są? – myślicie, że podatek ich wypłoszy? To ktoś jest w dużym błędzie! Są i będą! - dla zysku a jeden podatek w tą czy inną stronę ich nie wypłoszy! O ILE BĘDĄ MOGŁY DALEJ ZAROBIĆ. Żaden z nich nie pozwoli sobie na wyjście z czegoś co przynosi wyraźne zyski w CZASIE tzw. „KRYZYSU” – przede wszystkim zawsze można znaleźć sposób aby wykazać mniejsze zyski (nie wspominając o sposobie ich liczenia i kto? Co? Uznaje za zysk). Prawda jest taka, że w większości krajów się płaci podatek (tylko u nas nie wiadomo czemu w celu źle rozumianego ściągnięcia kapitału firmy nie płaca podatku LUB WYKAZUJA PRZEZ LATA STRATY – i z tego tytułu nie płacą – co jest totalną fikcją (Może tylko dla niektórych niezrozumiałą – lub za odpowiednią gaże mówi się to co się mówi. PRAWDA JEST TAKA ŻE NIKT NIE LUBI DOKŁADAĆ DO INTERESU I TO PRZEZ LATA – koniec KROPKA!!!) ). Mówiąc o zdrowej konkurencji jednemu każe się płacić a drugiemu nie – i to jest równość??? A gadki typu bo trzeba ściągnąć KAPITAŁ to sobie można …. – oczywiście w DUŻYM uproszczeniu. KAPITAŁ I TAK TU PO CZĘŚCI PRZYJDZIE -bo ma około 40000000 powodów – TO SĄ POTENCJALI KLIENCI – a normalnie chcąc większego zysku to lepiej montować, składać mieszać i co tam jeszcze kto chce - NA MIEJSCU CZYLI W DANYM REJONIE, KRAJU, KONTYNĘCIE itp. Tak więc firmy dadzą sobie rade!!! Bo podatek jak zawsze przerzucą na konsumenta (zresztą prawie jak zawsze i wszyscy) jak przesadza to zmaleją im obroty i poskrobią się co im bardziej się opłaca obniżyć czy trwać i tracić na OBROCIE a co za tym idzie na ZYSKU. Lub inne GIENIALNE I PROSTE ROZWIAZANIE wprowadza przy odpowiedniej promocji i nakładzie na reklamę (a to można sobie wliczyć w koszta firmy) nowy produkt o innej jakości składzie ale zapewniający WŁAŚCIWY ZYSK!!! Dla tej firmy!!! Kto nie wierzy to niech popatrzy jak większość z nich tworzy własne marki o odpowiedniej jakości (akceptowalnej przez odbiorców = klientów) ale dające stosowny zarobek – wystarczy popatrzeć na „spożywkę” – nie istniejące wcześniej marki PRODUKTU! produkowane przez tego samego producenta, który ma swoja już znaną MARKĘ w obrocie ale który do tej nowej swojego LOGGO ZAKŁADU NIE DA – bo to gorsza jakość. Robi się to w skrócie tak: „Panie ja zamówię u Pana, całą Pana miesięczną produkcję ale kilo (litr lub sztuka) produktu ma kosztować TYLE A TYLE. Oczywiście zakład jest zainteresowany dolewa „przysłowiowe wiadro wody” do produktu by kosztował tyle ile trzeba i wszyscy mają zysk, nie koniecznie konsument – ale ON I TAK WYBORU DUŻEGO NIE MA – o ile nie dysponuje odpowiednią gotówką aby PATRZEĆ NA JAKOŚĆ A NIE TYLKO NA CENĘ. Producent TYLKO PRZYPILNUJE aby na produkcie nie było jego LOGA znanego z wyższej jakości produktu – a podobieństwo ZOBACZYSZ PO ADRESIE ZAKŁADU który to produkuje i czasami można się MOCNA ZDZIWIĆ.
wonky / 109.173.215.* / 2015-11-02 16:07
nie wiem jak teraz ale kiedyś Mokate robiło tak dla Biedrony.... adres zakładu ten sam
dd285 / 89.174.235.* / 2015-11-02 15:35
mam propozycję żeby za kretyńskie pomysły pis płacili ci co na nich głosowali. Nie mam zamiaru płacić za narodowosocjalistyczne i populistyczne pomysły tych ludzi. Nie będę też beneficjentem ich obiecanek. mam nadzieję jakoś uda się przetrać ten bezsensowny okres.
janina375 / 31.183.39.* / 2015-11-02 15:48
no to trzymam cie za slowo , czyli nie bedziesz bral 500 zl doplaty na kazde dziecko , oddasz na cele charytatywne 80 zl miesiecznie , bo o tyle wzrosnie twoja pensja lub emerytura od 1 stycznia 2016 roku , co daje w skali roku podwyzke ok. 1000 zl ( rozumiem , ze pieniadze te przeznaczysz na cele charytatywne lub zwrócisz do skarbu panstwa).
Adam622 / 79.184.203.* / 2015-11-02 15:42
A za kretyńskie pomysły PO ci co na nich głosowali. Zobaczymy komu prędzej zabraknie forsy w kieszeni, he, he:)
hłe hłe / 185.25.123.* / 2015-11-02 15:40
Coś podejrzanie ci zależy. Wziąłeś od nich pieniądze za załatwienie zwolnienia od podatku??? Prawie się oplułeś, a nic mądrego z twojego tekstu nie wynika
Adam Gdańsk / 31.61.140.* / 2015-11-02 15:40
To jeśli PIS wprowadzi 500 na dziecko to nie zapomnij nie pobierać tego :)
mat967 / 77.254.177.* / 2015-11-02 15:34
Ekonomia dla debili ! Sklepy mają to głęboko w ..... można by im dać do zapłacenia nawet po miliardzie każdy i tak by się tym nie przejęli ponieważ każdy dodany haracz i tak zapłaci konsument i ten bogaty i ten biedny .
Propozycja dla pis - należy wprowadzić urzędowe ceny produktów wzorem komuny :)

Najnowsze wpisy