Forum Polityka, aktualnościKraj

Podwyżki dla mundurowych coraz bliżej?

Podwyżki dla mundurowych coraz bliżej?

Money.pl / 2012-01-16 14:58
Komentarze do wiadomości: Podwyżki dla mundurowych coraz bliżej?.
Wyświetlaj:
Młot / 77.255.185.* / 2012-01-16 17:05
Chłop to najpierw myśli a potem gada.Polityk najpierw gada potem myśli.Gdybym ja tak się rządził i takie banialuki ludziom gadał to baba by mnie z domu wywaliła.Nasuwa się pytanie :kogo my żeśmy wybrali?
Klops / 91.215.32.* / 2012-01-16 15:29
SLD popiera i dobrze nich im dołoży i po sprawie. Każdy chce więcej i zawsze tak było i będzie ale trzeba najpierw wiedzieć skąd te pieniądze wziąć.Mój kolega strażak przeszedł po 25 latach na emeryturę i co ,jako kierowca wiemy ile się narobił i 3400 zł .Ja mam 33 lata składkowe też w ciężkich warunkach i wyliczenie z ZUS 860 zł. Pytam krótko gdzie sprawiedliwość ? a muszę co najmniej jeszcze 19 lat pracować . O Policji nawet nie wspomnę bo się krew gotuje.
Pakulusromansu / 188.47.145.* / 2012-03-27 23:52
Trzeba było iść do mundurówki i zobaczyć co to za chleb ... !!!
aladyn / 93.176.221.* / 2012-01-16 14:58
I co dalej ze starym portfelem byłych żołnierzy zawodowych Wojska Polskiego

Państwo powinno nam emerytom wojskowym ze starego portfela zapłacić odszkodowanie za

dyskryminację ze względu na wiek. Jest to naruszenie art 32 Konstytucji RP.
Rzecznik Praw Obywatelskich nic w tym temacie nie robi.Trzeba wystąpić z roszczeniem w postępowaniu grupowym lub indywidualnie.My była kadra zawodowa mamy, przecież swoje organizacje, które powinny wyznaczyć dzień i godzinę demonstracji legalnej w naszej stolicy. Przecież nasze emerytury są na poziomie podstawy wymiaru szeregowca.Nikt nie walczy o nasze emerytury ze starego portfela.
Jak długo będziemy czekać, przecież przy obecnych cenach jest trudno wytrzymać do następnej wypłaty.Po opłatach zostaje mi 260 zł na dwie osoby.To skandal !
Byłem elitą a Państwo zrobiło ze mnie dziada. Śmieszy mnie to, że mój sąsiad ,który był spawaczem ma emeryturę o 500zł wiecej.Nabyłem prawa do naliczenia emerytury wg stopnia i uposażenia ,a Państwo niby wypłaca mi wg przelicznika cenowego. W ten sposób pozbawiono mnie praw nabytych.
oburzona / 62.233.230.* / 2012-01-27 19:00
Bez urazy, elitą to rzeczywiście BYŁEŚ. Ja teraz pracuję 12 godzin codziennie z sobotami a często i niedzielami włącznie żeby dostać 1200 zł. Niedługo dzieci zaczną mówić do mnie "ciociu" i to nie ta "dobra ciocia" bo nawet na cukierki często nie ma. Jak słyszę o podwyżkach dla mundurowych z pieniędzy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych to krew się we mnie burzy. Owszem praca niebezpieczna, trudna i nie wiem co jeszcze. Ale w tych czasach większość prac ma takie warunki a my nie przechodzimy z tego powodu wcześniej na emerytury, nie mamy dodatków mundurowych i mnóstwa innych przywilejów. Akurat w 2010 roku bezpośrednio odczułam skutki powodzi. Nie wyobrażam sobie, że można zrezygnować z naprawy wałów, z oczyszczania rzek i mnóstwa innych prac, które mogą zapobiec takim tragediom na przyszłość w zamian za "spokój" przed strachem, że mundurowi wyjdą na ulice. W jakim kraju żyjemy!? Wieloletnie programy naprawcze biorą w łeb, bo "kilku" Panów CHCE.......... Wstyd mi...........po prostu wstyd.
andrzejjj / 83.8.18.* / 2012-01-28 23:42
zapraszamy w szeregi policji, wolnych etatów jest mnóstwo

Najnowsze wpisy