Forum Polityka, aktualnościKraj

Podział administracyjny Polski. Leszek Miller chce 49 województw

Podział administracyjny Polski. Leszek Miller chce 49 województw

Wyświetlaj:
arcada / 2013-12-15 21:47
Dla mnie program nierealny, a 49 województw to 3 razy więcej urzędników
biedak / 159.205.67.* / 2013-12-15 21:43
Brawo P Miller .tak trzymac -czas skonczyc rzadzenie prawicy
koszalinianka / 159.205.67.* / 2013-12-15 21:34
podzielam pomysl.Miasta ktore kiedys byly wojewodztwami zwijaja sie.Rzady solidarnosciowe zrobily 16 wojewodz zeby im sie zylo lepiej a nie ludziom z mniejszych miejsowosci.
pola989930 / 178.183.209.* / 2013-12-15 06:07
Odniosłam wrażenie,że tym razem przewodniczący Miller,mimo populizmu,wskazał istotne dla Polski próby naprawy błędów zwłaszcza w sprawach administracyjnych.Kto jeżdzi po Polsce widzi,że po wyjeżdzie z miasta wojewódzkiego trafia na pustynię,widzi marazm miasteczek,gdzie np.w soboty i niedziele pozamykane są sklepy,puste i ciemne ulice,jedyny odnowiony budynek gminy i 3 kościoły.Skasowane dworce kolejowe i niezelektrykowane linie PKP.Dodatkowo polityka PDT dyskwalifikuje wyrażnie niektóre regiony,co nie przystoi premierowi.Zrównoważony rozwój regionów jest fikcją.Przykład szczególnie rażący,to wypowiedż PDT,że nie pojedzie na Podkarpacie,bo tam głosuje się w kościołach.Taka wypowiedż w ustach premiera,jest co najmniej niestosowna.Sprawdziłam, jak wyglądają udziały różnych partii w kilku samorządach.Wynik?Pan premier byłby b.zdziwiony.I tutaj nie odmówię sobie złośliwości.Na marszałku Podkarpacia wywodzącym się z PO ciążą obecnie zarzuty prokuratorskie dot.korupcji,gwałtu,molestowania seksualnego i wielu innych.Dla p.marszałka K.udającego się do Warszawy samolotem rejsowym z lotniska w Jasionce zabrakło miejsca,ale jako że dla przedstawiciela partii rządzącej było to nie do przyjęcia posunięto się do "wysiedlenia" z samolotu pasażera z wykupionym biletem.To przykład demoralizacji partii rządzącej.Ta dawna Galicja wykształciła na uniwersytecie J.K.we Lwowie,na UJ w Krakowie, UMCS w Lublinie,na AGH krakowskiej wiele wartościowych kadr,które wniosły wiele do rozwoju kraju.Polityka rozwoju ukierunkowana na duże aglomeracje,to wyjątkowa krótkowzroczność i duży błąd ekipy obecnie rządzącej.To bzdura,że powrót do 49 województw spowoduje rozrost administracji.Wystarczy zrobić to mądrze i odchudzić bizantyjskie urzędnicze instytucje z miernych,biernych,ale wiernych urzędników.Z dużym niesmakiem obserwowałam wczoraj megalomanię premiera.I jeszcze jedno spostrzeżenie.Media rzuciły na pokład wszystkie ręce w celu poprawy wizerunku partii rządzącej.Dziennikarze przeprowadzający wywiady przestali się kontrolować,stali się napastliwi w stosunku do swych rozmówców,nie wytrzymują racji niezgodnych z linią PO i reagują nie tylko histerycznie,ale i wrogo.Spadła im maska.
mno_1966 / 77.255.44.* / 2013-12-14 22:41

żeby powstawały tam centra administracji

Jasny sygnał dla wyborców że stworzymy nowe miejsca pracy(dla swoich).
A że nie ma koncepcji żeby robić coś sensownego no to trzeba mnożyć urzędników.
ijuż / 37.31.126.* / 2013-12-15 11:35
ludku lekkomyślny i zupełnie przypadkowy. Kiedy likwidowano 49 województw, w administracji zatrudniano ok 250 tys. urzędasów. Stworzenie molochów uprawniło wielkorządców do powiększenia stanu urzędniczego do przeszło 650 tys. zł. NIc tak nie pomnożyło urzędasów wszelkiej maści, jak potrzeba zarządzania śmiesznymi regionami, pompującymi siły i środki w tzw. wielkie ośrodki miejskie.
cap / 83.24.184.* / 2013-12-14 19:54
Te wszystkie rządy "solidarnościowe" i "post" doprowadziły do zrolowania Polski a buzek wyrządziłem nam największą krzywdę we wszystkich dziedzinach: ofe, edukacja, zdrowie, podział terytorialny Kto mieszka były mieście wojewódzkim wie o czym piszę.
barg / 91.193.208.* / 2013-12-14 19:22
Przywrócenie 49 województw może służyć tylko jednemu - zwiększeniu liczby stołków i powiększeniu dotychczasowej armii urzędników. Już wkrótce dojdziemy do absurdu, że co dziesiąty Polak w wieku produkcyjnym pracuje w urzędzie, a pozostałe 90% utrzymuje ich ze swoich podatków. Dziwmy się potem, że PKB słabo rośnie.
FDAS / 185.4.212.* / 2013-12-14 18:27
a ja chcę jego wypłatę :) CHCĘ !!!

Najnowsze wpisy