Podstwy inwestowania

Pawel92 / 2008-05-04 22:34
Mam takie pytanie czy w wieku 25lat po szkole średniej i bez jakiejkolwiek wiedzy na temat giełdy jestem w stanie nauczyć się inwestowania i wszystkich rzeczy potrzebnych do tego? Jeżeli tak to czy z takim poziomem wiedzy inwestowanie na giełdzie będzie w stanie stanowić dla mnie stałe źródło dochodu? Acha i jeszcze jedno, jakie książki polecali byście mi w których prostym językiem byłoby wyjaśnione co i jak?
Wyświetlaj:
jagoda26 / 2008-05-13 15:53
Może jeśli jesteś bez jakiejkolwiek wiedzy poczytałbyś sobie trochę na forach: bankier.pl parkiet.pl money.pl unionklub.pl fundi.pl. Tam zdobędziesz podstawy wiedzy i sam zdecydujesz czy jesteś gotowy.
jagoda26 / 2008-05-13 15:56
I tak bez wiedy o inwestowaniu chcesz się odrazuna giełdę ładować??? A nie lepiej zacząć ciut spokojniej od inwestycji w fundusze poprzez jedną z dostępnych platform jak mBank czy Unisieć?? ZAstanów się.
aka.money / 2008-05-06 23:44
NIE inwestuj w spolki ktore planuja nowe emisje - na GPW sami zlodzieje - tylko wyrwac kase a spolka leci na pysk.
weisse111 / 2008-05-05 21:47 / Bywalec forum
Jeżeli chodzi o inwestowanie, to moim zdaniem najlepsza jest praktyka:) Możesz wiele czytać, słuchać,...., - da to Tobie na pewno podstawy, ale jak wiadomo praktyka uczy najlepiej.
Co mogę polecić na początek, to poczytanie artykułów i wypowiedzi na różnych forach w celu zdobycia większego zakresu wiedzy - np. money,bankier, parkiet, fundi, UnionKlub, biznesforum, goldenline...
weisse111 / 2008-05-05 21:55 / Bywalec forum
Jeżeli chodzi o samo inwestowanie, to moim zdaniem do aktualnej sytuacji na giełdzie - odpowiednia byłaby inwestycja w takie TFI, które posiadają parasole - dlatego iz samodzielnie będziesz decydował o tym jakie ryzyko podjąć w danym czasie.
Czytając rankingi TFI parasoli (nie wszyscy tym sie kierują:)) zauważyć można, że najczęściej są tam takie jak - ING, Skarbiec, Union-investment, AIG...
weisse111 / 2008-05-05 22:02 / Bywalec forum
Podaję Tobie 2 linak, kóre moim zdniam mogą być przydatne przy inwestowaniu - http://www.unionklub.pl/index.html?action=sai&ida=1139,
http://www.unionklub.pl/index.html?action=sai&ida=427
Szvvagier / 83.5.109.* / 2008-05-05 15:08
nim zaczniesz zarabiac naucz sie tracic! a potem mniej tracic, i jeszcze mniej. az w koncu moze wyjdziesz na plus. niestety nie ma gwarancji, ze nauczysz sie zarabiac. ale probuj - szkolenia, ksiazki, internet i przede wszystkim praktyka na prawdziwych pieniadzach. jak chcesz sie napalac na zyski to czytaj wszelkie fora dyskusyjne (takie marnowanie czasu), a jak chcesz sie dowiedziec czym jest rynek, to ksiazki plus szkolenia plus stopazwrotu.pl - ci kolesie najpierw strasza stratami, ale z tego co wiem to ich klienci pozniej niezle zarabiaja.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy