Forum Polityka, aktualnościKraj

Podatek śmieciowy. Kto zapłaci więcej?

Podatek śmieciowy. Kto zapłaci więcej?

Money.pl / 2011-05-18 06:17
Komentarze do wiadomości: Podatek śmieciowy. Kto zapłaci więcej?.
Wyświetlaj:
rafitron / 95.49.211.* / 2011-05-23 15:58
jakim trzeba być zakompleksionym pesymistą by pisać w ten sposób:
"Jak wynika z oficjalnych statystyk Eurostatu nasz kraj jest także na SZARYM KOŃCU w Unii pod względem produkowania śmieci. Na jednego Polaka przypada 316 kg odpadów, Dla porównania w Niemczech jest to 587 kg, a w Danii 833 kilogramy."
dla mnie w tym względzie jesteśmy liderem!!!
bo to, że My mniej produkujemy(37,9%produkcji duńskiej) niż Duńczycy odzyskują (41%) jest warte pozytywnego wyróżnienia!!!
a odzyskiwanie i powtórne wykorzystywanie śmieci to całkiem odrębne zagadnienie.
Majuro / 77.113.253.* / 2011-11-21 17:02
Też tak ten moment rozumiem. Przeczytałem ten fragment i zrozumiałem, że to źle, że mało produkujemy śmieci. Zawsze uważałem, że trzeba mało produkować.
hui / 87.205.158.* / 2011-05-21 00:59
to jak wuje myslicie jak zapłacimy to smieci sobie pojda na ukraine
pomo dore / 2011-05-20 10:03 / Tysiącznik na forum
będzie tak- przetargi wygrają "kolesie", opłaty będą systematycznie wzrastać (monopol), góry smieci pozostaną.
jakub2 / 91.94.156.* / 2011-05-19 22:14
Podejrzewam że jak zawsze gminy przeżrą ten podatek jak to robili z podatkiem od środków transportu , czyli podatkiem który miał iść na budowę dróg i widzimy jak się z tego wywiązali , tak też będzie ze śmieciami
, ale za to będą urzędasy mieć większe pobory .
ziemia 1 / 46.134.206.* / 2011-05-25 19:36
Sądzę, że to głównie chodzi o forsę dla zadłużonych po same uszy samorządy i nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska. Unia Europejska wcale Polsce nie narzuca sposobu wywozu śmieci ( bezpośrednio przez firmy, czy też za pośrednictwem gmin), chodzi głównie o ich odpowiednią utylizację, a tego problemu gminy z podatku na śmieci i to po tańszych cenach niż dotychczas z pewnością nie rozwiążą!!!
Stanley025 / 2011-05-19 10:24
Czas najwyższy wprowadzić ten podatek. Polska i tak stała się śmietniskiem w Europie. Śmieci w lasach, parkach, rowach przydrożnych - wstyd, wielki wstyd.
medycynanieinwazyjna / 79.186.13.* / 2011-05-20 06:18
I myślisz, że wprowadzenie podatku wysprząta lasy, parki i rowy?
arekff / 194.146.217.* / 2011-05-22 16:41
Wyrzucanie śmieci do lasu straci sens - bo i ile ich nie wyprodukujesz i tak zapłacisz taki sam podatek. Gminy będą odpowiedzialne za odpowiednią ilość śmietników.
isla / 83.30.103.* / 2011-05-19 09:00
No to przestanę segregować śmieci, jak do tej pory robiłam, bo nie będzie
mi zależeć na tym, żeby ''zapełnić' tylko jeden pojemnik 240 litrowy, bo
opłata będzie i tak od osoby(do tej pory płacę 98zł co kwartał)w sumie 392 zł za cztery osoby, ale żeby się zmieścić musiałam segregować śmieci na plastik,
szkło i makulaturę, trzymać te worki do momentu odbioru (za darmo)przez
firmę(raz w miesiącu), a tak będę to miała "gdzieś", bo i tak będą musieli
to odebrać,nawet nie posegregowane, a ja zaoszczędzę czas, nawet
jeżeli mnie do mojego śmietnika ktoś podrzuci swoje śmieci(bo i takie
przypadki bywały!!!!!!!)
rwrwrwrw / 81.219.175.* / 2011-05-19 14:34
czy segregujesz zeby obnizic koszty czy dla srodowisko dla twoje dzieci ?
zorrozoooa / 83.24.51.* / 2011-07-15 15:49
aby obniżyć koszty
tylko i wyłącznie
JanuszPOlikot / 2011-05-18 23:56 / Tysiącznik na forum
Może jeszcze wprowadzimy POdatek od głupoty POlityków.........Kolejny skok na kasę obywateli i tyle....Przy wyborach trzeba wypieprzyć tę bandę nieudaczników
płacący śmieciarz / 81.210.19.* / 2011-05-19 08:35
Ty jesteś raczej "pan" forumowicz! Jak można być tak beznadziejnie głupim!? Rozumiem niechęć do POpaprańców, bo sam ich nie lubię, ale ten projekt podoba mi się, ponieważ płacę za wywóz śmieci i jednocześnie obserwuję amatorów darmochy podrzucających je do osiedlowego śmietnika albo do lasu. Też podrzucasz, że ci nie pasuje?
leo22 / 83.5.13.* / 2011-05-18 20:07
skończy się wywożenie śmieci do lasu!!!!
Orujam / 77.113.253.* / 2011-11-21 17:06
Nie sądzę. Polacy to brudasy. Wystarczy popatrzeć na rowy przy drogach.
j1974 / 89.79.107.* / 2011-05-18 19:17
Szczerze mówiąc to mam gdzieś czy zapłacę więcej czy mniej. Rzygać mi się chce jak wychodzę do lasu i trafiam na góry śmieci, to samo w każdym rowie. Przykre że żyjemy w kraju buraków i nie przeszkadza nam wszechobecny syf. Wywóz śmieci musi być opłacany w podatkach płaconych przez wszystkich, dodatkowo podatek ten powinien pokrywać akcje sprzątania przez gminę terenów rekreacyjnych gdzie przechadza się nasze wspaniałe społeczeństwo rzucając wszystko co jest niepotrzebne w krzaki. Mam nadzieję że ustawa ta jest napisana tak że polski cwaniaczek nie znajdzie metody na niepłacenie i zaoszczędzi 17pln czyli 5 piwek wioząc wór do lasu. I taka rada do buraków, zamiast wieźć do lasu wywal pod urząd gminy albo prosto na ulicę, łatwiej będzie posprzątać.
kress / 91.193.208.* / 2011-05-18 23:53

Mam nadzieję że ustawa ta jest napisana tak że polski cwaniaczek nie znajdzie metody na niepłacenie i zaoszczędzi 17pln czyli 5 piwek wioząc wór do lasu.

Podstawowy problem polega na mentalności Polaków. W innych krajach takich cwaniaków się piętnuje, a ich zachowanie potępia. A w Polsce nie wiedzieć czemu mówi się o zaradności, sprycie i przedsiębiorczości. W ten sposób nasze społeczeństwo samo hoduje sobie cwaniaków, którzy kosztem innych ludzi dążą do własnego interesu.
medycynanieinwazyjna / 79.186.13.* / 2011-05-20 06:17
A ty kim jesteś? Turkiem?
kress / 91.193.208.* / 2011-05-20 10:50
Jeśli bycie Polakiem oznacza bezsensowne uwielbienie dla cwaniactwa i kombinowania, to wolałbym już być Turkiem.

Mogę tylko jeszcze zauważyć, że z takich cwaniaczków rodzą się przyszli politycy, którzy potem kombinują na skalę krajową. Oczywiście nadal dbając tylko o swój interes.
stegas / 2011-05-18 18:25
Nie jestem szmatą i się nie sprzedaję się jak Arłukowicz czy inne sprzedawczyki, przechodzące z jednej partii do drugiej aby dostać się do żłobu. Brzydzę się zdrajcami.
zic-zac / 83.30.115.* / 2011-05-18 20:10
Pomyliłeś koleś tematy - naucz się czytać ze zrozumieniem!
_autor / 78.8.56.* / 2011-05-18 17:25
Według mnie każdy kto ma dowód osobisty powinien sam płacić za śmieci - tak jak podatki. A za dzieci ich rodzice. I jeśli ktoś p[owie, że za dziecko to przesada, bo z dziecka nie ma śmieci to jest w podwójnym błędzie. Od niemowlaka sa ich całe wory a od starszych jest więcej niż od dorosłego, bo więcej badziewia dla nich sie kupuje. Czy tak prostą sprawę jak jednakowe i OBOWIĄZKOWE opłaty za śmieci parlamentarzyści zrozumieli dopiero teraz ?! Skandal, że mamy tam takie tępaki. Oczywistyn jest, że szczególnie własciciel domków jednorodzinnych podrzucaja śmieci jak nie do lasu to do śmietników utrzymywanych i opłacanych przez duże wspólnoty lub spółdzielnie. A jak zamkniesz śmietnik to zapychaja zamek lub kłódkę. Czasem to nawet sa tak beszczelni, że nie kryją się z tym że wynoszą swoje śmieci do cudzego śmietnika.
notek@ / 2011-05-18 15:48
Komuna wraca. Nie ważne ile śmieci produkuję, zapłącę jak zwykle - najwięcej. W tej chwili mam umowę na pojemnik na 2 tygodnie + śmieci stałe segregowane odbierane za darmo + odpadki rośline wyrzucane na własny kompostownik. To wszystko z dużej rodziny, którą uczę jak kupować i segregować żeby było jak najmnjej śmieci. A tak zaplacę za całą rodzinę jak za zboże, chyba że oszukam gminę. I nie mam pewności, że w ogóle ktoś będzie śmieci odbierał, bo nie ja będę miał umowę tylko gmina, której nie mam jak zdyscyplinować. Unia zamiast uczyć się od nas, nakazuje unirawnilowkę, co zniechęci ludzi do segregacji i uderzy ich po kieszeni. Gmina powinna mieć tylko większe uprawnienia do sprawdzania czy każdy w domu ma umowę, a nie rozdziałem do firm oczyszczania naszych pieniędzy.
JKM do władzy!, komuno won!
wiejski głupek / 83.30.115.* / 2011-05-18 20:09
Nie mogę się zgodzić z taką argumentacją - jestem za opodatkowaniem "podatkiem śmieciowym" każdego obywatela i za skrupulatnym egzekwowaniem tegoż podatku! W kraju tak dzikim i chamskim (bo jak inaczej nazwać wyrzucanie śmieci do lasów, rzek i jezior) jak Polska, nie sprawdzają się normy obowiązujące w cywilizowanej części świata - np w Szwajcarii czy Holandii! U nas tylko gruby kij i zamordyzm może pomóc! I liczę na to, że żaden TK czy inna instytucja nie zaneguje tej ustawy - przez tę durną tzw "demokrację" straciliśmy już raz niepodległość a teraz nie możemy niczego zmienić! Demokracja jest dobra ale dla ludzi a nie dla motłochu!
z gór pozdrawiam / 83.15.9.* / 2011-05-18 15:46
WSZYSCY ZAPŁACĄ WIĘCEJ
Prost przykład
Żywiec, gdzie qasi monopol (dzieki działaniu władz miasta) istniał do tej pory wywóz 1 szt poj. 1100 l to koszt ok. 100 zł
Niedaleko połozone Bielsko-Biała z kilkoma firmami wywozowymi - taki sam pojemnik to ok. 45 zł

Najdroższy jest monopol....

A i tak z obserwacji....w bielsku praktycznie nie ma smieci podrzucanych..itp.

Ten przykład jest wyraźnie przeciw tej DURNEJ ustawie.

Monopol i zarządzanie przez urzędników jest zawsze najdroższe!
Ponadto takie ustawienie gdzie całośc leży we władzach gminy spowoduje wzrost korupcji i powiązań mafijnych, oraz wzrost lewych zarobków urzędasów.....

ZABLOKOWAć USTAWĘ
smietnikoway orzeł / 83.15.9.* / 2011-05-18 15:37
Ta ustawa to wyraz myslenia urzedników, że wszystko da się rozwiązac ustawą.

Problem śmieci jest problemem rozdmuchanym, bo w skali kraju smieci w róznych miejscach są raczej wynikiem braku kultury, niż braku podatku smieciowego.

Dzisiaj gminy mają narzedzi by egzekwować umowy na wywóz smieci...i tego nie robia, bo straż miejska woli łapać kierowców, niż sprawdzać umowy na wywóz smieci.

Ponadto, odzysk smieci jest tak niski z powodu gmin i urzedników. Próba zbudowania instalacji do odzysku graniczy z niemoznoscią. Wydanie decyzji gminy przeciągają w nieskończoność....

Problem leży więc nie w woli przedsiębiorców, a w niemocy urzędników.

Podsumowując...za kilka lat wszyscy będziemy placic straszne sumy za smieci, z którymi urzednicy nie będą potrafili nic zrobić....i przetwarzanie spadnie do 1 %.

ZABLOKOWA TĄ DURNĄ USTAWĘ !!!
kress / 91.193.208.* / 2011-05-18 17:18

smieci w róznych miejscach są raczej wynikiem braku kultury, niż braku podatku smieciowego.

Niestety Polaków chyba nie da się nauczyć kultury w inny sposób niż przez ustawowe nakazy i zakazy.

Pretensje o nową ustawę można mieć tylko do tych niewychowanych osób, które uważają swój interes za najważniejszy na świecie i mają gdzieś legalny wywóz śmieci.
tade / 83.2.33.* / 2011-05-18 15:03
ale to już było
tanie państwo!!!!
Podnieśli VAT i ceny zaraz spadły
a zarobki jak wzrosły.
A więc nich się kręci
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy