Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatki to haracz? Kapitał nie ma narodowości? Morawiecki: to fałszywa filozofia

Podatki to haracz? Kapitał nie ma narodowości? Morawiecki: to fałszywa filozofia

Wyświetlaj:
Skowyt / 217.171.56.* / 2016-04-24 11:43
Tak się frajerze zagalopowałeś że na pierwszym miejscu stawiasz siebie i tobie podobnym . bo ja od państwa nic nie dostaje tylko płacę na takich jak ty nierobów . odejmij sobie od ust te miliony i wówczas zacznij pajacować. Na razie to ty jesteś benificjętem Państwa bo ja przez 47 lat płace podatki na takich jak ty. NIEROBÓW!!!Ja przez całe życie Fizycznie tyrałem byś ty mógł się uczyć za moje. i dalej cię darmozjadzie utrzymuję.Weż chociażby raz do ręki łopatę i wykop rów . Pogadamy bawidamku!!!
lllo / 83.21.24.* / 2016-04-24 11:48
Widzisz do czego doprowadziły rządy styropianowców z Po , ich wyzywaj od frajerów i siebie , bo nic nie rozumiesz.
Minister Morawiecki chce naprawić to co zniszczyło latami niszczyło Polskę.
ja cię kręce / 5.173.77.* / 2016-04-24 11:42
Tylko, że Pan Morawiecki opowiada się za TTIP, więc koniec tej idealnej państwowej pieśni
MAREK346 / 31.149.165.* / 2016-04-24 11:40
TY CWANIAK ODWAL SIE OD MOICH PIENIEDZY -MÓJ POT MOJA KASA-FACET CO ZARABIAL MILIONY W BANKU MÓWI ĆIUŁACZĄ CO ZARABIAJA PO 1200ZL ŻE TRZ PŁACIC PODATKI -SMIECH
kiki / 176.221.122.* / 2016-04-24 11:37
zacytuję waszego jedynego "spieprzaj dziadu" i zabierz ze sobą tatunia. najpierw popatrz na siebie może póżniej będziesz mógł zwracać się do innych, zabierz najpierw 700 tys kurduplowi z ochrony- to nasza kasa z naszych podatków, i przekaż na domy dziecka,zabirez nasza kasę micy ojcowi rydzemu też rozdajecie mu ile sobie zażyczy , przykłady można by mnożyć jak kradniecie a obłudnie apelujecie o soldarność społeczną.
cha / 89.64.34.* / 2016-04-24 11:35
Hipokryta Morawiecki klepie bajki o zasypywaniu rowu między Polakami. Ten rów kopie sekta pisowska, bo ona się tym karmi. Pisowcy muszą mieć wrogów do zwalczania, bo tym uzasadniają bezwstydne zawłaszczanie przez nich państwa. I tu tkwi hipokryzja Morawieckiego jako pisowca, który apeluje o dbałość obywateli o narodowe państwo, z którego pisowcy wykluczają nie-pisowców, jako rzekomych złodziei, zdrajców itp.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lesoo / 195.128.135.* / 2016-04-24 11:33
Morawiecki to bardzo głupi cwaniak piepszy głupoty jak potłuczony=niech sobie obniży swoje pobory o połowę to może wtedy uwiezę że chce coś zrobić dla nas inaczej GADKA TRAWA.
Taka_prawda / 77.253.203.* / 2016-04-24 11:30
Raptem wielki ekonomista wizjoner się zrobił (tzn. tatuś go zrobił: prezesem banku, vice-premierem, teraz ma być premierem) ze zwykłego historyka ...
O gospodarce pojęcia nie ma, bo gada co mu ślina na język przyniesie.
Najpierw mówił o nanotechnologiach, potem o dolinach krzemowych, następnie o wdrożeniach zachodnich technologii itp. itd. A niczego w tym kierunku nie wykonał. To wszystko widać jak na dłoni.
Widać, ze on nie ma pojęcia o niczym i to go męczy... Dlatego się tak szarpie!
BABCIA EWA / 83.29.28.* / 2016-04-24 11:24
ODWAL SIĘ OD MOJEJ KASY PISLAMISTO .TY SWÓJ MAJĄTEK ODDAJ NA DOBROCZYNNOŚĆ I PISLAMISTOM PRZEKAŻ ABY PODRÓŻOWALI POCIĄGAMI A NI LATALI SAMOLOTAMI KIEDY CHCĄ I GDZIE CHCĄ -PRZYKŁADEM JEST PISOWSKI PREZYDENT ,KTÓRY ROZPIEPRZYŁ RAWIE MILION ZŁOTYCH NA SWOJE LOTY SAMOLOTEM W PRYWATNYCH SPRAWACH. ZA TYCH SIĘ ZABIERAJCIE A NIE ZA NORMALNYCH OBYWATELI . KLER POSTAWCIE POD ŚCIAN - PODATKI OD ŻEBRACTWA TACOWEGO ,ZACZĄĆ TRAKTOWAĆ WYUZDANY KLER TAK SAMO JAK POLSKICH OBYWATELI A NIE TYCH W KOLORATKACH POBŁAŻAĆ A POLAKA UCISKAĆ I DOŁOWAĆ-WSTYD . ZLIKWIDOWAĆ UCIĄŻIWY I OGROMNI KOSZTOWNY KONKORDAT, ODEBRAC ZAGRABIONE ISPRZEDANE ZIEMIE ZA BEZCEN KOŚCIOŁOWI
Dumny rzemieslnik / 37.123.207.* / 2016-04-24 11:16
No cos takiego. Panie Premierze.Jestem prostym czlowiekiem.Ciezko pracuje. Jakos sobie radze w zyciu. Ale pomagam slabszym. Niech Pan sie pochwali,ile Pan wydaje na pomoc slabszym,ze swojego majatku osobistego,zarobionego w bankach
hk789 / 83.68.68.* / 2016-04-24 11:14
Przekaż majątek na cele charytatywne i wtedy do mnie apeluj
ALOJZ / 84.119.213.* / 2016-04-24 11:04
MORAWIECKI POLACY APELUJA DO CIEBIE . POGON TEGO STARUCHA TWEGO OJCA BO DOSC NABRUZDZIL , STARY CZLEK ROZANIEC POWINIEN ODMAWIAC
6r / 83.21.24.* / 2016-04-24 11:16
Ten "stary" Morawiecki głąbie , to dba o Polskę. ŚLEPCZE.
smoczyca / 5.60.202.* / 2016-04-24 11:02
Coś takiego. Wreszcie otworzyły się oczy na szarą rzeczywistość. Odkrycie. Istna eureka.
ja1 / 31.1.152.* / 2016-04-24 10:59
Niech pan Morawiecki zaapeluje do swojego ojca , żeby traktował posłannictwo posła poważnie.
Nóż się w kieszeni otwiera jak społeczeństwo jest na każdym kroku oszukiwane.
Polak2016 / 213.238.77.* / 2016-04-24 10:59
Widać mnóstwo negatywnych komentarzy do osoby p. M. Morawieckiego, że to też bankster, że jako prezes BZ WBK zarabiał 300 tys./msc. i takiemu to łatwo mówić o szczytnych ideach na rzecz całej wspólnoty ludzi, której najwyższą emanacją jest państwo czyli dobro wspólne. Jednak wg mnie gdyby to był zły człowiek i nie chciał pomóc w naprawie Rzeczpospolitej, to nie rezygnowałby ze swojej "wygodnej" posady, nie narażał na krytykę środowiska z którego wyszedł i przeszedł do rządu mającego ogromną krytykę wśród środowisk bankowo-finansowych. Chciałbym też zauważyć, że p. Morawiecki wskazuje, że faktycznie powstał wręcz swego rodzaju "rów mariański" między dwiema częściami społeczeństwa polskiego - bogatą i czerpiącą korzyści ze zmian po 89 i rozwoju kraju (zwolennicy PO) oraz - tą która nie została uwzględniona przy sprawiedliwym podziale środków wynikającego z sukcesu gospodarczego Polski po transformacji (zwolennicy PiS). Największy problem jaki przez to utrudnia dalszy rozwój naszego kraju to brak dialogu między tymi grupami zmierzający do znalezienia porozumienia i sprawiedliwszego zorganizowania życia społeczno w Polsce. (wyższe pensje dla pracowników, likwidacja pewnych zbyt licznych przywilejów np. w górnictwie itp.). Wskazuje też, że to zła i fałszywa filozofia mówić, że podatki to haracz na państwo, a kapitał nie ma narodowości. Ma tu pełną rację gdyż nie jest prawdą jak niektórzy tu piszą, że podatki to haracz na rzecz rządzących aby mogli żyć w luksusie i spokojnie rządzić dotując z podatków te sektory, które grożą strajkami i zagrażają stabilności i trwałości rządów. To uproszczony pogląd, używany przez populistów dla podburzenia i zaostrzenia nastrojów wśród prostego ludu (społeczeństwa). Potrzeba zrozumienia i dialogu aby te różnice między obiema grupami polskiego społeczeństwa sobie wyjaśnić i w końcu rozwiązać. Ciągłe kłótnie, nie słuchanie się na wzajem bo on jest za PiS a on za PO, bezwzględne trwanie tylko przy swoich racjach uniemożliwiają rozwiązanie problemu sprawiedliwego ułożenia życia społecznego w Polsce i dalszy jej równomierny rozwój, bo o to tu przecież głównie chodzić powinno, a nie o to kto w tej kadencji jest przy władzy. "Na tym paliwie polska gospodarka (i społeczeństwo) już dalej nie pojedzie".
racjonalista776 / 213.238.77.* / 2016-04-24 11:06
Komuś zależy aby Polacy się ciągle ze sobą kłócili, dlatego ponownie zamieszczam swój tekst. Potrzebna jest współpraca i zgoda a nie kłótnie, walka i niszczenie Polski przez te swary. Zacznijmy się nawzajem słuchać i szanować odmienne poglądy, szukając konstruktywnego kompromisu bo z walki i uznawania tylko swoich racji nic konstruktywnego nie wyniknie. "Zapamiętajże narodzie..."
rudnicki510 / 5.172.234.* / 2016-04-24 10:58
Jakim prawem ten ktoś zwraca się do Polaków. On został przez Polaków wynajęty do roboty.

Najnowsze wpisy