Forum Forum podatkoweInne

Podatki-rozliczenia przez E-deklaracje

Podatki-rozliczenia przez E-deklaracje

Rust / 2012-02-01 12:55
Czy ktoś z Was składał już deklarację podatkową przez E-deklarację? Na ile bezpiecznie jest przesyłanie danych w ten sposób? I skąd będę miał pewność że taka deklaracja dotrze do US?! Nie chcę żeby później narzucono na mnie kary!!
Wyświetlaj:
emeralda / 46.186.88.* / 2013-01-29 19:44
Właśnie wypełniłam i sprawdzałam zgodność stron - zgodnie z drukiem - nic nie wykazało - i mogłam wysłałać i oczywiście okazało się, że nie dodałam składek zdrowotnych (osoba fizyczna, umowa o pracę) - ale tego nie wyłapało i w konsekwencji usunęłam deklarację.Dobrze, że sama zauważyłam - ponieważ nie miałam nadpłaty i to mnie zaintrygowało - dlatego też trzeba bardzo skrupulatnie wypełniać formularz. Uważam, że system w ubiegłym roku był zdecydowanie bardziej "pedantyczny".
belladonna / 2013-01-29 20:26 / Tysiącznik profesjonalny
Jeżeli ktoś ma umowę o pracę (cały rok i nic poza) to bez ulg różnica to +/- 1 zł(z zaokrągleń). Warto najpierw wypełnić bez ulg co w miarę jest miarodajne, iż wpisaliśmy wszystko, a potem zacząć wykazywać ulgi.

Program nigdy nie będzie sygnalizował w kwestii ubezpieczeń, bo nie zawsze one występują :)
belladonna / 2012-02-01 16:41 / Tysiącznik profesjonalny
Ja wysyłam od 3 lat i dochodzą, stąd:
http://www.e-deklaracje.gov.pl/index.php?page=formularze_bpk_edek2

ale trzeba mieć adobe 9,4.... X za nowe, a jak się ma dobre adobe instalujemy wtyczkę z pkt 2 pod tabelkami (inaczej nie będzie przycisku do wysłania).
No i samo wysłanie to nie koniec, sprawdzamy status... 200 na zielono to sukces, pobieramy UPO i to jest nasz dowód, ze PIT-ek został wysłany (moje docierały wszystkie) :)
belladonna / 2012-02-01 16:42 / Tysiącznik profesjonalny
Dla pewności można zadzwonić do US i dopytać czy dotarł, ale nie na drugi dzień, a tak za 3 dni :)

Najnowsze wpisy