Forum Forum emerytalneInne

Podniesienie wieku emerytalnego. Jest wniosek o referendum

Podniesienie wieku emerytalnego. Jest wniosek o referendum

Wyświetlaj:
CzesStud / 31.63.254.* / 2012-02-25 12:03
Żeby zrozumieć istotę podniesienia wieku emerytalnego w górę należy spojrzeć na to zagadnienie podnosząc granicę o dalsze np. 10 lat czyli w okolice 80-go roku życia.W ten sposób w sposób jaskrawy można zauważyć że głównym celem tego manewru jest wyeliminowanie większości ludzi (naturalne zgony) którzy z mozołem wypracowywali przez swoje życie środki na emeryturę.Pozostaną uprzywilejowani emeryci przechodzący na 100 procentową (od ich dochodów) emeryturę w wieku 40-45 lat.Oddzielną kwestią jest czy i w jakiej wysokości mają oni (ci uprzywilejowani) odpisywane środki na emeryturę.
gość7 / 78.8.82.* / 2012-02-18 23:43
Panie Premierze, jak Pan sobie wyobraża pracę pani sprzątającej w wieku 67 lat? o lasce czy podpierającą się na mopie? czy Pan sobie wyobraża kobietę w tym wieku śmigającą po drabinie, żeby umyć okna czy żyrandole? bo ja nie!! poza tym nie zamierzam pracować do 67 lat na pasożytów mundurowych, których nasze państwo rozpieszcza, co oni takiego robią, że mają takie przywileje?!! po 15 latach mają emerytury, czy to nie zakrawa na kpinę?!! nie zamierzam pracować dożywotnio na nierobów i złodziei w rządzie z prezydentem i panem na czele!!! jestem za latami pracy ( kobieta 35 lat), jestem przeciw wiekowi emerytalnemu !! pracuję za głodową pensję w przeciwieństwie do Pana i tym bardziej jestem przeciw podnoszeniu wieku emerytalnego, ale mogę Panu powiedzieć skąd wziąć pieniądze na podwyżki dla ludzi pracujących i przyszłe emerytury. proszę oddać diety, swoją i całego rządu, a za razem pensje. ze swoich pensji proszę sobie zostawić aż 1200 polskich złotych i proszę z tego zrobić opłaty, a za resztę żyć i utrzymać rodzinę, może wtedy Pan zrozumie ludzi ubogich i wreszcie pozwoli na podwyżki pensji dla ubogich i pozwoli nam na godziwe życie, a w konsekwencji na godziwe emerytury!! następny krok, to zlikwidować senat, bo w polsce jest on zbędny, posłów też jest zdecydowanie za dużo. dwóch posłów z każdego województwa zupełnie wystarczy, że nie wspomnę o tej całej chmarze radnych. przestać się rozbijać samolotami i samochodami za pieniądze podatników, no i wreszcie zablokować sobie wszelakiego rodzaju podwyżki i nagrody!!!!!! i będą pieniądze na podwyżki pensji i emerytury!!!!
Rtx / 77.253.90.* / 2012-02-16 23:03
Jak we Francji rząd podnosił wiek emerytalny były ogromne protesty(inna sprawa że na nic się nie zdały) w dużej części młodych ludzi.Zastanawiałem się co to za idioci. Protestują żeby ludzie na których emerytury się składają poszli 2 lata wcześniej podczas gdy oni mając w perspektywie swoją emeryturę za kilkadziesiąt lat nie wiadomo czy w ogóle dostaną. A jeśli dostaną to na pewno w późniejszym wieku.Jak jest pytanie czy oszczędzasz na emeryturę to pada odpowiedź-nie odkładam bo nie wiem czy dożyję.Ale będą ostro protestować czy za 30 lat pójdą 2 lata wcześniej na emeryturę.Patrząc na protesty u nas stwierdzam że głupota jest chorobą ogólnoeuropejską(jeśli nie ogólnoświatową).
Paweł Grociak / 213.238.80.* / 2012-02-16 19:16
Skurczybyki chę tylko taką emeryturą na jaką sobie zapracowałem(35 lat składek na swoją emeryturę)Chcę tylko tyle ile sobie odłożyłem.To że niekompetentne dziady p*************** moje i innych składki na budowę pałaców z marmurów i bajońskie premie za p********* w stołki nie powinno mnie i innych zmuszać do charówki kilka lat dłużej.Może niech na nasze emerytury zapracują teraz ci którzy je przetrwonili.
bsf / 77.253.85.* / 2012-02-16 17:29
Zmiany emerytalne, które proponuje Tusk i jego ferajna to największe Sq****stwo ostatnich 20 lat.
Gdybym wiedział ,że w Polsce dojdzie do władzy taka partia łotrów i leni już od 20 lat mieszkałbym za granicą.Każdy kto myśli o swojej przyszłości powinien opuścić ten złodziejski kraj z dzikim prawem i obłudnymi POlitykami.
BAN 345 / 199.67.203.* / 2012-02-16 14:51
Nawet jak będzie referendum z tym pteniem to nasz Kim Dzong Tusk podniesie wiek emerytalny do 68 lat albo do 66 lat i 11 miesięcy
wolny człowiek / 83.27.20.* / 2012-02-16 14:46
I teraz właśnie związki zawodowe mają swoje 5 minut by zaistnieć w świadomości społecznej że są od obrony nabytych praw pracowniczych.
Jeśli zmarnują tą szansę to zostaną całkowicie zmarginalizowane.
supermenn / 2012-02-16 14:51
Ciekawe kiedy będzie głosowanie i jak ustosunkuje się do tego PSL> Wszytsko w jego rękach właściwie.

Najnowsze wpisy