Forum Polityka, aktualnościKraj

Podatek śmieciowy. Kto zapłaci więcej?

Podatek śmieciowy. Kto zapłaci więcej?

Money.pl / 2011-05-18 06:17
Komentarze do wiadomości: Podatek śmieciowy. Kto zapłaci więcej?.
Wyświetlaj:
a4t7 / 80.51.92.* / 2011-05-18 06:17
Zły pomysł. Gdy gmina jest jednocześnie zarządcą wysypiska będzie mogła narzucać horrendalne ceny.
klincord / 79.189.137.* / 2011-05-18 13:39
sprawa wygląda tak:
- gminy do tej pory miały narzędzia potrzebne do tego aby wyegzekwować "wyrzucanie śmieci do kubłów" ale tego nie robiły bo nie miały takiego obowiązku - nikt ich z tego nie rozliczał - i liczą na to że teraz będzie lepiej bo będą brały ryczałt i nic ich więcej nie będzie obchodziło
- wszyscy mają obowiązek mieć umowę na wywóz śmieci [potocznie kubełek] więc jak ktoś nie miał to znowu gmina powinna wkroczyć i nałożyć karę - nie robiła tego bo nikt ich z tego nie rozliczał
- w gminie na rękę będzie organizowanie przetargów - zawsze trafi się jakiś "znajomek" który ma firmę śmieciarską i przetarg będzie można ustawić pod tą firmę - podejrzewam że dużo takich spraw będzie - zamiast konkurencji będzie "kolesiostwo"
- w związku z powyższym i również tym że taka firma nie będzie dbała o koszty czyli rentowność całego przedsięwzięcia wzrosną również koszty opłat - może nie od razu ale systematycznie będziemy płacić więcej
- wraca zarządzanie centralnie sterowane które jest strasznie korumpujące i nieefektywne [kosztowne] - zapłacimy jak zwykle my - zwykli ludzie - znowu nie wyciągamy wniosków z historii powojennej i socjalizmu centralnie sterowanego - no chyba że gmina i rząd zacznie dokładać do wywozu śmieci ale to znowu zarobią firmy a nie my bo to będzie dopłata z naszych podatków
j1974 / 89.79.107.* / 2011-05-18 19:20
Szczerze mówiąc to mam gdzieś czy zapłacę więcej czy mniej. Rzygać mi się chce jak wychodzę do lasu i trafiam na góry śmieci, to samo w każdym rowie. Przykre że żyjemy w kraju buraków i nie przeszkadza nam wszechobecny syf. Wywóz śmieci musi być opłacany w podatkach płaconych przez wszystkich, dodatkowo podatek ten powinien pokrywać akcje sprzątania przez gminę terenów rekreacyjnych gdzie przechadza się nasze wspaniałe społeczeństwo rzucając wszystko co jest niepotrzebne w krzaki. Mam nadzieję że ustawa ta jest napisana tak że polski cwaniaczek nie znajdzie metody na niepłacenie i zaoszczędzi 17pln czyli 5 piwek wioząc wór do lasu. I taka rada do buraków, zamiast wieźć do lasu wywal pod urząd gminy albo prosto na ulicę, łatwiej będzie posprzątać.
squnn / 78.133.227.* / 2011-05-19 14:34

Przykre że żyjemy w kraju buraków i nie przeszkadza
nam wszechobecny syf.


nie wiem z ktorej czesci polski jestes ale np. w lubuskiem to w lasach śmieci głównie europa zachodnia
Darek524 / 83.4.105.* / 2012-06-01 09:25
Czytam sobie tę ustawę i tak myślę .
1.Skoro dotychczas miałem podpisaną umowę na wywóz śmieci i regularnie za nie płaciłem,nikomu śmieci nie podzrżucałem,to po kij mam płacić jeszcze podatek śmieciowy.A może by tak jeszcze wprowadzić podatek od wagi ciała albo nadwagi ,lub od niezdrowej żywności ,albo tak jak w jednym z miast od wielkości dachu,może od wielkości okien itp.Powinniśmy jeszcze płacić podatek od grila od schabowego.No i pracować aż do śmierci bo europa i świat potrzebują naszych podatków (Unia ,Nato ,Grecja,?????????.

Ps.Zazdroszczę moim rodzicą mieli biedne czasy ale spokojniejsze i każdy był bardziej życzliwy. Ciekawe co zostawimy naszym dzieciom(Długi ,długi ,i prace ,po grób albo emigrację.
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy