Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwyższenie wieku emerytalnego. "To co robi Tusk to podwaliny"

Podwyższenie wieku emerytalnego. "To co robi Tusk to podwaliny"

Wyświetlaj:
żenua / 81.219.68.* / 2012-03-26 09:49
Pan Bielecki niech popracuje co najmniej rok fizycznie/umysłowo w korporacji jako zwyczajny wyrobnik i zobaczymy czy dalej będzie takim optymistą w sprawie propozycji rządu. To, że żyję dłużej nie znaczy, że mogę więcej tego życia zmarnować.
Czasami marzy mi się aby w Polsce za plecenie bzdur obcinano język. Może wtedy politycy zaczęli by wreszcie słuchać.
wasylek / 83.8.170.* / 2012-03-26 09:38
Wciąż czekam na odpowiedź dotyczącą miejsc pracy dla młody - wchodzących na tzw. rynek pracy oraz dla 50+, którzy teraz maja problem ze znalezieniem pracy. W jaki sposób rząd teraźniejszy oraz przyszłe zabezpieczą pracę dla osób 50+ i nie tylko. Ponadto p. Bielecki w swej wypowiedzi radiowej nie bardzo potrafił się odnieść do pytani:jakie wyliczenia każą podnieść wiek emerytalny? Sam fakt że Polki i Polacy żyją dłużej nie jest argumentem.Polski przemysł w ostatnich 20 latach został "zlikwidowany" pod hasłem prywatyzacja. Można odnieść wrażenie, iż jesteśmy tylko i wyłącznie miejsce zbytu dla innych krajów Unii Europejskiej? Chyba nie oto chodziło nam wstępując do tzw. Unii Europejskiej?
zby79 / 2012-03-26 09:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziwi się ,że Polacy nie chcą pracować dłużej? Niech idzie do normalnej pracy i zobaczy jak to wygląda. Ja gdybym był prezesem banku mógłbym pracować nawet do końca życia.
taki tam / 213.227.93.* / 2012-03-26 09:25
Niekompetencja tego pana jest znana już nie tylko w Polsce ale całej Europie, a po tym jak rządził powinien schować się i siedzieć cicho, a nie jeszcze pouczać innych.
x69 / 80.188.127.* / 2012-03-26 09:21
Pan Premier Bielecki nie rozumie albo nie chce zrozumiec tego co ma Solidarnosc do powiedzenia. Samo podniesienie wieku nie jest zadna reforma. Solidarnosc mowi o czyms ionnym tylko trzeba tego posluchac. To co proponuje rzad to lizanie lizaka przez szybe. Co z tego ze kapitakl bedzie zgromadzony i to znaczny nawet jesli nigdy sie z niego nie skorzysta albo w ulamku procenta. Sciema jest ze Polacy zyja dluzej. Jest w tym tyle samo prawdy ile w danych GUS na ktiorych oparl sie rzad albo w wysokosci sredniej krajowej. Polskie spoleczenstwo robi sie 2 biegunowe sa bardzo bogaci i biedni z przewaga tych drugich
Ekonom. / 217.172.249.* / 2012-03-26 09:12
A odnośnie wzroku - jestem ciekawy stanu pokolenia, które teraz wychowuje się i najpewniej przepracuje przy komputerach większość swego życia zawodowego - fizycznie rzeczywiście może i lżej pracują, a ciekawe, co z będzie oczami... Ktoś gdzieś widział takie badania, np. na podstawie Japonii, lub USA? (bo na logikę może u nich już te pierwsze pokolenia są w okolicach emeryturki?)
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy