Forum Forum emerytalneOFE

podejcie pracy za granica

podejcie pracy za granica

fotografos / 2013-03-15 08:42
witam, zamierzam podjac prace we wloszech od maja tego roku. Mam tam miec umowe o prace. Bedize to moja pierwsza praca, czy w takim przypadku bede zmuszony wybrac jakas agencje ofe?
Wyświetlaj:
biznesowa21 / 2013-03-19 08:02
No pewnie, tylko nie każdy ma szanse pracy za granicą na ambitnym stanowisku
wiwan / 2013-03-19 09:41
Tak trudno przeczytać cały wątek by nie pisać bzdur w postaci 'no pewnie' ?
wiwan / 2013-03-15 09:54
Jeśli nie będzie to praca na zasadzie oddelegowania przez polską firmę/wynagrodzenia wypłacanego przez firmę krajową to podlegać będziesz z tytułu tego zatrudnienia włoskiemu systemowi ubezpieczeń społecznych.
Czyli nie będzie polskiej składki emerytalnej a więc kwestii wyboru polskiego OFE
Tu raczej trudno znaleźć osobę znającą ów system, nie mam pojęcia czy mają odpowiednik naszego OFE.
fotografos / 2013-03-18 12:26
rozumiem, musze ise zastanowic nad tym ale raczej prawdopodobnie pozostane juz na stale we wlsozech wice tam bede mial skladki ubezpieczeniowe skladane
Aga Ropucha / 2013-03-18 15:56
Lepiej pracować za granicą niz tutaj...przynajmniej tam Cię Twój pracodawca szanuje, zrestzą wypłaty są o niebo lepsze.. do tego jeszcze opieka socjalna...
przezorna / 2013-06-24 12:23
moze i wyplaty sa o niebo lepsze ale nie liczysz tego ze zycie tam jest tez znacznie i zdecydowanie drozzsze, nie ukrywam jednak ze bedac tam i zarabiajac tammtejsze minium krajowe w euro jestes w stanie normlanie fukncjonowowac baa mozesz nawet odlozyc jakis grosz na czarna godzine! to jest zdecydowany plus tego wsyzstkiego, nie zapomnij rowniez ze bedac tam musisz sie napewno nuayczyc jezyka i calego systemu jaki tam funkjcjonuje
eleeonora / 2013-03-19 11:52
pod warunkiem ze znajdzie sie dobra prace i bedzie sie pracowac legalnei z calkowitym odporowadzaniem skladek itp :)

Najnowsze wpisy