Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwyżek dla nauczycieli nie będzie

Podwyżek dla nauczycieli nie będzie

Money.pl / 2015-08-30 13:47
Komentarze do wiadomości: Podwyżek dla nauczycieli nie będzie.
Wyświetlaj:
kjhg / 83.6.110.* / 2015-08-30 23:09
Za kilka dni wyjdą na ulice i wiadomość nie będzie smutna.
hjlhflhfyufdytdyudd / 213.195.189.* / 2015-08-30 23:03
grupa najbardziej wykształconych ludzi w kraju a tak dają sobą pomiatać ?
dla ludzi na kopalni kasa zawsze jest ?
pani minister nienawidzi ludzi którymi kieruje robi wsztstko aby uwalić karte nauczyciela
tu nie chodzi o kase karta nauczyciela jest piorytetem
tangens / 89.70.137.* / 2015-08-30 23:02
Jedyne pocieszające, że pani minister Kluzik-Rostkowskiej też już nie będzie. Amen
Aga1021 / 46.29.150.* / 2015-08-30 22:58
Całe szczęście że wybory niedługo. Trzeba zmienić panią Minister a nie KN!!!!!!!!!!1
JJJJJJJJJJJJJJJJJJ / 164.126.221.* / 2015-08-30 22:55
4 - 5 godzin pracy z dziećmi w szkole to jest maximum jakie nauczyciel powinien pracować. Ktoś to wymyślił i miał rację. Ci mądrzy co tak krzyczą że 8h dziennie powinien pracować nauczyciel to niech po prostu przywalą głową w mur to im rozum wróci. Tyle w temacie.
Treeeeeeeeeeeee / 62.122.206.* / 2015-08-30 23:30
Słuchaj pajacu. te nieroby i tak mają za dużo!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mazoła / 193.107.249.* / 2015-08-30 22:59
Zgadzam się, praca z dziećmi to nie praca w biurze, gdzie jest czas na kawę i plotki z koleżankami. Szczególnie w obecnych czasach, gdzie zamiast uczyć nauczyciel przez połowę lekcji musi dyscyplinować rozwydrzonych gówniarzy. I nie jestem nauczycielem, mam za to 2 dzieci w podstawówce.
Gtba / 213.108.152.* / 2015-08-30 22:52
Dla górników są dla nauczycieli nie ma. Maskara jakaś. Państwo dokłada do górnictwa miliardy ale rząd boi się protestujących górników i godzi się na wszystko czego chca co jest kpiną. Nauczyciel chce zasłużoną podwyżkę ma figę z makiem. Nauczyciele po ciężkich studiach wielu latach doświadczenia zarabiają zdecydowanie mniej od górników którzy zazwyczaj są po zawodówkach, Gdzie tu logika?
res / 89.73.194.* / 2015-08-30 22:55

Nauczyciele po ciężkich studiach

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
Moroculus / 85.193.251.* / 2015-08-30 22:51
I bardzo dobrze i tak zarabiaja za duzo !!!
Srendt / 79.191.158.* / 2015-08-30 22:46
Czy ta głupia baba nie wie że juz mineło 4 lata i dalej nic. Czy ona zdaje sobie sprawe co ona pieprzy. To jest najgłupszy minister oświaty jaka znam. To jest dramatycznie chore.Nauczyciel dyplomowany zarabia 3109 zł brutto to jest 2,500 zł na miesiąc, To jest hańba tego narodu.A najgłupsi sa nauczyciele-jeden strajk generalny i maja wszystko bez tej głupiej baby.Nauczyciele nie bójcie się.Obys obce dzieci uczył pamietaj ale nie za jałmuzne.
res / 89.73.194.* / 2015-08-30 22:44
No, temacik o belfrach to i pełno ich na forum, więc wykorzystam okazję i się ich zapytam.Dlaczego dotacje dla nauczycieli na założenie dg to 40 000 zł a dla reszty 20 000 zł ? Czyżby władza zdawało sobie sprawę o waszej ułomności, a może się mylę. Proszę o logiczne argumenty.
+ANTY+ / 5.2.112.* / 2015-08-30 22:35
Wiekszosc nauczycieli to chyba albo niedouczone gapy albo siedzacy jeszcze w komunie pierniki. Otoz moze to dla was nowosc, ale mamy wolny rynek szczegolnie pracy - nie podoba sie stanowisko, branza? To zmiencie! Pensja za niska, praca zbyt wymagajaca? Idzcie do sklepu na kase - wymagania niewielkie, albo na przedstawiciela handlowego - pensja minimalna + to co uda sie wam wcisnac klientom. Chyba, ze skonczyliscie jakis wymagajacy kierunek studiow, znacie ze 2 jezyki to znajdziecie prace za dobre pieniadze, ale o 40h tygodniowo zapomnijcie a o urlopach tez - pasuje!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pani Profesor / 78.28.23.* / 2015-08-30 22:59
A kto Twoje dzieci będzie uczył? Pogratulować. Jak wszyscy nauczyciele rzucą się w inne branże, to takie mizerotki jak Ty będą uczyć Twoje dzieci.... a Ty może stracisz pracę, bo przyjmą lepiej wykształconych. Masz wolny rynek, Nie wyszło w życiu, to nie zazdrość, Kończ szkoły, kursy i chodź uczyć dzieci. Takie kokosy, mało pracy, dużo wolnego....
karol1954 / 188.125.238.* / 2015-08-30 22:27
Niech nauczyciele nie narzekają na płacę. Zarabiają ponad dwa tysiące netto i jeszcze im mało za 80 godzin w m-cu przepracowane.Jak nie wstyd narzekać.Ciągle im mało.Zwiększyć obowiązki i nich zap........... jak inni ludzie.Dośc że mają91 dni wolnych w roku.WSTYD BIEDAKI>
eva_b5 / 83.20.66.* / 2015-08-30 23:02
Karolu- nauczyciel ma 8 tygodni urlopu wypoczynkowego, to jest 56 dni. Obowiązuje go 40-godzinny tydzień pracy ( w tym godziny dydaktyczne, zajęcia pozalekcyjne, zajęcia wyrównawcze, zajęcia specjalistyczne, zajęcia z art.42 z uczniami potrzebującymi pomocy i z tymi , które są zdolne, akademie, uroczystości z okazji Dnia Mamy, Taty, Babci, Dziadka, Dziecka, Święta Pracy, Dnia Flagi, Dnia Niepodległości, konkursy okazjonalne, sobotnie konkursy międzyszkolne, niedzielne festyny, ferie zimowe, letnie zajęcia dla uczniów). Ministerstwo narzuca coraz to nowe dokumentowanie działań, sprawozdania, ewaluacje, analizy, wnioski, rekomendacje. Nie ma stabilizacji, co roku zmieniają się programy, podręczniki, darmowe są wyłącznie dla uczniów- co roku nauczyciel musi sobie kupić komplet znów zmienionych książek. Cieszy mnie każdy gest zadowolenia z faktu uczestniczenia w moich zajęciach, każdy sukces dziecka, uśmiech rodziców, wzruszenia dziadków. Mamy 1000 zł na doskonalenie się, na 11 nauczycieli. Coraz to nowe możliwości otwierają się dla dzieci - warunek : nowe kwalifikacje. Mam studia dzienne, studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne. Każda forma szkolenia to koszt co najmniej 2500 zł na semestr (na 3 mies.) Masz rację Karolu - zarabiam ponad dwa tysiące netto, od niedawna, bo zdałam nareszcie egzamin na nauczyciela dyplomowanego. Musiałam przejśc przedtem trzy staże ( nie szybciej niż przez 7 lat). W mojej rodzinie zarabiam najwięcej. Często wspieram rodziców moich uczniów, sąsiadów, etc. Nigdy nie wyjadę za granicę. Nie zostawię mojej klasy, szkoły. Rodzice juz dzwonią - niedługo się spotkamy. Głowa do góry Karolu- może i Tobie się poszczęści.
Pani Profesor / 78.28.23.* / 2015-08-30 22:46
Takie wypowiedzi, to zwykłe prostackie prowokacje. Gdy pojawia się temat nauczycieli zawsze znajdą się tacy pełni niewiedzy "biedacy". Wyliczają godziny pracy, dni wolnego, wysokie zarobki... tylko skąd oni to wiedzą? Spóźniona reakcja na dwójki w szkole? Nie pokończyło się szkół i piwko za zasiłek się pije? Kompleksiki? Myślę, że żaden wykształcony i pracujący człowiek nie będzie głosił takich poglądów. Nie znam nikogo, kto znając moja pracę zazdrości mi zarobków. Wielu dziwi się i wie, że bez zamiłowania do tej pracy trudno w szkole wytrzymać. Trudno też bez uśmiechu czytać takie komentarze BIEDAKU. Obym Twoich dzieci nie uczyła :P
Zuzaa / 83.28.101.* / 2015-08-30 22:23
A jaki to jest "dobry nauczyciel"? Taki, który ma w klasie samych celerów, dzieci bogatych rodziców, którzy pompują mnóstwo pieniędzy w wykształcenie swoich pociech i dzięki temu nauczyciel "osiąga" bardzo wysokie wyniki, jego uczniowie startują w olimpiadach przedmiotowych zdobywając wysokie pozycje? Czy może taki nauczyciel, który uczy dzieci bardzo słabe i przeciętne, którym rodzice nie są w stanie zapewnić korepetycji, a nauczyciel musi włożyć mnóstwo własnej pracy i czasu (często prywatnego) w niezbyt wysokie wyniki swoich wychowanków, bo nie są oni w stanie osiągnąć wymaganego przez opinię publiczną pułapu?
Myślę, że zamiast pisać o bzdurach, nakręcać jednych przeciw drugim, warto by było przyjrzeć się prawdziwej pracy nauczyciela ze zwykłej szkółki. Takiej, w której są przeróżne problemy wychowawcze, do której uczęszczają dzieci z rodzin ubogich, czasami patologicznych ... I wtedy ocenić który nauczyciel dobry, a który zły. Obecna ocena, to kolesiostwo, niesprawoedliwość i nic więcej.
sssaq / 83.8.238.* / 2015-08-30 22:23
Ten rząd może sobie nie dawać powyżek ,bo niedługo jego koniec. Po wyborach podwyżkę dostaną nauczyciele historii jesli tylko będą uczyć ,że pierwszym niekomunistycznym premierem RP był J. Kaczyński !
karol1954 / 188.125.238.* / 2015-08-30 22:29
a po co podwyżki.Niech lepiej uczą i mają mniej wolnego.
Anka473 / 109.173.153.* / 2015-08-30 22:23
18 godzin???? A wycinanie, sklejanie, szukanie materiałów, zachodzenie w głowę, jak przeprowadzić dany temat, by dzieci były zainteresowane, nieustanne rozmowy z rodzicami(często bardzo nieprzyjemne), wysyłanie do nich maili, odpisywanie, ciągłe kursy, rady pedagogiczne, zebrania, konsultacje, przygotowywanie przedstawień i przynajmniej kilku imprez w miesiącu, balików, festynów, etc., etc., robienie dekoracji w szkole, pisanie projektów, organizowanie wycieczek, jeżdżenie na kilkudniowe wycieczki, wypełnianie DOKUMENTACJI, prowadzenie kółek zainteresowań i wiele, wiele innych, to co??? Ja wychodzę z domu 6:30, wracam po 10 godzinach i potem jeszcze pracuję do późnych godzin nocnych. W weekendy to samo, prawie zero czasu wolnego, bo ciągle robię coś do szkoły. Do tego cały czas ogromna odpowiedzialność i morze cierpliwości...... Pracuję w klasach 1-3.
max521 / 37.7.121.* / 2015-08-30 22:59
Biedactwo , nikt nie mówił że będzie łatwo
Jeżeli jest aż tak źle ....to zmień pracę
KRZYSIEK578 / 83.6.181.* / 2015-08-30 22:16
Nauczyciele to wasze kochane PO nie chce wam dać podwyżki!!!

Najnowsze wpisy