Forum Forum podatkoweInne

Podatek za pracę w Szwecji

Podatek za pracę w Szwecji

wchowaniak / 2008-06-04 13:35
Witam . W roku 2005 pracowałem w szwecji jako pracownik najemny u szwedzkiego pracodawcy poniżej 6 miesięcy. Pracodawca zapłacił od moich dochodów należny podatek w szwecji. Ja w tym roku 2005 nie uzyskałem innych dochodów poza tymi w szwecji. Czy miałem obowiązek złożenia w Polsce rozliczenia od dochodów do Urzędu Skarbowego? BARDZO PROSZE O ODPOWIEDŹ..
Wyświetlaj:
ola19827 / 77.112.140.* / 2008-07-14 22:10
witam mam ten sam problem tylko ze do mnie urzad skarboey napisal wezwanie w sprawie dochodu uzyskanego w szwecji za 3 miesiące w 2005 roku . Jestem skołowana gdyż nie wiem nawet ile pracodawca za mnie podawal dochodu w szwecji a nie moge podac im prawdziwego bo nie wyplace sie do konaca zycia.
helusia / 86.10.180.* / 2009-06-23 11:37
mMam ten sam problem jedyny dowod na moje dochody jest wyciag bankowy.US w Polsce domaga sie udowodnienia moich docvhodow za prace w S zwecji.Oile mi wiadomo nie musielam sie rozliczaczac z tych dochodow a tym bardziej placic zadnego podatku w Polsce.Wtym czasie nie mialam zadnego dochodu w Polsce.Tez nie wiem jak to rozegrac?
belladonna / 2009-06-23 17:30 / Tysiącznik profesjonalny
Co do Szwecji jest stosowana metoda wyłączenia z progresją, czyli jak osoba miała jedynie dochody szwedzkie nie musiała składać zeznań w Polsce. Jeśli już złożyła, to bez względu na wysokość dochodu podatek będzie zerowy :-))
helusia / 86.10.180.* / 2009-06-24 00:21
Pismo ktore mnie wzywa do US w Polsce powoluje sie naar.&1,art272 pkt3,art.274a&2 ustawy z dniz 29 sierpnia1997,ordynacja podatkowa 9 Dziennik Ustaw z roku 2005 nr.8 poz.60 z pozniejszymi zmianami.Przeczytalam i nic dalej nie wiem. Bardzo dziekuje za informacje o metodzie wylaczenia z progresja za dochody w Szwecji.Jak jest to mozliwe to prosze o przetlumaczenie na jezyk smiertelnika tych artykulow i paragrafow:))
helusia / 86.10.180.* / 2009-07-07 13:08
Prosze o wytlumaczenie mi tych paragrafow bo zupelnie nie m=wiem jak sie do tego problemu ustawic,chcialam tylko dodac ze pisma nie otrzymalam poleconym.W sierpniu bede w Polsce wiec chce ta sprawe wyjasnic.
belladonna / 2009-07-07 20:19 / Tysiącznik profesjonalny
Pierwszy art Ci zwiał, został sam paragraf.
Z tych paragrafów co wpisałaś wynika, że US czepił się jakiejś deklaracji złożonej przez Ciebie (np zeznania)
art. 272 informuje o dokonaniu czynności sprawdzających (jak się za coś biorą to muszą przeprowadzić czynności sprawdzające, taka procedura), konkretnie ustalenia stanu faktycznego w zakresie niezbędnym do stwierdzenia zgodności z przedstawionymi dokumentami, a:
art. 274a § 2
2. W razie wątpliwości co do poprawności złożonej deklaracji organ podatkowy może wezwać do udzielenia, w wyznaczonym terminie, niezbędnych wyjaśnień lub uzupełnienia deklaracji, wskazując przyczyny podania w wątpliwość rzetelności danych w niej zawartych.
helusia / 86.10.180.* / 2009-07-09 10:29
Dziekuje.Wiem ze nie odpuszcza ale sprawe wyjasnie dopiero w sierpniu.Mam tylko nadzieje ze mnie nie zamkna:)))

Najnowsze wpisy