Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od sieci handlowych. Sama Biedronka zapłaci 360 mln zł rocznie

Podatek od sieci handlowych. Sama Biedronka zapłaci 360 mln zł rocznie

Wyświetlaj:
Pepa1 / 89.78.229.* / 2015-06-01 04:30
Wreszcie. Może biedne "super" sklepy znikną z głównych ulic naszych miast i przestaną w niedzielę sprzedawać. Podobno pracują na minimalnym zysku, a tak na prawdę dokładają do polskiego społeczeństwa. Takie opinie krążą w śród "braci". Niech zwijają majdan, albo niech płacą placowe, jak wszyscy inni. Brawo Prezydencie.
czy leci z nami pilot? / 92.232.212.* / 2015-06-01 04:22
Jedynie Żabka z mojego kraju. A ten prezydent to na poważnie? Ludzie pomylili wybory prezydenckie z wyborem na papieża.
123106 / 5.173.146.* / 2015-06-01 03:48
A ja placilem osiem lat znaczne kwoty co miesiac prawnikom i ponosilem koszty , w sprawie gdzie trybunal zakazal praktyk w 2007 i sad najwyzszy wydal orzeczenie że nalezy w takim przypadku zwrocic sie o odszkodowanie . Zwracalem sie o pomoc rowniez do biura pis (tam stwierdzono ze w polsce jest korupcja i nie da sie zrobic nic ) , ale o znalazłem prawdziwego prawnika ktory minimalnymi kosztami zakonczyl sprawe w trzy miesiące i zostala umorzona . Pytanie na kogo pracowalem cale zycie i dlaczego 8 lat mnie sadzono mam dowody ile splacalem miesiecznie kredytu i czy zgodnie z orzeczeniem najwyzszego sądu , musialbym miec srodki i czas na walke o odszkodowanie (tak wyglada sytuacja pojedynczej osoby w polsce zero szans)
Dlatego gdzies mam ten jeden procent bo on nie dla mnie i tak jak kupuje zywnosc to 23 % vat i 19 % podatku dochodowego idzie do skarbu panstwa ktore obywatela ma gdzies , czyli razem ok 42%
ktore pobiera skarb panstwa od bulki ktora rano kupie , prace moge znalezc za 1500 ktore wydam na zywnosc i utrzymanie i z tego te 43 % na skarb panstwa , jakie zycie mozna prowadzic .
biedalida / 112.72.13.* / 2015-06-01 03:44
HHAHHAHHH NIE JEST OGROMA KON BY SIE USMIAL ..NA dokumetach jest 2 procent zysku a oplata licencyja to jest zysk prosze panstwa niech pokaza sumy oplat licencyjnych i zakup towaru w churtowniach kontrolowanych przez sieci kase wyukryc i wyprowadzic w tym kraju bardzo prosto polaczki jak barany do sieci do lidla do tesko biedronki kasa idzie zagranice moi drodzy
franek15 / 217.115.69.* / 2015-06-01 05:57
A ty Wasia potrafisz jedno zdanie po polsku napisać?
ewamaria / 89.228.208.* / 2015-06-01 03:37
Ciekawe, ile będą kosztowały produkty. Ogólnie hahahahahahahahahah, a przed nami kraj..., kraj największych jaj.
jurek672 / 95.44.18.* / 2015-06-01 03:27
Ale czemu tylko 1% , dowalmy 30% jak się im nie podoba to niech wracają skąd przyszli . Gwarantuje wam że i tak by płacili , bo u nas mają jak w raju . 40 mil rynek zbytu , każdy musi jeść a oni sobie skolonizowali nasz rynek spożywczy . Zniszczyli cały nasz handel spożywczy , chętnie bym otworzył sklep spożywczy , ale jak skoro co przystanek to biedronka . Handel to jedyna branża gdzie tysiące Polaków mogło by zarabiać mając własne sklepy , to nie jest żadna wysoce zaawansowana technologia gdzie potrzebujemy obcego doświadczenia , wszystko nam zabrana , skolonizowano !!!
no no / 83.8.8.* / 2015-06-01 03:30
Ale byś sie zdziwił jak chlebek ze 1,50 skoczyłby na 7,40 na przykład :D
olobolo / 95.49.207.* / 2015-06-01 04:31
nawet jak podniosa cene do 7 zl za chleb to wy i tak tam pojdziecie,mimo ze w spozywczym za rogiem zaplacisz 3 zl.przeciez lans w supermarkecie z cala rodzina musi byc...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
olobolo / 95.49.207.* / 2015-06-01 04:28
jezeli podniosa ceny to przestanies tam kupowac..dzizas..kurna polska to barany zapedzane do supermarketow.macie mentalnosc sciery,chronicie wszystkiego co zagraniczne.broncie polskich sklepow i wspomagajcie nasz handel,kupujcie bulki u piekarza a nie te wstretne w lidlu,warzywa w warzywniaku itd.najwyzej mniej zjecie,albo mniej wyzucicie do kosza..bo czy nie jest tak ze w supermark jest taniej to kupujecie wiecej?a potem do kosza,bo minal termin waznosci.jak was matka nie nauczyla robic zakupow,to kupujecie byle co i nie do ladu ani skladu..to co jest w promocji to biore bo lubie miec duzoooo..hahahahaha
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pola950 / 68.150.44.* / 2015-06-01 04:05
Bzdury niech placa podatek jak wszedzie
poznaniak1111 / 76.99.64.* / 2015-06-01 03:22
w 6 linijce redaktorek myli sie piszac PIS Partia Dudy a przeciez el Presidente wystapil z tej partii, wiec artykyl jest sprzed 2 tygodni
wee-wil / 37.201.240.* / 2015-06-01 04:33
poznaniak1111- owszem pod jego tania publiczke,co nie znaczy tyle co "cuda wampira,,.Niestety nadal jest wlsnoscia spolki rydz-prezio-jego sponsorow i jeszcze duzo wody uplynie nim odrobi haracz tym "opiekunom,,
no no / 83.8.8.* / 2015-06-01 04:00
Taa wierz dalej w takie bajeczki. Tak jak Komor nigdy PO na oczy nie widział!
Acan / 96.244.199.* / 2015-06-01 03:17
Podatki to jak smierc, od ktorej nie uciekniesz, robotnik placi, chlop placi i kazdy inny placi to dlaczego maja nie placic spolki zagraniczne wyzyskujace naszych obywateli. Nalozyc takie podatki zeby im sie nie oplacilo nas wyzyskiwac a sklepy niech oddadza polakom, Juz odsc na nas zarobili
V-2 / 89.79.161.* / 2015-06-01 03:12
Ponieważ w tej chwili te sklepy płacą podatki głównie od wykazywanego zysku, mają silny interes w tym, aby ten wykazywany zysk minimalizować (czy wręcz negować, skoro niektóre notorycznie są pod kreską, a chyba o status organizacji charytatywnych nie występują?). A zatem nie jest to zbyt wiarygodny wskaźnik, żeby na jego podstawie wnioskować o ich faktycznym poziomie rentowności.
aga953 / 91.145.139.* / 2015-06-01 02:56
Najwyższy czas te sieci opodatkować.Biedni Polacy zapędzani są do Biedronki, a zyski transferowane są za granice. Jesteśmy żerowiskiem dla obcych firm.
nowoczesny ;P / 83.8.8.* / 2015-06-01 02:52
Czy Wy szanowni idioci - konsumenci liczycie że te podatki zapłacą koncerny spożywcze? OTOŻ NIE! Zapłacicie je WY! To co było tanie będzie droższe, to co było droższe bedzie jeszcze droższe, a to co było drogie bedzie bardzo drogie. Tylko że wypłata ciągle ta sama... Taki jest efekt wprowadzania bezsensownych podatków przez niekompetentnych budyniów. DZIĘKUJĘ
V-2 / 89.79.161.* / 2015-06-01 03:05
A niby na jakiej podstawie zakładasz, że cały koszt podatku zostanie zrekompensowany podniesieniem cen? Te koncerny rywalizują ze sobą nawzajem, jak jeden podniesie ceny, to drugi natychmiast to wykorzysta i odbierze mu klientów. Podniesienie cen to nie jest jedyny sposób pozyskania oszczędności - centrala może zacząć pobierać mniejszą "opłatę licencyjną" (przykrywka, pod którą zyski wyprowadzane są do spółki-matki, rozliczającej podatki na Kajmanach lub Bóg wie gdzie), sieć może zamknąć część placówek (najbardziej nierentownych) itd. sposobów jest mnóstwo. Podwyższenie cen godzi w wizerunek supermarketu, który jest ważnym elementem marki, a więc ponieważ nie jest to jedyna metoda, to nie widzę powodu by zakładać, że właśnie ta, i wyłącznie ta metoda zostanie użyta w praktyce. Wręcz przeciwnie - to jest właśnie ostatnia rzecz, którą zdecydowaliby się zrobić.
nowoczesny ;P / 83.8.8.* / 2015-06-01 03:14
idea ideą a realia są inne. Jeżeli nakładany jest podatek na wszyskie "podobne" instytucje to automatycznie tworzy sie kartel i zmowa cenowa, która jest nie do udowodnienia. To troche jak na stacjach benzynowych położonych blisko siebie, niby różne koncerny, niby konkurencja, ale ceny IDENTYCZNE w promieniu kilometra! No bo w sumie interes ten sam dla wszystkich graczy. NIE ŁUŹ SIĘ! JA już jestem za stary żeby wierzyć w dobroć nowych podatków. To zawsze jest zło.
V-2 / 89.79.161.* / 2015-06-01 23:37
Nie do końca mnie to przekonuje, bo jednak stacje benzynowe to skrajny przykład. Podatek (akcyza) stanowi w tym przypadku najpotężniejszy składnik końcowej ceny. 1% od obrotu to przy tym psie grosze. Druga ważna rozbieżność - obrót paliwami jest koncesjonowany, co sprzyja zjawisku kartelowości. Założenie spożywczaka, czy nawet sieci, nie podlega ani w połowie takim prawnym ograniczeniom, więc konkurencja jest znacznie żywsza. Dlatego moim zdaniem to nie jest uczciwie dobrany kontrargument. I nie jest też tak, że każda zmowa cenowa jest "nie do udowodnienia", bo jest do udowodnienia i nie jest czymś niebywałym, że zapadają wyroki skazujące w takich sprawach, również w Polsce. W Polsce nie tak dawno ścignięto za to np. producentów cementu, a w Unii Europejskiej producentów ciężarówek etc. Ja też nie jestem zwolennikiem obciążania gospodarki podatkami, ale zauważ, że ten "nowy podatek" to jest próba naprawienia jak gdyby starego podatku, który w przypadku dużych międzynarodowych sieci zwyczajnie nie działa (ponieważ mają one do dyspozycji instrumenty unikania tego podatku, których ich konkurencja nie posiada). Co więcej, po takim wyrównaniu szans można się też spodziewać, że małe i średnie sieci podniosą rękawicę (do tej pory wskutek takich dysproporcji nie były w stanie walczyć), co też przyczyni się do zwiększenia presji konkurencyjnej. Wszystko to jest oczywiście gdybanie, nikt wg mojej wiedzy nie przeprowadził żadnych kompleksowych badań nad tą sprawą, nikt dotąd nie pokazał wyliczeń opartych o zbadanie analogicznych rozwiązań w innych krajach. Przerzucanie się tezami z sufitu. Ludzie którzy z niewzruszoną pewnością siebie prorokują, że cały, calutki ciężar takiego podatku spadnie na konsumentów, nie mają żadnych konkretnych podstaw, aby głosić to jako pewnik.
Luki1238 / 159.205.67.* / 2015-06-01 02:51
Dlaczego Duda chce opodatkować Biedronki?
Bo Prezes powiedział, że Biedronki to sklepy dla biedaków:D
no no / 83.8.8.* / 2015-06-01 03:35
...ach to tak w ramach walki z ubóstwem zlikwidujmy biedronki XD
V-2 / 89.79.161.* / 2015-06-01 03:07
Ha, ha. Śmieszne że boki rwać. Podatek dotyczyłby jednak wszystkich sklepów wielkopowierzchniowych, a więc również tych celujących w zamożniejszego klienta (Alma, Piotr i Paweł itd.)
no no / 83.8.8.* / 2015-06-01 03:58
wiesz, to chyba mało śmieszne skoro wszedzie bedzie drożej. I u bogatych i u biednych. Kraina Orbana to nie jest najlepszy przykład do nasladowania. Ekonomicznie przescignelismy wegrów obojętnie jakby parszywymi rządami nie były rzady PO.
artoe / 78.8.203.* / 2015-06-01 02:47
Brawo Panie duda w końcu!!!! Super markety tak samo jak polscy przedsieborcy powinny placic podatek .Cos im nie pasuje pojde do sklepu osiedlowego kolegi!!!!!
Ajdkf / 46.205.134.* / 2015-06-01 02:45
PO razem z PSL dokonała skoku na Trybunał Konstytucyjny" W przyjętej w środę przez Sejm nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym Platforma Obywatelska przeforsowała przepis przejściowy, dzięki któremu to jeszcze obecny Sejm wybierze pięciu sędziów, którym pod koniec roku wygasają kadencje. Sejm uchwalił, by kandydatury na tych pięciu sędziów TK składać w 30 dni od wejścia w życie ustawy. Gdyby nie ten przepis, obecny Sejm mógłby wybrać tylko trzech sędziów, bo ich kadencje kończą się 6 listopada. Kolejnej dwójce kadencje kończą się w grudniu, więc nowi powinni być wybrani przez następny parlament. PO razem z PSL dokonała skoku na Trybunał Konstytucyjny. Partie rządzące przegłosowały pośpiesznie kontrowersyjną zmianę ustawy o Trybunale Konstytucyjnym O planach procedowania w trybie przyspieszonym ustawy o Trybunale Konstytucyjnym informowaliśmy zaledwie kilka dni temu, a już została ona pośpiesznie przegłosowana. Skandaliczna nowelizacja ustawy otworzy możliwość do odwołania Prezydenta na podstawie niesprecyzowanych przesłanek, ale też pozwoli na przejęcie Trybunału Konstytucyjnego przez prawników sprzyjających obecnemu układowi władzy. Pośpieszne procedowanie nowego prawa zdziwiło nawet prorządową zwykle Gazetę Wyborczą, która zauważa, że ustawa jest swego rodzaju zamachem na niezawisłość Trybunału. Prawo, wedle którego grupka prawników może unieważnić wybór najwyższego urzędnika dokonany przez stwierdzanie niezdolności Prezydenta RP do sprawowania urzędu, wydaje się być przygotowywaniem gruntu pod zamach stanu, który może być już planowany. Nowy projekt obniża też drastycznie wymagania wobec kandydatów na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Obecnie kandydat na sędziego tej instytucji musiał posiadać tytuł przynajmniej doktora habilitowanego lub dziesięć lat praktyki prawniczej. Po przyjęciu projektu PO wystarczyłoby zajmowanie przez 10 lat stanowisk w instytucjach publicznych związanych z tworzeniem lub stosowaniem prawa. To w sposób oczywisty otwiera drogę do Trybunału nawet posłom o ile posiadają tytuł magistra prawa. Dzięki forsowanej zmianie prawa zamiast wstawić trzech PO wstawi pięciu takich dyspozycyjnych pseudosędziów. Platforma Obywatelska pokazuje nam dobitnie, że dobrowolnie władzy nie odda i aż strach pomyśleć do czego jeszcze zdolni są ci ludzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Społem / 77.253.32.* / 2015-06-01 02:44
Jestem prezesem Społem w jednych z południowych miast i moja firma nie ma zniżek w podatkach bo jesteśmy stara dobra sprawdzona Polską firmą i my wiemy jak nas wykańczają markety ,które nie płaca podatków. Pomyślcie ludzie ,że my w tym Społem płacimy podatki jak nakazał rząd bez żadnej zniżki i my konkurujemy z marketami ,których w moim mieście są wszystkie a Biedronek jest 3. Mamy promocje i karty lojalnościowe i ludzie nas lubią bo mamy produkty lokalne takie jak owoce , warzywa,mięso i własna piekarnie. Gdy wejdzie ten podatek od marketów to my jako Społem zadepczemy tą globalna sieć bo my nie musimy podwyższać cen . Zobaczycie ,że to się opłaci a jak im się nie opłaci to będziecie mieli Polskie sklepy i markety :-)
V-2 / 89.79.161.* / 2015-06-01 03:09
Akurat własna piekarnia to jest, wbrew temu co się ludziom wydaje, nie jakiś luksus, ale kolejny sposób na obcięcie kosztów, przynajmniej jeśli chodzi o piekarnię w takim rozumieniu jak Lidlach itp., czyli robiącą bułki z gotowego, zamrożonego prefabrykatu ;)
eukaesiak. / 82.40.221.* / 2015-06-01 03:03
Brawo!!!! Ktoś rozsądnie wytłumaczył wreszcie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy