Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek od transakcji bankowych? On to popiera

Podatek od transakcji bankowych? On to popiera

Money.pl / 2012-06-28 08:24
Wyświetlaj:
Mam pomysła / 83.11.168.* / 2012-06-28 12:49
Można jeszcze ustanowić podatek "chodnikowy" - dla pieszych chodzących po chodnikach (w końcu trzeba utrzymać go w jako takiej czystości i zużywa się, a to kosztuje). Podatek dla osób oglądających towar w sklepie, Podatek dla ludzi opalających się (ile to przecież energii słonecznej jest wykorzystywane). Podatek od deszczów czy śniegów, bo ścieki drożeją (to już nie jest mój pomysł), Można tak wymyślać podatki w zależności od inwencji podatkowynalazcy.
chcę byćwolnym człowiekiem / 194.247.62.* / 2012-06-28 09:35
Cieszmy się, bo jeszcze nie ma podatku od robienia kupy i siusiu... a ponieważ te czynności wykonujemy bardzo często więc mogą się one znaleźć w obszarze zainteresowań fiskusa...
Nikt się nie wymiga.

Nie nowym podatkom! Obniżyć już istniejące obciążenia, bo przy nich już nie daje się żyć!
Quasimodo xxl / 83.11.168.* / 2012-06-28 12:52
Od kupki i siusiu masz podatek już wliczony opłaty wodno-ściekowe. O tym już dawno pomyślano.
Coins / 109.173.143.* / 2012-06-28 10:06
http://nowaprawica.org.pl/home/item/nie-rzd-a-ludzie-maj-dba-o-siebie

To jest normalność ludzie trzeba skonczyc z tymi pasozytami w rządzie. Kazdy nowy podatek płaci konsument, gdzie tu logika. Przeciez ci wszyscy ludzie nia mają grama wiedzy. Niech sobie mózgi opodatkują od głupich pomysłow wtedy moze by sie ich mniej rodziło.... Giełdy popsute przez drukarki i pusty pieniądz juz nie przedstawiają sytuacji gospodarki. Patrzcie na chińską giełdę mimo dodatniego PKB jest bardzo nisko, tam jest normalność i normalny kapitalizm u nas zaawansowany rak zwany eurokomuną.
Pilsener / 2012-06-28 08:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak można popierać nowe podatki? Skończy się na tym, że instytucje finansowe przeniosą się za granicę, ludzie stracą pracę a koszt utrzymywania konta wzrośnie. I w imię czego to? Bo kierujemy się prymitywnym odruchem zemsty? Banki nie chcą finansować naszych długów i chorych pomysłów to my, politycy uderzymy w nie podatkiem?

Ja wiem, że politycy mają posady zaklepane ale czemu o zwykłych ludziach nikt nie myśli? Rynki finansowe i tak są zbyt mocno regulowane i rozchwiane przez nadmierne interwencje państwa.

Przypomina mi to "walkę ze spekulacją" z PRL, czasy się zmieniły ale brednie którymi karmią nas politycy wciąż te same: źli pośrednicy, chciwi spekulanci, niedobrzy bankierzy...
yedi / 195.216.109.* / 2012-06-28 08:24
Zgadzam się z panem profesorem w 100%.

Najnowsze wpisy