Forum Forum podatkoweInne

Podatniczka chce 5,5 mln zł za błędy fiskusa

Podatniczka chce 5,5 mln zł za błędy fiskusa

Wyświetlaj:
alxa / 87.96.76.* / 2009-01-05 21:04
Podatniczka ma całkowitą rację, i powinna domagać się odszkodowania. A urzędnik powinien najpierw sam prowadzić działalność gospodarczą a dopiero później być urzędnikiem w Urzędzie Skarbowym albo w ZUS, bo urzędnicy nie mają żadnego pojęcia o mczym rozmawiają z przedsiębiorcą. A po drugie to urzędnik który wydał taka decyzję powinien oddać wszystkie nagrody i premie co dostał za wydanie tych decyzji, bo zazwyczaj jest tak że urzędnik wydaje decyzje dostaje za to premię, a dalej to my musimy zapłacić za jego "brak wiedzy"
jjjjjjjjjjjjj / 217.70.60.* / 2008-03-28 10:53
To były tylko przesunięcie. Ona jest zwyczajną oszustką, która wykorzystała lukę w prawie. Przez takich jak ona mamy mało pieniędzy w budżecie. Gdyby wszyscy byli uczciwi to było by lepiej. Ciekawa jestem ile zarabiały biedne szwaczki w tej firmie hahaha grosze, a tyrały wiele godzin na oszustkę.
k.wisnia / 83.14.64.* / 2008-07-17 22:48
jak jestes taki madry to otworz swoja firme a drugi taki baran jak ty spyta sie ile u ciebie zarabiaja. widac ze umiesz sie cieszyc z czyjejs krzywdy.
arti1970 / 78.88.132.* / 2008-03-31 21:57
Lepiej by zapewne było posłom ministrom ect.ect. i tym co specjalnie tworzą luki prawne.
gość / 83.3.178.* / 2008-03-31 14:02
Najprościej wrzucić wszystkich przedsiebiorców do jednego kotła i nazwać ich kretaczami, złodziejami, którzy kradną "chochlami". Ciekawe na czym by sie opierała nasza gospodarka, gdyby nie małe i średnie firmy? Radze poczytac ustawe o VAT i przepisy wykonawcze, ciekawe czy wszytko tam jest takie klarowne. Dodam,ze sama ust liczy 120 stron. Ale w Polsce jak zwykle wszyscy myślą od końca!
Alekx / 79.185.81.* / 2008-03-30 11:42
OCZYWIŚCIE, wszyscy oprócz tworzących luki w prawie są oszustami. Wszyscy, którzy umieją czytać przepisy są OSZUSTAMI!
Bardzo trafne spostrzeżenie!
A jak można nazwać tych, którzy tworzą te luki i nie łatają ich?
Pozostawiam do rozważenia!
Sabbbina / 62.89.101.* / 2008-03-28 12:48
socjalizm i równość juz była :)))) kiedy to inż zarabiał mniej niż robotnik ....co to za podejście , ze jesli przedsiebiorca to napewno oszust i wykorzystywacz biednych szwaczek ...z tego wynika , ze tylko biedny jest uczciwy ...chore tu nie tylko państwo ale i jego obywatele ..ale juz Kraszewski pisał ..jeka edukacja takie i obywatelów wychowanie ....:))))))) szkoda słow
tatazzz / 2008-03-29 07:21 / Bywalec forum
Zgadzam sie przedsiebiorca w większości przypadków jakie znam i się zetknełem to oszuści.Powiedz dlaczego w firmie której pracuje jest firma na żone i pracownicy niektórzy zatrudniani są na żone w tym samym pomieszczeniu i w tym samym miejscu.Np.firma jest zakładem pracy chronionej
wg.obowiązujacych przepisów tego typu jednostka powinna pracować na pierwszej zmianie ewentualnie na drugiej z zabezpieczeniem pielegniarki.Inwalida z drugą grupą pracować powinien nie więcej jak 7-m godzin a nawet mniej.W mojej firmie pracują nawet 12-e godzin.a pod koniec roku mają wolne.,to jest uczciwe? W tym zakładzie pracuje się po nocach po 12-e godzin/zawałowcy,psychiczni z uszkodzeniami kończyn i innych części ciała.Czy to jest uczciwe?
Przedsiębiorca bierze dofinansowanie z Pefronu a wprowadza dla tych ludzi akordy.Czy to jest uczciwe?
Powinien być fundusz socjalny i rehabilitacji.Nigdy nikt nie dostał złotówki.Czy to jest uczciwe?
Firma dostaje dofinansowanie na zaplecza socjalne a w firmie jest syf jakiego świat nie widział.Czy to jest uczciwe?
Chodzą komisje z pefronu i PIP,sanepidu,,PPoż i kto wie jeszcze skąd,patrzą na to i nic się nie zmienia ,dalej jest syf.Czy to jest uczciwe?Zawałowcy pracują po 12-e godzin na noc.Czy to jest uczciwe?
Nie gadaj mi tu o socjaliżmie bo w tym właśnie socjaliżmie takie żeczy nie mogły by mieć miejsca.Człowiek był traktowany jak człowiek podmiotowo a nie przedmiotowo.
Nie mówie tu juz o pensjach bo to zakrawa na jedną wielka kpine.Miałem jakieś prawa by godnie żyć.Teraz nie mam żadnych praw jestem nikim.Teraz jakbym nawet super pracował to nie wiem czy jutro czy też po jutrze moja gęba nie spodoba się temu super uczciwemu pracodawcy i mnie nie wyrzuci bo ma taki kaprys on albo jego żona czy jakiś pociotek który nie ma zielonego pojęcia o robocie mnie nie wykopie.Za tego socjalizmu ludzie wysyłali
dzieci na kolonie czy obozy a teraz nie stać wielu ludzi na czynsz i opłaty a co dopiero wakacje.Teraz idziesz na urlop wtedy jak sobie tego zarzyczy pracodawca a nie wtedy kiedy ty chcesz .Teraz nie możesz planować długofalowo bo nie znasz dnia ani godziny kiedy pójdziesz na bruk i dostaniesz z opieki 50zł na dziecko.Teraz odbiera sie dzieci rodzicom za to ,że nie są w stanie znależc pracy.Teraz fachowcy siedza w ochronach obiektów bo państwo nie umie wykorzystać ich doświadczenia i wiedzy nie umie stworzyć warunków do godnego życia.Teraz spóżnisz się z płatnościami bo uczciwy pracodawca zapomni tobie wypłacić wypłaty gdyż musiał sobie sprawić nowy samochód albo jechać od egiptu to następnegodnia po terminie dostajesz upomnienia i strasza cie komornikami ,sądami i bóg wie jeszcze czym i nikogo to nie obchodzi..
Potwierdzam w całej rozciagłosci ,że w większości pracodawcy to oszuści i wykorzystywacze ludzi pracy.
Jeżeli uczciwy przedsiebiorca to taki który zaczyna działalnosć i jeszcze na początku brata sie z pracownikami aby uruchomić dany temat a jak uruchomi to wtedy zaczyna sie prostować w kierunku jakby tu zarobić dodatkowo na pracownikach:może jakiś akordzik olimpijski a może by tak uszczknąć troche prmi a moze pensji a najlepiej jakby ludzie za darmo robili oj to by był szczęśliwy ten uczciwy pracodawca.....Szkoda gadać i tak tego nie zrozumiesz.
ksiegowa 2 / 78.8.20.* / 2008-05-02 07:50
wszystko to prawda, właściciele firm zwyczajnie okradają pracowników, nie płacą za nadgodziny, stawki są minimalne ale oczekiwania od pracowników maksymalne. Sami za to księgują w koszty wydatki, które wcale nie dotyczą firmy - paliwo za przejechane prywatnie km, paliwo i amortyzację samochodu, którym jeżdzi żona ale samochów wpisany jest w ewidencji firmy, jeżeli maja samochody inni członkowie rodziny- syn czy córka to też to wszystko figuruje w firmie, kosztami są telefony całej rodziny, szpilki zony opisane na fakturze jako obuwie też są w kosztach, wese;e córki to spotkanie integracyjne pracowników sfinansowane z funduszu socjalnego,meble, sprzęt agd i rtv - wszystko jest w firmie, wszystko dla pracowników. Pracodawcy żalą się, że pracownicy za dużo oczekują, że za oferowane stawki nie chcą pracować - a sami by pracowali, sami by za te grosze przeżyli. Oni więcej daja na kieszonkowe dla swoich dzieci niż pracownik dostaje wypłaty.
sywek / 91.94.41.* / 2008-03-31 17:05
tak a dobry pracownik fachowiec co ma 55 lat i dorabia do emerytury a przez 15 lat w milicji z pala latal on ma pojecie o pracy a najwieksze o budowie
dobry to tez taki 25 lat co na poniedzialek do pracy dojsc nie moze i w srode dzwoni ze jutro bedzie
tak?
dobry to taki ktory jak juz umie trzymac mlotek po dwuch tygodniach pracy to chce 50% wieksza wyplate bo to fachowiec tak?
ja jestem po drugiej stronie moze niedługo bo 7 miesiecy i wiecie kochani pracownicy ze my mamy terminy ze nie mozemy miec wiekszej ceny bo jest konkurencja wiecie ile mamy papierow by jednego z was zatrudnic badan lekarskich szkolen bhp itp. wiecie jak jest nam przyjemnie dac buty ubranie kask i po dwuch tygodniach usłyszec ja cie pie..... czy wiecie ze kazdy z was jak firma zacznie kulec idzie do konkurencji czym nam szkodzi a tylko my zostajemy do konca
wiecie ze za bledy i szkody odpowiadamy calym majatkiem nie wyplata
TO JESLI UWARZACIE ZE JEST TAK SUPER TO LACZCIE SIE PO KILKU I REJESTRUJCIE FIRMY
zobaczymy ilu z was pojdzie wogule na jakikolwiek urlop i ilu bedzie mialo wolne weekendy
A JA NIE ZNAM PRACOWNIKA KTORY POWIE O BYLYM PRACODAWCY DOBRZE . to tyle sorki bo tu pewnie duzo bledow
Sabbbina / 62.89.101.* / 2008-03-31 15:45
pewnie masz racje ...powinno się ten zakład zamknąć w imie prawa i prawdy .:)))) a pracownicy ...no coż, albo na garnuszek panstwa lub sami niech zostają przedsiębiorcami -przedsiebiorca czytaj jako oszust- zatrudnią następnych i koło się zamyka ....chyba to najlepsze rozwiazanie :))))PUNKT WIDZENIA OD MIEJSCA SIEDZENIA
Papik / 194.116.134.* / 2008-03-30 11:13
Jestem pracodawcą. Też mi zarzucają niektórzy pracownicy , że ich wykorzystuję. Pewnie czasem mają rację, ale faktycznie widziałem kiedyś właściciela kiosku, którzy bił po rękach swoją sprzedawczynie, gdy ta zamierzała zrobić coś nie po jego myśli. Wyzywał przy tym
i poniżał. Zgodzę się zatem z zarzutami przedmówcy. Ale nie można na tej podstawie generalizować opinii. Wszak wszędzie są czarne owce.
Wśród pracowników jest ich jeszcze więcej, bo więcej
jest pracowników niż pracodawców.
andowc / 83.30.120.* / 2008-03-29 15:42
Tak dba państwo o obywateli. Wstyd dla państwa.
wnuczka / 87.205.247.* / 2008-03-28 10:13
Ich bezkarność jest porażająca. Moi dziadkowie po kilku latach procesu, wygrali sprawę sądową o tzw. "zachowek". Sąd zasądził też zwrot kosztów sądowych poniesionych przez dziadków tzn. koszt ekspertyz, honorarium adwokata, biegłych itp. Sfinansowali to ze swoich emerytur. Jednak urząd podatkowy "Wola" zakwalifikował ten zwrot jako spadek ??? i naliczył od tej kwoty podatek. Żadne odwołania nie skutkują. Śmieją się, że budżet nie znosi dziury i jeżeli bogatego się zwalnia to emeryt musi to uzupełnić, nawet jeżeli emerytura była już wcześniej opodatkowana.
rrtrt / 83.25.41.* / 2008-03-28 08:15
Roman Kluska mówił wyraźnie, że wcześniej urzędnik chciał od niego łapówki i jak odmówił to zaczęły się kłopopty.
ZQW / 83.9.136.* / 2008-03-27 21:04
że ( jak podają inne portale ) skarb państwa reprezentowany przez prokuratorię generalną zapowiedział sądową walkę z podatniczką aż do końca. Po prostu nie podda się i już ! Smutne jest , że Polacy muszą iść drogą sądową w walce z własnym państwem przez wszystkie instancje , mimo że od razu wiadomo , że państwo naruszyło prawo. Niestety takie są stworzone przez państwo procedury. Walczyć aż do końca , byle nie dać lub dać jak najpóźniej to co należne obywatelowi. Dodatkowego smaczku całej sprawie nadaje fakt , że wszystkie podmioty reprezentujące tzw. skarb państwa są zwolnione z mocy ustawy z uiszczania tzw. wpisu sądowego.
big station / 91.94.181.* / 2008-03-28 10:10
Chore państwo i chory kraj. Aparat represyjny w postaci urzędów skarbowych i innych działa bezbłędnie i jeżeli nic się nie zmieni to nie pozwoli rozwinąć się naszej gospodarce. Wysoka szkodliwość społeczna i gospodarcza w działaniu skarbówki jest przerażająca. Dlaczego te instytucje nie mogą wspierać przedsiębiorczości tylko ją niszczą ??? Dziwię się że ta pani żąda tak małego odszkodowania. Siedem lat walki to przecież utrata potencjalnych dochodów oraz jeszcze większa strata na zdrowiu.
Zona Właściciela Firmy / 87.105.145.* / 2008-03-28 18:44
Mój mąż też doznał krzywdy ze strony Urzędu Skarbowego. Ja straciłam pracę, znalazłam się w silnej depresji i przegapiłam kwotę zwolnioną od podatku. Wówczas to było 80 571 zł. A więc 571. Był to listopad 1997 r. Dopiero po roku US przysłał do męża pismo straszące karami itp. Gdy poszłam do Naczelniczki to przyjął mnie jej zastępca i na prośbę o pomoc, o umorzenie chociaż odsetek, motywując tym, że ja bezrobotna bez prawa do zasiłku,.Jak zapytałam się dlaczego US nie zwrócił uwagi po dwóch miesiącach , to prawie popłakałam się, jak powiedział, że mamy szczęście, że nie po pięciu latach bo wtedy zamiast 10ooo zł miałabym 50 000 zł. Jak zapytałam się czy mogą mi umorzyć część odsetek. To wyśmiał mnie , że ryczę a tu nie miejsce na płacz. Tylko trzeba płacić. Dobrze, że jedna z Pan, podpowiedziała mi, jak odzyskać część VAT- jak płaciłam podatek dochodowy od całości. I ta pomoc potrafiła zaoszczędzić ponad 5000 zł..Ale nikt oficjalnie nie podpowiedział mi. A przecież część pieniędzy urząd miał. Tak, że w końcowym efekcie zapłaciłam tylko 3900 zł. I to rozłożyłam na raty. Ale traktowanie podatnika jak kogoś do dojenia pieniędzy. Teraz jest trochę lepiej. Mąż miał w ubiegłym roku kontrolę i zupełnie przyzwoicie zostałam potraktowana.
Andre7 / 2008-03-27 18:33 / Tysiącznik na forum
Decyzje podpisuje kierownik urzędu skarbowego - a może by tak jemu osobiście wytoczyc proces ? W końcu członkowie zarządów spólek maja osobista odpowiedzialnośc majątkową, dlaczego urzędnk ma byc mniej odpowiedzialny ?
Łodełyk / 2008-03-28 07:56
To trochę za ostro. Wtedy urzędnicy będą się bali podejmować decyzje i w ogóle zrobi się jazda. Ale faktycznie w Polsce skarbówka to shit straszny i coś z tym trzeba zrobić.
wprowadzić / 213.158.196.* / 2008-03-27 22:41
a jakże, wprowadzić odpowiedzialność urzędników i tak np. za: nie przeprowadzenie lustracji i przez to nie pozbycie się esbecji z życia publicznego, nie przeprowadzenie reprywatyzacji tego, co ukradziono właścicielom w PRL-u, nie wyjaśnienie tzw. złodziejskiej prywatyzacji mienia państwowego - kara w postaci roztrzelania.
Od razu zmniejszyłby się napór na pełnienie funkcji publicznych przez żądną władzy i pieniędzy bandę cwaniaczków.
Lubicz / 2008-03-27 17:04
Tytuł marny podatniczka domaga się odszkodowania za ZNISZCZENIE firmy.
Wszystkim tym socjalistom tak często zarzucającym przedsiębiorcom wyzysk pracowników zwracam uprzejmie uwagę, że prawdziwym wyzyskiwaczem jest PANSTWO bo okrada nas wszystkich prawie nic nie dając w zamian, a opisywany przypadek to tylko jaskrawa ilustracja tej kradzieży, bo etatystom zachciało się tak docisnąć, że kura zdechła.
anarchista / 213.158.196.* / 2008-03-27 22:46
nie daje ci państwo nic w zamian, to uruchom te ostatki wyobraźni i co widzisz państwa nie ma, ale winny jesteś kumplowi przysłowiową setkę. On przychodzi uzbrojony w pałę, wali w łeb i kwotę odbiera. Faktycznie, jeżeli miałbyś jeszcze jakieś środki lekarz by cię wyleczył. Zemstę musiałbyś zaplanować w porozumieniu z gangiem na terenie którego byś zamieszkiwał. Zresztą, co ci tu opowiadam, parę filmów z dziedziny sf pewnie już zaliczyłeś.
andowc / 83.30.105.* / 2008-03-27 16:48
Powodem brak odpowiedzialności konstytucyjnej i materialnej, za błedy urzędników państwowych.
Jak by była, nikt by się nie poważył, bo musiał by za to płacić lub odsiedzić w więzieniu, za defraudację mienia obywateli.
Takie państwo.
powodzenia / 213.158.196.* / 2008-03-27 22:48
bryknij się więc do USA i nadwyręż tamtejszy system podatkowy, zobaczysz wtedy jak działa państwo. Masz wolny wybór, więc korzystaj i zapoznaj się z IRS-em.
podatnik Q / 79.186.219.* / 2008-03-28 11:16
w USa nie ma VAT-u - jeśli chcesz porównać
jzzg / 195.117.209.* / 2008-03-27 16:36
Te tzw. błędne decyzje wynikały z odgórnego polecenia zgnojenia niewygodnej z jakiegoś powodu osoby< z powodu złego i dwuznacznego prawa czy z powodu niedouczenia lub złej woli urzędników? Kto zapłaci za to? My, bo nikt nie ukarze bezkarnego urzędnika, bezmyślnie głosującego posła czy wysoko postawioną osobę, która np. nie dostała swojej doli.
HA-GA 47 / 83.144.98.* / 2008-03-29 08:37
W TYM KRAJU JAK SIĘ DOWIEDZIAŁAM OD URZĘDNICZKI PANUJE ZASADA ZE US JEST OD KARANIA A NIE DO UDZIELANIA WSKAZOWEK JAK SIĘ ROZLICZAĆ Z NIMI.
Każda narada naczelnika z pracownikami przebiega pod haslem KARAĆ , KARAĆ I JESZCZE RAZ KARAĆ, bo Państwo potrzebuje pieniedzy. Czy ktoś mi odpowie co to za stwor Państwo? Zawsze myslałam,że Państwo to my obywatele , ale sie chyba przy takiej filozofii myślenia mylę. Szkoda gadać to wszystko jest chore!!!!!!
uczcziwarobotnica / 194.88.215.* / 2008-07-15 19:22
Zgadzam się z większością opinii, US szuka pieniędzy dla Państwa, natomiast wysoko postawieni politycy czy urzędnicy państwowi (czytaj: "polityczni") szukają pieniędzy dla siebie i swoich kolesiów, dlatego rozumiem młodych ludzi. którzy uciekają z tego "CHOREGO" Kraju jakim jest POLSKA!!!!! i gdybym miała 15 lat mniej też bym chyba stąd uciekała, gzdieś gdzie jest NORMALNIE i gdzie za uczciwą pracę można uczciwie i godnie żyć
uczcziwarobotnica / 194.88.215.* / 2008-07-15 19:22
Zgadzam się z większością opinii, US szuka pieniędzy dla Państwa, natomiast wysoko postawieni politycy czy urzędnicy państwowi (czytaj: "polityczni") szukają pieniędzy dla siebie i swoich kolesiów, dlatego rozumiem młodych ludzi. którzy uciekają z tego "CHOREGO" Kraju jakim jest POLSKA!!!!! i gdybym miała 15 lat mniej też bym chyba stąd uciekała, gzdieś gdzie jest NORMALNIE i gdzie za uczciwą pracę można uczciwie i godnie żyć
gosiam / 194.88.215.* / 2008-07-15 19:22
Zgadzam się z większością opinii, US szuka pieniędzy dla Państwa, natomiast wysoko postawieni politycy czy urzędnicy państwowi (czytaj: "polityczni") szukają pieniędzy dla siebie i swoich kolesiów, dlatego rozumiem młodych ludzi. którzy uciekają z tego "CHOREGO" Kraju jakim jest POLSKA!!!!! i gdybym miała 15 lat mniej też bym chyba stąd uciekała, gzdieś gdzie jest NORMALNIE i gdzie za uczciwą pracę można uczciwie i godnie żyć
gosiam / 194.88.215.* / 2008-07-15 19:22
Zgadzam się z większością opinii, US szuka pieniędzy dla Państwa, natomiast wysoko postawieni politycy czy urzędnicy państwowi (czytaj: "polityczni") szukają pieniędzy dla siebie i swoich kolesiów, dlatego rozumiem młodych ludzi. którzy uciekają z tego "CHOREGO" Kraju jakim jest POLSKA!!!!! i gdybym miała 15 lat mniej też bym chyba stąd uciekała, gzdieś gdzie jest NORMALNIE i gdzie za uczciwą pracę można uczciwie i godnie żyć
jolka25 / 194.88.215.* / 2008-07-15 19:21
Zgadzam się z większością opinii, US szuka pieniędzy dla Państwa, natomiast wysoko postawieni politycy czy urzędnicy państwowi (czytaj: "polityczni") szukają pieniędzy dla siebie i swoich kolesiów, dlatego rozumiem młodych ludzi. którzy uciekają z tego "CHOREGO" Kraju jakim jest POLSKA!!!!! i gdybym miała 15 lat mniej też bym chyba stąd uciekała, gzdieś gdzie jest NORMALNIE i gdzie za uczciwą pracę można uczciwie i godnie żyć
jolka25 / 194.88.215.* / 2008-07-15 19:21
Zgadzam się z większością opinii, US szuka pieniędzy dla Państwa, natomiast wysoko postawieni politycy czy urzędnicy państwowi (czytaj: "polityczni") szukają pieniędzy dla siebie i swoich kolesiów, dlatego rozumiem młodych ludzi. którzy uciekają z tego "CHOREGO" Kraju jakim jest POLSKA!!!!! i gdybym miała 15 lat mniej też bym chyba stąd uciekała, gzdieś gdzie jest NORMALNIE i gdzie za uczciwą pracę można uczciwie i godnie żyć
Odszkodowania / 89.76.214.* / 2008-04-11 23:54
Życzę sukcesów i gratuluję wytrwałości!

Pozdrawiam,
http://www.versus-odszkodowania.pl

Najnowsze wpisy