Forum Forum ubezpieczeńInne

Podatek Religi odchodzi, wysokie ceny OC zostają?

Podatek Religi odchodzi, wysokie ceny OC zostają?

Wyświetlaj:
Ob-Server / 83.5.228.* / 2008-11-23 10:38
Dlaczego ja mam płacić więcej za jakiegoś kolesia w dresie i obwieszonego złotem i swoją BMW-uszką wymusza pierwszeństwo, wyprzedza na podwójnej ciągłej i w efekcie wali czołowo w słup, a co nie daj Boże w inne Cinquecento. Ja mam płacić za leczenie głupka, który może chwilę wcześniej mógł mnie pozbawić zdrowia a nawet życia!!!??? NEVER
Ja płacę pełne ubezpieczenie od mojego rocznego pojazdu, dbam o jego stan techniczny i jeszcze muszę wystrzegać się głupio ustawionych fotoradarów nastawionych na piratów drogowych.
Wku....wia mnie jak widzę nieoświetlonego rowerzystę poruszającego się asfaltem po krajowej 8-ce, podczas gdy obok jest szeroki chodnik mający wszelkie cechy ścieżki rowerowej zbudowany za "grube tysiące" pochodzące z naszych podatków. I za leczenie tych osób jako ofiar wypadków mają zbiorowo płacić wszyscy kierowcy? Absurd
kacek / 87.205.227.* / 2008-10-08 14:30
Dlaczego nikt nie zauważył tego fragmenciku? " Jeśli ktoś będzie wymagał leczenia, bo poślizgnął się na nieodśnieżonym chodniku lub spadło mu coś na głowę w markecie, to zwrotu kosztów leczenia NFZ będzie mógł dochodzić od sprawcy, czyli na przykład zarządcy nieruchomości. Kierowcy przestaną być grupa specjalnie traktowaną. Za leczenie będą płacić wszystkie osoby lub instytucje odpowiedzialne za wypadek."
Jak potrącisz kogoś jadąc na rowerze i upadnie dosyć nieszczęśliwie to masz szansę płacić krocie za jego leczenie. Nawet jesli masz jakieś OC w życiu prywatnym to przecież sumy ubezp. nie są takie jak w komunikacyjnym i naprawdę jedno głupie zdarzenie może cię zniszczyć.
JAW / 84.10.239.* / 2008-10-07 12:52
A czegoście się ludzie spodziewali? Jaka włądza czy prywatna firma ubezpieczeniowa kiedykolwiek dała na coś obniżkę? Nobel z ekonomii dla tego, kto tak kiedyś zrobi.
sadur / 62.29.164.* / 2008-10-08 10:24
Jesteś niedoinformowany. Taką firmą jest Allianz, w czasie gdy wchodził podatek Religi nie tylko nie podniosła stawek na ubezpieczenie oc, ale je obniżyła. Czekam na nagrodę N.
lezdrub / 79.185.116.* / 2008-10-07 11:16
Idąc taką drogą dedukcji, jak wtym artykule. Należałoby.
wprowadzić takie zmiany, aby OC placili tylko ci,tórzy chca zbiorowej odpowiedzialności. Podobnie,ze składką zdrowotną. Po co ja mam ja płacić,jak się nie leczę. Jak zajdzie potrzeba mi się leczyć to zapłacę.
ss99 / 83.24.234.* / 2008-10-30 21:14
konkludując: podatek zdrowotny powinni płacić tylko ci którzy chodzą do lekarza, tak ??
raf73 / 89.171.138.* / 2008-10-07 14:55
Nie bardzo o tym jest artykuł. Po pierwsze, mowa jest o tym, że mimo zmiany prawa składki OC prawdopodobnie nie spadną. Po drugie, kampania money.pl polegała na tym, żeby koszty leczenia były rozliczane tak samo, jak pozostałe szkody dotychczas pokrywane z OC, czyli żeby szpital i NFZ przedstawiły rozliczenie każdej ofiary wypadku i na to dostały kasę od konkretnego ubezpieczyciela w ramach konkretnej polisy sprawcy. A nie jak teraz, że NFZ oblicza swoją dziurę budżetową, czyli swoje potrzeby, po czym te potrzeby pokrywają ubezpieczyciele, nie wiedząc nawet jakie koszty który sprawca wypadku wygenerował, w związku z czym przerzucają koszty równo na wszystkich kierowców. Przy okazji, proszę ten system porównać z definicją komunizmu.
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2008-10-07 12:37
I tak powinno być a nie wielkie składki miesięczne a na koniec się okaże że za leczenie i tak muszę płacić.Zabrać łapy rządów od moich pieniędzy! AMEN.
maxopas / 62.21.23.* / 2008-10-08 08:44
OC to nie jest na Twoje leczenie, tylko na leczenie tych, których uszkodziłeś. I tutaj jest to wymuszone, żeby nie było sytuacji, że kogoś uszkodziłeś i nie masz kasy na jego leczenie.
wacekmarucha / 79.188.238.* / 2008-10-07 10:31
a czego można oczekiwać od chleboszczaka, pogrążył swój Żarów jak był burmistrzem, teraz eksperymentuje na narodzie. Tyle samo odniósł sukcesów w życiu publicznym co fundator DAR-u GDAŃSKA !

Ale w IV kadencji z Anita Błochowiak stawał dziarsko w obronie automatów hazardowych, wlacząc o obnizenie opłat od nich oraz aby nie nałożono obowiązku ustawowego zakąłdania w nich kas fiskalnych, na dorożki się zgadzał aby pod ogonem mocować kasy fiskalne, ale w "jednorękich bandytach" nigdy. I wywalczył z poparciem PO.
mnbmnb / 217.96.100.* / 2008-10-07 09:59
Andrzej Maciążek, członek zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń, [...] Jesteśmy coraz zamożniejsi, a zatem kwoty wypłacanych odszkodowań są coraz wyższe. Skoro rosną sumy odszkodowań, muszą rosnąć składki.

ja p*** jaka debilna argumentacja... co za kretyn!!!!
ss99 / 83.24.234.* / 2008-10-30 21:16
sam jesteś kretyn !!! facet ma racje, gdy samochód klasy wyższej/średniej np.toyota avensis kosztuje ok 100 tys zł a ty płacisz ok 800 zł za OC ... to jak ją rozwalisz to kto zapłaci różnice palancie ???
Bee / 79.190.50.* / 2008-10-07 09:18
Własny komentarz BCh pokazuje, iż wie on, ze haracz Religi nie odchodzi, a jest zamieniany na bezpośredni regres. Skąd więc i w tytule artykułu, i w leadzie, i w głównej treści sugestie, że haracz znika? I związane z tym pytania, czy stawki spadną.
Haracz nie znika!
Zamiast haraczu będziemy mieli bezpośredni regres, który dla ubezpieczonych wcale nie musi być lepszy. Jest to bowiem metoda droższa (koszty obsługi, często pewnie procesy) oraz niosąca ze sobą dodatkowe ryzyko. Haracz to 12%, które można po prostu skalkulować. Przy bezpośrednim regresie nie wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić. Czy mniej, czy więcej. I za tę dodatkową niepewność klienci ubezpieczycieli też zapłacą.
No i jeszcze mit, że płacić będą sprawcy. To nieprawda. Sprawca wypadku z ofiarami często sam ginie (przypadek profesora Geremka), na wiele miesięcy, czy nawet lat nie może wsiąść za kółko (przypadek Zientarskiego; choć tu oczywiście nie było ofiar, którym potrzebne było leczenie..), alb w skrajnych przypadkach trafiają do pudła. Przynajmniej połowa, a według niektórych ocen nawet 3/4 sprawców ciężkich wypadków nie zapłaci więcej, bo po prostu nie jeździ. Na koszty leczenia ich ofiar będą musieli się więc zrzucić w składkach wszyscy inni..
raf73 / 89.171.138.* / 2008-10-07 10:58
Przecież na tym ubezpieczenie OC polega, że płaci nie sprawca, tylko ubezpieczyciel. Jeśli ktoś twierdzi, że płaci sprawca, to albo tego nie rozumie, albo używa skrótu myślowego. Sprawca pewnie będzie miał w przyszłości podwyższoną składkę OC, ale nie jest pewne, czy to podwyższenie pokryje szkodę, a poza tym taki sprawca może zginąć, zostać inwalidą, albo zwyczajnie sprzedać samochód i nigdy więcej nie jeździć, w takim wypadku nie poniesie żadnych konsekwencji cywilnych (uwaga: nie mylić z konsekwencjami karnymi).
Pilsener / 2008-10-07 09:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Takimi akcjami udowadniacie, że jesteście nr 1 i są tu jeszcze ludzie, którzy walcza o demokrację, sprawiedliwość i poszanowanie praw jednostki, gdyż w polsce te wartości są nagminnie deptane. Szkoda, że w polsce nie ma żadnej liberalno-demokratycznej partii politycznej, która mogłaby zjednoczyć przedsiębiorców, ludzi wykształconych, młodych, zwolenników kapitalizmu, wolnego rynku i dobrobytu. Ale wierzę, że może jeszcze ze 20-30 lat i taka partia powstanie.
wacek marucha / 79.188.238.* / 2008-10-07 10:37
naucz się wreszcie polskiej ortografii. Polska pisz z dużej litery ! do cholery !

A dobrobyt już pokazał swoje kły w USA , wart był 700 mld USD !
Teraz UE robi ściepę na swoje banki, Polska ma wnieść w wianie do tego funduszu 30 mld zł.

Niech żyje kapitalizm globalny !
Z deszczu pod rynnę ! czy sa na Ziemi jeszcze normalni ludzie, którzy już nie marzą o dopisywaniu na swoich rachunkach kolejnych zer, i znowu kolejnych zer itd aż zgłupieją z zachłanności.
full / 91.192.197.* / 2008-10-07 13:17
Zrozum, że to właśnie interwencjonizm państwowy powoduje, że zdrowe zasady kapitalizmu są podkopywane. Wiara, że jak jestem potężny to państwo mnie ochroni (da dotację do stoczni, kopalni, banków itp. ) powoduje lekceważenie praw rynku. Gdyby cwaniacy na prestiżowych stanowiskach w koncernach byli zagrożeni bankructwem to podajmowali by rozsądniejsze decyzje. W kapitaliźmie nikt nie daje, jak to określiłeś, ściepy.
dadan / 83.24.120.* / 2008-10-08 14:12
a pomysl co bys się stalo w stanach gdyby tego interwencjonizmu nie bylo? Podatek Religi tez jest potrzebny, i to nie tu jest problemem, według mnie same zasady placenia OC nie są zbyt logiczne i sprawiedliwe ale taki już mamy kraj, jak ktos nie kombinuje (nie szuka najtanszego ubezpieczyciela) ten nie ma.

Najnowsze wpisy