Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od sieci handlowych. Sama Biedronka zapłaci 360 mln zł rocznie

Podatek od sieci handlowych. Sama Biedronka zapłaci 360 mln zł rocznie

Wyświetlaj:
weyut / 83.27.238.* / 2015-06-02 10:55
Katastralny akurat nie jest Polakom potrzebny. Nie musimy być "cywilizowanymi" na wzór innych państw ale cywilizowani na swój rodzimy sposób i nie obciążać Polaków podatkiem katastralnym. Ot taki prezent dla rodaków. Prawie każdy coś ma na własność/np. mieszkanie, ziemię rodziców/i niech sobie ma i szanuje. Wystarczy podatek roczny od nieruchomości.
yo / 80.50.121.* / 2015-06-02 10:55
Brawo Duda!! Dowal jeszcze banksterom i będzie git. NIech chamy się nauczą płacic podatki w kraju gdzie zarabiają krocie. A i na pewno nikt nie zrezygnuje, z prowadzenia biznesu.
polak mały / 77.252.97.* / 2015-06-02 12:17
Tak naprawdę to Pan Prezydent Duda dowali nam konsumentom, bo to ostatecznie klient zapłaci wszystkie podatki. Bo trzeba być skrajnie naiwnym, żeby myśleć że to banki czy sieciówki ze swoich zysków zapłacą.
bankowiec123 / 89.231.146.* / 2015-06-02 23:50
Oczywiście że klient zapłaci. Podniosą podatki to i w sklepach więcej za to zapłacimy i w bankach. Nikt nie pozwoli sobie na to, żeby mniej na tym zarobić. Podwyższą ceny i tyle. Cieszcie się z tej ustawy. Powodzenia
Danusia1 / 195.116.156.* / 2015-06-03 10:16
Ale bzdura. To klienci wrócą na rynek pierwotny (czyt.: bazarek) Zaczną chcieć otrzymywać wypłaty do ręki, nie na konto, wyszukają bank, który pozwala im spłacać raty kredytów w zróżnicowanej wysokości( już się takie reklamują)i NARESZCIE przestaną być zamęczani reklamami i ofertami NIECHCIANYCH DÓBR I USŁUG!!! A co do "nikt nie pozwoli sobie na to, żeby mniej na tym zarobić" to racja. Po prostu Zarządy zwolnią część "tabelkotwórców" ze swoich firm i zysk pozostanie na niezmienionym poziomie.
jyfc / 109.173.223.* / 2015-06-02 10:50
SUPER! Ci co piszą przeciwko temu pomysłowi nie mają pojęcia o prowadzeniu własnej działalności (tym bardziej o prowadzeniu sklepu ogólnospożywczego).

Te sieciówki niszczą Polski handel. Prowadziłem sklep spożywczy i wiem jak to działa. Żabka stosuje metodę, że wchodzą na rynek obok istniejącego małego sklepu i obniżają tak cenę, że od dostawców po mega rabatach nie jest się w stanie takiej ceny uzyskać i nieuczciwie niszczą ''tubylca'' i po tym jak już sklepik upadnie ceny oczywiście podnoszą diametralnie. Taki nowy sklep - żabka - jest utrzymywany przez sieć i ich stać na takie metody, a właściciela takiego sklepiku nie.
asdfttu9484 / 95.49.242.* / 2015-06-02 11:03
w takim razie, trzeba coś z tą żywnością zrobić. żywność się należy każdemu człowiekowi. Pytam czy jest to państwo patologiczne? zagładza się ludzi? No bo nie powinno się budować sklepu, tam gdzie już sklep jest, toć to strata pieniędzy, które powstały z pracy ludzkiej. wybuduj sobie i 50 piekarni w jednym miejscu, żeby robić konkurencję? to już lepiej dać tym osobom zasiłek, jeżeli nie ma dla nich pracy. Albo wybudować to co jest naprawdę potrzebne do rozwoju państwa.
wolle / 83.27.238.* / 2015-06-02 10:50
Dlatego właśnie zagranica bała się nowego prezydenta, bo siedzą sobie HANDLOWCY/ wiadomo kto jest handlowcem mistrzem w Polsce/ i czerpią zyski z niepłacenia podatków. INNI HARUJĄ NA ZUS DLA INNYCH,LECZNICTWO,POLICJĘ I POSŁÓW.OGRANICZCIE IDIOTYCZNĄ KONSUMPCJE I ZRÓBCIE COŚ dla INNYCH! WY,KTÓRZY TAK DUZO W TYCH MARKETACH KUPUJECIE. DAJCIE LEPIEJ BIEDNYM I DOBRZE WYBIERAJCIE POSŁÓW POLAKÓW.
ed849 / 95.160.129.* / 2015-06-02 10:49
ino co z tego będzie miał zwykły podatnik
zx33 / 78.11.5.* / 2015-06-02 10:44
Panie prezydencie!Jest jeszcze jeden podatek obowiązujący w cywilizowanych krajach,który nazywa się podatkiem KATASTRALNYM.
Ellera / 83.27.238.* / 2015-06-02 10:41
Przepraszam, dlaczego ja mam płacić podatek jako skromna firma polska, żywić pracowników i nawet wtedy , gdy mi nie zapłacili za robotę budowlaną i nie mam środków dla pracowników? Chodzicie po /chodzi o dwa markety/posadzkach, które my zbudowaliśmy w tych marketach a jeden inwestor do dziś nam nie zapłacił za robotę przy niej. Podatek zaś zapłacić musieliśmy.Co to za sprawiedliwość!!!!!!!Markety mają zwolnienie z podatku, bo ja jako klient zapłacę mniej i tym szantażują. ?Co mnie to obchodzi, jakie będą konsekwencje? Ma być równa zasada!ludzie pójdą do sklepów ,gdzie nie będzie wysokich cen, pomimo nałożonego podatku .Po prostu właściciele obcy pomniejszyć winni swoje dochody ponad stan. Nie chcą ,to będzie się kupować w mniejszych sklepach. Ma być takie same traktowanie firm. To ,co jest -to wspieranie obcego kapitału i rujnowanie Polski. Konsument też niech ograniczy kupowanie, gromadzenie śmieci w domu, bo wiem jak to wygląda, by coś zrobić dla kraju a nie tylko żądać i brać.A wy tak się nie bójcie o swoją konsumpcje, bo wyrzucacie jadło do kosza ! Żyjecie z kredytów i bogacicie banki syjonistów a potem płacz,że oni mają a wy nie. Ograniczcie pęd do brania, zróbcie cos dla innych.
f1 / 79.190.65.* / 2015-06-02 10:38
Na szczęście nie trzeba się kłócić i robić wyliczanek ekonomicznych: mamy przykład Węgier, gdzie to zadziałało i nie musimy brnąć na ślepo a tylko skopiować rozwiązanie. Jakoś dzisiaj nawet Unia nie krytykuje Orbana. Drugi przykład - gmina Sierakowice bez ŻADNEGO dyskontu (zdaje się uchował się PEPCO, ale oni nie handlują spożywką). Cała gmina kupuje w niby droższych, małych sklepikach a jednak ma się doskonale.
nano906 / 89.72.225.* / 2015-06-02 11:13
Skad wiesz ze maja sie doskonale..zyjesz tam?
MIRELA300 / 46.112.163.* / 2015-06-02 10:38
BARDZO DOBRZE.POPIERAM DLACZEGO MY MAŁE FIRMY MUSIMY PŁACIĆ PODATKI A ONI NIE.WRESZCIE TRZEBA COŚ Z TYM ZROBIC .
jshuhoge / 83.17.105.* / 2015-06-02 10:37
Do tej pory był krzyk, ze sieci nie płacą podatku. Jak chcą je opodatkować, to tez krzyk. Ludzie zdecydujcie się na coś. Pomysł jest dobry . Podatek obrotowy, jest podatkiem gdzie nie da się kombinować i który jest bardzo prosty w obsłudze. Dla sieci skończy się płacenie spółce matce gigantycznych pieniędzy za używanie znaku formowego, a to było nic innego jak legalny transfer zysków na zachód i do tego zaliczany do kosztów działalności. Ten podatek zresztą powinien dotyczyć całej gopodarki, a podatek dochodowy winien być marginalny. Skończyłoby się kupowanie luksusowych samochodów, nieruchomości i mnożenie jakichś chorych kosztów tylko po to by uniknąć podatku
adam127777@wp.pl / 178.219.130.* / 2015-06-02 12:02
Ty jesteś głupi czy z PO, czy wg Ciebie wydanie 1000,00 zł po by zaoszczędzić ~200 zł podatku to dobry interes - tak tylko po to by zrobić koszty ? Z drugiej strony to że ludzie robią 'koszty' powoduje że inni sprzedają to co wytworzyli lub czym handlują, nie zapłaciłeś 200 zł podatku ale wydałeś na 'coś' 1000 zł więc ktoś te 1000 zł zarobił, tak to ciężko pojąć ?
logika / 109.77.37.* / 2015-06-02 10:35
Czytajac niektorych to mam wrazenie, ze oni by tym Biedronkom i Lidlom jeszcze dopłacili. Czy bedzie drożej? Przez chwile. Potem ludzie sami ureguluja rynek kupujac u tych co maja taniej. Z kolei ci od których odwroca sie klienci zaczna obnizac ceny i robic promocje by ich znow przyciagnac. Przy okazji jednak wroci moda na sklepy osiedlowe lub male punkty gdzie czesto pracuja cale rodziny. W perspektywie kilkuletniej sam zysk.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ED710 / 92.251.168.* / 2015-06-02 10:33
i bardzo dobrze wszyscy płacą a giganci nie i niech nie straszą że zwiną interes i wyjadą z Polski nic takiego się nie stanie
CIACHO75 / 195.85.199.* / 2015-06-02 10:30
Jest to chore !!!
Przecież wiadomo, że ten podatek nie zapłacą handlowcy a konsument.
Handlowcy podatek ten wliczą w cenę towarów.
Chcieliście to macie prorodzinnego prezydenta 9specjalnie z małej litery).
Jeszcze parę takich pomysłów to tych najbiedniejszych PiS puści nawet bez skarpetek.
domator. / 31.63.169.* / 2015-06-02 10:28
I bardzo dobrze czy tak trudno zrozumieć że ten syf co kupujecie w bidach czy lidlu niszczy was jak rak. A WYSTARCZY TROCHĘ POMYŚLEĆ I JEŚĆ ZDROWO I CO NAJWAŻNIEJSZE TANIEJ.Ja na święta wydaje na jedzenie góra 350zł dla trzy osobowej rodziny i mam wszystko i nie kupuje w dużych marketach.
poza klasą 10 / 159.205.251.* / 2015-06-02 10:24
Duże brawa ! To kierunek w stronę budowy klasy średniej w Polsce. Powrót sklepików osiedlowych to utrzymanie dla kilku osób w rodzinie. Naprawa tego co zepsuły poprzednie ekipy rządzące.

Najnowsze wpisy