Forum Polityka, aktualnościKraj

Pogoda w Polsce. Mgła nie utrudnia lotów

Pogoda w Polsce. Mgła nie utrudnia lotów

Money.pl / 2012-10-21 10:05
Komentarze do wiadomości: Pogoda w Polsce. Mgła nie utrudnia lotów.
Wyświetlaj:
JanuszPOlikot / 2012-10-21 16:57 / Tysiącznik na forum
Pewnie znowu winien PIS.....Jedynej POprawy jakiej możemy się spodziewać w naszym kraju to POprawy POgody...(over)
Pyclik / 2012-10-21 18:19 / Tysiącznik na forum
----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
JanuszPOlikot / 2012-10-21 21:29 / Tysiącznik na forum
Pyclik się POjawił i POziom chmur się POdniósł...:):):)..... Teraz można bezpiecznie POlecieć...:):):)
ździcho / 77.255.236.* / 2012-10-21 21:53
JanuszPOlikot & Pyclik
Mgła z pewnością lotów nie utrudnia. Utrudniają je natomiast ultradźwiękowe bomby lub brzozy (zależnie od orientacji politycznych). POzdrowienia (naPiSał ten co obie opcje ma w dupie)
tesa1959 / 2012-10-21 10:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

- Jest gęsta mgła, ale ona nie powoduje dużych utrudnień, tylko cztery samoloty są opóźnione.

I która informacja jest prawdziwa?:
"W Warszawie samoloty nie lądują, bądź kierowane są na inne lotniska, a niektóre loty zostały odwołane. Gęsta mgła spowodowała jednak utrudnienia nie tylko w stolicy. Także w Gdańsku, Poznaniu i Krakowie wystąpiły trudności."
http://www.fakt.pl/Opoznienia-na-lotniskach-przez-mgle-Mgla-nad-Warszawa-Odloty-zostaly-opoznione-przez-mgle,artykuly,182905,1.html
ala5 / 31.63.120.* / 2012-10-21 11:34
Panie Przybylski proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.Samolot na Gran Canarię jest już opuzniony 4 godziny inie wiadomo kiedy wyleci
tesa1959 / 2012-10-21 11:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

opuzniony

A przypadkiem nie jest opóźniony?
Natter2 / 2012-10-21 16:25 / Tysiącznik na forum
Polska pisownia jest niestety trudna nie każdy konczył polonistykę .Czasami redaktorzy wypisują takie kiksy że, często muszę siegać do słownika.Polska to dziwny kraj ale juz dziwna kraina .Różny rodzaj niespotykany w innych językach. Smoleńska mgła a może za tym stoi Putin i ferajna
tesa1959 / 2012-10-21 16:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Polska pisownia jest niestety trudna nie każdy konczył polonistykę

Nie skończyłam polonistyki, a naukę języka polskiego jako przedmiotu zakończyłam maturą. Widocznie kiedyś nauczanie było na wyższym poziomie, bo można było wzorować się na publikacjach w czasopismach, nie tak jak teraz: Cała Polska czyta dziennikarzom :D

http://www.facebook.com/dziennikarzom

A co do trudności języka polskiego: więcej książek zamiast internetu. Niestety uczniowie ściągają stąd gotowce i mamy to, co mamy. Za moich czasów nikt nie zdał matury, jeśli popełnił trzy ortografy. Praca mogła być na najwyższym poziomie. Teraz - dziennikarze: wstyd i hańba!!!
ździcho / 77.255.236.* / 2012-10-21 22:00

Widocznie kiedyś nauczanie było na wyższym poziomie

A może to jest tak, że umysł ścisły nie musi mieć smykałki do ortografii polskiej? Inżynier lub ekonomista to istota niby niższa pod względem wykształcenia albo opUźniona w pżysfajaniu wiedzy? Dysortograf to jeszcze człowiek, czy jóż maupa?
tesa1959 / 2012-10-21 22:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Inżynier lub ekonomista to istota niby niższa pod względem wykształcenia albo opUźniona w pżysfajaniu wiedzy?

Chyba nie powiesz, że dziennikarz to inżynier :)
tesa1959 / 2012-10-21 22:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


A może to jest tak, że umysł ścisły nie musi mieć smykałki do ortografii polskiej?

Tak się składa, że mam w domu dwa ścisłe umysły (synów)i nie mają problemów (starszy nie miał nigdy) z ortografią. Większość ludzi jest wzrokowcami i wielokrotne ćwiczenia w pisaniu przynosi pożądane efekty. Moje dzieci pisały w domu dyktanda z samych wyrazów w nauczaniu początkowym. Potem nie było to już konieczne, bo pożerały książki i najstarszy zajął I miejsce w szkole w ortografii w kl. VIII, a córka w III technikum II miejsce. Praktykuję w szkole poprawianie błędów poprzez wielokrotne pisanie i widzę efekty.
ździcho / 77.255.236.* / 2012-10-21 22:22

Większość ludzi jest wzrokowcami

Właśnie. Ortografię polską można przyswoić tylko wzrokiem, gdyż ona w odróżnieniu od większości języków nic wspólnego z logiką nie ma (przykład: odmiana czasownika "mleć")
bo pożerały książki

A co z tymi, którzy pożerali książki z cyframi, wzorami sumarycznymi, strukturalnymi, fizycznymi, astronomicznymi itp a ortografię mieli w dÓpie, bo nie wymagało się od nich? Zaśmiecajom to foróm, czy jak?
tesa1959 / 2012-10-21 22:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Właśnie. Ortografię polską można przyswoić tylko wzrokiem, gdyż ona w odróżnieniu od większości języków nic wspólnego z logiką nie ma (przykład: odmiana czasownika "mleć")

Nie wszystkie odmiany są pozbawione logiki np. odmiana przez przypadki.

A co z tymi, którzy pożerali książki z cyframi, wzorami sumarycznymi, strukturalnymi, fizycznymi, astronomicznymi itp a ortografię mieli w dÓpie, bo nie wymagało się od nich?

W czasie, kiedy chodzili do szkoły podstawowej nie pożerali książek z wzorami sumarycznymi itp. Dałam Ci przykład swoich "ścisłowców". Starszy od początku siedział w matematyce, młodszy raczej w astronomii, a wyłączne siedzenie w matematyce i fizyce było w szkole średniej.

Zaśmiecajom to foróm, czy jak?

Tak się składa, że to zupełne niechlujstwo, gdyż komputer podkreśla błędy, a zwracając na to uwagę można poprawić ortografię.
ździcho / 77.255.236.* / 2012-10-21 22:39

gdyż komputer podkreśla błędy,

W edytorach tekstu może tak. W Money nie. Ile osób zawracałoby sobie głowę pisaniem swoich komentarzy w Wordzie, a potem wklejania ich tutaj? Nie podejrzewałbym ponad 90% populacji o taką pedanterię...
W czasie, kiedy chodzili do szkoły podstawowej nie pożerali książek z wzorami sumarycznymi

A ja osobiście znam takich, co pożerali Brzechwę, Tuwima w podstawówce, a w średniej Trylogię, Dziady, Pana Tadeusza, Polskę Piastów, Jagiellonów, Rzeczpospolitą Obojga Narodów itp a byki robiom, choć nie chcom
tesa1959 / 2012-10-21 22:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


W edytorach tekstu może tak. W Money nie.

Jak nie? Jeśli masz ustawiony program na poprawianie, to podkreśla. Zawsze, kiedy przestawię literkę, mam podkreślone.
Ile osób zawracałoby sobie głowę pisaniem swoich komentarzy w Wordzie, a potem wklejania ich tutaj?

Nie jest to konieczne. Ej, ścisły umyśle!!! Mam Cię uczyć możliwości komputera? Wszystko da się ustawić, chociaż ja nie wszystko umiem, ale akurat tę funkcję mam ustawioną przez syna.

A ja osobiście znam takich, co pożerali Brzechwę, Tuwima w podstawówce, a w średniej Trylogię, Dziady, Pana Tadeusza, Polskę Piastów, Jagiellonów, Rzeczpospolitą Obojga Narodów itp a byki robiom, choć nie chcom

Nieliczni są dysortografami lub innymi dysami. Większość, niestety, robi błędy z niedbalstwa.
ździcho / 77.255.236.* / 2012-10-21 23:08

Jeśli masz ustawiony program na poprawianie, to podkreśla.

Nie mam ustawionego. Nie jestem zbyt wzrokowcem. Czy robię DUŻO byków (oprócz tych, którymi Cię prowokÓję)?
Mam Cię uczyć możliwości komputera?

Jeżeli już, to w Excelu. Resztą możliwości nie mam czasu sobie łba zawracać, czas leci ani spać nie ma kiedy.
ale akurat tę funkcję mam ustawioną przez syna.

No widzisz, ja mam córki jeno. Kto mię to ustawi?:)
Nieliczni są dysortografami lub innymi dysami.

Nie drążyłem tego, ale tak na czuja zdaje mi się, że właśnie nieliczni mają orografię (polską)w małym palcó.
z niedbalstwa.

Z tym się nie zgodzę. Computerowcy mają shifty i alty w ODRUCHACH. Celowo byliby niechlujni?
tesa1959 / 2012-10-21 23:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nie mam ustawionego. Nie jestem zbyt wzrokowcem. Czy robię DUŻO byków (oprócz tych, którymi Cię prowokÓję)?

Nie przypominam sobie, abyś robił jakiekolwiek :), ale ja nie mówię o Tobie.

Jeżeli już, to w Excelu. Resztą możliwości nie mam czasu sobie łba zawracać, czas leci ani spać nie ma kiedy.

Nie każdy jest tak ograniczony czasowo :)


No widzisz, ja mam córki jeno. Kto mię to ustawi?:)

Eeee, sam potrafisz. Jesteś men, a ja nie i nie to pokolenie. Moje nie jest informatyczne, a mimo to wiele się nauczyłam (najwięcej, kiedy syn się zbuntował :D).

Nie drążyłem tego, ale tak na czuja zdaje mi się, że właśnie nieliczni mają orografię (polską)w małym palcó.

To, że nieliczni mają w małym "palcó" nie znaczy, że większość jest dysami. Swego czasu była moda na dysy, bo rodzicom nie chciało się przysiąść z dzieckiem i poćwiczyć. Od kilku lat już tak ochoczo nikt zaświadczeń nie daje, na szczęście. Mam kuzynkę dysortografa, która (już na emeryturze) jest wziętą polonistką. Nikt jej tego nie stwierdził. Siedziała tak długo aż opanowała i skończyła polonistykę. A pamiętam jej list do mojej mamy, który napisała w VII klasie - byk byka bykiem poganiał. Po latach (jest 9 lat ode mnie starsza) przeczytałam ten list (byłam w V klasie) i padłam.

Z tym się nie zgodzę. Computerowcy mają shifty i alty w ODRUCHACH. Celowo byliby niechlujni?

Niedługo tekstu pisanego na papierze nie będą umieli przeczytać :).
ździcho / 77.255.236.* / 2012-10-21 23:53

Nie przypominam sobie, abyś robił jakiekolwiek :), ale ja nie mówię o Tobie.

Co komu po nienagannej ortografii, jeżeli zawala składnię i styl? Ważne, że ktoś ma cos do powiedzenia. Jeżeli wyraża się zrozumiale, to chyba wszystko jest OK, czyż nie?
tesa1959 / 2012-10-22 06:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Co komu po nienagannej ortografii, jeżeli zawala składnię i styl?

Mówisz o kimś konkretnym?

Jeżeli wyraża się zrozumiale, to chyba wszystko jest OK, czyż nie?

Zrozumiałe wypowiadanie się jest na pierwszym miejscu, ale jeśli chodzi o słowo pisane, to błędy ortograficzne powodują utrudnienia. Kiedyś prace niektórych uczniów musiałam czytać na głos, aby zrozumieć, co jest napisane:np. było napisane frzyzdgo.

Najnowsze wpisy