Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Podatek za telefony komórkowe. Będzie w Portugalii?

Podatek za telefony komórkowe. Będzie w Portugalii?

Wyświetlaj:
znafca / 2013-02-06 12:20
jak tak dalej bedzie to za niedlugo bedzie sie placic za wszytsko. Podatek od sprzatania ulicy, od uzywania wody. itp. Ja rozumiem ze kazde panstwo szuka jak najwiecej zyskow z podatków i akcyz ale to nie idzie w dobra strone. Jesli sie to przyjmie w portugali to nic nie bedzie stalo na przeszkodzie UE zeby takie cos wprowadzac w pozostalych panstwach czlonkowskich. Przykra rzeczywistosc. Robia wszystko zeby doic obywateli z pieniedzy a sami nic nie robia tylko przyznaja sobie kolejne premie za to jak to oni nie super i rewelacyjnie rzadza :/
chichot dona / 188.33.97.* / 2013-02-05 23:01
Idiotyzm do potęgi.
Dziwie się , że nie ma wpisów, wszak to tylko balon próbny w UE.
Jak uda się w Portugalii UE zarekomenduje podobne rozwiązania wszędzie.
Podatek od posiadania komórki z możliwością nagrywania (czy od innych urządzeń o podobnych możliwościach) pod pretekstem ochrony tzw. praw autorskich. Czyli każdy uważany jest za przestępcę lub co najmniej za użytkownika bez względu czy korzysta z tej funkcji czy nie, czy coś tam przegrywa czy tylko nagrywa swoje własne wystąpienia lub jakieś konferencje czy szkolenia.
Takie podejście ma swoją nazwę , to totalitaryzm tyle, że w innej formie.
Teraz inna strona medalu kto mi zapłaci odszkodowanie za to , że jestem bombardowany różnymi autorskimi produkcjami, czy tego chcę słuchać czy nie, czy chce oglądać czy nie? Jeszcze pół biedy kiedy mogę nachalnego wyłączyć , ale np w rożnych innych miejscach czy okolicznościach gdzie atakuje mnie reklama, czy inne utwory panów autorów? Kto mi zapłaci odszkodowanie?
Może obciążyć podatkiem autorów aby płacili odszkodowanie tym którzy nie chcą słuchać ich produkcji do której sobie roszczą prawa autorskie?

Najnowsze wpisy