Forum Forum podatkoweInne

Podwójne opodatkowanie, czyli praca za granicą a fiskus

Podwójne opodatkowanie, czyli praca za granicą a fiskus

Wyświetlaj:
luk81aa / 88.96.116.* / 2011-07-07 12:20
Witam mam pytanie o podwójnym opodatkowaniu.
Jestem rolnikiem i pracowałem w 2007 roku we Francji i kilka dni temu dostalem pismo z US ze francuska administracja przysłała informacje o moich dochodach francuskich za rok 2007 na podatawie art.247a 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r- Ordynacja podatkowa.Jakie ja musze udzielić korekty jeśli się nie rozliczam z podatku US bo jestem rolnikem.Jakie powinienem złożyć wyjaśnienia w powyższej sprawi.
Dziekuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam
belladonna / 2011-07-07 17:35 / Tysiącznik profesjonalny
No chyba się zapędzili... bo od 1977 jest wyłączenie z progresją co do dochodów francuskich z pracy, czyli nie mając innych dochodów rozliczać się nie musiałeś.
Korektę składa ktoś, kto wykazał tylko dochody z PL, bez francuskich... jak nie składałeś PIT, to nie miałeś obowiązku się rozliczyć... widocznie ktoś nie do końca sprawdził, czy był PIT (stąd wezwanie do korekty) :)
luk81aa / 88.96.116.* / 2011-07-07 22:04
Dziekuje bardzo za odpowiedz.
luk98765niu / 2011-06-29 23:57
Witam mam pytanie:
W2005 roku, zaraz po ukonczeniu szkoly sredniej wyjechalem do Angli. Od tamtej pory pracuje nieprzerwanie, legelnie, poczatkowo majac wlasna dzialalnosc a od 2007 roku jestem zatrudniony na umowe na czas nieokreslony. W polsce bywam okolo 2-3 tygodni w roku na czas urlopu. W 2008r. zakupilem nieruchomosc (mieszkanie) w polsce. 90% inwestycji zostalo pokryte z kredytu hipotecznego zaciagnietego w polskim banku. Czy mialem obowiazek rozliczyc sie w polskim urzedzie skarbowym w czsie mojego pobytu w uk??
belladonna / 2011-06-30 19:27 / Tysiącznik profesjonalny
Jeśli cały czas jesteś rezydentem podatkowym PL, to miałeś obowiązek rozliczyć (złożyć PIT) za lata 2005 i 2006, bo od 2007 już takiego obowiązku nie ma mając tylko dochody z UK w roku podatkowym :)
ola0510 / 83.13.92.* / 2011-06-18 20:18
czy takie tłumaczenie jak:
pomyłkowe obliczenie przychodu
niewłasciwe przeliczenie podatku z waluty na zł
nie policzenie części przychodu z powodu braku informacji od pracodawcy duńskiego
może byc ujete w pismie wyjasniającym do US z powodu niezgodności PIT36 z informacją uzyskana przez US z SKATA duńskiego
belladonna / 2011-06-18 21:01 / Tysiącznik profesjonalny
Mój kolega zawsze powtarza, że nie myli się ten, co nic nie robi.
Wykazałaś dochody wszystkie, wiec jest ok... a co do niezgodności trzeba wyjaśnić o co chodzi i tyle :)
Yora / 83.25.6.* / 2011-06-18 15:17
Do postu "belladonny" z 26.04.2011; godz. 21.08.

Chyba nie.
Ja, mając jedynie dochody z Holandii i mieszkając w Polsce, każdego roku muszę rozliczać się i płacić dodatkowy podatek w polskim fiskusie. Obecnie zabierają mi mi 23 % od sumy netto.
belladonna / 2011-06-18 18:57 / Tysiącznik profesjonalny
Nie chce mi się szukać tego mojego postu... ale niech zgadnę, chodzi o to, że mając tylko dochody z Holandii podatki wyjdą zero w polskim PIT?
Wyjdą zero pod warunkiem, że rozlicza to osoba znająca przepisy i zastosuje ulgę abolicyjną z art. 27 g, która funkcjonuje od 2008 rok (za rok 2008 włącznie).
Ustawa PIT:
"Art. 27g. 1. Podatnik podlegający obowiązkowi podatkowemu określonemu w art. 3 ust. 1, rozliczający na zasadach określonych w art. 27 ust. 9 albo 9a uzyskane w roku podatkowym poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dochody:

1) ze źródeł, o których mowa w art. 12 ust. 1, art. 13, art. 14, lub
2) z praw majątkowych w zakresie praw autorskich i praw pokrewnych w rozumieniu odrębnych przepisów, z wykonywanej poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalności artystycznej, literackiej, naukowej, oświatowej i publicystycznej, z wyjątkiem dochodów (przychodów) uzyskanych z tytułu korzystania z tych praw lub rozporządzania nimi

- ma prawo odliczyć od podatku dochodowego, obliczonego zgodnie z art. 27, pomniejszonego o kwotę składki, o której mowa w art. 27b, kwotę obliczoną zgodnie z ust. 2.

2. Odliczeniu podlega kwota stanowiąca różnicę między podatkiem obliczonym zgodnie z art. 27 ust. 9 albo 9a a kwotą podatku obliczonego od dochodów ze źródeł, o których mowa w ust. 1, przy zastosowaniu do tych dochodów zasad określonych w art. 27 ust. 8.
3. Odliczenia nie stosuje się, gdy dochody ze źródeł, o których mowa w ust. 1, uzyskane zostały w krajach i na terytoriach wymienionych w rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 25a ust. 6.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do podatku obliczanego zgodnie z art. 30c".

Czyli na chłopski rozum ulga abolicyjna to różnica między podatkiem wyliczonym wg proporcji, a podatkiem wyliczonym wg progresji. A że jedynie przy samych dochodach z Holandii (bez innych) wg progresji wyjdzie zero, to kwota ulgi abolicyjnej do wykazania w PIT/O to nic innego jak kwota z pola 175 PIT-36 wyliczona wg proporcji. Tym samym w polu 188 podatek należny będzie zero.
Jeśli w PIT od roku 2008 (za rok 2008) nie stosowałaś ulgi abolicyjnej, płaciłaś podatek wychodzący z PIT, a miałaś w roku podatkowym WYŁĄCZNIE dochody z Holandii (rozumiem z pracy), to proponuję zrobić korekty zeznań (stosując ulgę abolicyjną), w piśmie wyjaśniającym zawrzeć też wniosek o stwierdzenie nadpłaty i fiskus Ci zwróci niepotrzebnie zapłacony podatek w PL. No ale zapewne do korekt będą się domagać wszystkich dokumentów, czyli ksera informacji o dochodach z Holandii :)
Yora / 83.25.16.* / 2011-06-19 07:30
"belladonna" - wybacz, że będę dalej drążyć, ale dla mnie to bardzo ważna sprawa {dług w US 60 tyś. zł}. Rozliczam się w Polsce od 2007 r, o czym dowiedziałam się 2010 {stąd też takie zaległości : podatek + odsetki + kary}.
Rozlicza mnie {wypełnia PIT} doradca podatkowy, który autorytatywnie stwierdził : ulga abolicyjna mnie nie obejmuje {renta}, trzeba płacić. I będę płacić dopóty, dopóki moje centrum życiowe {adres zamieszkania} będzie w Polsce. Prawda to ?!
http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/93-podatek-dochodowy-od-osob-prawnych/94-przedmiot-i-podmiot-opodatkowania/113-nieograniczony-obowiazek-podatkowy/39926-emerytura-unikanie-podwojnego-opodatkowania.html
belladonna / 2011-06-19 09:30 / Tysiącznik profesjonalny
Renta zagraniczna to zupełnie inny temat. Wymieniony przeze mnie art. wymienia do jakich źródeł ma zastosowanie ulga abolicyjna (dlatego go przytoczyłam i napisałam, że "rozumiem dochody z pracy"). A do renty i emerytury zastosowania nie ma. Co do zasady renty zagraniczne opodatkowane są w miejscu zamieszkania. Jeśli ktoś ma płacone podatki za granicą oraz w PL (bywa, jeśli renta, czy emerytura zagraniczna wpływa do polskiego banku ten pobiera zaliczki, a np w przypadku USA wręcz bank polski wiedząc o tym, ze podatek w USA jest pobierany i tak musi zaliczki w PL pobrać) to wtedy rozliczenie jest z PIT/ZG. W innym przypadku sam PIT-36 :)
belladonna / 2011-06-19 09:32 / Tysiącznik profesjonalny
W innym przypadku - jeśli emerytura czy renta zagraniczna jest tylko opodatkowana w PL, na co się ma infor z banku, czy poczty polskiej "PIT-11" z pobranymi zaliczkami.
OLA0510 / 195.117.11.* / 2011-06-16 09:49
w 2008 pracowałam w DANI oraz uzyskałam niewielki dochod za prace wPolsce w 2007 roku z którego roliczyłam sie pit 37 za 2008 , w 2011 złozyłam korekte w postaci PIT 36 rozliczajac dochód z danii i Polski wg posiadanych dokumentów tj payslip i PIT 11.Obecnie US na podstawie otrzymanych informacji z skat wykazuje niezgodnośc dochodu wykazanego w PIT36 . Wyliczony przeze mnie podatek wg podanych przez US dochodów uzyskanych w Dani wynosi ok 6000zl, co powduje ze ulgi otzrymane w Danii zabierze panstwo polskie .czy jest prawny sposob na ominiecie tego
ola0510 / 83.13.92.* / 2011-06-18 19:54
belladonna / 2011-06-18 19:07
pisze dobrze pracowałam w 2007 a otrzymałam tzw 13 pensja w 2008 roku .rozumiem ze nalezy zastosowa ulge abolicyjna mimo iż wyliczony podatek metoda progresji wynosi O wg postu belladonna / 2011-06-18 18:57 / Tysiącznik na forum do postu Yora
dzieki za pomoc
belladonna / 2011-06-18 20:58 / Tysiącznik profesjonalny
Ale nas interesuje 2008... wiec powinnaś napisać, ze w 2008 otrzymałaś dochód z tyt. 13 pensji i tyle... co było w 2007 jest nieistotne, jeśli mówimy o rozliczeniu za 2008.
Ty miałaś w 2008 dochody mieszane, czyli polskie plus z Danii, wiec czy stosując progresję wyjdzie zero nie wiem (pewnie nie wyjdzie)... no ale wyliczamy PIT wg obydwu metod, a kwota do ulgi abolicyjnej to różnica w wyliczonym podatku wg obydwu metod :)
belladonna / 2011-06-18 21:18 / Tysiącznik profesjonalny
Poza tym skąd podatek 6 tyś?
Jeśli dostałaś jedynie 13 w PL, to płatnik zaliczki na podatek od tego pobrał.
Przykładowo biorąc kwotę 2 tyś i stosując do niej średnią stopę proc 18%, to podatek od tej kwoty wychodzi 360 zł.... więc jeśli wg proporcji od sumy dochodów podatek wyjdzie 6 tyś, to jako ulgę abolicyjną stosujesz kwotę 5640 zł i nadal Twój podatek to 360 zł... więc nie ma co siać paniki... w końcu ulgę abolicyjną możesz zastosować, bo ona nie ma zastosowania do rajów podatkowych, a Dania nie jest rajem podatkowym :)
belladonna / 2011-06-18 19:07 / Tysiącznik profesjonalny
Trochę namieszałaś... bo jeśli miałaś dochód w PL uzyskany w 2007, to rozliczałaś go w 2007, a nie 2008.
Poza tym... masz prawo do odliczania diet, KUP w okresie pracy w Danii... no i zastosować ulgę abolicyjną... a trudno mi się wypowiadać, jeśli nie znam zagadnienia dokładnie, czyli posiadając dane :)
sabina_hareng / 2011-06-10 09:42
nasza firma chce wyslac pracownikow do niemczech , chcemy ich rozliczac tu w kraju, jak dokumentowac ich pobyt zeby uniknac 183 dni pobytu zagranica? a jesli juz przekrocza ten termin ( a dzis nie wiemy czy tak sie stanie ), jak to traktowac? np w maju 2012 kiedy pozamykany jst rok ksiegowy i rozlicznoe podatki za 2011?
belladonna / 2011-06-10 20:24 / Tysiącznik profesjonalny
http://www.podatki.biz/artykuly/10_6402.htm
maniolo2009 / 78.105.195.* / 2011-06-07 16:12
w polsce prowadze dzialalnosc gospodarcza i pracuje w anglii. Czy i ile zaplace podatku w polsce za prace w uk. Przykladowo zarabiam 1200 funtow na czysto. to czy np jezeli jestem tutaj miesiac to od tej kwoty musze sie rozliczyc, czy jak to wyglada w praktyce, poniewaz nie lapie sie w tych wszystkich przepisach
belladonna / 2011-06-07 17:20 / Tysiącznik profesjonalny
A jak masz opodatkowaną w PL działalność? Przypominam formy opodatkowania są 4:
zasady ogólne (skala)
liniowy
ryczałt
karta
bo jak ktoś mi odpisuje na moje pytanie o formie opodatkowania, że prowadzi np KPiR, to zaczynam się.... :P)
majka25 / 2011-06-03 18:01
Witam! Mam takie pytanie,w 2007 r.pracowałam w polsce i pózniej pojechałam na dwa miesiace do Francji do pracy nikt mi nie mówił i nawet mi do głowy nie przyszło ze musze sie rozliczyc z tych dwóch miesiecy za granica, rozliczyłam sie tylko z tych dochodów z polski i teraz po 4 latach przyszło mi wezwanie ze skarbówki ze musze złozyc jeszcze raz PIT-36 plus PIT/ZG. Nie mam pojecia co mam robic w urzedzie podali mi tylko kwote jaka zarobiłam brutto przez te dwa misiace. Najgorsze jest to ze niemam zadnych innych papierów z Francji jak tylko umowy i fiszki we Francji powiedzieli mi wtedy ze nie musze sie rozliczac w polsce, boje sie teraz ze dostane jakas kolosalna kare niewiem co robic? Pozdrawiam!
belladonna / 2011-06-03 19:18 / Tysiącznik profesjonalny
Bez paniki. Francuskie wykażesz do stopy, a do opodatkowania będzie nadal polski dochód, ale nie wg skali, a wg stopy, więc... no ale jeśli wyjdzie jakaś kwota do zapłaty, to plus odsetki liczone od końca kwietnia 2008 :)
antypodziarz2011 / 2011-05-31 15:30
Witam serdecznie.
Od ponad 25 lat zamieszkuję w Australii – mam podwójne obywatelstwo – i tutaj płacę podatek od dochodu z wynajmu nieruchomości. Mam następujące pytanie: jeśli zamieszkałbym teraz w Polsce i utrzymywałbym się tam wyłącznie z tego samego źródła (czynsz z nieruchomości w Australii), czy musiałbym zdeklarować ten fakt fiskusowi w Polsce? Jeśli tak, to czy musiałbym też płacić od mojego australijskiego dochodu podatek w Polsce? Bardzo proszę o odpowiedź, komentarz, porady. Dziekuję.
belladonna / 2011-05-31 20:07 / Tysiącznik profesjonalny
Trzeba rozstrzygnąć gdzie będzie Twoja rezydencja podatkowa,bo fizyczne zamieszkanie nie zawsze pokrywa się z rezydencją.
antypodziarz2011 / 2011-06-01 13:58
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeśli mogę teraz zapytać: kto, gdzie i kiedy rozstrzyga o tym pod jaką “rezydencję podatkową” w tej sytuacji podlegałbym i według jakich kryteriów byłoby to oceniane? Czy zależy to tylko od długości czasu spędzanego w ciągu roku w danym kraju? Dziekuje.
belladonna / 2011-06-01 19:41 / Tysiącznik profesjonalny
Ustawa PDOF:
"Art. 3
1a. Za osobę mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się osobę fizyczną, która:

1) posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ośrodek interesów życiowych) lub
2) przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni w roku podatkowym".

czyli samo przebywanie to nie wszystko... centrum interesów osobistych to żona, dzieci... a gospodarczych to już tzw. wolna amerykanka :)
wonder222 / 24.57.9.* / 2011-05-25 01:09
Witam
Prosze o rade w mojej sytuacji. Wiec od pazdziernika 2008 do chwili obecnej mieszkalem i pracowalem w Anglii, jednoczesnie przez caly czas majac dzialalnosc gospodarcza w Polsce. W Polsce rozliczalem tylko dochod z Polski a w Anglii tylko dochod z Anglii. Wlasnie wyjechalem do Kanady i dalej mam dzialalnosc w Polsce, czy mam dalej tak samo rozliczac dochody, tzn uzyskane z danego kraju rozliczac w tym samym kraju ?
Czy cos powinienen z tym zrobic aby bylo zgodne z prawem i aby uznano mi wiadczenia emerytalne z obcych krajow ?
zapytanie?? / 83.29.19.* / 2011-05-23 12:56
Witam a jesli ktos sie nierozliczy z podatku np z belgii czy holandii to ile jest kasry?jest jakas konkretna kwota??pytam tylko zeby wiedziec dla siebie
belladonna / 2011-05-23 19:03 / Tysiącznik profesjonalny
To wszystko zależy od innych czynników :)
zapytanie?? / 83.4.1.* / 2011-05-24 17:40
Ale od jakich?dajmy na to jesli ktos pracowal np w jedny roku dwa miesiace w drugim tez a pozniej np 9miesiecy a pozneij 11miesiecy?to ile by sie uzbieralo kary?i czy urzad skarbowy i tak wczesniej czy pozniej sie o tym dowie i kaze zaplacic kare??czy jak to jest?
belladonna / 2011-05-24 21:11 / Tysiącznik profesjonalny
Jest coś takiego jak odstąpienie od ukarania. Jeśli np ktoś ma tylko dochody z Belgii i je wykaże po terminie, to podatki nie wyjdą, więc w sumie afery nie ma... ale jeśli w grę wchodzą podatki, to już konsekwencje... ale jeśli pytasz pytaj o konkrety (dochody z jakich krajów, czy wyjdą podatki itd), bo gdybać i opisywać przykładowo nie ma sensu :)
zapytanie?? / 83.4.1.* / 2011-05-25 10:22
Z holandii ,jesli tak ktos zarabial tak jak wyzej napisalam i z holandii co roku przychodzi mu zwrot podatkow w pierwszym roku i drugim200 euro,w trzecim 700euro a w czwartym 1200euro,to wtedy jest kara czy to odstapienie
belladonna / 2011-05-25 19:19 / Tysiącznik profesjonalny
Polski rezydent ma obowiązek rozliczania się z dochodów holenderskich w PL, bo wg umowy te dochody nie są zwolnione z podatków. W PIT sprawa wygląda tak, że odlicza się podatek holenderski. Czyli jak ktoś np w 2008 odliczył podatek holenderski, a dostanie zwrot tego podatku w 2009, to w PIT za 2009 musi doliczyć podatek zagraniczny w kwocie odliczanej w 2008 (bo zwrócono mu podatki). Ulga abolicyjna zniwelowała różnicę między metodami, ale to odliczanie i doliczanie potem, jest nadal niekorzystne przy tej metodzie. Ktoś kto pracuje w UK, Niemczech, Francji itp nie musi doliczać zwracanych podatków zagranicznych w polskim PIT.
reni01 / 109.110.223.* / 2011-05-18 12:32
Witam, pracowalam 3miesiace w Belgii w 2010r. i chcialabym sie rozliczyc z podatku. Niestety potrzebuje zaswiadczenie z US o dochodach. US nie moze mi wydac zaswiadczenia poniewaz musze sie najpierw z nimi rozliczyc z pracy w Belgi. W Polsce nie uzyskalam zadnego dochodu. Do kiedy moge zlozyc PiT, slyszalam ze tylko do 2maja, czy zaplace jakas kare za zlozenie zeznania po terminie? Pewnie glupie pyt. ale kompletnie sie na tym nie znam...
belladonna / 2011-05-18 16:00 / Tysiącznik profesjonalny
Dochody z Belgii podlegają opodatkowaniu w PL, dlatego zeznanie powinno być złożone (co być nie musi jeśli dochody zagraniczne nie podlegają opodatkowaniu w PL wg umowy, a osoba innych dochodów nie miała). Musisz złożyć PIT-36 plus PIT/ZG i ewentualnie PIT/O (ulga abolicyjna) i złożyć po terminie z wnioskiem o wydanie zaświadczenia o dochodach. PIT po terminie to wniosek o ukaranie, ale nie w każdym przypadku jest mandat (odstępują od ukarania też)... :)
reni01 / 109.110.223.* / 2011-05-18 22:00
dzieki za odp. czyli moge zostac ukarana, ale nie musze, wszystko zalezy od urzedniczki w jakim bedzie nastroju?:)
belladonna / 2011-05-19 16:32 / Tysiącznik profesjonalny
Nie, tutaj nie chodzi o nastrój, a szkodliwość czynu :)
Staś 01 / 91.181.142.* / 2011-05-16 20:09
Przepraszam ale jeszcze raz Staś 01, przebywam w Belgii od czerwca i przepracowałem tylko 106 dni, pozostały czas do końca roku to kilka dni urlopu wypoczynkowego i urlopy okolicznościowe z powodu przestojów zakładu pracy. Kontaktowałem się też w tej sprawie ze swoim zakładem pracy, przekazano mi abym otrzymane dokumenty do rozliczenia odesłał z powrotem do Urzędu Finansowego jako że to rozliczenie mnie nie dotyczy. A jeśli już mam się rozliczyć w Belgi to tylko z zarobionych tu pieniędzy czy czy też polskiej emerytury którą otrzymuję w kraju. A co z tym art. 75?.
belladonna / 2011-05-16 21:49 / Tysiącznik profesjonalny
Sprawa pierwsza:
"a) pracownik ma miejsce zamieszkania w Polsce i okres jego pobytu w danym kraju nie przekracza 183 dni w roku podatkowym",

jak widać mowa o pobycie, a nie pracy przez 183 dni. Znam zagadnienia, ze osoby na urlopach nie wyjechały do PL i im złapało to 183 dni pobytu, dlatego to nie jest sprawa do zbagatelizowania. Tym bardziej, ze jak fiskus z Belgii się za to wziął, to raczej łatwo nie odpuści.
W przypadku dochodów zagranicznych wg metody proporcjonalnego odliczania (a taka ma zastosowanie co do Belgii) mowa o tym w art. 27 ust. 9 i 9a ustawy PDOF (jak to się rozlicza w PL). Ale jak jesteś laikiem w czytaniu ustaw, to więcej się dowiesz z Google wpisując "metoda proporcjonalnego odliczenia" niż z ustawy :-)
Staś 01 / 91.181.159.* / 2011-05-14 19:30
W dniu 28.04.2011r. Staś 01 pytał gdzie mam się rozliczyć w kraju czy Belgii w której jestem od czerwca 2010r. delegowany przez polską firmę, podatki były płacone w kraju. Pracodawca wystawił mi PIT-11, nadmieniam że w kraju mam stałe świadczenie w postaci emerytury. Pytałem gdzie mam się rozliczyć za 2010r. i na jakich PIT-ach. Otrzymałem odpowiedź że na PIT-37, tak zrobiłem a nawet dopłacałem do rozliczenia. Kilka dni temu na dres zamieszkania w Belgii otrzymałem dokumenty z Belgijskiego Urzędu Finansowego do rozliczenia się w Belgii. Dlatego też proszę o podpowiedź jak mam dalej postąpić, drugi raz zapłacić podatek, czy robić korektę PIT-u 37 na PIT-36 i zał, Z/G . Jak odzyskać zapłacony podatek w kraju, czy ma tu jakieś znaczenie umowa podpisana z Belgią (unikanie podwójnego opodatkowania). Prawdopodobnie jest jakiś przepis art. 75 lub podobny tylko nie wiem jakiej ustawy o sposobie rozliczenia się w moim przypadku. Proszę o wiarygodną odpowiedź.
belladonna / 2011-05-14 21:27 / Tysiącznik profesjonalny
Czyli przebywałeś dłużej niż 183 dni dlatego podatki powinny być płacone w Belgii. Jeśli zapłacisz podatek w Belgii, to w PL zrobisz korektę PIT... bo do ZG będzie Ci potrzebna kwota podatku zapłaconego w Belgii (metoda proporcjonalnego odliczenia)... i wtedy odzyskasz nadpłacony podatek w PL :)
Basia1111 / 2011-05-04 22:10
Witam, mam pytanie. Pracuję w Anglii od kilku lat i tam też płacę podatki. Zastanawiam się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego w Polsce, a zakupione mieszkanie chciałabym wynająć, tak aby kredyt "sam się spłacał". Dochód uzyskany z wynajmu mieszkania powinnam opodatkować w polskim urzędzie skarbowym.
Czy to spowoduje obowiązek podwójnego opodatkowania moich angielskich dochodów również w Polsce? Jeśli tak, to czy istnieje możliwość jego uniknięcia?

Dzięki z góry za pomoc.

Najnowsze wpisy