Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od sklepów internetowych. Czeka nas podatkowa emigracja e-sklepów?

Podatek od sklepów internetowych. Czeka nas podatkowa emigracja e-sklepów?

Wyświetlaj:
dbhd h / 95.160.10.* / 2016-01-11 16:41
Niech uciekają .Załozymy swoje. Takie mamy czasy ze kazdy chce coś sprzedać. Mogę kupować w POLSKIM sklepie komputerowym
qqryku / 83.11.147.* / 2016-01-11 17:02
Tylko nie wiem czy będzie cię stać!!! Ludzie w marketach z biedy kupują!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
adam892 / 83.238.166.* / 2016-01-11 16:40
Nikt nie ucieknie za granice ;) dlaczego wszyscy placa podatki a sieci handlowe nie?:>
Akurat ten pomysl naszego rzadu to ja popieram bardzo. Koniec sielanki tych wielkich molochów
Zawsze zarobione pieniadze mozna przeznaczyc na cos innego bardziej potrzebnego a wiemy jaki jest nasz kraj i jak wiele jeszcze trzeba zmienic zeby nam Polakom zylo sie lepiej. BRAWO RZAD!
Piotr z Wrocławia / 212.139.85.* / 2016-01-11 16:40
9 lat pracowałem w największych, zagranicznych sieciach handlowych w Polsce na stanowiskach kierowniczych (Geant, Carrefour, Tesco). Maksymalny zysk przy minimum inwestycji. Oszczędzanie na zatrudnieniu i płacach. Oszustwa podatkowe na gigantyczną skalę. Korumpowanie urzędników i Sanepidu. Wypompowywanie miliardów złotych z Polski do krajów macierzystych przez różnego rodzaju spółki-córki. Polska to ogromny rynek zbytu dla zachodniej produkcji i rynek taniej siły roboczej. Dotychczasowym "władzom" było to na rękę albo do ręki jak kto woli. Czas się za to zabrać.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ekonomista 666 / 78.133.252.* / 2016-01-11 16:40
1000 zl od 1 miliona przychodu....no zeby z glody nie pomarli tylko dodaje Przydodu a nie Obrotu !!!
mar909 / 46.148.153.* / 2016-01-11 16:38
zauważymy na fakturze VAT i to bardzo wyraźnie.
awupee / 83.8.6.* / 2016-01-11 16:37
nikt nie ucieknie bo kasę tu mają dobrą !
taki tam / 213.227.93.* / 2016-01-11 16:35
Najpierw podnoszone są podatki żeby zrealizować cele prospołeczne, w wyniku tego rosną ceny (płacą klienci) lub spadają przychody przedsiębiorców (płacą pracownicy przedsiębiorstw), następnie ponieważ przybywa biednych klientów lub pracowników trzeba rozszerzać działalność pomocową rządu, który przecież musi pomagać biednym więc znowu podnoszone są podatki itd. Jedynymi beneficjentami tego zaklętego kółka stają się urzędnicy, którzy muszą najpierw troskliwie zbierać podatki, a potem naharować się rozdzielając między biednych to co zostanie po zapłaceniu za ich ciężką urzędniczą pracę.
Piotr z Wrocławia / 212.139.85.* / 2016-01-11 18:42
Już kiedyś SLD podnosiło larum w imieniu właścicieli sieci handlowych, gdy AWS chciał wprowadzić zakaz handlu w niedziele. Argumentem miał być rzekomy wzrost bezrobocia. Obalono rząd AWS, sieci nadal handlują w niedzielę, a zatrudnienie w nich spadło o 70-80%. Skąd wiem? Byłem pracownikiem i kierownikiem w sieciach Geant (real,-), Carrefour i Tesco. Znam ich politykę i sposoby wypompowywania pieniędzy z Polski. Zarabiają nie tylko na handlu. Za mało tu miejsca i czasu, żeby wszystko opisać. Za wszystko płaci klient i... budżet państwa. Nawet jeśli zostaną opodatkowani to i tak ich zyski będą gigantyczne. Niskie koszty zatrudnienia + wysokie marże, których nie trzeba podnosić bo są zbyt wysokie. Trzeba zdać sobie sprawę, że w Polsce bardzo dobrze mają się różnego rodzaju lobby: firm farmaceutycznych, wydawców podręczników, właścicieli sieci handlowych bo oni mają pieniądze i korumpują urzędników, lekarzy, dyrektorów szkół. Ktoś musi z tym zrobić porządek. Bo za wszystko płacicie Wy. Moja żona jest nauczycielem, mam znajomych lekarzy, sam pracowałem w sieciach handlowych. Wiem o czym mówię. Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gupek / 94.254.129.* / 2016-01-11 16:43
Brawo. Najmądrzejszy wpis jaki czytałem ostatnio. Smutne, że większość tego nie kuma. Tak jak tu - dołożą podatek to firmy uciekną za granicę bo de facto sklep internetowy może być nawet na Antypodach a domena i magazyn tylko musi być w PL. Jeśli firma jest w PL to płaci PIT i CIT. Jak wyemigruje to nawet tego nie będzie... Jak podnoszą akcyzę na wódkę i fajki to rośnie przemyt i samogony pędzone po piwnicach. Efekt - wpływ kasy do budżetu z akcyzy jest mniejszy a Państwo musi zatrudniać służby żeby łapać "oszustów"... Jak akcyza mała to każdy kupuje w sklepie i wszyscy zadowoleni...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ahtar / 83.24.177.* / 2016-01-11 16:35
już teraz dużo firm sprzedających na allegro działa w UK, niedługo pewnie będzie większość. Nie wspomnę o aliexpress która zaciera ręce. Tak to zamiast wpływać, pieniążki będą uciekać przed lepkimi łapami Świrosława
polak1018 / 91.192.89.* / 2016-01-11 16:34
PIS to złodzieje którzy nie różnią się niczym od PSL,SLD,PO. Głosowaliście to będzie was to teraz bolało naiwny narodzie. Opodatkowali handel i banki aby wydoić kasę z ludzi i przedsiębiorców. Kasa musi być w budżecie ale nie w kieszeni obywateli aby ją mogli przeżreć przy korycie.
Olaw / 176.113.201.* / 2016-01-11 16:43
Wyłącz TVN!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bziku / 88.156.134.* / 2016-01-11 16:38
Ależ różnią się, tamci nas okradali, a ci nas okradają, robią z nas durnia że to kto inny i chcą wprowadzić dyktaturę tego karła nie tylko moralnego.
uświadomiony / 188.146.128.* / 2016-01-11 16:34
Bzdury piszesz .sklepy uciekną za granicę ale się uśmiałem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
afcio / 83.24.177.* / 2016-01-11 16:40
popatrz ile w tej chwili jest sklepów na allegro zarejestrowanych w UK. Jeśli chodzi o elektronikę to dużo, nawet bardzo dużo. W przypadku podwyższenia ZUS i nowych podatków będzie coraz więcej. Nie wierzysz ? świadczy to jedynie że nie wiesz co się dzieje
wfin / 212.75.111.* / 2016-01-11 16:34
Polscy zacofani buraczani "byznesmeni" chcą cofnąć czas.
G..prawda / 31.178.66.* / 2016-01-11 16:32
Pieprzysz kolego.Koszt wysyłki z Warszawy a z Pragi to dwie różne rzeczy.Klient zapłaci?Wątpie..Podejrzewam ,że z Pragi to może i setka pęknąć za dostawę.
ble22 / 77.255.86.* / 2016-01-11 16:35
czeski cieszyn i poprzejechaniu 2km nada sobie w polsce... nawet nie zwrocisz uwagi, ze zamowiles w "czeskiej" firmie...
Jasiek IV b / 46.112.228.* / 2016-01-11 16:32
Niech swój chłam w Chinach sprzedają ...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zadowolon_yoptymista / 109.231.24.* / 2016-01-11 16:31
Obywatele nie czytajcie bzdur, nie oglądajcie telewizji to legalne pranie mózgów, psychomanipulacja. Wkońcu do władzy doszła prawica, nie lewi, nie żydki.Pan Tusk podniósł wiek emerytalny, dzisiaj w nagrodę siedzi w Europarlamencie i bierze ponad 100 tys.zł. PO sieje propagandę, tylko po to aby skłócić społeczeństwo, bo tak ciężko pogodzić się z odejściem od koryta, robi zamieszanie wokół Konstytucji ,która została napisana za czasów p.Kwaśniewskiego, zresztą o tym mówił Kukiz.
Nie płaczmy po e-sklepach i hipermarketach, one i tak zostaną, a jeżeli odejdą, przeniosą się, to bardzo dobrze, niech ruszy się nasza gospodarka i przemysł, a nie zasypują nas bublem z Unii.Pracujcie, wydawajcie, wychowujcie dzieci, podatki były są i będą.Myślcie pozytywnie......
Do p.Ogórka, nie pisz Pan bzdur i nie pierz Pan mózgów ludziom, to propaganda.....
Waniek / 2016-01-11 16:30 / Bywalec forum
Pisowcy chcą opodatkować polaków he he a po wszystkim się pewnie okaże że zysków brak jak zwykle. Bo jeden podatek zapłacą a z drugiego którego było więcej zostanie pusta kiesa. oby tak dalej.

Najnowsze wpisy