Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwyżka składki rentowej. Poznaj stanowisko partii

Podwyżka składki rentowej. Poznaj stanowisko partii

Wyświetlaj:
POdziękujecie PO / 217.76.116.* / 2011-12-23 23:58
Witam

Dziękuję tym wszystkim osobom co głosowały na PO i PSL. Była podwyżka Vat, teraz składka rentowa, przymiarka do likwidacji ulg podatkowych, za moment następna podwyżka VAT, podwyżka składki na NFZ po stronie pracownika, podwyżka akcyzy na prąd, likwidacja OFE, wyprzedaż majątku narodowego już do końca, zwiększenie zadłużenia emitując kolejne obligacje. Dziękuję Wam raz jeszcze przy następnych wyborach głosujcie koniecznie tak samo nawet jak wcześniej przy 20% bezrobociu zostaniecie na pysk wyrzuceni z pracy, albo będziecie mieli tak dokręconą śrubę od wszelkich podatków, że zaczniecie dopłacać do prowadzonej działalności gospodarczej.
mkow34 / 2011-12-23 13:10
czy waszym zdaniem podwyżka składki rentowej = wzrost bezrobocia?
ggregg / 159.205.132.* / 2011-12-22 11:09
Panie Rosati - już podwyżka VATu miała coś tam uzdrowić, a co uzdrowiła?
Kiedy te przygłupy pojmą, że aby rozkręcać gospodarkę, to należy obniżać podatki?
Sliwka w Kompocie / 193.41.231.* / 2011-12-22 10:01
"""Jak tłumaczył na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu szef sejmowej komisji finansów Dariusz Rosati, podniesienie składki rentowej pozwoli naprawić finanse publiczne państwa. Powodem jej zwiększenia jest też narastający deficyt w funduszu rentowym. - Łącznie składka rentowa ulega podwyższeniu z 6 procent do 8 procent podstawy, przy czym udział pracowników pozostaje niezmieniony - zaznaczył.
""" hehehe ależ to niesamowity "głup" równie dobrze można powiedziec, że likwidacja długów greckich, włoskich i hiszpańskich uzdrowi finanse unii.
MEDDOXX / 77.114.37.* / 2011-12-22 01:39
to bardzo ciekawe. Juz nie mowia ze mamy za duzo rencistów? chyba najwiecej w Europie???
moze by tak tym sie zająć zamiast podwyższac składki. podatkow mamy juz wystawrczająco dużo i panstow nas juz wystarczajaco okrada. W PL najwiekszym złodziejem jest panstwo.
Marucha44 / 83.28.178.* / 2011-12-22 00:52
Qrcze, to w Polsce rządzą liberałowie???? Od kiedy??? Czekałem na to od czasów Mazowieckiego, ale żadnego liberała przy władzy nie widziałem. W sejmie też nie. No nie mogę wprost uwierzyć! Przeoczyłem wybory wygrane przez liberałów i przeoczyłem, fakt powstania pierwszej partii liberalnej. Nareszcie! Hurrraaaa:-))))
Budyń / 89.72.232.* / 2011-12-22 00:05
Jeżeli całość (koszty pracodawcy) zostają zmienione, to zmienia się również udział ... udziału części przypadającej pracownikowi w całości. Elementarne, drogi Watsonie.

Ale skoro podatek liniowy jest notorycznie mylony z płaską stawką albo z podatkiem pogłównym...:|
ja$ / 83.29.254.* / 2011-12-21 23:55
co za lipa ! mam małą firmę zatrudniam 8 os. ale ta 2% zawsze zabolą przy ostatecznym rozrachunku a to on decyduje o zatrudnieniu nowej 9tej osoby!!! co to ma być POzytywne gówno! HEJ
oborowy / 79.185.78.* / 2011-12-21 23:49
Donald Tusk " Uważajcie na POrtfele" Koniec cytatu.
oborowy / 79.185.78.* / 2011-12-21 23:43
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - wiwan.]
Ozjasz / 46.186.88.* / 2011-12-21 23:00
Kochani, wiem jak to boli, zwłaszcza gdy się jest pracodawcą. Nie biadolmy, sami sobie zrobiliśmy kuku jako społeczeństwo.PO TEJ LEKCJI NIKT KTO MYŚLI NIE POWINIEN PONOWNIE GŁOSOWAĆ NA PO, SLD,PSL, BANDĘ PALIKOTA, A NAWET NA PIS.
Myślę, że ich rządy nie przetrwają dwóch lat.
Jedyny rozsądny program na który warto zagłosować to program UPR. Korwin Mikke nie będzie już nam przeszkadzał, nie będzie deprecjonował idei konserwatywnych i wolnorynkowych, a wy szanowni RODACY nie będziecie mieli argumentu w rodzaju " zagłosowałbym na UPR - ale ten wasz Korwin".
Głowa do góry. Korzystając z okazji składam WSZYSTKIM RODAKOM POMYŚLNYCH, WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.
Na koniec: wpływy z tytułu podatku VAT za 2010 rok to około 96 mld. złotych, a koszty jego poboru to 40 mld.
zby79 / 2011-12-21 22:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ta jasne. Liberałów... Podwyżki podatków, opłat, gazu, viatoll. 1.700.000 podsłuchów rocznie. I to mają być liberałowie? Trudno nawet rządowi zarzucić inteligencję. Włochom pomagać, jak Polakom brakuje? Zapomoga na dziecko 25 Euro w Polsce. Przecież to jest śmiech na sali. Ile jest we Włoszech, Grecji?
Jerzy Krajewski / 87.205.149.* / 2011-12-21 22:09
Łobuzy i łobuzice z PO, PSL i SLD przegłosowali podwyższenie składki rentowej w błyskawicznym tempie.

Wprowadzają podwyżkę na wariata, po chamsku, bez vacatio legis.

Przedsiębiorcy zatrudniając pracowników, nie wiedzą, jakie koszty to za sobą pociągnie.
...
Traktują ich jak bydło, któremu można wszystko narzucić z dnia na dzień.

Tworzone z mozołem biznes plany trzeba wyrzucić do kosza, bo w zeszłym roku z dnia na dzień weszła podwyżka VAT, a teraz zwiększa się składka rentowa i akcyza na olej napędowy.

W końcu 2009 r. kupiłem samochód ciężarowy na olej napędowy, bo można było odliczać VAT od ceny zakupu i VAT od oleju napędowego. Wydałem na niego więcej, niż kosztowałby taki sam samochód napędzany benzyna.

Ledwie go kupiłem, a zaraz dranie zakazały odliczania VAT od zakupów oleju napędowego.

A teraz podwyższają akcyzę na olej napędowy.

To załatwi też moje biznesy w rolnictwie. Koszt oleju napędowego przy uprawie ziemi jest jednym z najważniejszych.

Po cholerę rok temu kupiłem ciągnik rolniczy.

Zamiast oszczędzać, gdzie można, zamordyści łupią nas niemiłosiernie,.

Już jesienią 2008 r. nawoływałem publicznie do likwidacji idiotycznego systemu OFE, na którym straciliśmy już 25-30 mld zł.

Już jesienią 2008 r. doradzałem rezygnację z organizowania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. A minimum, to zorganizowanie ich na stadionach, które było.

Po co nam w Warszawie dwa stadiony?

Dla blichtru swojego wybudowaliście, łobuzy, stadion narodowy, gdy równocześnie powstał stadion Legii?

Ludzie ledwie wiążą koniec z końcem, a ci durnie budują stadiony po miliard złotych każdy.

A teraz nas łupią, by sfinansować deficyt.

Ich arogancja, bezczelność i chamstwo sięgają zenitu.

Skąd takie świnie biorą się na szczytach władzy?

Sami ich wybieramy.

Sam okazałem się idiotę, oddając głos na Janusza Piechocińskiego i PSL.

Trzeba było zostać w domu i mieć w d... taką demokrację.

Jerzy Krajewski
oborowy / 79.185.78.* / 2011-12-21 21:49
Donek dobrze Mowił o sobie. Uwarzajcie na Portfele.

Było słuchac jak to mówił.
hitaczi / 89.75.114.* / 2011-12-21 20:46
Jest jeszcze kilka innych sposobów na podratowanie finansów państwa. Likwidacja KRUS, zwolnienia urzędników, konsolidacja pobierania podatków... ale co ja tam wiem.
bvc / 79.184.26.* / 2011-12-21 21:23
Można też podstawić kolejnego tupolewa i reszta problemów sama się rozwiąże ;)
Budyń / 89.72.232.* / 2011-12-22 00:08
A-380 w całości w klasie ekonomicznej (prawie 900 miejsc!) byłoby mało :|
bsf / 77.253.114.* / 2011-12-21 21:13
Zmniejszenie wydatków dla kancelarii premiera i prezydenta,likwidacja Senatu, ograniczenie ilości pasożytów w Sejmie oraz zwolnienie 50% klasy próżniaczej czyli tzw.urzędników.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy