Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatki to haracz? Kapitał nie ma narodowości? Morawiecki: to fałszywa filozofia

Podatki to haracz? Kapitał nie ma narodowości? Morawiecki: to fałszywa filozofia

Wyświetlaj:
xweganx / 5.172.237.* / 2016-04-23 18:25
"bo to państwo jest emanacją interesów nas wszystkich " - powiedz to tym którzy są niewolnikami we własnym kraju za 1500 netto...
Dana 1001 / 77.253.191.* / 2016-04-23 18:48
Ale ci co zarabiają 1500 wcześniej nie protestowali, też mnie to dziwiło, to nie Morawiecki stworzył niewolników tylko rządy po 1989 roku, Morawiecki próbuje to naprawić , ale prości ludzie nie rozumieją tego
nie ośmieszaj się złodzieju / 89.229.217.* / 2016-04-23 18:23
i kto to mówi???następny prawdziwy i uczciwy polak,który obecnie zarabia 900 zł. na godzinę i na kredytach frankowych 33,5 ml.zł.zarobił............................dobra zmiana szpak je...ł bociana............
Dana 1001 / 77.253.191.* / 2016-04-23 18:45
Dlaczego złodziej? Co ukradł? Dlaczego nie określasz poprzedniej ekipy tym mianem? To oni w końcu jedli ośmiorniczki za twoją kasę, a ty wtedy się nie buntowałeś. Morawiecki dobrze mówi. próbuje wytłumaczyć jak nikt inny wcześniej, a ty nie pojmujesz tego?
anna490 / 89.64.6.* / 2016-04-23 21:45
WOLAŁAM JUŻ TE OŚMIORNICZKI NIŻ MILIONY WYDAWANE NA RYDZYKA, WYSOKIE APANAŻE DLA PIELĘGNIAREK I SPECJALISTEK OD PARZENIA ZIÓŁEK W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA Z MOICH POWTARZAM MOICH PODATKÓW. NIE ZGADZAM SIĘ NA TO,
asdasdasd123asd / 83.22.254.* / 2016-04-23 19:29
po zrobilo co zrobilo wszyscy nienawidzimy, ale ile wy k..a pislamisci bedziecie ten watek ciagnac... ja nigdy nie glosowalem na PO/PSL/PIS/SLD/Nowoczesna.... a co pis taki niby swiety ? a co n*********..li za swojej 2 letniej kadencji, moze zaczniemy od skokow i darowania miliardowych dlugow PC ? lista jest dluga... wszyscy wiedza ze PIS to takie samo jak nie gorsze ( o ile mozna byc gorszym od platfusow)... WON od koryta i tyle... co on dobrze mowi ? zapytaj dzisiaj pokolenie urodzone w latach 80-tych, ktore nie mialo tatusia w SB i pleckow w urzedach... jestem tego przykladem... sam sie uczylem pracowalem juz od 10 roku zycia bo w domu sie jadlo chleb posmarowany nozem... nic mi to zlodziejskie panstwo nie dalo NIC k..a chodzilem do szkoly to mi powiedzili ze nie dadza mi stypendium bo to nie jest mozliwe zeby miec takie niskie dochody... ale juz synek prominenta dojezdzajcy do szkoly autem od tatusia smial mi sie w twarz bo mu dawali 800zl na benzynke i kieszonkowe.. bo tatus nie wykazywal dochodow... ale mamusi z sadu dzielono na cala rodzine wiec bylo w "normie"... sam tyralem od malego... teraz robie slone kontrakty z zagranicznymi firmami... za studia placilem sam (chociaz to pieniadze wyrzucone w bloto, poziom profesury i IT w tym kraju jest dramatycznie zenujacy).. do wszystiego dochodzilem sam w tym p..nym zlodziejskim panstwie ( i wielu NAPRAWDE wielu z mojego pokolenia i ogolnie pokolenia 70/80 to samo moze powiedziec) .. jak sie okazalo ze choruje na tarczyce (znowu wina p..nego chorego panstwa polskiego, bo nie dawali takiej dawki po czarnobytlu jak powinni...) to nic mi sie nie nalezalo pomimo ze odciagali mi jeszcze wtedy z pensji po 2-3 tys na sama skladke zdrowotna... ale jak poszedlem do NFZ to wynocha szczylu bo stare raszple kolejke juz od 5 zajmuja... bo nic sie nie nalezy (to za co ja k..a place... ale stare raszple posbeckie na sanatoria z nfz to maja pieniadze... ale na moja chorobe grozaca nowotworem to juz nie bylo pomimo ze dokola mnie ludzie placili po 200zl skladki a mi kradli po 2-3 tys!!!!!!!)... mozna by tak dlugo wymeniac.. w obecnym zawodzie tyram, ponosze bardzo duze ryzyko... pracuej praktycznie 7/24/365... bardzo newralgiczny sektor IT... wymga to ciaglego ksztalcenia... znajomosci 3 jezykow obcych... siedzenia wieczorami i szkolenia sie z nowosci (i to nie na kursach czy z ksiazek..) trzeba wszystko samemu odkrywac... wlasciwie to sie uczestniczy w tworzeniu tego... i mi ciagna z podatkow wielkie sumy.. chociaz to panstwo na zadnym etapie nie dalo mi nic a ciagle tylko zabieraja... teraz jeszcze dadza innym 500+.. jak to jest ze kazdy mowi ze mamy jednakowe zoladki.. ale dlaczego DO ROBOTY NIE MAMY JUZ TAKICH SAMY RAK.. tylko ja zap..m a inni juz nie moga.. bo zmeczeni... bo roczne l4 bo to bo sramto...g..no wielkie wiesz dana o zyciu i tylko to potwierdza... a tych wszystkich okraglostolowych bandytow ktos kiedys rozliczy... jeszcze nadejdzie ich dzien... zeby taki ktos jak pan m wychodzil i mowil mi i uczyl mnie patriotyzmu i tego jakie panstwo jest dobre.. PLUJE na takie panstwo, nie jest mi zadna ojczyzna ni matka... nigdy mnie nie karmila i traktowala jak najgorszego bekarta dopoki bekart nie okazal sie dojna krowa ktora mozna zadusic ale byle wudisc w imie pisowsko/powskiego socjalizmu... TFU... to pojmujesz DANA ? prosciej sie tego nie dalo napisac .. a na pytanie co ukradl odsylam do internetu, masz pod reka takie bogate zrodlo wiedzy a z niego nie korzystasz... tylko przyszykuj sobie dobra szufelke do zbierania szczeki z podlogi jak sie twoi zbawiciele z pisu okaza takim samym czyms jak po
wiki_koko / 94.254.167.* / 2016-04-23 20:30
pocieszam cię, że rak tarczycy jest rzadki, a problemy z tarczycą ma mnostwo ludzi, poza tym masz 100% racji, pokolenie 70/80 bez ukladow to pokolenie wykonczone i zmarnowane!!! ten kraj zrujnowal mi 24 lata zycia, bo praktycznie tyle czasu szukam pracy, nie widzę już swiatłą w tunelu a tunel nie ma konca, na te grabiące watahy z każdej strony nie ma już rady, bo głupi narod to akceptuje
Zly / 87.99.43.* / 2016-04-23 18:14
Może trzeba najpierw zacząć od siebie i swojej rodziny. Potem mozna pouczc tak naprawdę to tylko emeryci, pracownicy państwowi płaca podatki uczciwie reszta odpisuje, unika wpuszcza w koszty. Może dać ludziom zarobić a nie dbać o rząd trzeba słuchać dołu panie Morawiecki naprawić służbę zdrowia a potem prawic morały
bnh / 94.251.234.* / 2016-04-23 18:04
Co z tego że oddane będzie więcej podatków jak zostaną one podzielone na wyższe diety posłów? Najpierw oduczcie się kraść.
jw1313 / 178.43.195.* / 2016-04-23 18:02
P********* płacić na te komunistyczne państwo niech klan Morawieckich i horda Kaczora złozy się na państwo. Jestem za tym aby ani grosza nie płacić na ten badziew.
adsfasdf / 77.91.26.* / 2016-04-23 18:02
śmiać się, czy płakać?
i takie coś mówi ekonomista, dawny dyrektor banku
serwuje mrzonki, póki jeszcze trochę kasy zostało, ale już niedługo się skończy, bo coraz dziwniejsze podatki zaczynają wprowadzać
Blinx / 84.10.195.* / 2016-04-23 17:58
A ja np. nie chce płacić na takie państwo, nie chce płacić na 500+, rozdmuchane przywileje urzędników i służb. Ten kraj na każdym kroku mnie okrada. Dlatego w przyszłym roku zwalniam część załogi i przenoszę całą firmę, (produkcja) do Czech. Dobrze radzę młodym uciekajcie z tego kraju póki jeszcze możecie, tu lepiej nie będzie. Nie chce żyć, zatrudniać ludzi, oraz płacić podatku w kraju który kojarzy mi się z drugą Białorusią.
katoliczka / 83.7.218.* / 2016-04-23 17:47
Panie Morawiecki czy ta pensja ( ok. 40.000-miesiecznie), którą Pan przez wiele lat dostawał w BZWBK była dbaniem o Państwo!!!! Hipokryzja w Pana wykonaniu!!!!
P.746 / 83.11.64.* / 2016-04-23 17:55
Może byś się zastanowiła nad tym co napisałaś. Owszem miał taką pensję ale od tej pensji płacił podatki a nie tak jak większość na papierze minimalna a reszta pod stołem. Jak mu zazdrościsz to zacznij robić karierę w bankowości. I nie nie jestem zwolennikiem PiS.
amer / 83.20.102.* / 2016-04-23 20:59
40 tys taka pensje? chyba na glowe upadliscie minimum 100 tysi plus premie o transakcji sprzedazy banku nie wspomne
cvb / 94.251.234.* / 2016-04-23 18:06
Wszyscy nie mogą być karierowiczami. Poza tym karierowicze zarabiają dzięki robolom a robola traktuje się jak odpad, tylko że bez nich nie byłoby nic. Więc chyba każdy powinien godnie zarobić.
tylko tyle / 193.239.144.* / 2016-04-23 17:40
2500 netto pensja minimalna, zero śmieciówek, 35 godzinny tydzień pracy, emerytura obywatelska, zero przywileji.
edward253 / 178.37.143.* / 2016-04-23 17:32
Panie Morawiecki w Polsce nie ma ludzi biednych, są natomiast ludzie , którym nie chce się pracować gdyż nasz system socjalny dba o to, aby oni nic nie robili tylko narzekali jak to im jest źle. Ja mimo iż jestem inwalidą od dziecka , to na swoje utrzymanie ciężko pracuję i nie wyciągam ręki do naszego państwa po pieniądze i nie narzekam jak to mi jest źle.
mlosta / 94.254.247.* / 2016-04-23 17:22
Każdy z nas ma prawo do swojego, lepszego życia, i tu Morawiecki ma rację, dlatego młodzi jadą za praca w świat. A my stare dziady zajmujemy im miejsca pracy, ale to Morawieckiego nie interesuje.
Zawałowiec / 77.253.203.* / 2016-04-23 17:18
A ja bym wolał przeczytać o konkretach tzn. jak p. Morawiecki zadziała, żeby Polacy ( w tym emeryci - bo oni mają już mało czasu ) żyli godnie? Przydałoby się mniej gadania a więcej konkretnego działania.
Ostatnim skandalem np. była kilkuzłotowa waloryzacja emerytur, także zapowiedź powtórki przyszłym roku i haracz prądowy za TV.
MKoro / 5.173.120.* / 2016-04-23 17:04
Jeśli "dobro wspólne" ma polegać na tym, że człowiekowi z ambicjami, pomysłami i chęcią do ciężkiej pracy zabiera się połowę dochodu po to, żeby kupować głosy leni, nierobów i patologii w kolejnych wyborach - to ja dziękuję. To nie jest wtedy "dobro wspólne" tylko, cytując ś.p. Uszata - "jakaś p**********". Jak kaczka chce kupować głosy, to niech ma choć tyle honoru, żeby je za swoje kupować, nie za kradzione.
MKoro / 5.173.120.* / 2016-04-23 17:07
Piekielna cenzuro, od kiedy to trzeba wykropkować słowo "po-pie.rdó_łka"??? Weźcie się p...jcie w główki. I tak, to ostatnie wymagało wykropkowania.
Gosciu / 77.254.81.* / 2016-04-23 17:03
No no no, pan Morawiecki to chyba człowiek z innego świata, o jakim łączeniu i porozumieniu mowi? Jak dzielą ludzi na kategorie
Andrzej552 / 83.22.92.* / 2016-04-23 17:02
Morawiecki to kolejny cwaniaczek z pompką w nosie. Jemu chodzi tylko o kasę a nie o los Polaków

Najnowsze wpisy