Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podniesienie wieku emerytalnego. Tusk grozi katastrofą

Podniesienie wieku emerytalnego. Tusk grozi katastrofą

Wyświetlaj:
gryzgoń / 89.67.93.* / 2012-04-20 23:01
Trzeba było nie zaciągać długów u kowboja z Hollywood na obalenie PRLu to nie było by teraz katastrofy. Po PRLu zostało zaledwie 40 mld $ długów. Teraz jest ponad 200 i tempo ich wzrostu jest olbrzymie. Jak się dopuściło do rozkradzenia majątku narodowgo to teraz są wyniki.
gruby klijent ops / 94.254.189.* / 2012-03-31 21:08
ludzie dajcie sobie spokuj z emeryturami zrozumcie zyjecie pod okupacja i musicje sami oszczedzac na starosc a to zasrane panstwo dojc gdzie sie tylko da nie plac z.u.s bo i tak nic nie dostaniesz u lekarza plac gotowka nie bedziesz stal w kolejce kradnij gdzi sie da i co sie da i w ten sposob bedziesz zachowywal sie tak samo jak rzadzacy toba az przyjdzie wybawca w postaci obcego okupanta i wprowadzi w tym kraj pozadek bo my polacy sami zrobic tego nie umiemy
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-03-26 16:24
Od 4 lat słyszymy od Premiera Tuska, że są opracowywane jakieś plany, jakieś programy które miałyby poprawić to co ewidentnie źle w Polsce funkcjonuje, ale na tym się kończy. Przychodzi okres kolejnej kampanii wyborczej i znów dominuje kłamstwo medialne i naukowe oszukiwanie wyborców przez granie na emocjach zamiast rzetelnej informacji. Panie Premierze dlaczego nie podpiera Pan swoich propozycji i uzasadnień konkretnymi danymi statystycznymi? Czyżby nie wiedział pan, że Polska i Malta mają najmniej pracujących osób pomiędzy 55 a 64 rokiem życia? Czy wie pan, że w Szwecji pomiędzy 55 a 64 rokiem życia pracuje 70,5% Szwedów a w Polsce tylko 43%Polaków? czy wie Pan, że powodem tej sytuacji nie jest ustawowy wiek emerytalny mężczyzn 65 lat lecz jest to spowodowane armią uprzywilejowanych emerytów którym wy politycy daliście przywileje przechodzenia na emerytury w wieku 35 lat, 40 lat 43 lata, 50lat, 55 lat 60 lat? to te przywileje są najkosztowniejszą częścią wydatków ZUS. Te przywileje powodują ogromne wypłaty z budżetów MON, MS, i MSWIA na emerytury mundurowe i zabezpieczenie emerytalne sędziów i prokuratorów! Czy nie widzi pan, że pana propozycja przedłużenia wieku emerytalnego mężczyzn z 65 do 67 lat nie poprawi Polsce tego wyżej wymienionego niskiego wskaźnika osób pracujących pomiędzy 55 a 64 rokiem życia? A kto lepiej nadaje się do przekwalifikowania aby nadal pracować, czy 35 letni były policjant czy 65 letni były murarz, któremu lekarz orzeka brak zdolności do pracy na wysokości do 3 metrów co odbiera prawo wchodzenia na rusztowanie? Czy może wg pana doradców łatwiej przekwalifikować do innej pracy 60 letniego blacharza-dekarza, niż 45 letniego strażnika więziennego? Panie premierze przez przywileje szlacheckie pierwsza Rzeczpospolita na 135 lat utraciła niepodległość. Przez przywileje emerytalne i podatkowe przez KRUS i nadmierne zatrudnienie w sferze biurokracji, przez nadmierny rozrost nieefektywnej sfery budżetowej nastąpi upadek trzeciej Rzeczpospolitej, bo już dziś więcej Polaków jest utrzymywanych przez Państwo Polskie niż jest Polaków którzy Polskie Państwo utrzymują swoimi podatkami i zbieranymi pod przymusem fiskalnym składkami niby ubezpieczeniowymi!!
Usuwać trzeba przyczyny deficytu budżetowego zamiast walczyć z jego skutkami powiększając niesprawiedliwość w rozłożeniu obciążeń fiskalnych. Panie Premierze czyżby Pan nigdy nie studiował nauki organizacji i zarządzania i nie miał wokół siebie ludzi którzy są w tej dziedzinie doświadczonymi fachowcami? Nie słyszał Pan nigdy, że rozwiązywanie zagadnień szczegółowych nie może przynieść trwałej poprawy sytuacji w danej społeczności, jeżeli nie są wpierw rozwiązanie zagadnienia podstawowe? A podstawą jest liczba i jakość pracujących na wytworzenie dochodu narodowego obywateli w wieku 20-60 lat w stosunku do liczby obywateli których Ci pracujący utrzymują. Jeżeli od 2 lat sfera budżetowa ma w Polsce wyższe średnie zarobki niż sfera przedsiębiorstw a w dodatku liczba emerytów i rencistów oraz zatrudnionych w sferze budżetowej jest większa niż osób utrzymujących Państwo to już nastąpiło tragiczne w skutkach odwrócenie proporcji na niezdrowe. To z tego powodu 38,5 milionowy naród Polski potrafił w 2010 roku wytworzyć PKB równe zaledwie PKB 9 milionowego narodu Szwedzkiego. Dlaczego na ten temat nie słyszymy żadnych dyskusji, żadnych poważnych analiz? Tylko PR i próby oszukiwania nieuprzywilejowanych cichych i pracowitych Polaków, aby za nasze pieniądze nadal opłacać kosztowne przywileje dla grup nacisku, takich jak górnicy, policjanci, celnicy, strażnicy miejscy, i więzienni, pielęgniarki, nauczyciele, obszarnicy posiadający powyżej 20 ha ziemi itp., których wy zawodowi Politycy zwyczajnie się boicie!! I dla ich przekupywania oraz dla własnej wygody aby trwać na stanowiskach walcząc o utrzymanie dostępu do publicznej kasy dla siebie i swoich popleczników od 20 lat zadłużacie państwo i naród!!!
anymous / 82.145.211.* / 2012-03-26 07:49
glosowaliscie na donalda to teraz bedziecie mieli. on to robi dla wlasnych interesow
a nie dla ludzi
qw / 95.160.112.* / 2012-03-17 19:21
Dyktatura ! albo teraz cos zrobimy albo juz tylko krok dzieli nas od tyrani...
Przemko321 / 85.89.185.* / 2012-03-14 16:26
....co mnie najbardziej w****** w tej kwestii?
ano fakt ,że jako uzasadnienie takich działań podaje się często porównanie do innych państw uni..
ludzie , taki niemiec czy niemka pracują zupełnie inaczej .Większość z nich to nie styrane życiem i pracą za grosze szwaczki czy pracownicy produkcji , to są ludzie przez całe życie pracujący powoli bezstresowo , normalnie bez ciśnień.Co robią niemcy-emeryci? podróżują wydając euro , co robią polscy?dorabiają w ochronie ..wszystko
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-03-26 17:01
Przemko poruszył bardzo wazny aspekt! Politycy ciągle porównują żeczy nieporównywalne. Mam kolegę starszego o kilka lat, który wyjechał do Niemiec w wieku 45 lat i tam podjął pracę w fabryce łancuchów technicznych w akordzie jako robotnik. Gdy go zapytałem jak dał radę pracować w akordzie jako robotnik obsługujący maszyny takie jak prasy, obrabiarki do metali operując przedmiotami o wadze od kilku do kilkudziesięciu kilogramów, to opowiedział mi jak w ciagu 15 lat w tej fabryce uzbrojono stanowiska pracy w manipulatory i urządzenia małego transportu tak, że gdy pracował tam już jako 60 latek to większy przy tej pracy był jego wysiłek umysłowy związany z koniecznością kontrolowania dokładności obróbki niż wysiłek fizyczny, bo sterowanie maszynami i urządzeniami oraz operowanie ciężkimi przedmiotami zostało całkowicie, przez te 15 lat zmechanizowane do tego stopnia, że ciężka praca fizyczna została wyeliminowana, więc pracował jako robotnik fizyczny do 65 lat i chciał pracowac jeszcze 2 lata bo spłąca kredyt na dom ale otrzymał emeryturę ze względu na postępujące uszkodzenie słuchu spowodowane jeszcze warunkami pracy w Polsce.
Tymczasem w większości polskich przedsiębiorstw udział ręcznego transportu ciężkich przedmiotów powoduje uszkodzenie kręgosłupów i stanowi nadal główną uciążliwość w pracy.
Anna Jurczyk / 83.8.23.* / 2012-03-14 12:01
Mam już dość słuchania pana premiera , jego partii, dziennikarzy którzy wciąż próbują mi wmówić że dla swojego dobra powinnam zgodzić się na podwyższenie wieku emerytalnego. Mam 51 lat ,31 lat pracy i chyba kpiną jest twierdzenie że nie zapracowałam na własną emeryturę. Moje dwie córki w wieku 30 i 29 lat z wyższym wykształceniem nie mają pracy i chyba czas żeby teraz dać możliwość młodym aby zdążyli zapracować na własne zabezpieczenie. Co będzie za 20 lat i pózniej nikt nie wie a na pewno obecny premier nie zagwarantuje ludziom pracy tak jak nie zrobił nic w tym kierunku przez kilkuletni już okres rządzenia. Od tych pożal się Boże obecnie rządzących ,a także wielu dziennikarzy, polityków RP,SLD itp. wciąż tylko słyszę że wszystkiemu jest winien p Kaczyński i partia PIS . Jak np p Gibała śmie insynuować że ludzie nie mają własnego rozumu i protestują przeciw podwyższeniu wieku emerytalnego dlatego że słuchają opozycji. Jak tzw panie feministki śmią nazywać siebie przedstawicielkami wszystkich kobiet chcą równouprawnienia proszę bardzo tylko czy któraś z tych pań zgodzi się na zaproponowaną przez Urząd Pracy pracę w trudnych warunkach ciężką , fizyczną i nisko opłacaną ? Co z krusem, co z wcześniejszymi emeryturami wielu grup społecznych . Ci ludzie mając już emerytury nadal pracują zabierając miejsca pracy młodym . Mogłabym tak pisać w nieskończoność ,także o nowo pojmowanej tolerancji tylko dla niektórych, tych co myślą jak obecnie rządzący, ale brak już jak to coraz wyrazniej widać tolerancji dla katolików , kościoła, prezesa Kaczyńskiego i jego partii. Skąd w ludziach tyle nienawiści? Bardzo proszę nie wmawiać mi co jest dla mnie dobre i wcale nie piszę tego bo myślę jak egoistka wręcz przeciwnie myślę o młodych ludziach którzy nie mają szans zwłaszcza w małych miejscowościach na jakąkolwiek pracę. Nie przekonuje mnie też fakt że w innych krajach podnosi się wiek emerytalny bo tam państwo obejmuje ludzi bezrobotnych i starszych odpowiednią opieką .
Winetou / 178.42.67.* / 2012-02-25 16:09
Proszę Państwa. Jeżeli stoimy przed koniecznością
wydłużenia wieku emerytalnego to:
1/od teraz skasujmy wszelkie przywileje emerytalne-te prawa nabyte też, uważam że moja emerytura po 65 r jest też prawenabytym.
2/ Jeżeli w/w jest niemożliwe prawnie to właśnie po to zróbmy referendum.Zeby zlikwidowac przywileje i odpowiedzieć na jeszcze jedno pytanie:
szybciej -mniej czy później-więcej, czyli możliwość wyboru. Ludziom trzeba pokazać cyfry w różnych wariantach.
pozdrawiam
pozdrawiam
prrrr / 91.218.156.* / 2012-02-25 15:10
Donaldowi nie chodzi o nic innego jak o wprowadzenie Polski do eurstrefy. A ta gadka o dłuższym zyciu to zasłona, bo przecież nie może powiedzieć otwarcie że musi nam przykręcić śruby by spełnić wymagania do wejcia do eurolandu.PIS nie zostawił by na nim suchej nitki.
Na tym przykładzie widzimy również że PO jest obca polityka prorodzinna dla nich liczy się wygoda tych najzamożniejszych którzy dokonują wymiany handlowej na poziomie międzynarodowym.
Radini / 79.82.53.* / 2012-02-25 05:21
Zal mi was ludzie, sami zgotowaliście sobie taki los. PO i tak wprowadzi wydłużony wiek emerytalny jak tylko będzie chciała i koniec. Teraz tylko testuje reakcje społeczną na taki schemat.
Trzeba było nie głosować na PO PIS RP SLD i PSL.
Zal! Moze kiedyś zrozumiecie, że warto głosować na partie prawicowe, bo reszta to jeden wielki syf. Zresztą jak umiecie liczyć to liczcie na siebie. Jak widać większość Polaków nie umie co widać po wynikach głosowania...
Mnie już z wami nie ma a szkoda, bo chciałbym żyć we własnym kraju i widzieć możliwości wszechstronnego rozwoju i nadzieje na lepsze życie. Niestety w PL ludzi traktuje się jak niewolników od urodzenia, tak jest skonstruowany system...
TAK SIĘ KOŃCZY ROZKRADANIE PAŃSTWA / 79.185.180.* / 2012-02-25 04:58
Tutaj chodzi o to aby pracownicy nie dożyli wieku emerytalnego. Wtedy państwo nie będzie musiało płacić im emerytury. Dzieci będą musiały pomagać rodzicom w utrzymaniu tak jak było kiedyś.
Wskazanie z Maripozy / 83.24.56.* / 2012-02-25 02:31
1. Tak głupim może być tylko facet, ktory za doradce ekonomicznego ma byłego handlarza drewnem.

2. Janie-Vincencie - szanuj sie i pozostaw durniow samych sobie. Tzn nie żebys wychodził z rządu, ale bys sie kompromitowal zaieraniem glosu w sprawie wieku. Dyzma z handlarzem drewnem ("jest jeden czynnik -ludzie żyją dłużej")che , niech plotą, ale ekonomiście NIE WYPADA!
komendant / 81.219.163.* / 2012-02-24 22:47
Na końcu rozpali krematoria dla zbyt długo żyjących emerytów.
marcino77 / 194.106.193.* / 2012-02-24 22:40
"Kobiety podkreślały, że wiele z nich oprócz często ciężkiej, fizycznej pracy ma liczne obowiązki związane z prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci" - wychowywaniem dzieci po 60-tym roku życia ? Niezłe babeczki mają dzieci po 60-tce ;)
-50- / 83.26.70.* / 2012-02-24 21:58
emerytura powinna by c od lat pracy a nie wieku jak każda kobieta w tym kraju przepracuje 30 lat to chyba zapracuje na emeryturę a nie wiek bo w wieku 60 lat jest już zmeczona pracą i nie wydajna więcej będzie na chorobowym niż w pracy i jaki z tego zysk miejsca pracy powinny być dla młodych kiedy oni wypracują swoje lata pracy do emerytury
Rtx / 87.205.148.* / 2012-02-25 11:39

przepracuje 30 lat to chyba zapracuje na emeryturę

No właśnie w tym problem że chyba nie!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy