Forum Forum prawneCywilne

podział majątku po rozwodzie

podział majątku po rozwodzie

anpa13 / 2009-04-14 22:47
jaka jest sytuacja prawna nieruchomości zakupionej za kredyt hipoteczny w chwili, gdy małżonkowie się rozwiedli a nie doszło jeszcze do podziału majątku? mieszkanie zajmuje strona spłacająca kredyt. kredyt jest spłacany wyłącznie przez jedną ze stron. został zaciągnięty podczas trwania małżeństwa, natomiast zdolność kredytowa została wyliczona na podstawie wyłącznie moich dochodów - były mąż pozostawał wówczas bezrobotny i nie przedstawił żadnych zaświadczeń o dochodach. czy mieszkanie nadal stanowi wspólnotę małżeńską?
pozostaję z wdzięcznością za
odpowiedź.
Wyświetlaj:
kasiajadzia / 178.37.224.* / 2021-03-19 18:45
Ja właśnie jestem po i pomoc znalazłam w kancelarii adwokackiej Cejrowski w Gdańsku. Doskonali w tego typu sprawach, wiem na swoim przykładzie.
ivaniva / 5.173.177.* / 2020-09-25 15:25
W takiej sprawie reprezentował mnie jeden z adwokatów z kancelarii Cejrowski z Gdańska. Świetnie sobie poradził, osiągnęliśmy to, co chcieliśmy.
MT1 / 77.254.184.* / 2009-04-15 09:28
jeżeli mieszkanie zostało nabyte w czasie trwania małżeństwa bez zastrzeżenia, iż jest nabywane do Pani majątku osobistego, to niestety weszło ono do majątku wspólnego, i po ustaniu małżeństwa jest przedmiotem współwłasności. Kwestie, które Pani poruszyła będą pomocne w postępowaniu dowodowym w sprawie o podział majątku wspólnego, nie wykluczone jednak, iż będzie Pani zobowiązana do odpowiedniej spłaty na rzecz byłego męża. Możliwe jednak, że do tego nie dojdzie - proszę spróbować zaproponować Sądowi, aby Pani zobowiązanie do spłacenia kredytu potraktował jako wypełnienie obowiązku spłaty.
Życzę powodzenia. Pozdrawiam.
rafi2076 / 195.14.4.* / 2009-09-17 16:43
tylko że sąd nie dzieli długów tylko i wyłącznie majątek kwestja spłaty zobowiązania pozostaje w rękach byłych małożonków

Najnowsze wpisy