Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatki w Polsce. "Całe zło tego systemu tkwi na Świętokrzyskiej"

Podatki w Polsce. "Całe zło tego systemu tkwi na Świętokrzyskiej"

Wyświetlaj:
Benek 959 / 31.6.146.* / 2015-10-02 09:10
Nic w sprawach podatkowych i bezkarności pracowników się nie zmieni dokąd nie ulegnie zmianie sam system ich pobierania i to od wszystkich podmiotów działających na rynku. Nie może być tak że tylko Polacy i polskie firmy są obciążone podatkami a wielkie korporacje i supermarkety międzynarodowe są przez całe lata zwolnione z jego płacenia poprzez ciągłe zmiany nazw i zarządów tych firm. W wielu państwach zachodnich na które tak często powołuje się fiskus to Urzędy Skarbowe wręcz pomagają inwestować przedsiębiorcom wyszukując korzystnych ofert co w dłuższym okresie czasu i tak będzie z korzyścią dla budżetu poprzez zwiększenie podatków w wyniku rozwoju firmy. Druga sprawa to bezkarność urzędniczych cwaniaczków, którzy wyszukują coraz to bardziej idiotyczne kruczki aby wyciągnąć tzw. "należne podatki" i gdyby po przegranych sprawach mieli zwracać koszty swej głupoty to tylko wówczas odetchnie polski podatnik i będzie mógł spokojnie pracować.
A666 / 88.156.130.* / 2015-09-30 07:55
Z tego i podobnych artykułów wynika że obecne państwo polskie w tym aspekcie to typowa mafia wymuszająca haracze. I wygląda na to że liczenie na sprawiedliwość sądową w skali globalnej to jakaś skrajna naiwność. Przydały by się jakieś struktury państwa podziemnego dopasowane do obecnych czasów, z własnym aparatem sądowym (i sprawnymi ludźmi od egzekwowania wyroków). Trochę to smutne, ale wygląda na to że niedługo inaczej się nie da ...
podatnik558 / 83.238.158.* / 2015-09-29 06:41
odpowiedzialnosc urzednika -smiechu warte nigdy nie bylo i nie bedzie czegos takiego
wrocek708 / 89.70.168.* / 2015-09-24 08:29
Czytać o patologiach i piętnować niszczycieli polskiej gospodarki!
Adaś55 / 83.24.34.* / 2015-09-22 10:14
Jakby ktoś uważał, że polskie państwo to nie jest jedna wielka patologia. Patologia jest w każdej instytucji państwowej: urzędach, sądach, policji, nawet w opiece społecznej.
Pinio 465 / 37.47.5.* / 2015-09-21 21:55
To co wszyscy tutaj piszą, to owoce planowanego niszczenia tego co polskie .To pokłosie Bermana który zostawił takie prawo które nie miało być spójne a sprzeczne,pełne furtek które pozwalały każdego zniszczyć lub wybronić w zależności od sytuacji.To krucjata przeciw Polakom żeby się we własnym kraju czuli bezradni i bezsilni!Poska była za bogata to kuło pejsy i rozwalono co można bylo rozwalić lub sprzedac.Kraj zadłużono na pokolenia a resztę zdolnych młodych Polaków doprowadzono do emigracji zarobkowej .Naszego kraju już nie ma. Pokonali nas bez bitwy, w majestacie prawa które sami stworzyli.Narodzie obudź się za nim będzie za późno!
pawel123456789 / 87.204.7.* / 2015-09-21 14:38
Najbardziej się uśmiałem jak przez dwa lata brałem regularnie zaświadczenia o nie zaleganiu z podatkami wobec US.
po 24 comiesięcznych zaświadczeniach mówiących o tym iż nie mam zaległości dostałem informację iż mam zaległośc w wysokości 8 pln. Jak się zapytałem jak sprawdzali moje dokumenty przez ostanie dwa lata - bo przecież sprawdzali.... to usłyszałem, że to tajemnica skarbowa.
Jak to qurna????
podatnik po otrzymaniu zaświadczenia o niezalegniu przez 3 kolejne misiące nie powinen już odpowiadać za jakiekolwiek zaległości!!! jak urzędnik nie potrafi sprawdzić podstawowych rzeczy niech płaci sam.
prosty / 81.190.64.* / 2015-09-21 13:38
Kilka miesięcy temu dostałem wezwanie do wydziału karnego US.
Okazało się, że za nieterminowe złożenie VAT-7.
Kiedy przedstawiłem potwierdzenie z poczty, Pani "URZĘDNICZKA"
stwierdziła, że to niemożliwe nie dlatego, że na kopercie była inna data,
tylko dlatego, że stempel na znaczku był zamazany. Po pół godziny
stwierdziła, że odstępuje od wymierzenia kary.
Żadnego przepraszam oczywiście. Urzędnicy US to psy gończe czyhające
na każde nasze potknięcie, a gdzie tu mówić o pomocy podatnikom
małym firmą, często jednoosobowym, ludzie często harują na granicy
możliwości a tzw, URZĘDNICY zabierają im wszystko.
ekonom4 / 87.205.85.* / 2015-09-21 10:21
lat temu miałem tzw. przejścia z US. Moje niedopilnowanie staranności biura rachunkowego, świadczącego mi usługi księgowe, mój tzw. czynny żal, moja ścisła współpraca z US, a wszystko w sprawie opóźnienia z zobowiązaniem o 1 - słownie JEDEN - dzień. Sprawa była rozpatrywana (czytaj: grzebana) przez US ponad rok, a skończyła się dla mnie nałożeniem kary, obowiązkiem zapłaty zaległego VAT (którą to kwotę chciałem wpłacić natychmiast po odkryciu nieprawidłowości ze strony biura rachunkowego) i naliczeniem odsetek ustawowych za - uwaga - okres od mojego zgłoszenia sprawy do dnia ostatecznej decyzji. Nie powinno się mówić słowa NIGDY, ani też źle o ojczystym kraju, ale ja prawdopodobnie już NIGDY w tym państwie rządzącej złodziejskiej kasty niczego nie podejmę się własnym wysiłkiem.
Adam787 / 185.56.211.* / 2015-09-20 23:25
"niezasadne było przeprowadzanie czynności sprawdzających u kontrahentów w ramach czynności przeprowadzanych u podatnika" - ciekawe...
mlodywilk / 77.96.132.* / 2015-09-20 12:26
Polska nie sprzyja swojemu wlasnemu rowojowi ekonomicznemu poprzez wykanczanie podatnika. Polska nie ma ambicji by stac sie potega swiatowa obok Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii? Dlaczego nie bierze sie gotowego przykladu z np. brytyjskiego systemu podatkowego i zaszczepi go w Polsce? Dlaczego zdziera sie z Polakow pieniadze poprzez najnizsza w Europie kwote wolna od podatku - utrzymujac w ten sposob 'kolhozowy' system ? Dlaczego nie ma sie zaufania do pracowitosci, pomyslowosci i przedsiebiorczosci swoich wlasnych obywateli by budowac gospodarke polska tylko wysyla ich sie na roboty na Zachod i wyludnia Polske z talentow i mozgow? Dlaczego nie opodatkuje sie supermarkety?
Ajme / 31.41.82.* / 2015-09-20 08:48
Tak właśnie chcieli załatwić Zbigniewa Stonoge. Nie udało im się, to chco go wsadzić do więzienia.
JanołJanielski / 31.175.214.* / 2015-09-17 12:45
Zrozumcie wszyscy jedno! Jednolita stawka VAT to wzrost bezrobocia wśród urzędników.
Powrót 8-klasowej szkoły podstawowej - to wzrost bezrobocia wśród nauczycieli.
Chcę zimą oddychać powietrzem a nie dymem - ale górnicy będą strajkować. etc. etc.
Wszystko co wiąże się z normalnością spowoduje wzrost bezrobocia a w telewizorach siedzą i pier...lą na tematy zastępcze.
klsaki / 194.126.166.* / 2015-09-17 08:05
ach jak to było miło przed wojna urzędnik za łapówke dostawał kulke w łepek, za inne sprawy też i był porządek. ale po wojnie uczciwi ludzie zostali wymordowani przez sowieckich siepaczy i ich pomagierów z UBP. Teraz polską rządzi hołota, pachołki i pastuchy którym ówczesna władza umożliwiła nauke w zamian za posłuszeństwo i poklask, ale co tam takiemu prostakowi wszystko jedno byle lepiej i więcej. i niestety tak trwa w tej biednej zgnojonej przez pastuchy polsce. Wyleczyć ten kraj można tylko kalibrem 9mm skierowanym w odpowiednie miejsca.
olaf997 / 94.254.133.* / 2015-09-17 21:25
niestety (stety) chopie masz racje, myślę, że co raz częściej będą zdarzać się sytuacje, że zdesperowany obywatel który już nie ma nic do stracenia odstrzeli jakiegoś dyrektora skarbówki , ZUSu lub jakiegoś innego bandyckiego organu
fan5 / 188.146.65.* / 2015-09-17 07:58
Lekarstwo ?.Zbigniew Stonoga .Listopad
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy