Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatki w Polsce. Po podwyższeniu kwoty wolnej miliony Polaków w ogóle nie zapłacą podatku dochodowego

Podatki w Polsce. Po podwyższeniu kwoty wolnej miliony Polaków w ogóle nie zapłacą podatku dochodowego

Wyświetlaj:
kolczyk / 78.8.220.* / 2015-08-11 08:02
To znaczy, że cztery miliony zdrowych ludzi - mających rodziny zarabia rocznie do ośmiu tysięcy złotych rocznie-nędza i ta kwota tylko ich dotyczy- nie rozliczają się w US. Pozostałych, więcej zarabiających ta kwota ośmiu tysięcy nie dotyczy w żadnym zakresie. Co zdziwieni ?, myśleliście, że osiem tysięcy odejmiecie sobie od dochodu ? , wasz błąd, wy możecie odjąć kwotę zmniejszającą podatek/556,02 PLN/ od podatku należnego Urzędowi Skarbowemu.
antymanipulantka / 91.215.34.* / 2015-08-11 08:01
Ministrant rozda wszystko co nie jego ale jego nie rusz.Zobaczymy za pięć lat bo i tak nie spełni wielu idiotycznych obietnic złożonych nawiedzonym ,leniwym i nienawistnym polakom jaki będzie miał majątek,ile kolegów umieści na intratnych stanowiskach . To się okaże z czasem i tyle.
NIEDONEK / 78.10.56.* / 2015-08-11 11:21
Twoja wypowiedz jest dowodem że tym nienawistnikiem jesteś TY. W demokracji można wybierać lewicowca, prawicowca lub kogoś innego a ty uważasz ze tylko PO może mieć mandat do rządzenia i innych uważasz za niższą rasę.
jhook / 91.194.145.* / 2015-08-11 08:00
Obecna kwota wolna od podatku jest pospolitym okradaniem społeczeństwa. To, że jest ona tak śmiesznie niska miało sens i było w pełni uzasadnione jedynie na samym początku, kiedy wprowadzano podatek PIT. Istniało wówczas szereg ogólnodostępnych ulg, które w praktyce znacznie wysokość zapłaconego podatku ograniczały. Była ulga remontowa, edukacyjna, zdrowotna, mieszkaniowa itp. Ktoś kupił puszkę farby, bo coś tam w domu odprysło i już mógł ten zakup odliczyć od dochodu, ktoś inny poszedł prywatnie do lekarza i koszt wizyty też odliczał, inny poszedł na studia, albo chociaż jakiś kurs i też miał potem zwrot podatku. Ja sam przez ok. 2 lata nic nie zapłaciłem, dostałem zwolnienie z płacenia zaliczek bo ... kupiłem mieszkanie i cały koszt zakupu mogłem odliczyć od dochodu. Do tego niewykorzystane ulgi i zwolnienia w jednym roku przechodziły na następny. Dziś żadnej z tych ulg już nie ma, a kwota wolna od podatku nadal pozostała na "dawnym" poziomie. Ja rozumiem, że mimo podobno ogromnych sukcesów w transformacji, nadal jesteśmy państwem na dorobku i nie możemy się porównywać z najbogatszymi, ale sądzę, że elementarne zasady sprawiedliwości społecznej i zwykłej ludzkiej przyzwoitości nakazują ustawienie kwoty wolnej od podatku na poziomie minimalnej emerytury.
kacz101010 / 89.67.174.* / 2015-08-11 07:56
Według mnie minimalna pensja powinna być całkowicie zwolniona z wszystkich składek 1850 zł i to powinno myć na rankę i dopiero powyżej tej kwoty powinny być odprowadzane składki i podatek i zlikwidować wszystkie ulgi budżet nie straci a ludziom będzie się żyło lepiej
PabloWroc / 90.156.17.* / 2015-08-11 07:41
Nie zapłacą PIT to zapłacą VAT. Państwo i tak swoje weźmie, a oddając ten podatek ludziom, napędza się gospodarkę. Ludzie zarobią więcej z tej samej wypłaty, więcej wydadzą, inni więcej zarobią i też więcej wydadzą. Wzrośnie popyt i podaż. Nie widzę w tym nic skomplikowanego.
tyle w temacie / 83.7.104.* / 2015-08-11 09:08

Nie widzę w tym nic skomplikowanego.

To znaczy że nie jesteś ani politykiem, ani urzędnikiem.
pracująca / 91.225.158.* / 2015-08-11 07:23
Do jaguś ! A może w ogóle nie pracują, lub tyle zarobili oficjalnie , a resztę dostali pod stołem ?
jaguś / 82.177.201.* / 2015-08-11 07:10
To znaczy, że te 20% zarabia grosze.
dd1007 / 149.156.31.* / 2015-08-11 06:57
Chyba nie rozumiem wydźwięku tego artykułu.
Czy to znaczy, że w PL jest tragedia z zarobkami dotykająca tak wielu Polaków, czy w Rzeczpospolitej uważają, że państwo dzięki podatkom na najbiedniejszych jest w stanie jeszcze egzystować?
2ofiki / 85.180.130.* / 2015-08-11 07:20
ci pajace proboja wlasnie ci wmowic ze dzieki temu ze biedacy placa to jest nam lepiej
2 3 4 5 6 7
na koniec starsze

Najnowsze wpisy