Forum Forum podatkoweOdliczenia

Podatek od sprzedaży na Allegro

Podatek od sprzedaży na Allegro

MateuszFreeXu / 31.183.3.* / 2014-09-13 16:09
Witam serdecznie.
Wiem, że podobnych tematów było dosyć dużo, lecz nigdzie nie doczytałem nic konkretnego, co odpowiedziałoby na moje pytanie.
Nigdy wcześniej nie sprzedawałem na portalu Allegro (sporadycznie 1-2 przedmioty w dużych odstępach czasowych).
Wszystko się zmieniło, gdy na moje usługi zaczął być popyt, te usługi to wirtualne przedmioty w grze na platformie Steam, są moją własnością. Jeden taki przedmiot kosztuje 1zł.
W ciągu tygodnia, udało mi się zarobić około 400zł. Jestem niepełnoletni, na Allegro korzystam z konta swoich opiekunów prawnych, za ich zgodą. Dostałem wczoraj wiadomość od przedstawicielki Urzędu Skarbowego Łodzi z prośbą o przesłanie nr NIP lub REGON w celu sprawdzenia rozliczenia się ze sprzedaży na Allegro. Jestem oczywiście osobą prywatną, akurat teraz trafił się taki okres, w którym mogę dużo zarobić. Ale boję się, aby nie wkopać się w jakieś problemy z naszym Państwem. Chcę być fer i wszystko rozwiązać tak, aby nikt nie pociągnął mnie, ani moich opieknów do jakiejś odpowiedzialności karnej. W przypadku gdy zechcę dalej sprzedawać swoje przedmioty, co muszę zrobić? Z tego co mi się kojarzy, to mam wypełnić PIT-37, ale wprawdzie się na tym nie znam i proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
gfn466667 / 78.216.172.* / 2014-09-13 21:33
hihi . Konkurencja cie chce wykurzyć :) . tO ZADEN US a podszyty inny sprzedawca .
MateuszFreeXu / 31.183.3.* / 2014-09-13 23:31
Czy mogę gdzieś to zgłosić?

Najnowsze wpisy