Forum Forum podatkoweInne

Podatki, podatki i jeszcze raz podatki

Podatki, podatki i jeszcze raz podatki

Wieslaw / .* / 2003-08-25 22:18
Komentarze do wiadomości: Podatki, podatki i jeszcze raz podatki.
Wyświetlaj:
Aśka / .* / 2003-08-31 10:19
Zeby mówić o podatkach dla rolników, trzeba najpierw zejść "na dół" i zobaczyć jak to wygląda, zwłaszcza w małych i rozdrobnionych gospodarstwach południowej Polski. Masę rolników uprawia ziemię tylko na własne potrzeby, a gro pola stoi odłogiem, ponieważ taniej dla rolnika jest kupić kapustę i ziemniaki niż je wyprodukować (nie biotrę pod uwagę suszy, powodzi, czy innych nieprzewidzianych zjawisk przyrodniczych). Dochód rolnika z gospodarstwa jest śmiesznie przeliczany przez kwotę ustaloną "u góry" i powierzchnię gospodarstwa, a nie bierze się pod uwagę tego ile faktycznie ten rolnik ma z tego zysku. Wiele rodzin nie otrzymuje np. zasiłku rodzinnego na dzieci, ponieważ przekroczyli kwotę z powodu sztucznie przeliczanego dochodu z gospodarstwa, którego w rzeczywistości nie prowadzą, ponieważ ich na to nie stać (maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, sadzonki itp.). Mogę podać masę innych "fajnych"przykładów, ale po co, jak wszyscy wiedzą o co chodzi, tylko udają, że nie wiedzą
Machający ręką / .* / 2003-08-27 23:53
Wcale nie dziwmy się że nasza gospodarka jest w takim a nie innym stanie, przy takim jak przedstawiony przez przez Pana ministra finansów sposobie myślenia to i tak cud że ta nasza chora gospodarka wciąż się jeszcze kręci.Zmniejszony podatek CIT to kolejny dowód na rzekome zrównanie podmiotów gospodarczych, jedyne wyja śnienie takiego postępowania to fakt że spora rzesza przedstawicieli naszego rządu zasiada w ławach nadzorczych przedsiębiorstw i stąd dbałość o własną kieszeń- logiczne!!!
pokemon / .* / 2003-08-26 17:28
Choć Pan S.R., obiektywnie rzecz biorąc, zapewne troszkę przesadził, to jednak muszę przyznać, że mój sposób myślenia jest identyczny.Cały czas nie mogę znaleźć powodu, dla którego pewna grupa społeczna ma płacić mniej niż ja do budżetu państwa. Przecież nawet na logikę, najsprawiedliwszy jest system, w którym wszyscy płacą tyle samo (dotyczy składek, podatków i wszystkiego innego dzięki czemu moja pensja wynosi połowę mojej pensji). A jeśli nie, to po prostu każde świadczenie państwa powinno być uwarunkowane wpłacaniem określonej stawki do budżetu, a każdy powinien mieć prawo wyboru, czy chce z niego skorzystać (wpłacić), czy też nie (i nie wpłacać). ...W ten sposób doszliśmy do problemu traktorów opisanego przez Pana S.R., rozwiązując go w ten sposób, że np. rolnicy płacąc mniej lub w ogóle np. nie mają prawa korzystania z dróg publicznych powyżej III kat. odśnieżania, czy coś takiego :-)))
S.R. / .* / 2003-08-26 11:29
Rolnicy są grupą płacącą najmniejsze podatki ( VAT 3% , a nie 22 % , podatku dochodowego nie płacą wcale , chociaż inni mają go w wysokości od 19 do 40% , a podatki od nieruchomości i gruntowe są śmiesznie niskie w porównaniu z tymi , jakie płaci się w miastach , składki emerytalne to ledwo kilka procent w porównaniu z wypłatami na ekmerytury , składki na ubezpieczenie zdrowotne są symboliczne - ja w ciągu roku płacę wiecej niż najdłużej żyjący w tym kraju chłop ) . Preferencyjne kredyty bankowe dla chłopstwa są oprocentowane na kilka procent - ze względów ściśle politycznych . Zresztą i tak lepiej zostać posłem , niż je spłacać . Jednocześnie całe to rolnictwi jest najmniej wydajnym sektorem gospodarki , cały czas żyjąć jej kosztem , czyli naszym . W normalnej gospodarce trzeba produkować , a potem komuś to sprzedać - pod warunkiem , że trafi się klient . Chłopstwo chciało by produkować , a resztę zmusić , żeby to kupiła. Wróćmy może do normalności . Jeżeli nie mogą utrzymać się w tym kraju z rolnictwa , niech zmienią zawód , miejsce zamieszkanie , niech w końcu emigrują . To ostatnie będzie miało jeszcze ten skutek , że mniej pijanych będzie szwendać się po drogach , a także mniej nieoświetlonych nocą traktorów , czy innego złomu , będzie przyczyną wypadków .
Marek / .* / 2003-08-26 11:18
Panie Mbewe, aby pisać o jakimś problemie, trzeba go najpierw poznać. Pan, z całym dla Pana szacunkiem, nie ma pojęcia o sytuacji rolników. Mówi się np., że w polskim rolnictwie trzeba ograniczać koszty produkcji, że nasze towary są wprawdzie dobre jakościowo, ale niestety za drogie. Na Boga! Karolina słusznie zauważyła, rolnik sprzedaje żywiec, za co idąc do sklepu nie może kupić nawet kości. A Pan w tym momencie mówi o grupach uprzywilejowanych czy grupach nacisku?! Pozdrawiam...
Karolina / .* / 2003-08-26 09:20
trzeba zrozumieć, że ogrom pieniądza jest u pośredników a nie u rolnika, który i tak ledwo zipie.Ludzie kilogram żywca po uboju kosztuje w zakładach mięsnych około 3 złotych a w sklepie kostuje tyle kilogram kości o ile mamy szczęście takowe kupić. Teraz mówi się o wielkich dopłatach do rolnictwa z Uni. Tylko nikt nie mówi głośno, że nie są gotowe systemy bez których nie dostaniemy ani grosza. I tu znowu zawalił rząd, który tak łatwo wyciaga ręce po nasze pieniądze.
ania / .* / 2003-08-26 09:14
Drogi Panie Mbewe zapomina Pan o jednej ważnej rzeczy. Ronicy i tak już płacą ogromną ilość podatków np od gruntów a chcąc sprzedać np żywiec muszą zapłacić za świadectwo u sołtysa to raz, świadectwo od weterynarza to dwa i jeszcze s[przedać wzszystko po pieskiej cenie.Państwo wprowadziło 3 lata temu Vat dla rolników zapewniając ich że zyskają. żywiec i zboże jednak nie poszło do góry. A więc znowu dostało im się po d...
Wieslaw / .* / 2003-08-25 22:18
Autor chyba to czlowek po podstawowce, idiota i debil piszacy bzdury

Najnowsze wpisy