Forum Forum emerytalneInne

Podwyższenie wieku emerytalnego. Prezydent chwali rząd

Podwyższenie wieku emerytalnego. Prezydent chwali rząd

Wyświetlaj:
markus_53n / 178.36.120.* / 2012-03-01 09:07
Poczekajmy jak Pan gdzieś poleci to wszystko się zmieni lub przyjdą wybory?
team25 / 79.185.107.* / 2012-02-19 10:42
Pracuję od 18 roku życia w wieku 67 lat mój staż będzie wynosił prawie 50 lat jeśli tusk znowu nie podniesie wieku emerytalnego, a jednocześnie wysyła mundurowych na emeryturę po 15 latach służby i tak mamy 34 letnich emerytów, którym pan premier funduje mieszkania lub ekwiwalent za nie wart kilkaset tysięcy złótych, dla nich są pieniądze nieograniczone proszę teraz pomyśleć kto dłużej będzie pobierał emeryturę i żył dłużej na koszt państwa?.Pan premier twierdzi że w ZUSie nie ma pieniędzy, a jednocześnie likwiduje miejsca pracy wprowadzając w ich miejsce prywatny podmiot gospodarczy, który zatrudnia pracowników na umowę o dzieło lub zlecenie(umowy śmieciowe)od których nie są odprowadzane składki emerytalne. Według różnych źrudeł na umowach śmieciowych w Polsce pracuje od 3 do 3,5 miliona pracowników, jeśli zlikwidować ten proceder to się okaże że nie trzeba podwyższać wieku emerytalnego a wręcz można go obniżyć uwazam że propozycja SLD odnośnie stażu pracy a nie wieku przejścia jest sprawiedliwa i uczciwa, 40 mężczyzni i 35 lat kobiety bo kobiety wychowują dzieci a potem wnuki.Ludzie powinni wyjśc na ulice powiedziec co o tym myślą.
kbp / 109.199.1.* / 2012-02-18 23:43
Poczekajmy," może prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni".
3gz3kutoR / 89.230.68.* / 2012-02-18 17:24
Wtedy inwalido intelektualny, kiedy weźmiesz się do uczciwej roboty, a nie całe życie na koszt podatnika!
mś / 78.156.164.* / 2012-02-17 13:31
Jest cholernie potrzeba, aby utrzymać cieci-administrację / która trzyma straż nad przestrzeganiem kryminogennego prawa polskiego/. Ktoś musi tyrać, aby ktoś mógł czyścić kasy skarbu państwa. Prawda ? Sto tysięcy argumentów, przemawiają o takim stwierdzeniu, np. Euro 2012, spółki z kapitałem skarbu państwa, posadkach, o których się tylko słyszało a nie uczyło, itp. Aby ten moloch administracyjny żył/ bo tam też ludzie/ ktoś musi być narażony na bezpośrednie niebezpieczeństwo poprzez wydłużenie wieku emerytalnego - bez zabezpieczenia warunków płacowych / kradzież, cwaniactwo/zdrowotnych - usługi medyczne / finansowane przez płatnika /, kadrowe / dwa etaty dla jednego /, mobbing itd. żenada panie komorowski.
Piqś / 87.206.180.* / 2012-02-17 12:06
Pre zy dent - kolega Donka znowu strzeli Nam "big-bronka"
J25 / 95.49.34.* / 2012-02-16 19:29
Pracujcie dłużej -uzbierajcie dla ZUS więcej.W związku z tym że uzbieracie za dużo to wam się dostanie tyle ile" nam" się wydaje że wam dość.W ubiegłym roku przeszedłem na emeryturę oprowadziłem doZUS ponad 900000zł dziś waloryzują mi ją ocałe 52zł. za 2-3 lata jak ci wybitnie utalentowani będą rządzić tak dalej- dowiem się że muszą mi obniżyć emeryturę bo im kasy zabrakło./patrz kraje dotknięte kryzysem/ Wyżej opisany przypadek pokazuje jak bardzo można zaufać złodziejowi jeśli się go wpuszcza na swoje konto bankowe
jakub2 / 31.62.87.* / 2012-02-16 18:07
Ja jestem przekonany co do konieczności zmiany takich prezydentów nieudacznych i kłamców.
zibi2050 / 213.238.120.* / 2012-02-16 11:28
Kiedy kandydat na prezydenta starał się o głosy , mówił ze nie widzi powodów aby podnosić wiek emerytalny . Po wyborach , kiedy dostał już stołek , a raczej fotel (pewnie przyczynił się do zmiany zdania sławetny żyrandol), Bronisław Komorowski ma już zupełnie inny pogląd na temat emerytur. Może by tak B. Komorowski odniusł się do sprawy równości obywateli wobec prawa. Kiedy moja córka zaczynała pracę kilka lat temu , była przekonana że będzie pracowała do 60-ciu lat , dzisiaj każa jej pracować 7 lat dlużej . Młody mundurowy , który zaczynał pracę rok , dwa czy kilka lat wstecz m tz. "prawa nabyte ". Czy to jest ta sprawiedliwość spoleczna i równość obywaleli (WSZYSTKICH) wobec prawa.
Wskazanie z Maripozy / 178.42.97.* / 2012-02-16 10:50
do 12 punktów niżej:

1. Wtedy kiedy naród zmądrzeje i przestanie mieszać "g.." z miodem - tak jak gościu niżej.
Paradne, że gościu niżej zauważył, że rolnik ma jeszcze jakieś kozy w zagrodzie, ale nie zauważył że państwo z pieniędzy podatnika OFIAROWAŁO dla PTE 670 mln zysku NETTO, z to że wypracowały 11 mld zł strat w OFE.

2. Wtedy kiedy pogonimy takich mieszaczy jak gościu niżej.
~jurga / 83.7.1.* / 2012-02-16 08:32
1. Gdy Sejm będzie liczył 100 posłów, a Senat zostanie zlikwidowany.
2. Gdy zostanie zredukowana ilość urzędników państwowych i samorządowych o 30-50 %
3. Gdy rolnicy zostaną włączeni do powszechnego systemu podatkowego i emerytalnego ( czyli gdy będą płacić PIT na ogólnych zasadach oraz gdy zostanie zlikwidowany KRUS )
4. Gdy wszystkie grupy zawodowe będą przechodzić na emeryturę w jednakowym wieku ( likwidacja przywilejów służb mundurowych,górników, rolników, sędziów, prokuratorów. Jeżeli jakaś grupa zawodowa chce wcześniej przechodzić na emeryturę- to niech ich pracodawca płaci odpowiednio wyższą składkę emerytalną ).
5. Gdy skończy się z ukrytym i jawnym finansowaniem Kościoła Katolickiego. Wyprowadzić religię ze szkół i przedszkoli. Jeżeli czarne sukienki chcą uczyć religii- niech to robią na własny koszt, a nie podatników. Niech sami finansują ponad 30-to tysięczna armie katechetów i kapelanów.
6. Gdy wypowie się Konkordat - ta umowa za drogo nas podatników kosztuje.
7. Gdy zlikwiduje się Fundusz Kościelny- lecz bez jednoczesnego wydatkowania w zamian na Kościół Katolicki porównywalnych lub jeszcze większych kwot z podatków Polaków.
8. Gdy opodatkowuje się na zasadach ogólnych działalność gospodarczą kościołów i związków wyznaniowych.
9. Gdy godziwie opodatkuje się wydobycie polskich surowców naturalnych- rząd może wziąć przykład ze stawek norweskich
10. Gdy skończy się z przywilejami polskiej "klasy politycznej" - bezpłatne przejazdy, wycieczki na koszt podatników. Dopuszczalny tylko zwrot udokumentowanych kosztów związanych z wykonywanie zawodu Posła.
11. Gdy za niegospodarność lub korupcję urzędnika państwowego lub samorządowego dożywotnio nie będzie on mógł pracować w urzędach i organach państwowych i samorządowych.
12. Gdy Polska przestanie wydawać miliardy złotych na zagraniczne awantury polskiej armii (Irak, Afganistan)

Przypuszczam, że każdy na pewno jeszcze jest w stanie dorzucić jakiś przykład niegospodarności i szastania publicznym pieniądzem przez rządzących Polską. Każdy, oprócz prezydenta i ekipy rządzącej PO-PSL.
Tylko pytam. / 217.111.229.* / 2012-02-16 08:27
Panie prezydencie co z reformą KRUS, gdzie połowa ubezpieczonycvh nie jest rolnikami? Rolników ubywa a krusowców przybywa.
Co z biurokracją, która rośnie jak grzyby po deszczu? Koszty roczne ok. 37 mld zł.
Co z reformą oświaty i przywilejów nauczycieli ?
squun / 78.133.227.* / 2012-02-16 09:28
Przecież nowy budżet przewiduje podwyżki dla nauczycieli
w. / 79.190.209.* / 2012-02-16 08:18
wprowadzić - podatek obrotowy, dochód minimalny , czekac na efekty.
bsf / 46.45.103.* / 2012-02-16 08:09
Facet rozśmiesza mnie do BULU.
anty22 / 2012-02-16 08:15 / Bywalec forum
Jeśli prezydent poparł reformę, to już pozamiatane, czyli konsultacje były trochę picem na wodę. Jesli PSL poprze projekt, to na nic się zda sprzeciw opozycji.
skkorpion / 81.200.225.* / 2012-02-16 08:03
to kim?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy