Forum Forum podatkowePIT

Podatkowy haracz dla państwa. Tak wyglądamy na tle innych w Europie

Podatkowy haracz dla państwa. Tak wyglądamy na tle innych w Europie

Wyświetlaj:
52% milczącej Większości / 79.185.138.* / 2012-09-07 20:55
Pierwszy sensowny materiał w kwestii polityki fiskalnej w Polsce i Europie.

Wniosek : Progresywny PIT z pięcioliniową skalą progową (na pięciolinii da się zapisać nuty "Jeszcze Polska nie zginęła") z 80% stopą krańcową dla dochodów z najwyższego decyla i zerową dla dwóch pierwszych decyli postawi na nogi popyt społeczny i nieco dziabnie chciwców samym sobie przyznających wysokie zarobki i extra bonusy (które też dziabiemy). No i WTEDY NIEPOTRZEBNA JAKAŚ TAM REFORMA KOMINOWA!.

Oczywiście taki rozkład podatków wprowadzamy dla obdzielenia kosztami kryzysu również tych
którzy "kryzys" (rekordowe zyski banków! ura!!!) spowodowali i na nim żerują.

Pokażcie nam tu teraz program PiS!? Przecież to pętaki.
1999 / 87.64.124.* / 2012-08-21 12:32
- Rumunia i Slowacja przymierzaja sie do wprowadzenia progresywnego systemu PIT. -

Ciesze sie, ze kryzys we wschodniej UE zaczyna przywracac zdrowy rozsadek.
Leszek Olejnik / 77.253.181.* / 2012-08-05 14:02
Zastanawia mnie, na jakiej zasadzie jest to wyliczenie 25% bo po pierwsze na liście płac to wygląda 25.88 % czyli prawie 26% po drugie to nie jest cały koszt pracownika. Pracodawca za pracownika płaci następne 328.05 zł ale przecież to jest koszt który i tak należy do pensji pracownika. Łącznie koszt pracownika przy minimalnej krajowej brutto 1500.- zł to 1828.05 zł co przy wypłacie netto 1111.86 to już !!!!!!!! 60.8 % !!!!!!!!!!!!
A jak jeszcze doliczyć koszt VAT który od tej kwoty trzeba zapłacić, a nie ma go od czego odjąć to już wychodzi prawie 100 %
Nie wiem czy jeszcze gdzieś na świecie są tak duże podatki !!!!!!!!!
jr / 178.73.50.* / 2012-08-03 15:58
Artykuł nie jest o podatkach tylko o raporcie prajsa. To zręczna reklama tej firmy.
MieczyslawOlechowski / 2012-08-02 19:35
W 2012 r. mamy możliwość skorzystania z ulgi podatkowej, o której rząd nic nie mówi. Dzięki tej uldze zapłacimy o 18% lub 32% mniej. Warunek jest jednak taki, że najpierw musimy zapłacić, a potem w rocznym PIT dokonamy odliczenia. Z tej ulgi mogą skorzystać wszyscy objęci ZUS`em, pod warunkiem, że założą prywatne konto (IKZE) i będą odkładać na prywatną emeryturę.
kasa fiskalna od 20 000 zl / 79.185.185.* / 2012-08-02 15:19
Na tle Europy wyglądamy fatalnie. A ceny mamy takie same lub zbliżone.
Minimalna pensja miesięczna w Niemczech to 10000 zł, a w Polsce to 1600zł. Pensję minimalną otrzymują przede wszystkim Polacy. Niemiec zarobi więcej. Kwota wolna od podatku to na polskie 30000 zł. W Niemczech są wysokie ulgi na dzieci. W Polsce zabiera się i tak za małe ulgi oraz przyciska się śrubę dla wszystkich.
Coins / 109.173.143.* / 2012-08-02 14:16
ciekawe 25%. Haracz płaci równiez pracodawca, a to równiez moglaby byc premia, do tego podatki posrednie akcyza, VAT 23%, opłaty (czynsze) - to wszystkie jest dla nas obciążeniem. Ktos wyliczył, ze na podatki idzie prawie 70% naszych zarobków... I to jest prawda. Pensja netto powinna być liczona dopiero po odliczeniu wszystkich podatków, wtedy tylko kwiczec bo wiekszosc pracuje tylko na podatki i jedzenie.
MACIEJAXXX / 2012-08-02 14:09
Oj Prawda to prawda..tylko niekompetna :) w polsce jest masa podatkow ukrytych,i tak naprawde to nie 25 % dochodu oddajemy jako podatki a dwa lub 3 razy tyle..na cale szczescie mnie to nie dotyczy bo nie ma mnie w PL.. na przykladzie Anglii moge stwierdzic ze place minimu 2-3x mniej..A wiecej moge odliczyc jako koszt prowadzac dzialalnosc!! kazdy bilet paliwo nawet silownie,basen czy wykwintna kolacje w dobrej knajpie,a straty jesli ponosze sa odejmowane od zyskow w kolejnych latach czyli ..ciezko jest stracic mozna za to "zarobic mniej" :) Jestem Platnikiem Vatu i w razie zwrotu dostaje go w ciagu paru dni od wyslania kwartalnego rozliczenia.. wiem ze w Pl nie jest to takie proste..co lepsza kiedys nie rozliczylem sie w terminie.tylko pare m-cy pozniej i dostalem kare 100 funtow..ktora mi anulowano po rozliczeniu..Firma niestety :) zrobila straty..od 9 Lat jak tu jestem nigdy nie mialem kontroli podatkowej! wszelkiego rodzaju zmiany w dzialalnosci lub jej zalozenie zajmuja od minuty do 15 minut z zegarkiem na reku..jedynie na papiery trzeba poczekac pare dni chyba ze jest okres szczytu najazdu Emigrantow to zrobienie Nationale Insurance Number trwa miesiac ale to akurat dotyczy tylko mcy wakacyjnych..duzo by pisac..reasumujac Urzedasy do Lopat..a za nich dobry system komputerowy + ludzie ktorzy sa do pomocy w obsludze podatnika a nie utrudniajacy im zycie !!!! Tego zycze wszystkim rodakom w najblizszych latach,a jak sie nie zmieni to jak firmy zaczna masowo rejestrowac swoje firmy w rajach podatkowy i wyprowadzac dochod do spolek corek..wtedy Sie Polski rzad obudzi z reka w nocniku,ale mysle ze juz to jest!! lub zaczyna sie dziac..Kwadratura kola,ale mysle ze trzeba o tym pisac i sciagnac sobie i Wszechmocnym urzedasom klapki z oczu.. to oni sa dla Nas ! jesli sa przeciw .. straca prace jesloi kazda z firm zadeklaruje ze w najblizszym czasie przeniesie swoje businessy i bedzie w innych krajach mniejsze podatki...beda musieli sie do tego zastosowac w imie Polski i ludzi.. Pozdrawiam wszystkich z Forum Money
Coins / 109.173.143.* / 2012-08-02 14:22
Dokładnie ja już sie zastanawiam gdzie biznes przeniesc, a ze prace moge wykonywac wszędzie nie potrzebuje siedziby to mogą mi skoczyc. Ja na darmozjadów, urzędasów, polityków, rencistów, nierobów pracować nie będę. Koniec, nic nie chce od rządu to też nic nie chce im dawać.
jjnvwj / 95.48.176.* / 2012-08-02 14:53
przeniesienie firmy na Cypr kosztuje około 5 ts. euro rocznie z pełna obsługą, więc większym się na pewno opłaca szczególnie jak płaca podatki z giełdy bo tam nie ma. Conajmniej kilkunastu moich znajomych z grajdółka 40 tys. mieszkańców sie wyniosło. Prekursorem zakładania firm na cypsze był M.Dubieniecki ale tam jest już wyższa szkoła jazdy.
probin / 62.87.161.* / 2012-08-02 13:56
cos sie panu pomylilo, bo z kazdej zarobionej 1PLN to podatkow jest ponad 80gr (Vat'u i innych dziadostw to nie laska byla policzyc)
Faustyna św. / 194.63.132.* / 2012-08-02 13:32
Jakie 25 % przecież sam autor napisał że ZUS 75% . I tak jest naprawdę . Pytanie dodatkowe -
A ile ksiendze płacą ? bo emeryturki biorą ze hej
I z NFZ też korzystają .
taca / 213.238.113.* / 2012-08-02 15:43
... ksiendze płacą "co łaska", czyli nic.
Adam M. / 2012-08-02 14:00
Państwo już perfekcyjnie wykształciło u siebie wprowadzanie coraz to nowych haraczów... już nawet OFE któ¶e miało być dla nas ratunkiem , również stał się podatkowuym haraczem!!
bezrobotnik / 213.17.247.* / 2012-08-02 13:19
Ale tego, że jak już dostanęte swoje 75% pensji to potem płacę 123% ceny to już nikt nie liczy. Myślę, że gdyby dokładnie podliczyć wszystkie podatki i opłaty to człowiek ma w rękach mniej niż 60% pensji brutto. Ale jeszcze dokładniej będzie to około 50% tego co wyda na niego pracodawca. A teraz podchwytliwe pytanie, czym kieruje się pracodawca zatrudniając pracownika? Kosztem oczywiście, bo wszystkiego da się nauczyć:) a raczej :(
jnwknkjn / 95.48.176.* / 2012-08-02 13:51
kupuje paliwo za nasze opodatkowane ozusowane opefronowane i oNFZetowane pieniążki i :
vat 23 %
akcyza ponad 20%
dodatkowo opłata paliwowa i podatek od dochodu jaki stacja paliw osiągnie. Za Hitlera w Polsce podatki były niższe kilkakrotnie a
Hitlera sobie nie wybraliśmy w wolnych wyborach. Nie nie myślałem, że przyjdą takie czasy, że będziemy mieli Premiera kilkakroć bardziej nas gnojącego niż Hitler i niedającegogo NIIIIIIIIC!!!!!!!!!!!!!! w zamian. Ani ochrony zdrowia ani przyzwoitych emerytur, ani darmowej edukacji ani socjalu wspierającego przyrost i młode małżeństwa, ani wsparcia dla działalności gospodarczej. Premiera który ze swoją kliką za czapkę srebrników sprzeda lub zgnoi stocznie cementownie przemysł włókienniczy huty fabryki opon i polskie banki. Wkońcy płaca mu za to żeby likwidował krajową konkurencje dla międzynarodowych tuzów to likwiduje. Czy to nasz Premier i czy to jeszcze Polska .
Niepisiak / 159.205.109.* / 2012-08-02 16:34
Aleś ty głupi, że tego nawet nie da się wyleczyć.
shellscope / 195.60.216.* / 2012-08-02 14:11
skoro juz mowa o hitlerze, niemcy mialy 3% na poczatku xx wieku, dopiero po drugiej wojnie pofrunely,
http://kapitalizm.republika.pl/historia.html
proponuje przeczytac skrocona historie dochodowego, bardzo otwiera oczy na to co mamy teraz, a co bylo jeszcze tak nie dawno, miedzy innymi to ze nie cale sto lat temu w stanach dochodowego nie bylo, i dalo sie, ale wtedy gentlemeni rzadzili, a nie swinie
uj3uijui / 95.48.176.* / 2012-08-02 14:46
gentlemeni rzadzili, a nie swinie - bardzo dobrze powiedziane
mg 40 / 188.47.248.* / 2012-08-02 12:59
Ale kwot wolnych już nie wzięto pod uwagę.
W Wielkiej Brytanii kwota wolna to już dobrze ponad 40 tys. zł rocznie. W Polsce aż 3000 zł rocznie. Przy czym Brytyjczycy tę kwotę mają rzeczywiście wolną czyli od tych 40 tys. zł rocznie nie płaci się podatku i SKŁADEK na ubezp. społeczne. Stąd Polak na zmywaku zarabiający 1000 funtów płaci efektywnie 10% wszystkiego (do ręki dostanie 900 GBP). W Polsce dostałby 750 GBP
Maciejek / 213.17.247.* / 2012-08-02 13:13
W Polsce by dostał 150 PLN :)

Najnowsze wpisy