Forum Polityka, aktualnościKraj

Podzielić TP SA! Za kilkaset milionów?

Podzielić TP SA! Za kilkaset milionów?

Money.pl / 2007-11-21 12:49
Komentarze do wiadomości: Podzielić TP SA! Za kilkaset milionów?.
Wyświetlaj:
t1t / 83.30.42.* / 2008-03-23 16:54
Wystawić durnej c**** rachunek za podział.
Pan Jurek / 83.22.92.* / 2008-03-23 12:58
Panie Marek - Pan jak PiS - zabiera się Pan za coś nie znając się na tym... ale jest Pan przekonany, że zrobi Pan to lepiej niż inni - nawet białe nie będzie białe a czarne czarne. Jak może Pan pisac o czymś na czy się Pan nie zna. Pisze Pan o rynku telekomunikacyjnym a wiedze o nim zdobywa Pan ... nie wiem skąd => Netia prekursorem outsourceingu ;) toś mnie Pan rozbawił ;))) Często zastanawiam się co myśleć o ludziach, którym się wydaje, że coś wiedzą i mogą mówić do narodu... zawsze przypominają mi się świnie z Folwarku zwierzęcego G.Orwella ... każdy kolejny dzień zbliżał ich do przeszłości z którą walczyli...
tajmir / 2007-11-22 12:53
Dawno powinien ten moloch być podzielony na drobne części. Wtedy zacznie się prawdziwa konkurencja i stanieją wszelkie połączenia telefoniczne.
Wiadomo będzie to kosztowało. Jednak w długim terminie przyniesie korzyści szczególnie konsumentom.
Spiderx / 84.10.6.* / 2007-11-21 23:10
No niestety, obecna sytuacja jakiej doświadczamy jest pamiątką po z bodaj 1999 roku, kiedy to FT przy udziale niejakiego Jana. K (coś około marnych 40 mln złotych za "pośrednictwo" wziął) przejął na nieco bandyckich - jak na tamte czasy - warunkach TP. Ale nie ma tego złego na szczęście ;) Polityce TP zawdzięczamy gwałtowny rozwój VoIP w Polsce, sam rozstałem się z TP dwa lata temu i nie żałuję. Osobiście akurat korzystam z telefonu przez kablówkę (czyli de facto VoIP) i przez 2 lata miałem DWA razy kłopoty z telefonem. A rachunki znacznie niższe + pakiet usług dodatkowych. Przy dzisiejszych formatach pakowania dźwięku łącze o przepustowości 128 kb wystarcza w zupełności. I w tą stronę prawdopodobnie to pójdzie, chyba że cityWiFi wcześniej zdąży się rozwinąć a wtedy papa TP ;)
Rozdział na operatora hurtowego i detalicznego jest zwykle zdrowy pod warunkiem że zaistnieje faktycznie a nie na papierze. Wtedy nie ma przerzucania kosztów, operator backbone-u (hurtowy) musi się starać i inwestować w sieć - bo konkurencja może postarać się bardziej. To samo z operatorem indywidualnym - chętnych na obsługę PLL (i zarabianie na tym kasy) jest sporo. Tak czy siak telefonia analogowa jest przeżytkiem ;) Ale jeszcze czas jakiś będzie trzymała się dobrze - z przyzwyczajenia. Dopiero skalowalne, tanie i ogólnodostępne WiFi lub podobna technologia może tu zamieszać. Ale to jeszcze troszkę czasu. Na co komu telefonik IP z wbudowanym routerem z którego można dzwonić i odbierać połączenia na całym świecie? Nawet i za niecałe 100 zł i ze stałym numerem? Ruszy się wtedy, kiedy taki telefonik będzie obsługiwał ogólnodostępne WiFi a płacić będzie się za faktycznie użyte pasmo (rozmowy). Wtedy będzie to konkurencja nawet dla komórek. Ale to jeszcze chwila (tak z 10 lat).
Obserwator! / 89.76.187.* / 2007-11-21 22:10
Wydaje mi się, że autor w sposób w miarę obiektywny stara się przedstawić racje za i przeciw planowemu podziałowi TP SA. Nie można tego powiedzieć o komentatorach tego tematu, którzy są wyraźnie zafascynowani spiskową teorią dziejów i w związku z tym wszędzie węszą afery, albo mają w tym określony interes aby takie wersje promować. Kwestionowanie prawa polskiej administracji do podejmowania pionierskich działań dlatego, że wcześniej niewielu lub nikt tego nie robił, skazywało by nas na ciągłe wleczenie się w ogonie postępu organizacyjnego i technicznego. A więc "Aleluja i do przodu" "mordo ty nasza".
DA-old / 195.225.71.* / 2007-11-21 20:36
Oczywiście. Słono zapłaci. Z pewnościa doradcy wywodzić sie będą z grupy finansowej FT. W ten sposob da sie wyprowadzić z TP niezła kasę. Pompowanie trwa już ponad dziesięc lat. Przychodzi czas na wydmuszkę...
huhu / 195.205.29.* / 2007-11-21 16:16
Już jest niezły bajzel. A co dopiero, jak to jeszcze podzielą. Bujałem się rok z tą firmą, żeby naprawiła mi Neostradę. Została uszkodzona linia napowietrzna do domu. Została naprawiona, ale byle jak. Linia była tak zaszumiona, że w rezultacie Neostrada działała na 10% procentach zakontraktowanej prędkości (wyciągała do 160kbps z 2Mbps w kontrakcie). Po pierwsze nie było jak reklamować usługi, bo TPSA powoływała się na punkt w regulaminie, że prędkości nie gwarantuje (ale kasę brała chętnie jak za całe 2Mbps). Po drugie hotline Neostrady odsyłał mnie do Błękitnej Linii, bo jak wiadomo, to wina kabli. Ci z Błękitnej Linii odsyłali mnie na hotline Neostrady, bo oni się Internetem nie zajmują. Jak przychodził monter z Neostrady to wzruszał ramionami, że on na takiej linii Neostrady na pełnej prędkości nie uruchomi. Jak przychodził monter od kabli, to mówił, że przecież linia jest, bo telefon działa. Wzruszał ramionami, zamykał zlecenie. A tak naprawdę wystarczyło by, żeby ruszył dupę, wszedł na drabinę i zarobił jeszcze raz kable porządnie. Ale przez rok sprawa była niezałatwialna i nie do zareklamowania. No to się pożegnaliśmy i działam teraz przez Blueconnecta. Także jak jeszcze to zaczną dzielić na pół, to burdel będzie do kwadratu. Nikomu nie życzę, żeby lepsze ceny skończyły się dla niego cyrkiem w BOK-u.
e-Robert / 83.23.145.* / 2007-11-21 17:07
Państwa Polskiego odszkodowania dotyczącego obniżenia wartości TPSA przez decyzje administracyjne. Zakupiłem 30000 akcji za 40,00 zł aktualna cena ok 20,00 zł. Różnica 600000,00 zł + utracone korzyści ( podzielę się odszkodowaniem proponowana proporcja 60% moje, 40% dla prawników ) ODPOWIEM NA POWAZNE OFERTY robert_srem@gazeta.pl
Agit / 2007-11-22 16:38 / Bywalec forum
to nie kwestia ryzyka giełdowego, ale działania na szkodę firmy.
Czy jakbyś miał firmę i nagle "państwo" kazałoby Ci sprzedać połowę majątku firmy majątku za połowę jego wartości to byś stracił nie? To się nazywa właśnie decyzja administracyjna i działanie na szkodę twojej firmy.
Observer / 83.20.152.* / 2007-11-21 15:20
Cwaniacy mącą wodę, aby ryb nałowić. Aby żyło się lepiej.
Nicpoń / 213.17.165.* / 2007-11-21 14:47
chyba zapomniano dodać tego na dole. Od kied
jliber / 212.180.147.* / 2007-11-21 13:47
Urzędasy "antymonopolowi" muszą przecież udowodnić że biorą pieniądze za jakąś sensowną pracę, choć z ekonomicznego punktu widzenia jedyne monopole jakie mogą istnieć wynikają właśnie z przemocy państwa i władzy urzędników. Jakiekolwiek interwencje państwa w wolny rynek tylko pogarszają sytuację konsumentów.
sceptyk / 2007-11-21 13:08 / Tysiącznik na forum
Oczywiście, że w etatystycznej Unii nie ma przykładów, bo telekomy są "narodowe", czyli krótko mówiąc zawłaszczone przez biurwokrację.
W Stanach deregulacja rynku i podział molocha ATT nastąpiła wiele lat temu i dzisiaj łączność tamże jest kilkakrotnie tańsza niż w Europie.
wiechs / 87.205.173.* / 2007-11-21 20:30
Święte słowa. Ale pomysłu, jak coś zmienić,żeby było normalniej nie mam ...............
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-11-21 13:21
To, że łączność jest kilkakrotnie tańsza może wynikać z całej masy innych czynników.
Np. samochody są również dużo tańsze niż w Europie, pomimo, że nikt nie dzielił tam koncernów samochodowych.
a szkoda gadać / 83.28.7.* / 2007-11-21 15:43
Byle co jesz i byle co gadasz ?
Profesor ekonomii !!!
Konkurencja i tylko konkurencja wymusi obniżkę cen.
Nie gadać tylko dzielić !
CSD / 83.31.205.* / 2007-11-21 12:49
Podział będzie bardziej formalny niż merytoryczny .
Wydzielenie dwóch spółek i cial dla nich stanowiacych , wydzielenie własności majatku inwestycyjnego , wydzielenie marketingu .
Obsługa logistyczna taka sama - jedno centrum ksiegowe i jedno centrum handlowe dla obu spólek . Konkurencja bardziej wirtualna w najblizszych latach . Po "rozhustaniu" unii i agresywniejszym przenikaniu Koncernów TP między stanami UE będzie mozna mówić o powolnym wycinaniu kosztownych TP .
mieczman / 83.4.147.* / 2007-11-21 20:16
Ja bym podzielił na dziesięć, ceny spadną dziesięciokrotnie!, puknijcie się tu chodzi o nowe stołki i martwe przepusty potężnej kasy i nic więcej. Tworzyć coś nowego dla gołodupców to przeczy idei konkurencji no bo kto z kim?

Najnowsze wpisy