Forum Forum dla firmKsięgowość

Podatnik zapłaci za niejasności w prawie

Podatnik zapłaci za niejasności w prawie

Money.pl / 2006-04-10 18:12
Komentarze do wiadomości: Podatnik zapłaci za niejasności w prawie.
Wyświetlaj:
bizon / 83.17.143.* / 2006-05-11 08:14
ok mogę zapłacić ale ta interpretacja musi być rzetelna mam na myśli taka sama dla innych podobnych przypadków, bo inaczej to są znowu wyrzucone moje pieniądze
Miroka / 81.190.2.* / 2006-04-20 15:16
Mam propozycję: niech za wyjaśnianie niejasności zapłacą ci, którzy wymyślili niejasne przepisy - ale nie urzędy (bo i tak co zapłacą, to "ściągną" z podatników, czyli z nas, bo przecież są one na naszym utrzymaniu), tylko konkretni ludzie osobiście. Wtedy może ci, którzy zgłaszają projekty różnych przepisów prawnych pomyślą najpierw, czy przez przypadek wejście w życie ich pomysłu nie doprowadzi ich do bankructwa.
mecenas... sztuki / 194.63.135.* / 2006-04-11 22:59
Narzekacie,że prawo jest niejasne.Jest i będzie dopóty,
dopóki nie wyp... całą zgraję co daj Boże nastąpi niebawem.
Jasne i jednoznaczne prawo? Toż to śmierć dla temidy.
Mecenasi na samą myśl dostają oczopląsu, widząc
oddalającą się kasiorkę.
A propos, idą zmiany
Od nowego roku babcię sprzedającą przysłowiową pietruszkę zobaczymy z kasą fiskalną, a prawnicy i lekarze dalej będą z tego "ciężaru" zwolnieni. Ba nawet VAT
zapłacą w formie ryczałtu 500 zł od łebka. Drodzy internauci
to dopiero państwo Prawa i Sprawiedliwości. Pozdrawiam wątpiących
waz(usa) / 64.21.107.* / 2006-04-11 16:40
Nie narzekajcie, ze zaplacicie w urzedzie 50 dych plzl.
Nie wiecie ile biora polskie konsulaty za przystawienie pieczatki, ktora brzmi: 'widziano w Konsulacie RP w Nowym Yorku'. Byle szmatlawy dokument potwierdzony przez miejscowego notariusza, ktory na amerykanskim rynku kosztuje srednio od 2 do 4 dolarow, jezeli jest przeznaczony do Polski musi byc pokazany w konsulacie postpeerelu. Tym becwalom placi sie minimum35$ od strony. Jezeli jest to zwykle pelnomocnictwo to kosztuje okolo 130 dolarow, jezeli pelnomocnictwo ktore ma sluzyc do kupna np. nieruchomosci w Polsce to prawie 300 dolarow! Tylko za to, ze polski urzedas 'zobaczyl dokument w Konsulacie Post-peerelu'. Nie mowiac o tym, ze nalezy do konsulatu zapieprzac osobiscie conajmniej dwa razy i stac w kolejce. Raz aby zlozyc, drugi raz aby odebrac. Jak na dworze u cesarza.
mik / 83.22.38.* / 2006-04-11 16:09
Skandal, granda, w pale się nie mieści !. To my mamy płacić za to mataczenie??. PiS pokazuje obywatelom ich miejsce. Jak w komunie: obywatel jest dla urzędu, a nie urząd dla obywatela. Byle do wyborów..
podatnik / 83.30.98.* / 2006-04-11 15:16
TAK WŁAŚNIE WYGLĄDA RZĄD PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. PRAWO JEST DO POPRAWKI , A SPRAWIEDLIWOŚCI NIE MA I NIE BĘDZIE. PODATNICY ZNOWU ZAPŁACĄ ZA BŁĘDY RZĄDZĄCYCH !!!
math / 217.17.36.* / 2006-04-11 15:07
Urzędników było: 3794+682=4476.
Wydali 70147 decyzji. To na jednego urzędnika wypada średnio 15,7 decyzji na rok, czyli jedna decyzja co ok. 3.5 tygodnia. Hmmm...
MM / 83.26.252.* / 2006-04-11 14:57
Kto potrafi wyjaśnić jaki miałbybyć cel wprowadzenia klarownego prawa , skoro na mętnym można nieźle zarobić (czytaj: pułapki podatkowe, interpretacje) A do tego przeciwdziała to bezrobociu ponieważ potężne zasoby ludzkie są zaangażowane w egzekwowanie go i wyjaśnianie niejasności.
LOPEZ / 193.201.167.* / 2006-04-11 14:41
zamiast zrobić prawo przejrzystym i zrozumiałym, wprowadza sie opłatę za interpretację. ABSURD do n-tej potęgi.
Jedno porównanie, zamiast stawiać znaki drogowe o różnej informacji ustalmy jeden wzór i postawmy przy nim policjanta niech wyjasnia co miał oznaczać. Życie będzie pewniej bezpieczniejsze i rusch szyszy, a gospodarka bęzie sie rozwijać niesamowicie.
Co za debil to wymiślił
BO / 195.33.69.* / 2006-04-11 14:37
Za co mamy zapłacić?!

Za to że w przepisach są dziury i sam Urząd Skarbowy nie wie jak zinterpretować przepis???

Skoro Urząd Skarbowy nie wie to rozumiem, że też będzie zgłaszał pisemne zapytania za opłata do Ministarstwa Finansów? Klient to klient. Kasa to kasa.
bizon / 83.17.143.* / 2006-04-11 09:34
tak tak - to jest ta reforma podatków!!!! nie obniżono stawek chcą obciąć w zasadzie już poobcinali wszystkie ulgi i jeszcze za ten bałagan i w efecie podwyższenie obciążeń fiskalnych mamy zapłacić !!! ludzie bierzmy przykład ze studentów francuskich bo tego nie wytrzymamy dłużej
zx / 83.16.202.* / 2006-04-11 07:47
Nie pierwszy to raz i pewnie nie ostatni kiedy urzędnicy każą nam płacić po raz drugi za swoje usługi bo pierwszy raz przecież płacimy zawsze płacąc podatki. Powiedziałbym, że nie jest nawet przykład skrajny oto bowiem urzędnicy doszli kiedyś do wniosku, że musimy mieć nowe dowody osobiste i nowe prawa jazdy. Sam całkiem niedawno składałem odpowiednie wnioski ponieważ żona przytomnie mi przypomniała, że właśnie mija jakiś termin i jak go nie dotrzymam to jakiś urzędas wsadzi mnie do więzienia, a inny postawi przed plutonem egzekucyjnym. Wracając do samych wniosków pomijam fakt, że musiałem się zjawić w urzędzie, co zawsze czynię z niechęcią czy wręcz obrzydzeniem patrząc się na tę zgraję moich gnębicieli, których jeszcze muszę opłacać, to jeszcze dodatkowo musiałem tam zostawić ponad 100,00zł tytułem różnych opłat i innych znaczków skarbowych. Podsumowując zatem Państwo Polskie zmarnowało mój czas oraz zabrało mi nieco ponad stówę na wymianę dokumentów, która jest mi osobiście do niczego nie potrzebna. Całkiem niedawno przeczytałem jakiś felieton gdzie ktoś przytomnie zauważył, że prawdziwa linia podziałów społecznych dzieli społeczeństwo na tych, którzy finansują całą tą coraz gorzej działającą machinę zwaną państwem oraz na tych co żyją z rękami w kieszeniach tych pierwszych. Cały dramat polega na tym, że tych co generują wartośc dodaną jest dużo mniej niż tych co wyciągają do nich ręce. Dlatego właśnie każda reforma podatkowa oznacza podwyżkę obciążeń i dlatego musimy płacić drugi raz za czynności, za które już zapłaciliśmy płacąc podatki. Wracając do samych interpretacji podatkowych sam pomysł wydawania interpretacji prawa przez organy podatkowe wydaje mi się dosyć zdumiewający w państwie, które aspiruje (powiedzmy sobie szczerze bezskutecznie) do grupy państw określanych mianem praworządnych. Zawsze wydawało mi się, że przy trójpodziale władz jedyną władzą zdolną wydawać bezstronne interpretacje prawa jest władza sądownicza, a wydawanie takich interpretacji przez fiskusa jako żywo przypomina mi sytuację bycia sędzią we własnej sprawie.
Ł / 83.9.17.* / 2006-04-11 14:05
za komuny mówiliśmy, że państwo policyjne to takie, w którym "policjant zarabia więcej od nauczyciela" (autor: W.I.Lenin). A teraz ? Komu służy urząd ? Czy obywatelowi ?
Kiedy zacznie służyć urząd obywatelowi (jak np. w Danii) to zaczniemy mieszkać w kraju demokratycznym.
T / 87.99.32.* / 2006-04-10 18:12
urzędnika, jako narzędzie gnębienia, opłata za interpretacje podatkowe zmniejsza możliwości zabezpieczania się firm przed uznaniowymi decyzjami tepych urzędników i jest skutecznym testem na pokazywanie ciemnoty i niedoskonałości prawa podatkowego. Gilowska zna moze sie na budżecie ale niech poprowadzi kiosk warzywny j, to pozna się trochę na prawie podatkowym i nie bedzie wprowadzać bzdurnych rozwiązań z opłatami. Wystarczy zrobić centralny system komputerowy, który zbierałby wydane decyzje z Urzedó Skarbowych i jako obowiazujące figurowałby najbardiej korzystne dla podatników, czyli jesli dany urzad ma odmienne zdanie w sprawie podatkowej niz inny urząd , i takie stanowisko dzieli wiekszosc urzedow to wydawana jest interpretacja korzystna dla podatnika. Jak sie spłodziło pani Gilowska , popieprzone przepisy to mają je interpretowac urzędy na swój koszt a nie podatnika, który i tak wypłaca pensje urzedasom z własnych podatków a firmy płacą ich najwiecej, wiec płacenie za interpretacje to złodziejsto
jerzy / 2006-04-10 20:13
zamiast nakladac oplaty, niech sie wezma za lepsze prawo. to jedyny sposob na zmniejszenie liczby osob potrzebnych do obslugi niepewnych podatnikow.

Najnowsze wpisy