Forum Forum podatkoweOdliczenia

podatek z giełdy dla zielonego

podatek z giełdy dla zielonego

pero35 / 94.246.138.* / 2010-07-23 12:20
Witam.
Proszę o odpowiedź odnośnie podatku od akcji pracowniczych.
Kiedy muszę zapłacić od nich podatek? Powiedzmy że posiadam 1000 akcji X które na koniec roku są warte 2 zł za szt. a które otrzymałem za darmo. Czy podatek zapłacę dopiero po sprzedaży od kwoty sprzedaży (która stanowi zysk bo dostałem za darmo), Czy też przyjdzie mi rozliczenie z biura maklerskiego że mam 1000 akcji wartych 2000zł i mimo iż będę je nadal trzymał to od tej kwoty muszę zapłacić podatek a gdy sprzedam w późniejszym terminie to znowu liczę podatek od ewentualnego zysku ponad 2 zł lub straty poniżej 2 zł.
Kolejne pytanie dotyczy odliczeń kosztów uzyskania "zysku". Wyczytałem że prowizje biur maklerskich i utrzymanie konta mogę odliczyć, ale czy mogę także odliczyć kwotę od umowy cywilno prawnej którą płaciłem gdy dostawałem w/w akcje.
Ponieważ od tych akcji pracowniczych zaczyna się moja przygoda z giełdą to chciałbym wiedzieć jak płacić podatek, bo nie chcę zacząć od kar.
ZulkaM / 2010-07-24 17:06 / Bywalec forum
Podatek od akcji płaci się dopiero w rozliczeniu rocznym, jeśli nastąpiła w trakcie roku sprzedaż akcji. Czyli jesli ich nie sprzedajesz, to żadnego rozliczenia nie robisz i podatku nie płacisz.

Najnowsze wpisy