Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatki w Polsce. "Całe zło tego systemu tkwi na Świętokrzyskiej"

Podatki w Polsce. "Całe zło tego systemu tkwi na Świętokrzyskiej"

Wyświetlaj:
następny do odstrzału / 37.248.255.* / 2015-09-16 14:20
Niestety jak to czytam to szlak mnie trafia . Mam teraz kontrolę UKS w firmie i na podstawie decyzji US u mojego dostawcy gdzie stwierdzono niby puste faktury chcą mnie ukarać .Nie istotne dla nich jest to ,że wszyscy świadkowie potwierdzają fakt ,że towar był .U mojego odbiorcy a jest to duża firma ,która prowadzi pełną księgowość wszystko się zgadza ,są wszelki dokumenty jak i wykaz osób ,które to przyjmowały i widziały ten towar .Został on sprzedany ponad 400 odbiorcom tej firmy .Mimo to wyobraźcie sobie ,że UKS twierdzi ,że skoro mój dostawca towaru nie miał to i ja nie miałem ale mój odbiorca już tak . Szczęśliwie chyba z nieba im spadł wedle urzędników bo u nich księgi są rzetelne a u mnie nie . Oczywiście ,że są rzetelne bo towar był fizycznie - pytanie tylko dlaczego jest twierdzenie ,że ja go nie miałem .Napiszę wam dlaczego - mój dostawca prowadził działalność jako osoba fizyczna i nie stać go było na walkę do końca z aparatem skarbowym i po sądach już nie walczył .Mój odbiorca to tak jak pisałem duża firma i kwotę około 200 tys. są w stanie zapłacić i skutecznie walczyć z urzędnikami bez blokady kont itp. - oni o tym wiedzą więc nawet nie próbują tej firmy oskarżać .Ja jestem osobą fizyczną prowadząćą działalność jednoosobową więc liczą ,że skończy się to tak jak u mojego dostawcy a nawet mają taką pewność z racji tego ,że sam radca prawny chce za taką sprawę od 10-15 tys. a później jeszcze koszty sądowe i te lata walki .Ale ja napiszę tylko tyle - NIE DAM IM NIC BO NIC NIE ZABRAŁEM I NIC NIE UKRADŁEM choćbym miał walczyć przez kilka lat to tak zrobię dzięki pomocy rodziny i znajomych bo naszczęcie są ludzi którzy mi w tym pomogą .
Ps. Po 6 latach działalnośći dochodzę do wnisku ,że niestety te wszystkie artykuły w gazetach czy innych źródłach masowego przekazu jaka to skarbówka jest skuteczna i niszczy np. karuzele Vat to powiem wam jedno - PIC NA WODĘ i nic więcej bo wygląda na to ,że minimum 50% tych firm jest skazywanych za przestępców ,którzy na wcześniej wprowadzili na rynek lewy towar - czyli nie rzadko jest to 5 czy nawet 10 dostawca w stecz więc jak ja mogłem czy inni o tym wiedzieć ?
Tak ci podpowiem / 90.204.50.* / 2015-09-16 19:24
A nie stać cie na pare ruskich za 5tys papiera.
następny do odstrzału / 178.43.237.* / 2015-09-16 21:00
nie mam sumienia ,oni są tacy jakimi im karzą być - nasi zajefajni z wiejskiej więc nawet gdybym był do tego zdolny to i tak nie stać mnie na taką kwotę ,zobacz jaka to jest masa ludzi
następny do odstrzału / 37.248.255.* / 2015-09-16 14:31
dopiszę tylko - kupiłem towar od firmy Polskiej i sprzedałem firmie Polskiej ,która to również sprzedała towar w Polsce ponad 400 firmom czyli nikt nie chciał żadnego Vatu bo nie sprzedawał za granicę
K197211 / 188.146.14.* / 2015-09-16 14:10
I o tym wczoraj mówił Duda. W Anglii takie rzeczy są niedopuszczalne i tam każdy ma takie same szanse. W Polsce nie...
luvac / 85.237.179.* / 2015-09-16 14:05
Czytam artykuł i włos mi się jeży na głowie.Nie znam się na ekonomii i nie posiadam własnego biznesu,a po przeczytaniu artykułu ,to nawet nie chciałabym takiego posiadać.Już od dawna właściciele firm alarmują,że skarbówka niszczy dobrze prosperujące firmy.Myślę sobie,że jeszcze trochę,a nikt nie będzie chciał zakładać nowych firm w obawie,że wkroczy skarbówka i wszystko zniszczy.Na trzezwy rozum,niszcząc firmy,niszczy się podatnika i miejsca pracy ,tym samym pozbawia się budżet państwa wieloletnich dochodów jakie płaciłaby dana firma i jakie płaciliby pracownicy danej firmy.A jeżeli pomnożymy całość przez setki zrujnowanych firm i tysiące zwolnionych pracowników to pewnie wyjdzie niemała suma.A za moich czasów mówiono :Ziarnko do ziarnka,aż zbierze się miarka.
Marco777988 / 94.42.141.* / 2015-09-16 13:59
Z tego wynika, że rząd polski to organizacja typu mafijnego
qwerw2231 / 62.244.156.* / 2015-09-16 15:12
Brawo za śmiałą tezę, również mogę jej przytaknąć. Sam doświadczyłem na swojej skórze działania struktur urzędniczych w naszym kraju, które ostatecznie skończyły się przeprosinami ale nikt nie pokrył kosztów i szkód wyrządzonych mojej firmie.
Chyba / 79.187.180.* / 2015-09-16 13:49
Niech teraz "Efka" powie polskiej Polonii (bez względu w jakim kraju mieszka): WRÓĆ, POLSKA SIĘ ROZWIJA, JEST PRACA, WARUNKI DLA BIZNESY etc. :/
nie po / 62.87.243.* / 2015-09-16 13:48
GDZIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA I FINANSOWA URZĘDNIKA - wprowadźcie to na każdym szczeblu, szczególnie w skarbówce !!!!!! przedsiębiorcy czas wyjść na ulicę !!!!!!!!!
Obserwator tego co się dzieje / 188.29.165.* / 2015-09-16 13:47
Urzędnik państwowy powinien odpowiadać głową za swoje decyzje.
Qhe / 83.9.156.* / 2015-09-16 13:43
Piękny przykład stanu państwa polskiego. Stare dziady komuniści często pracownicy tajnych służb poukrywani w dministracji niszczą jak rak ten kraj. Niszczą rodzime firmy nie ponoszą za to odpowiedzialności bo sa chronieni przez przełożonych i ten cały chory system 3RP. I co sie dziwić jak wszyscy od Kiszczaka, po Jaruzelskiego, Mazowieckiego, Walese, Milera, Tuska itd. Przebijają sobie piateczki to czemu tu sie dziwić. Ta cała sitwa bardzo dobrze sie trzyma i żeruje na reszcie tkanki jakim jest społeczeństwo. A szkolili sie u najlepszych. KGB, GRU itd. I jak ma być w tym kraju dobrze?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waldek 38 / 84.10.176.* / 2015-09-16 13:41
Jaka zmiana pokoleniowa? Przecież w US pracują całe rodziny! Rodzice, dzieci i wnuki, o innych krewnych nie wspominając.
87yfujmk / 89.191.151.* / 2015-09-16 13:40
To jest dramatyczne - To jest terroryzm urzędniczy - dokładnie jak na tej stronie - terroryzmurzedniczy.pl opisują. przykry kraj
abbaab / 94.254.133.* / 2015-09-16 13:31
to jest absurd, żeby urzędnik, który nic nie wymyślił i nic nie produkuje mógł jedną decyzją zniszczyć przedsiębiorstwo produkujące towary i zatrudniające ludzi. GDZIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA I FINANSOWA URZĘDNIKA - wprowadźcie to na każdym szczeblu, szczególnie w skarbówce !!!!!!
Veritas ten sam / 156.17.194.* / 2015-09-16 13:26
Już jednego orła z Legnicy mieliśmy - nazwano go Piekarz z Legnicy - okazał się oszustem, teraz drugi skrzywdzony przez fiskusa. Gdyby sąd nakazał zwrot Vatu nie byłoby zmiłuj się . Sąd przyznał rację za przewlekłość postępowania, a to nie to samo.
marPa1802 / 78.88.239.* / 2015-09-16 13:41
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka, tacy jak piekarz też się zdarzają. Natomiast znam ten przypadek o którym jest napisane w artykule i facet pokazuje, że ma cojones i się nie poddaje w walce z urzędnikami. Ciekawe co zrobiłbyś gdyby Tobie firmę rozwalili?
Jan927 / 31.172.187.* / 2015-09-16 12:59
Proponuje wam przedsiębiorcy nadal głosować na platformę.
jan731 / 77.254.55.* / 2015-09-16 14:00
głosujcie to nigdy nie doczekacie się sprawiedliwości i poprawy waszego bytu
willi720 / 84.40.230.* / 2015-09-16 12:47
Jeśli ktoś miał do czynienia z US, to dokładnie wie o co chodzi. Tylko naiwni, lub glupi wierza, ze te kosmetyczne pociagniecia, czy ladne slowka cokolwiek zmienia na plus. Obecny system, to sowiecki model okradania obywateli. Nie jest nastawiony na zgodne z prawem sciąganie podatkow. Chodzi o wyrwanie jak najwięcej kasy za kazda cene. Za cene wykańczania ludzi, firm, z lamaniem prawa wlacznie. O tym swiadcza wygrane sprawy nawet przed tak stronniczymi sadami, jakie w Polsce mamy. Teraz za skuteczne wykańczanie firm urzędnicy dostają nagrody, a za bledy nie odpowiadają wcale. Jeslii drastycznie i calosciowo nie zmieni się prawa podatkowego, nastawienia urzednikow, regulaminow, zalecen, polityki, procedur US, nie wprowadzi się odpowiedzialności urzednikow i nie zmieni się nastawienia sądow, bedzie tylko gorzej i gorzej. To szkodliwy, chory system, który Polske doprowadzi jedynie do katastrofy.

Najnowsze wpisy