Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od sieci handlowych. Ile podatku zapłaci Biedronka, a ile Lidl?

Podatek od sieci handlowych. Ile podatku zapłaci Biedronka, a ile Lidl?

Wyświetlaj:
cep / 83.8.109.* / 2015-11-02 12:56
Kazdy musi placic podatek Biedronka tez Brawo PIS!!!
mawdaw / 37.248.254.* / 2015-11-02 12:56
lepiej niech zlikwidują największe przeszkody do inwestowania w polsce bo narazie jedyny plus nasz to tania sila robocza a z tym podatkiem to nie takie proste oni zawsze mogą łatwo wynieść się gdzie jest taniej do rumuni czy gdzieś lub przeżucić te koszta na klientów podnosząc ceny
Aga640 / 185.58.49.* / 2015-11-02 12:55
i właśnie w taki sposób znajdą pieniądze na likwidację gimnazjów, szkoda słów
nm811 / 83.28.255.* / 2015-11-02 12:53
Czy jest jeszcze ktos naiwny i uwierzy w to "dobre "posuniecie.Kto za to zaplaci.Zapamietajmy ceny w Biedrtonce i porownamy ich w styczniu.
Navras / 82.27.252.* / 2015-11-02 12:57
Biedronka juz dawno nie jest polskim dyskontem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
podam im nogę zamiast podatku / 83.3.111.* / 2015-11-02 12:53
A pisciemniaki myślą że właściciele tych sklepów pójdą do banku,wezmą kredyt i dadzą kaczystom w prezencie kilka miliardów.Każdy z nas złoży się na ten podatek bo wejdzie on w cenę produktów.I nie trzeba mieć wiele pod sufitem,tylko ciut więcej jak pislamiści,żeby to zrozumieć.
negat / 188.146.68.* / 2015-11-02 13:11
Pewnie podatek zostanie ujęty w cenie produktów ale do tej pory wielkie sieci handlowe zupełnie migaľy się od płacenia podatków. Skutek małe sklepy rodzinne zostały zmiecione z powierzchni ziemi - jak konkurować z molochem , który skuteczniej negocjuje ceny z dostawcami i nie płaci podatków? Lekkie wyrównanie szans moim zdaniem jest potrzebne nawet kosztem wyższych cen. Druga rzecz to kwestia transferów finansowych tam też trzeba zrobić porządek, bo koncerny traktują Polaków jak jedną z kolonii afrykański. Nie może być tak, że rodzimy kapitał traktowany jest gorzej od zagranicznego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jozef571 / 83.6.88.* / 2015-11-02 13:03
Właśnie trzeba mieć trochę więcej pod sufitem jak Ty, to się po prostu zrozumie się ,że będzie więcej sklepów osiedlowych , które utrzymują wielu Polaków a pieniądze z podatku zostaną w Polsce a nie będą wyprowadzane za granicę.
Tylko takie tępaki dali się tumanić PO-PSL
puszatek / 77.114.115.* / 2015-11-02 13:00
A ja myślę, że może na początku będą chcieli mieć wyższe ceny, ale konkurencja to wyrówna. Nie słyszałam, aby na Węgrzech, po wprowadzeniu takiego podatku ceny znacznie wzrosły, więc miejmy nadzieje, ze to coś da. Krytykować to każdy potrafi, a robić to nie ma komu, ha ha, a Ty kim jesteś? POszumowiną?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2015-11-02 13:00

A pisciemniaki myślą że właściciele tych sklepów pójdą do banku,wezmą kredyt i dadzą kaczystom w prezencie kilka miliardów.Każdy z nas złoży się na ten podatek bo wejdzie on w cenę produktów.I nie trzeba mieć wiele pod sufitem,tylko ciut więcej jak pislamiści,żeby to zrozumieć.

Żadnych argumentów tylko wyzwiska! Więc twojej nogi z platfusem nikt nie weźmie chamie. A podatek taki jest potrzebny dla wyrównania szans polskich małych handlowców w starciu z zagranicznymi gigantami.
Aras533 / 87.248.76.* / 2015-11-02 12:53
przecież te duże sieci zrekompensują sobie podatek podnosząc ceny nie o 30% ale wystarczy o kilka i już wyjdą na swoje a tylko My konsumenci zapłacimy więcej ...bo rynek jest w ogromnym stopniu zmonopolizowany a małe to w większości wysokie ceny przez które kupujemy w marketach ,,
KILLER474 / 185.51.73.* / 2015-11-02 13:00
To niech podniosa ludzie pujda do malych sklepow co placa podatki i polacy beda mieli wieksze zyski a te molochy zbankrutuja proste i tak nie placa teraz podatkow a ceny wszedzie jednakowe i nie straszcie ze podniosa ceny jak tak zrobja to ludzie nie pujda gdzie drozej tylko taniej
p77 / 83.142.195.* / 2015-11-02 12:52
Sieci podniosą ceny o tyle, że nawet się nie zorientujecie (i na pewno nie będą stratne)
Po tyłku dostaną natomiast mocno dostawcy do sieci (którzy już teraz sprzedają na granicy opłacalności), bo będą musieli jeszcze zejść z ceny (co? nie ma tu nikogo kto pracuje u dostawcy do sieci?) i dla wielu zakończy się kariera działalności rynkowej (a jednocześnie zakończy się Twoja w niej kariera czytelniku lub kogoś z Twojej rodziny lub znajomych).
"Odrodzenie drobnej sieci detalicznej poprzez upadek sieci" o tak, już widzę wiatr hulający po pustostanach hipermarketów i sklep z "mydłem-powidłem" w co drugim budynku.
Podatek od sieci jest konieczny - ale powinien być wprowadzony w momencie ich wchodzenia na rynek. Nie było takiej siły żeby sieci mimo tego nie weszły do Polski bo był i jest to zbyt duży rynek żeby pozwolić sobie na jego ominięcie. No ale wtedy ktoś przyjął "pajdę" do kieszeni, a teraz trzeba sprzedawać ludziom "kiełbasę powyborczą".
Przede wszystkim czytajcie rzeczowe wypowiedzi - bo jest tu takich sporo, a jeśli to za trudne - weźcie dwie szklanki w tym jedną z wodą, drugą pustą i spróbujcie nalać z tej pustej tak aby z tej pełnej się przelało. To pierwsza lekcja ekonomii. Nie było jeszcze i nie będzie ekipy, która bierze środki do utrzymania Państwa "z powietrza", sponsorem zawsze będzie Obywatel :)
Przede wszystkim szanujmy się wzajemnie i nie plujmy jadem, bo wszyscy pchamy ten sam wózek.
i oby zawsze było z górki. ;)
fg45 / 86.132.254.* / 2015-11-02 15:56
Maja olbrzymie zyski na prywatnych kontach.. za granica.. a dostawcy niech z nimi negocjuja lepsze warunki.. Czy zydowski kapital a nim jest musi miec wszedzie ulgi. i przywileje...
PrzedsięboiORCZYxyz / 94.40.99.* / 2015-11-02 12:52
Jak zwykle po głowie tym, którzy harują od świtu do nocy 6 dni w tygodniu! Jestem polskim przedsiębiorcą, mam hurtownię budowlaną i uczciwie płace podatki. Nigdy nie otrzymałem złamanego grosza ulgi ani dofinansowania, rozmiar swojej działalności zawdzięczam ciężkiej pracy! Wstyd, polityka PIS zmierza do czasu domiarów podatkowych dla przedsiębiorczych.
ferser / 178.219.30.* / 2015-11-02 13:00
czy tuy baranie potrafisz czytac ze zrozumieniem????
Oni wlasnie chca opodatkowac zagraniczne markety ,ktore u nas nic ni e placa a wywożą cięzkie miliardy , a nie Ciebie ---------ZENADA
niezależny111 / 178.37.138.* / 2015-11-02 12:50
Niejaki Szejnfeld na spotkaniu w Kołobrzegu poinformowany przez polskiego przedsiębiorcę, że jest on nieuczciwie traktowany bo musi płacić znacznie wyższe podatki od wielkich sieci handlowych został nazwany kłamcą. Niejaki Szejnfeld wysoko postawiony polityk PO agresywnie bronił interesów wielkich korporacji.
antek467 / 217.99.252.* / 2015-11-02 12:59
bo Szejnfeld to złodziej i parobek zachodniej finansiery , to gnój , h** , złodziej i bydlak
fg45 / 86.132.254.* / 2015-11-02 12:50
Homo consumus. A po co az tyle sieci wielkoprzemyslowych handlowych, ktorych wlasciciele sa za granica. Pieniadze ida do nich za granice, rosna niektorym fortuny , Musi byc tu dla nich istne polskie eldorado skoro az tyle jest.. Nie placa takze za wiele pracownikom, O czym sie slyszy. Duzo osob teraz nie ma pieniedzy na zakupy.. komuna o ktorej mowisz, byly jakies polskie marki.. nawiazujace do IIRP, marki. Oczywiscie nie bylo takiego wyboru i urozmaicenia W zwiazku z projektem euroregionow NWO, czy mozna mowic jeszcze o kapitale polskim czy sieciach polskich.. W EU nie ma cla, ale jest dyktat EU.kapitalu .. A jak sobie radza w tym zakresie pozostale kraje Europy Wsch.
kamil102 / 94.254.129.* / 2015-11-02 12:49
A teraz policzcie ile kasy uciekło od 25 lat ,dodał bym banki i wszystkie montownie ze stref ekonomicznych
xxx605 / 62.87.227.* / 2015-11-02 13:07
Zobacz raczej ile osób znalazło dzięki temu że są zatrudnienie. Myślisz, że zagranica będzie tu prowadzić interesy charytatywnie? Dorzucą podatek to się zwiną i przeniosą do Rumunii. Nie będzie ani pracy, ani sklepów w których można wygodnie kupić. A pieniądze jeśli nawet wpłyną do budżetu to pójdą na jakieś nie warte zachodu inwestycje typu pomnik smoleński w każdym mieście albo becikowe. Kretynizm.
lesoo / 195.128.135.* / 2015-11-02 12:49
PIS po prostu w tej sprawie nie ma sumienia bo jak można PO pozbawić dochodów pod stołem boraczki nam zubożeją tylko na sejmowym wikcie.Gdzie oni teraz jak Sawicka będą kręcić lody.TAK MI ŻAL BIEDACZKÓW Z PO.
Korwinista / 46.22.171.* / 2015-11-02 12:48
Moje drogie polaczki, ten podatek dokładnie co do grosza zapłacicie WY! Pasztetowa z biedry zdrożeje z 2zł na 2,5zł i tak będzie we wszystkich sklepach ze względu na nowy stan równowagi cenowej po opodatkowaniu wszystkich marketów. Niestety, to o czym ja piszę zrozumie jakieś 10% społeczeństwa, co zobaczycie po minusikach pod tym postem. Smutne to ale prawdziwe ...
tftyhty / 78.8.125.* / 2015-11-02 12:57
kupię pasztetową za 2 w innym sklepie.....kiedyś podnieśli podatek na piwo ..i co ...jak podnieśli ceny piwa tak szybko obniżyli...bo ludzie kupowali tam gdzie taniej

/
antek467 / 217.99.252.* / 2015-11-02 12:54
nie masz racji !!! nie masz bladego nawet pojęcia co wypisujesz !!! zachodnie sieci handlowe wyprowadzają z Polski potężny kapitał , i opodatkowanie tego kapitału da pieniądze do kasy państwa , cen nie podniosą bo przestaną być konkurencyjni , jak podniosą ceny to pies do nich pójdzie ,
ekonom15 / 217.17.45.* / 2015-11-02 12:53
Oczywiście, gdy WSZYSCY będą opodatkowani, to WSZYSCY podniosą ceny i tzw. konkurencyjność znów pozostanie TEORIĄ i fikcją ekonomiczną...
Achiza / 212.66.75.* / 2015-11-02 12:53
Tak i o to chodzi. Wtedy Mali sklepikarze i małe sklepy staną się rentowne i nie będą upadaly.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dario251 / 77.65.95.* / 2015-11-02 13:02
A to by trzeba by podnieść podatki o 30%....
antysocjal / 79.187.71.* / 2015-11-02 12:52
Gadasz na innych a sam nic nie rozumiesz. Podatek bedzie od obrotów!!! Zatem podniesienie cen spowoduje zaplacenie jeszcze większego podatku. Kumasz juz??? I żeby bylo jasne...podatki to zko i trzeba je znosić a nie nakladac nowe...wkekszosc ludzi podnieca sie i cieszy ze teraz dowala marketom a ja wolalbhm żeby po prostu odpuścili wszystkim.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Korwinista / 46.22.171.* / 2015-11-02 12:56
Antysocjal - zgadzamy się prawie w 100%. Pieniądze należy oddać obywatelom i znosić podatki, a nie dokładać kolejne !
kameleon2202 / 80.50.135.* / 2015-11-02 12:48
bedzie podatek od powierzchni?
super:
1. podwyższą ceny towarów
2. zwolnią część ludzi
3. zmienią umowy na umowy smieciowe
4. zmienia pełne etaty na częściowe
5. część małych dostawców i producentów straci bo hipermarkety wymuszą jeszcze niższe ceny kupowanych przez siebie towarów
6. od pkt 2 do pkt 4 wprowadzi dostawca u siebie i producent u siebie by zaoszczedzic

rezultat:

1.wiecej podatku w budzecie
2. wieksze ubóstwo
3. wiecej bezrobotnych
4. wiecej potrzeb w MOPSach
5. wiecej wypłacanych zasiłków
6. dostawca i producent będzie kroił na VAT i CIT by mniej zapłacić do US - mniejsze wpływy innych podatków

suma sumarum - będzie tyle samo w budzecie ale bezrobocie wzrosnie i stopa ubóstwa:)

to się nazywa ekonomia.....

działa tak samo w gospodarce jak i w domu...
masz duzo więcej płacić za czynsz?
- to tniesz koszty
1. kupujesz tańsze, gorsze, rzadziej
2. rezygnujesz z rzeczy bez których da się żyć
3. itd.....

cóż.... sami sobie w stopę strzelają.... bo dzieki wielkopowierzchniowym sklepom to i jest praca, i jest tani towar,


i tak w kółko.....
hmmm667-1 / 83.28.129.* / 2015-11-02 13:04
1.niestety ceny na rynku zywnosci się nie zmienia -> koszt produkcji i zapotrzebowanie rynku...
2.jak sadzisz dlaczego supermarkety stac na 30%-50%znizki przy końcu terminu warznosci? -> bo sprzedają towar po zawyżonych cenach, nieplaca dochodowego w Polsce(sa zarejestrowani za granica) i pewnie nawet sa na +przy tych zniżkach...
.....
ten caly podatek nie wpłynie na zamykanie dużych sklepow i zwalnianie pracowników bo ludzi przyzwyczaili się tam chodzic pozatym nie wpłynie tez na cene bo jeśli duże sklepy zaczely by kombinować tak jak napisales to -> dadza szanse na lokalna konurencje ze srony małych sklepikow lokalnych polskich a oni tez będą placic podatki itp.itd
....
p.s.
wszyscy biora towar z jednej rzezni...
TakaPrawda1 / 109.196.80.* / 2015-11-02 13:03
Nie muszę kupować w momencie kiedy będzie drożej . Bat podatkowy na te sklepy musi być , kończy się czas nie płacenia żadnych podatków , wyprowadzania w prosty sposób pieniędzy za granice . Płakać i płacić , koniec raju podatkowego .
ITRAF / 193.25.0.* / 2015-11-02 12:47
Jestem dobrym informatykiem, ale nie mam stałej pracy,... bo nikt mnie nie chce zatrudnić bo nie znam płynnie angielskiego.. nie opanowałem gadania po angielsku więc dla tych firm jestem bezużyteczny, z chęcią podejmę się pracy jako informatyk - nawet z płatnością po wykonaniu zadania
kontakt gonzak@op.pl

Najnowsze wpisy