Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwyżka płac dla kierowców TIR-ów w Niemczech. Polska protestuje

Podwyżka płac dla kierowców TIR-ów w Niemczech. Polska protestuje

Wyświetlaj:
Mario6202 / 2015-01-20 20:19
Cytat "Polskie Forum Transportu przekonuje, że kierowcy nie są pracownikami delegowanymi, a będącymi w podróży służbowej, dlatego niemieckie przepisy nie mają do nich zastosowania"
W takiej sytuacji Polskie Forum Transportu i Ministerstwo Infrastruktury. Powinno odpowiedziec co z dietami, ktore sa niewyplacane i z kierowcami,ktorzy pracuja na terenie Niemiec przez 2,3,4 tygodnie gdzie musza sie utrzymac (jesc,spac) Jednym slowem my mozemy odbierac prace Niemcom !?
Mario6202 / 2015-01-17 21:40
A co z kierowcami autokarow, sa z innej gliny ?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Mario6202.]
kierowca / 79.186.48.* / 2015-01-16 10:51
[ odpowiedz na komentarz ]
A może skoro weszliśmy do Unii Europejskiej to poseł Kania zatroskałby się o podwyższenie płacy minimalnej Polaków np. na poziomie Niemieckim 8,5 Euro za godzinę. Zamiast walczyć o to by Polacy zarabiali na terenie Niemiec znacznie mniej niż wynosi tam płaca minimalna.
Szkoda, że poseł nie wystąpił z wnioskiem o obniżenie diety poselskiej, przecież wynosi ona więcej niż nie tylko płaca minimalna w Polsce, ale nawet znacznie więcej niż średnia krajowa....
kierowca / 79.186.48.* / 2015-01-16 10:37
przewożnicy nie płacą swoim pracownikom ryczałtów za spanie w kabinie HALLLO !!!!!!!!!!!!!!!!może to kogoś zainteresuje
kierowca / 79.186.48.* / 2015-01-16 10:34
POlskie firmy transportowe oszukują swoich pracowników ,zgodnie z polskim prawem kierowcy nalezy się oprócz pensji (zazwyczaj najniższa krajowa )delegacje zagraniczne ok 50 euro doba i ryczałt za spanie w kabinie ciężarówki ok 40 euro doba . Proszę mi odpowiedzieć dlaczego żadna firma nie płaci ryczałtu ani diet tak jak mówią przepisy , dlaczego nikt nie chce się tym zainteresować .W jakim ja kraju żyje . Mam nadzieje że Niemcy zrobią porządek w naszym kraju ......umowy o prace są zawarte nie zgodne z prawem , firmy naliczają pensje za przejechany kilometr albo procent za fracht . TO JEST NIEZGODNE Z PRAWEM ....
kierowca2 / 83.10.134.* / 2015-02-10 13:47
Kierowca, masz racje gdzie ryczałty pytam? A te niewypłacone? słyszeliście o decyzji Sądu Najwyższego? Jak nie to polecam ryczaltytir.pl mnie dużo pomogli i wyjaśnili i walczę o swoje
Cyborg DMT / 85.202.111.* / 2015-01-23 20:14
+ i ja pytam, co robią w naszym kraju pracownicy instytucji powołanych do kontrolowania firm?
Przed wypłatą akordową wszystko do podpisu.
U nas w regionie nawet podstaw nie płacą tylko wszystko z akordu.
Nawet na serwisach w UK zakaz postoju, a jak wydoją to szef okrada kierowcę.
Wystarczyłoby podesłać inspektora do firmy, że niby chce się zatrudnić i nagrać ustalenia.
Biedni przewoźnicy...
Jedna szefowa mawiała "ja z czystym sumieniem do spowiedzi mogę iść (pod samą bramą kościoła S-kę parkują).
Może w końcu ktoś powstrzyma złodziejstwo w białych rękawiczkach.
Jesteśmy w UE a to zobowiązuje.
Mario6202 / 2015-01-17 21:46
Z pewnoscia Niemcy robia to tez we wlasnym interesie, co do polskich kierowcow to sami sa sobie winni zgadzaja sie jezdzic za takie stawki.
leonek_king / 94.154.24.* / 2015-01-14 09:22
mam świetny pomysł !!!! Niech firmy niemieckie prowadzące działalność na terenie Polski płacą wg minimalnej stawki z kraju siedziby firmy, czyli niemiec. skończy się kolonializm i niewolnictwo
inż1 / 80.84.56.* / 2015-01-14 08:21
NIEMCY tym razem działają rozsądnie - wyrównać pensje WSZYSTKIM pracobiorcom - niech zwycięży LEPSZA firma. Do tej pory zwyciężała ta co NAJMNIEJ płaci.
adsfa / 46.232.133.* / 2015-01-14 08:16
Obudźcie się. UE to nie jest Janosik. Po to powstała jako wspólnota węgla i stali by wspierać przemysł krajów członkowskich i tylko tych krajów, które były pierwsze. Późniejsze rozszerzenia UE wynikają tylko z potrzeby zdobywania kolejnych rynków zbytu, gdzie te kraje pierwsze będą mogły wprowadzać swoje produkty, wprowadzać ograniczenia odnośnie gospodarek nowych krajów i dawać dotacje po to by nowe kraje mogły kupować ich produkty. To jest dbanie tylko o własną gospodarkę. Wszycy krzyczą, że Niemcy więcej dokładają do UE niż korzystają - bzdury. Owszem dają kasę, ale tą kase później ściągają ich przedsiębiorstwa bo rynek tak ustawili tak ustawili np. klimat by zbywać własne technologie nie dbając o gospodarki innych krajów - popatrzcie na Grecję (doskonały przykład jak można kraj zniszczyć poprzez lipne dotacje i kredyty - kto dawał-Niemcy).
Depopulacja / 89.73.198.* / 2015-01-14 10:45
Wstęp do rządzenia nami według własnych zasad. To wstęp do zniszczenia nas jako populacji. Jak nie wierzysz, sprawdź jak ie warunki pracy i płacy mają ludzie gdzie zlikwidowano duże firmy - umowy śmieciowe, minimalne zarobki, chodzą w trampkach jak chińczyki z braku kasy. Nie wykształcą dzieci, jedzą byle co, nie zadbają o zdrowie i ciągle w nerwach. to droga do DEPOPULACJI. :-(
leonek_king / 94.154.24.* / 2015-01-14 09:20
p2013. za każde wpłacone euro gospodarka niemiecka odbiera 1,76 euro. nic za darmo

Najnowsze wpisy