Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Podatek płacony dziećmi

Podatek płacony dziećmi

MK / .* / 2005-03-31 13:21
Komentarze do wiadomości: Podatek płacony dziećmi.
Wyświetlaj:
patriota / .* / 2005-04-01 08:29
artykuł na pierwszą strone gazety, mozę wtedy Politycy tym sie zainteresują. Niestety nasi Posłowie to z matematyki i demografii mieli w dwóję, a szkoda. Zresztą wszyscy wychodzą chyba z założenia, że i tak nie będą żyć dłużej niż 15 lat. Stąd taka polityka.
LadyE / .* / 2005-04-01 08:06
Świetny artykuł, poruszający sendo sprawy. Mam jedno dziecko i więcej mieć nie będę, bo już i tak zostałam ukarana przez ZUS, że byłam na urlopie wychowawczym, bo przecież to jest mój okres nieskładkowy, a wychowanie tego jednego dziecka i tak tyle kosztuje, że pracując obydwoje ledwo jesteśmy w stanie nastarczyć na wszystkie jego potrzeby.
MacMurphy / .* / 2005-03-31 23:57
Bardzo trafnie wybrany temat felietonu.Ustalenie kwoty wolnej od podatku odpowiednio do liczby dzieci na utrzymaniu jest rozwiązaniem godnym najszerszego rozpropagowania.
płatnik / .* / 2005-03-31 21:57
ludzie, jak wy się dupczycie, tysiąc urodzeń dziennie, no co wy , za wasz sex ma płacić premier , przecież ma swoje 460 dzieci i 100 przybrane . A brzuszki ich nie małe, tu nie z talerza jedzą tylko z korytka.
patriota / .* / 2005-04-01 08:22
nie zdziw sie jak Ci wpier... murzyn na ulicy lub inny arab.. bo tak będzie jak zabraknie Polaków do pracy na Twoją emeryturę. Przepraszam jednocześnie wszystkich murzynówi arabów za przytoczenie w tekście. Po drugie za sex płacą właśnie Ci co mają dzieci, jak byś wiedział pacanie to jak siema dzieci to sex jest czasem ograniczony, trzeba najpierw mieć dzieci aby zabierać głos w dyskusji. Po drugie moje dzieci będą musiały pracować na emeryturę wszystkich egositów co teraz tylko myślą o sexie i żeby nimi opiekowała sienajlepiej na starosć młoda pielęgniarka, odpowiem krótko... trzeba było ją sobie zrobić, a jaka nie to idź Pan do premiera może panu tyłek podetrze... gratuluję inteligencji, ale widać że Pan kieruje sienie mózgiem a inną częścią ciała wbrew Panu wypowiedzi.
matka 3-latki / .* / 2005-03-31 21:49
Pewna samotna matka chciała skorzystać z panstwowego przedszkola, ale odmowiono przyjęcia jej wniosku ponieważ... jest na urlopie wychowawczym (konczy jej się po wakacjach) Poradzono jej znalezienie sobie pracy, choć nie gwarantują, że wtedy będzie miejsce w przedszkolu, bo „wiele więcej osób jest w gorszym położeniu np. nie mają pracy”Samotne matki sa udręką dla urzędnikow, ktorzy nie wiedzą, jak traktować taką niestandardową rodzinę. Najlepiej zanegować fakt, że coś takiego istnieje a do tego mnoży się. Społdzielnia mieszkaniowa długo nie chciala przyjąć do wiadomości, że w lokalu mieszkają tylko dwie osoby i liczyla wszystkie opłaty potrójnie, a cieć przynosił pisma z administracji dla „męża”, który znikł, zanim dziecko przyszło na świat. Ale przecież mamy ulgi w podatku dochodowym i jakieś 400 zł za urodzenie dziecka, co powinno nam wynagrodzić utratę pracy.P.S Zaraz po urodzeniu dziecka straciłam pracę. Podpobnie postąpiono z dwiema moimi koleżankami.
ojciec / .* / 2005-03-31 21:35
mam trójkę młodzieży , zabroniłem im używać słów ,, ojczyzna, patriotyzm'' mogą na nie nasrać jak na cały ten porządek w tym kraju. To dzięki takim politykom i rządą jakie widzę po 89r.
ostatni wyż / .* / 2005-04-01 14:07
Siekierka (czyli oklaski ) dla Stanisława Kluzy, treść artykułu nie daje całkowitego rozwiazania problemu, ale porusza ten temat. I do jasnej cholery może wzięlibyście się do roboty stare pryki, bo tak nam urządziliście rzeczywistość, że wykręcimy wam numer i zwiejemy za granice i ciekawy jestem kto będzie harował na wasze emerytury.
bb / .* / 2005-04-03 20:11
ty się ciesz, zę się w ogóle na świecie znalazłeś ty młody byku, droga wolna wyjeżdżaj gdzie, kto cie trzyma? a może kasy nie ma na wyjazd i od starego pryka trzeba wyciągnąć?
gryzer / .* / 2005-03-31 20:16
Prawdziwym problemem w Polsce są wysokie podatki (Vat 22%, Zus 48%, podatek dochodowy 19%) to z wysokich podatków bierze się wysokie bezrobocie!!!
Spiderx / .* / 2005-03-31 23:45
ZUS jest kluczem... Powinien być płacony jako procent od zarobku, ale z czego wtedy wyżywić emerytów, których i tak (dla ZUS-u) już jest za dużo? JEDYNYM wyjściem jest zlikwidowanie "minimalnej" stawki ZUS i zastąpienie jej składką proporcjonalną do zarobków. Tylko czy rząd zdąży, zanim ZUS (i gospodarka) się załamie? Trzeba będzie dkoładać coraz większe kwoty z podatków, drukować nowe obligacje itp. Zaowocuje to zwiększeniem podaktów - natychmiast zwiększeniem szarej strefy - zahamowaniem wzrostu gospodarczego i załamaniem systemu - za jakieś 15-30 lat.
raq / 2006-06-25 13:16 / Bywalec forum
Nie musza byc proporcjonalne tylko niskie w anglii zarabiajac 1500 funtow placilem 50 zusu i a moj pracodawca jakies 70 i tak powinno byc u nas przy 1500zl zarobku. Tylko do tego trzeba dobrego gospodarowania np. w sluzbie zdrowia a nie chorendalnych zarobkow urzednikow ktorzy nawet nie zagladaja do szpitala.
Bożena / .* / 2005-03-31 19:44
Jestem matką 3 dzieci. Uważam, że jako rodzina jesteśmy ciągle "karani" za taką gromadkę.Poczynając od Kościoła, a kończąc na instytucjach. Chcąc ochrzcić dzieci musiałam 3 razy opłacać chrzest. Dwoje już po komuni, też nie za darmo. Co roku obowiązuje inny strój,opłaty, składki itd..Za rok komunie przyjmuje trzeci syn. Szkoła podobno jest bezpłatna, ale ci co mają dzieci wiedzią ile to kosztuje. My jesteśmy jeszcze w dobrej sytuacji, gdzyż mąż ma stałą pracę nieprzerwanie od lat. Ale mnie to już nikt nie potrzebuje, ponieważ mam dzieci, a one chorują itd. Nikogo nic nie interesuje, a nasze ciągle znieniające się partie polityczne to się cieszą, że ludzie żyją w biedzie. Biednym łatwiej rzadzić, bo myśli tylko o brzuchu. Kocham moje dzieci, ale wcale się nie dziwię, że młodzi ich nie mają. Ani rozbiory, ani wojny nas Polaków nie pokonały. Wykończą nas "nasze" partie polityczne, ich prywata i totalna głupota. Musimy żyć i się nie dawać. Walczyć o siebie i swoje dzieci. Politycy i tak o nas nie dbają. Mam jeszcze jedną refleksję, moi chłopcy są jeszcze w wieku szkolnym, ale jak dorosną poństwo, które wcale mi nie pomaga ich wychować wyciągnie po nich swoje łapy- powoła ich do wojska. I ta myśl mnie dobija. Pozdrawiam
Joanna / .* / 2005-04-01 07:41
Ja też ma troje dzieci i tez nieustannie od paru lat przychodzi mi na myśl, że JESTEM ZA TO KARANA NA KAŻDEJ PŁASZCZYŹNIE ŻYCIA. Ale potem będziemy miały satysfakcję, bo nasze dorosłe dzieci będą zarabiały na emerytury tych lidzi, którzy byli na tyle rozsądni, aby dzieci nie mieć lub mieć jedno.
Premeryt / .* / 2005-03-31 20:16
Bożenko, nie wpadaj w depresję. Interesuje sie Tobą mąż czego dowodem są owoce miłości!A możliwości naszego kraju sa jakie są. Zamiast majaczyć o partiach, etc rozejrzyj się wokoło. Górnictwo, KRUS, PKP, pseudorenciści to jawny rabunek budżetu ale oni to są nie do ruszenia a dzieci głosów w wyborach nie oddają.Ciesz się dziećmi, życiem i zdrowiem.
ata / .* / 2005-03-31 23:21
człowieku gdzie ty żyjesz to nie gornicy, rolnicy i kolejarze okradaja nasz kraj, posłuchaj obojętnie jakiego programu informacyjnego codziennie jakaś afera i to na grube miliony, gdyby te pieiądze trafiły do zwykłych obywateli, zwykła polska rodzina musi żyć za ok. 600 zł. miesiecznie a ci na górze mają po kilkadziesiąt tysięcy zł. czy oni i ich rodziny maja inne żołądki od nas wszystkich, kto ma sumienie na tą biedę sprowadzać dzieci, żeby później patrzec że nie ma co dać im do zjedzenia
Anet / 83.30.231.* / 2006-08-25 19:13
To właśnie "biedni" górnicy i rolnicy rujnują nasz budżet. Emuryturki chce się mieć pokazne tylko pracować się nie chce. A jak nie dadzą dobrowolnie to zadyma w Warszawie. I mamy 45-letnich emerytów "gorników" co nie mogą pracować w kopalni na etacie ale dorabiać czemu nie. Albo biedni rolnicy "gospodarują" na 3 hektarach wraz z kilkoma żonatymi i dzieciatymi synami i dziwią się, że dochody nie pozwalają na samochody dla wszystkich. A "sterani życiem" wyciągają łapy do KRUSu po więcej mimo, że wielkie g.... tam odprowadzali. Takim darmozjadom uzależnić wysokość emurytur od odprowadzanych składek i od razu będą efekty.
p~~ / 83.29.138.* / 2006-10-21 01:43
Widać że nigdy nie miałaś nawet grabi w ręku, szkoda bo przekonała byś się jaka to ciężka praca. Popatrz się na babcie które całe życie pracowały na roli, które ledwo co idą, zgarbione i porównaj sobie do damulki która całe życie mieszkała w mieście, na wieś wyjechała się poopalać wyprostowana, zadbana - ma na to czas w przeciwieństwie do tej wczaeśniejszej która jest w pracy od świtu do zmroku. Ale ta z miasta wyciąga łapy po serek wiejski (ta ze wsi musiała Wstać rano, wydoić krowę, dać jej jeść jakieś siano czy trawę, przynieść ciężkie wiadro z wodą żeby się mogła napić, wyrzucić gnój, posłać jej świezą słomkę,zmowu wydoić wmiędzyczasie dom, dzieci, suszenie siana dla krówki,... itd.). Kto jest darmozjadem?
A górnik?
raq / 2006-06-25 13:12 / Bywalec forum
A wlasnie ze gornicy, rolnicy i PKP okradaja ten kraj, naucz sie dodawac liczby troche wieksze niz tysiaczek a zrozumiesz. Te afery to np. jakis politycznie mianowany prezes, ktory ukradl milion czy dziesiec a doplaty (czy ich brak czyli KRUS) dla tepych nieporadnych rolnikow ida w dziesiatki miliardow, teraz sam sobie policz. Nie mowie ze doplaty czasem nie sa uzasadnione tylko nie takie ktore maja ratowac np. rolnikow bo sa glupi i nie potrafia gospodarowac.
Premeryt / .* / 2005-03-31 18:27
Z tym tytułem to pisz artykuły do FAKT-u.
wit / .* / 2005-03-31 16:32
W Wilnie,Grodnie czy Lwowie żyją tysiące młodych Polaków i zawsze możemy przeprowadzić repatriację tej grupy wiekowej.
AdSam / .* / 2005-03-31 15:17
Bardzo dobry tekst. Szkoda, że ci, do których jest adresowany pozostają głusi na dobre rady...Sam mam 3 dzieci i wiem jak to jest. Od siebie dodam, że państwo szczególnie nie lubi osób prowadzących działalność - im się już nic nie należy - ani urlop wychowawczy, ani żadne dodatki. Z założenia osoby prowadzące działalność są od roboty i od przynoszenia kasy do budżetu. Mam przewlekle chore dziecko i jedyne co mi proponuje ZUS to udanie się po zasiłek do opieki społecznej, bo jako "właścicielowi" nie należy się żonie płatny urlop wychowawczy, ale ZUS zapłać koniecznie i w terminie...Kwestia bezrobocia to zupełnie inna sprawa i zmniejszanie dzietności nie jest rozwiązaniem, chyba, że chcemy za kilkanaście lat przejść na muzułmanizm, albo wprowadzić rosyjski jako język urzędowy.
Kszyho / .* / 2005-03-31 14:31
witamChcialbym nadmienic ze twz "bykowe" wprowadzil jeden z polskich kroli juz dawno temu,ponadto chcialbym zauwazyc ze np Szwajcaria nigdy nie bedzie mocarstwem i potega pomimo tego ze jest bogatym krajem a np Chiny Mocarstwem sa mimo tego tego ze sa duzo biedniejsi od Szwajcarow.Bardzo ciekawie funkcjonuje system podatkowy w USA np. Polacy ktorzy tam NIELEGALNIE pracuja LEGALNIE odprowadzaja podatki do urzedu skarbowego i prosze sobie wyobrazic ze niektorzy maja po 5-7 dzieci na utrzymaniu,oczywiscie tylko na papierze wszystko po to zeby zaplacic mniejsze podatki,kazdy kto rozlicza sie na "singel" placi kosmiczne podatki a ci ktorzy maja kupe dzieci na utrzymaniu placa minimalne lub wcale ich nie placa a moze jankesy to glupole co? ale ja tam wole z madrym stracic niz z glupim zarobic,tak wiec wole trzymac z jankesami pozdrawiam
KRIS / .* / 2005-03-31 14:20
Gdyby jeszcze autor zauważył że w Polsce mamy 3 miliony bezrobotnych ( oficjalnie , bo rząd nie tylko w tym przypadku prowadzi kreatywną księgowość). Niż demograficzny pozwoli skutecznie załatać brak miejsc pracy.
pejot / .* / 2005-03-31 20:47
A kto potem zarobi na emerytury tych bezrobotnych?
ika / .* / 2005-03-31 14:08
Na szczescie mamy ostatnio wysyp 'wspanialych' pomyslow jak kasa dla matek ze rodzenie dzieci, wiec moze z Polska nie bedzie tak zle - pytania jak bedzie tym co takie pomysly beda musieli sfinansowac?
MK / .* / 2005-03-31 13:21
Naświetlony w powyższym artykule problem jest istotnym problemem całego społeczeństwa. Ewentualne negatywne skutki dotkną, w mniejszym lub większym stopniu, każdego bez wyjątku obywatela RP.
G / .* / 2005-03-31 22:50
Ale czy ktoś zauważył, że jak przyjdzie niż demograficzny, to te świnie, którym się - na szczęście - właśnie kończy koryto (cykl wyborczy) już wyzdychają, a jeżeli nie, to im już i tak nic nie grozi, mają tyle kasy że wystarczy im do końca i dla ich następnego pokolenia na kampanię wyborczą... Nic się nie zmieni poza tym, że skutki niżu poniosą najbiedniejsi, a gdyby był wyż, to jego negatywne skutki poniosą też najbiedniejsi. Przecież gęby w telewizji - przy władzy od kilku lat są prawie te same. Tylko trochę co wybory podmalowane na barwę, która w tym okresie akurat robi się modna....jak narud znienawidzi daną opcję, to tworzą nową partię (gruntowne malowanie), trochę się przemieszają i znów są przy korycie te same swinki - tylko się innaczej nazywają. Ludzie gdzie wy oczy macie? Niech to bydło już więcej nie źre, bo apetyty oni już maja duże, do stracenia niewiele bo i tak nie ponoszą odpowiedzialności za to co robią, a znajomości i układów całą masę - stad afery. Przecież oni z układami wchodzą do nowych rządów, jak nie wchodzą, to wymieniają się posadkami z wchodzacymi do rzadu i tak do następnych wyborów. Mam 30 lat, ale z tego, co obserwuję, to stale słyszy się te same nazwiska, te same ugrupowania. Pozdrawiam wszystkich
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy