Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Pogrążyła nas druga połowa

Pogrążyła nas druga połowa

Money.pl / 2008-08-08 17:12
Komentarze do wiadomości: Pogrążyła nas druga połowa.
Wyświetlaj:
osesek / 2008-08-09 17:05 / Pan Tysiącznik
A dzień dobry (:

Dwa cytaty z Wikipedii.

1. "W sprzyjającej atmosferze politycznej - na mocy układu monachijskiego - ziemie te zostały zbrojnie zajęte przez Niemcy w październiku 1938."

2."Zaolzie zostało przyłączone do Rzeczypospolitej w październiku 1938 – gdy korzystając z dogodnej sytuacji międzynarodowej (brak sprzeciwu mocarstw zachodnich na zmiany graniczne wymuszane przez nazistowskie Niemcy, faszystowskie Włochy i militarystyczną Japonię) Polska wykorzystała okazję i w czasie nacisków Adolfa Hitlera na Czechosłowację (układ monachijski) przekazała Czechom ultimatum, w którym żądała oddania Zaolzia."

Miłego łikendu (:
derbon / 83.24.150.* / 2008-08-09 18:19
Lepszej, prawdziwej (!) encyklopedii nie masz?
ohyes / 2008-08-09 17:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety,to haniebna karta w historii naszego kraju,podobnie jak udzial w najezdzie na sasiadow w 1968
derbon / 83.24.150.* / 2008-08-09 18:17
Żadna hańba, bo nikomu włos z głowy nie spadł! A sytuacja międzynarodowa była wówczas skomplikowana.
A w 1968 roku to nie MY, tylko KOMUNIŚCI SOWIECCY rękami swoich pachołków w Polsce i siłą wcielonych do wojska Polaków zrobili zamach na Czechosłowację.
kiepski / 2008-08-09 17:29 / portfel / Tysiącznik na forum
skad piszesz? z Niemieca moze z Rosji..... juz sie popisałeś wczoraj przyrównując zajecia Wilna przez Polaków przed II wojna , do obecnych działań rosji...

Twoje giełdowe posty czytam z zainteresowaniem ale te wypowiedzi..
derbon / 83.24.150.* / 2008-08-09 18:20
Nie dyskutuj z tym pseudomoralnym kosmopolitą, który nie wie, gdzie jego korzenie (i zapewne najchętniej by się do nich nie przyznawał...).
osesek / 2008-08-09 17:59 / Pan Tysiącznik
Albo jest się człowiekiem moralnie przyzwoitym albo jest się moralna świnią !
Nie można byc częściowo przyzwoitym i częściowo nieprzyzwoitym. Oceny winny być dokonywane w sposób obiektywny.
W październiku 1938 roku Polska razem z Hitlerem mordowała Czechosłowację w imię własnych interesów.

Zajęcie części Wieńszczyzny z prastarym litewskim Wilnem , stolicą Wielkiego Księstwa Litewskiego założoną przez ojca Jagiełły - Giedymina - było moralnym świństwem popełnionym przez Polskę w imię własnych interesów.

Świat nie jest Utopią wolną od przywar, świat jest areną , na której trwa nieustanna walka o byt narodów i państw.
W walce tej dopuszczone są wszystkie moralne świństwa.
Tak było, tak jest i tak pozostanie aż do momentu gdy zapanuje jeden władca a inni będą jego zniewolonymi wasalami.

Dokonywanie ocen moralnych przez pryzmat własnych interesów jest niczym innym jak moralnością Kalego.

Czuj się zaszczycony , że byłem łaskaw wdać sie z Tobą w dyskusję gdyż z założenia omijam szerokim łukiem bełkoty, brednie, nonsensy wypowiadane przez przekonanych o własnej nieomylności.

Szukaj wiedzy w książkach a nie na forach !
derbon / 83.24.150.* / 2008-08-09 18:12
Co ty za bzdury znów wypisujesz??? Polska MORDOWAŁA??? Razem z Hitlerem??? Opamiętaj się, biedny [anty]Polaku!
Moralne świństwo na Litwie??? DOKSZTAŁĆ SIĘ, nim zaczniesz kolejne brednie wypisywać!
kiepski / 2008-08-09 15:51 / portfel / Tysiącznik na forum
w 1939 ten ruscy napdali na polskę pod hasłem "chrony ludności rosyjskie" i tez nikt nie kiwnał palcem bo wszyscy mysleli ze daleko... i

teraz tez nie wiadomo co się zaczeło...Kaukaz to punkt zapalny i do tego ma mase surowców...

nikt o zdrowych zmysłach nie popiera ruskich... tylko jakis idiota albo pracownik ambasady.... moze pisać rózne bzdury o ochronie czegokolwiek

a "przypadkiem" ruscy zbombardowali ropociag i port przeładunkowy ropy....

ruscy sie nie zmieniaja.. od setek lat sa tacy sami.. kto wierzy w ich zmiane ten jest glupi sam..
Mieczyslaw / 2008-08-09 17:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Rosjanie nigdy nie mowila prawdy i wiemy z
przeszlosci co to za ludzie i jak potrafia
manipulowac przedstawiajac inne fakty aby
usprawiedliwic swoje zbrodnicze dzialania.
Wymordowali kilkadziesiat tys. Polakow a potrafili
wine zwalic na innych i teraz tez beda
usprawiedliwac swoje dzialania uzywajac czesto
slowo "Pokoj" -bombardujac bloki mieszkalne.
Pooh / 2008-08-09 16:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

teraz tez nie wiadomo co się zaczeło...

Próba sił między mocarstwami na terenie kraju, który w imię zmagań gigantów dostanie po dupie. A to rosyjska propaganda:
http://english.pravda.ru/hotspots/conflicts/106046-1/
Pzdr.Q
Kenobi / 2008-08-09 17:27 / Uznany malkontent giełdowy
Jedna propaganda, kontra druga propaganda, a prawda jest jedna - toczy się ukryta, bezwzględna rywalizacja między mocarstwami o dostęp do źródeł surowców. Po drodze cierpią ci, co znajdą się na tej drodze interesów państw i koncernów. Osetyńcy to naród mający swe tradycje, kulturę i język, nie znający gruzińskiego i mający prawo do samostanowienia. Jest też jeszcze Płn. Osetia. Po zaciekłych walkach na początku lat 1990-tych zapanował tam wreszcie spokój nadzorowany przez siły pokojowe składające się z wojsk gruzińskich, rosyjskich i osetyjskich. W ostatnich dniach ta równowaga została nagle zachwiana przez Gruzję, która nagle wprowadziła tam swoje dodatkowe wojska i rozpoczęła konflikt zbrojny, dziwnie jakoś w momencie rozpoczęcia Olimpiady, jakby grając na nosie Rosji.
Pooh / 2008-08-09 18:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Zgadza się, dlatego niżej napisałem, że należy czytać między wierszami. Żaden problem dla pamiętających komunę...
Pzdr.Q
kiepski / 2008-08-09 17:32 / portfel / Tysiącznik na forum
gruzja została zmuszona i sprowokowana do takiego zachowania.. działaniami Rosji ( widocznymi i nie)

II wojne tez podobno zaczeli Polacy ( prowokacja gliwicka)

a "przypadkiem" rosja w ramach "ochrony ludności" atakuje ropociąg i port przeładunkowy.....

zgadzam sie ze to walka mocarstw.. ale Rosja jest w 90% winna...
bebe / 2008-08-09 16:01 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
kiepski...ruscy jako naród się jednak zmienia.......ale "CZAPA" - NIE....noo i oczywiście zasadnicza sprawa to surowce..., kto je ma jest "panem", który chce dyktowac warunki.....
adrianooo / 77.115.71.* / 2008-08-09 16:00
agresja ta jest przede wszystkim testem na organizmie nowoczesnej Europy, Rosja po upadku ZSRR musiala zrezygnowac z pewnych terytoriow... teraz do nich wraca.
Warto zauwazyc ze to tez sprawdzenie realnych relacji z USA, Gruzja wsparla operacje w Iraku, teraz liczy na wsparcie zwrotne...
barakuda / 2008-08-09 16:20 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację

liczy na wsparcie
zwrotne...

chyba już nie ....
wycofują swój kontyngent....zdaje się , że już znają stanowisko yanków:nie będą umierać "za Gdańsk"...
adrianooo / 77.115.71.* / 2008-08-09 16:22
kazde normalne panstwo w syt. wew konfliktu by tak postapilo, dziwie sie ze tylko polowa kontyngentu wraca, byc moze ma to uzasadnienie w problemach logistyczno-trabsportowych
kiepski / 2008-08-09 16:11 / portfel / Tysiącznik na forum
ta i dostanie ..drzewo.. na trumny....
adrianooo / 77.115.71.* / 2008-08-09 16:14
na razie Busz siedzi w Chinach i zaapelowal o zaprzestanie dzialan co Ruscy przyjeli ze znanym sobie entuzjazmem...
Marzyciel / 2008-08-09 15:58 / portfel / Weteran 07/08
nikt nie wierzy tylko niektorzy mowia to za co im placa
jakby w gruzji nie bylo surowcow w dupie mieliby swoich niby rodakow, ktorzy wzieli niedawno obywatelstwa rosyjskie, a ruscy wczesniej nigdy nie przejmowali sie ludnoscia jesli nie bylo w tym interesu
yayurek / 2008-08-09 16:14 / Kompulsywny looser na forum
a co ta Osetia ma z Gruzją wspólnego?
http://www.kaukaz.net/cgi-bin/blosxom.cgi/polish/osetiaPolnocna/osetia_art1
adrianooo / 77.115.71.* / 2008-08-09 16:21
a co ta Osetia ma z Rosja wspolnego?
bebe / 2008-08-09 16:31 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dali im /ruscy/....- akcja : paszporty...- duuużo...bez jakichkolwiek kolejek...błagań...- ot tak.....i jak szybko.../prawdziwa akcja ruska.../
adrianooo / 77.115.71.* / 2008-08-09 16:29
Nic. dlatego ze Kaukaz ma przede wszystkim znaczenie strategiczne na ktorym zalezy obu stronom, ten kto ma kontrole nad tym rejonem ma wplyw na tranzyt surowców z Kaukazu pol.do Azji Srodkowej
yayurek / 2008-08-09 16:42 / Kompulsywny looser na forum
toteż zakończmy tę dyskusję na tym zacnym forum, do ważniejszych rzeczy przeciez przeznaczonym, bo dyskutujemy nad teatrem cieni, w którym ani głównych bohaterów, ani rezysera dokładnie nie widać, tylko jakieś chórki, statyści, jakieś klaki, jęki z budki suflera... nie nasze małpy, nie nasz cyrk
adrianooo / 77.115.71.* / 2008-08-09 16:46
niby tak, a jednak w przeszlosci wielokrotnie obojetne widzow spojrzenia konczyly sie tragediami milionow...
mankomaniak / 2008-08-09 19:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no właśnie
Cheed / 2008-08-09 14:36 / Byczek
No to pierwszy dzień rywalizacji Polaków za nami ;-) Póki co w większości same porażki...
adrianooo / 77.115.71.* / 2008-08-09 15:04
10 zniszczonych samolotow, 30 zniszczonych czołgów... ilosc ofiar nieznana... oto bilans medali na ta chwile
infoarmacje o Igrzyskach gdzies daleko w tle, zaraz za tym tlem "nasi"...
bebe / 2008-08-09 13:46 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nooo....i mamy igrzyska....
ogień - znicz....ogień z czołgów...- co za różnica....- ponoć ogień pokoju...
--------------------
tak spokojnie.... - na rozpoczęciu igrzysk - ....putinek szepnął do busza : mamy wojnę......- i zasiedli obok siebie do patrzenia...
--------------------
ależżżżżżżz układ.....
--------------------
witam.... i o drogę pytam...
Lucypher / 2008-08-09 16:04 / Coś niebieskiego
kryteria oceny powinny być jednolite tak dla gruzinów i ich zbuntowanych prowincji jak i dla serbów i Kosowa; gruziński prezydent nie jest raczej niedorozwojem i świadomie preferuje jedność terytorialną ponad bezpieczeństwo, i tak jak łatwo przyszło "zachodowi" uznać Kosowo (oderwane od prorosyjskich Serbów) tak już nie po drodze było uznać wybór prowincji gruzińskich, można przypuszczać ze gdyby Serbowie wprowadziliby swoje wojsko do kosowa to ich żołnierze gineliby tak od natoskich kól jak gruzini giną od ruskich
Mieczyslaw / 2008-08-09 14:04 / Uznany Gracz Giełdowy
zapomnialas dodac ze mamy tez nowy kontakt zbrojny , gina ludzie
bebe / 2008-08-09 14:18 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie Mieciu......czekam na dopisy......na odzew...i ich rozmiar...
----------------------

uważnie słucham co nadaje szkiełko i oko....ale bynajmniej... - nie akurat w co grają sportowcy......i ich wyczynach...- nie interesuja mnie ich medale.....- na ten czas...
--------------------
giną ludzie....
adrianooo / 77.115.71.* / 2008-08-09 14:52
juz samo miejsce przeprowadzenia igrzysk dyskusyjne...
bebe / 2008-08-09 15:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
owszem adriano.....dyskusyjne..., aleeee... z mojego punktu widzenia dostrzegałam w tym sens...../ale nie wojenny.......- o ironio...../
adrianooo / 77.115.71.* / 2008-08-09 15:27
jedyny plus to taki ze glos Tybetu zaczal byc slyszany szerzej niz do tej pory, ironia polega na tym ze Ci ktorzy uslyszeli jak na razie nie podjeli zadnych zdecydowanych dzialan w tym kierunku by sytuacja ta znormalizowac i zachowuja sie jakby tak mialo byc, ciekawe czy rownie glusi beda na syt. w Gruzji... ale wszystko wskazuje na to ze gluchota rozprzewstrzenia sie w duzym tempie i odbiera dodatkowo glos
bebe / 2008-08-09 15:55 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
tak, m.in..chodziło mi o ten plus...ale i inny plus...mianowicie rozszerzenie się - igrzyska sportowe...- jako jeden z zaczynów - do zmiany świadomości w samych chinach...../ludzi/...-wszak tam ludobójstwo w powszechny dzień.../"bez wojen", a paragrafami......itd.../
adrianooo / 77.115.71.* / 2008-08-09 16:02
kwestia ile z tego jest na POKAZ - widze ze sporo tworzac spektakl, ktorego nie powstydzil by sie zaden z narodow na Swiecie, jaka jest prawda, czy jest to zaczyn innego = lepszego, zobaczymy, nie liczylbym jedak na to
gyamtso / 2008-08-09 16:26 / Om mani padme hung :)
to co prawda forum gieldowe,ale tez sie wypowiem o olimpiadzie skoro juz ktos zaczal...miliony ciemierzonych chinczykow okupilo ten cudowny spektakl swoja krwia i cierpieniem,krwia i cierpieniem ktorego nie chcieli na to wydac...to jak by ogladac sceny z filmu adwokat diabla,diabel oglupia ludzi swiecidelkami i swiatlem,iluzja po to by odciagnac ich od prawdy...nie mozna mowic ze wszyscy chinczycy sa zli,ale dali sie tak oglupic i zmanipulowac ze co biedacy maja zrobic,ciesza sie jak male dzieci ze ich matka partia zrobila fajna imprezke,tylko nie powiedziala im ze pieniazki wziela z kradziezy i zabojstw wlasnych dzieci(i nie tylko swoich oczywiscie)...i kazdy kto na to patrzy inaczej,jest tylko martwym hiporyta,martwym bo jego serce bije,lecz nie zyje,bo nic nie czuje,bo nie ma uczuc...to juz 3 olimpiada w historii gdzie widac to jak na dloni(prube pogodzenia polityki wobec imperiow zla ze sportem): Berlin 1936,Moskwa 1980 i to teraz popapranstwo...nowe oblicze chin??nowe opakowanie,zawartosc ta sama...nie mowie ze tej olimpiady mialo nie byc,chiny obiecaly zmiany i na obietnicach sie skonczylo...kto wie,moze to jednak w przyszlosci jakos zapromieniuje i przyniesie choc troche dobra,w ostatniej chwili i tak nie bylo co odwolywac,wielu oglupionych chinczykow na to czekalo,i wyrzadziloby im to chcac nie chcac krzywde i spowodowaloby ich gniew gdyby tak sie stalo...ja w prywatnym protescie nie ogladam transmisji z tej cukierkowej-hipokrytycznej zenady,nie interesuja mnie tez wyniki polskich i innych sportowcow,jezeli juz po cos zwroce uwage na ta olimpiade to tylko na protesty sportowcow...mowia w tvp nie mieszac sportu z polityka!go..o prawda,sama lokalizacja to juz wmieszanie sportu w polityke,sportowiec tez powinien miec honor,czy bedac sportowcami pojechalibyscie do niemiec do berlina na olimpiade wiedzac ze kawalek dalej trwa eksterminacja zydow(oczywiscie ukryta,nie taka duza jak to bylo pozniej),ze morduje sie i gnebi miliony ludzi jak w chinach !??ja bym pojechal,ale tylko po to zeby stanac na podium cisnac medalem w szefow partii i powiedziec co o tym wszystkim mysle!!
bebe / 2008-08-09 16:39 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ależżżżżz mi sie spodobałeś....- gyamtso....../ale trudny nick/......pozdrawiam
tez bym pojechała do chin.....wygrała medal...i cisnełabym...wiadomo- ŚWIATU...
gyamtso / 2008-08-09 18:37 / Om mani padme hung :)
nie znowu taki trudny;)to czesc mojego buddyjskiego imienia,czyta sie najprosciej zamieniajac y na j,a w pelni wlasciwa wymowa to gjatso,co po tybetansku znaczy ocean...pozdrawiam
adrianooo / 77.115.71.* / 2008-08-09 16:34
w wielu aspektach nie sposob sie nie zgodzic, ale zdaje sie ze perspektywa z ktorej patrza na Olimpiade soprtowcy jest zupelnie inna
gyamtso / 2008-08-09 18:46 / Om mani padme hung :)
patrzyc to wiadome,kazdy moze jak chce...ale albo mowimy sobie samym prawde albo sie oszukujemy... czym jest olimpiada co 4lata,czym miala byc,czemu sluzyc??To mialo byc swieto sportu,na zasadach fair play,wspolzawodnictwo bez agresji...a nie parada okupiona ludzka krwia...kazdy niech sobie sam oceni wewnetrznie,kazdy czlowiek,w jakie wartosci wierzy,co jest klamstwem co nie,i niech zareaguje odpowiednio do tego w co wierzy,po tej rekcji zobaczymy kim jest naprawde...dodam ze sportowiec to mimo wszystko przedewszystkim czlowiek,choc niektorzy wygladaja nieludzko;)...to juz ostatni moj wpis tu o olimpiadzie,bo to nie to forum by to rozstrzasac i rozdrabniac na atomy-dyskutowac...zakoncze tak:niech sobie kazdy rozwazy wszystko w swoim sumieniu,ja tylko prezentuje to co mi po tym rozwazeniu(dodam to wielomiesieczne albo i letnie przemyslenia po przeczytaniu wielu rzeczy na temat) w moim wyszlo,nie namawiam nikogo do myslenia tak samo jak ja:)
Kenobi / 2008-08-09 10:54 / Uznany malkontent giełdowy
Wysłuchałem dziś bardzo ciekawego wywiadu z prof. Grzegorzem Kołodko związanym z jego książką "Wędrujący świat", która w pierwszym półroczu stała się bestsellerem na rynku książek o tematyce ekonomicznej.
kiepski / 2008-08-09 15:53 / portfel / Tysiącznik na forum
nie wiem o czym jest ta ksiażka ale kolodko mogł sie wykazac... kiedys jak byl ministrem finansów... i co ? NIC !!!!!!! tylko wille w samym srodku lasku chciał sobie postawic

teraz to kazdy cuda moze pisac.... teoretycznie....

po czynach ich poznacie a nie po słowach...( nawet pisanych)

wiec mam o nim złą opinię...
yayurek / 2008-08-09 10:57 / Kompulsywny looser na forum
widzisz jak wiele mamy ze sobą wspólnego, także wysłuchałem, może pisać do siebie zaczniemy, na imieniny czy przysięgi wojskowe się zapraszać, na wspólne wczasy wyjeżdżać, podkoszulkami się wymieniać....
Kenobi / 2008-08-09 11:07 / Uznany malkontent giełdowy
Najpierw musisz zapoznać się jeszcze z Alternate data series na www.shadowstats.com.
Zielarz / 2008-08-09 11:21 / Uparty Gracz Giełdowy
Ken zachowales sie jak rozkapryszona stara panna. Ktos chcial wyciagnac do Ciebie dlon, okazac sympatie, nawiazac nic porozumienia w ten piekny sobotni poranek a Ty go mu czarna polewke podajesz, poprzeczke podnosisz, na kolejne proby wystawiasz czy wrecz glanujesz ...
mankomaniak / 2008-08-09 12:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie widzisz, że yayurek pisze to z nutą ironii?
yayurek / 2008-08-09 11:17 / Kompulsywny looser na forum
a jak już się zapoznam, to podkoszulkę przygotować?
http://tinyurl.com/6qy47q
yayurek / 2008-08-09 11:27 / Kompulsywny looser na forum
łooj te shadows, to mam nawet do ulubionych dodaną, niezły był kilka tygodni temu artykuł we wprost, toć mnie już dosyć dawno o jakiś dokument z fotografią, przy zakupie alkoholu nie pytają, kilka krachów mam w pamięci i państwowe statystyki czy państwowe oświadczenia to mi koło doopy latają... po prostu mając w pamięci choćby lata 2000-2003 nie dopiszczam do siebie myśli o wiecznej hossie, ale także na odwrót, wcześniej czy póżniej, rynki zaczną rosnąć a sytuacja się normować... a potem ponownie kryzys... a potem ponownie.... że wsiegda budziet mama i wsiegda budziet solnce, to już chyba nawet maleńkie dzieci nie wieżą, chociaż byłoby przyjemnie
Romi / 2008-08-09 13:29 / portfel / Koci Tata
a na koncu budu ja :))
yayurek / 2008-08-09 12:05 / Kompulsywny looser na forum
http://www.russiatoday.com/news/news/28698/video
Pooh / 2008-08-09 15:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Wyzwoliciele, ... ich mać. :(
A mimo wszystko trzeba przyznać, że w obronie swoich interesów są piekielnie skuteczni.
Pzdr.Q
sb / 83.12.116.* / 2008-08-09 09:33
POGRARZY NAS KAFLIKT W GRUZJI POSPADAMY
żuczek gnojowy / 2008-08-09 10:14 / ...z małą kuleczką
słaby argument amerykanie pomagają gruzji i będzie zbyt na broń
kisiel2 / 2008-08-09 09:36
http://english.pravda.ru/opinion/columnists/08-08-2008/106028-twofacedgeorgia-0
Pooh / 2008-08-09 15:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Czysta propaganda i kłamstwa. Ale, mam nadzieję, że z naszym narodowym doświadczeniem wiemy, jak czytać.
Pzdr.Q
Mieczyslaw / 2008-08-09 07:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam

Rzecznik gruzińskiego MSW Szota Utiaszwili powiedział, że rosyjskie pociski spadły w okolicy rurociągu Baku-Tbilisi- Ceyhan, umożliwiającego przesyłanie ropy naftowej z basenu Morza Kaspijskiego do Europy Zachodniej z pominięciem Rosji i Iranu.
gyamtso / 2008-08-09 10:28 / Om mani padme hung :)
No tak...jak nierozwiaza konfliktu szybko pewnie sie poglebi..."przypadkiem" na rurociag spadnie kilka pociskow..i ropka odpowiednie o spadek dostaw w gore...
Kenobi / 2008-08-09 10:47 / Uznany malkontent giełdowy
To miało być pewne ostrzeżenie dla uzależnionych od konsumpcji i importu ropy, tak jak wystrzelenie rakiety balistycznej w ostatnim tygodniu z rosyjskiej łodzi podwodnej, które miało dać do myślenia n.t. tarczy.
gyamtso / 2008-08-09 11:07 / Om mani padme hung :)
no,no...prawie jak zimna wojna,status quo ma byc utrzymane...wlasnie zaczalem zglebiac temat monopolu ruskich na przesyl ropy z kazachstanu i prob jego ominiecia przy uzyciu wlasnie tego rurociagu...ech ta polityka...
yayurek / 2008-08-09 09:14 / Kompulsywny looser na forum
http://english.pravda.ru/photo/report/russia_georgia-3721
ciekawy jestem czemu na fotografii nr 2, prezydent Gruzji przemawia na tle flagi unii, kto mu dał prawo? ktoś chce kogoś, wciągnąć w coś
N70 / 2008-08-08 23:10 / portfel / Forex trejder
Czy ktos stosowal metody harmonic trading dla naszego grajdolka ? Chodzi mi glownie o skutecznosc, risk itd, oczywiscie kontrakty lub opcje... (dla niewtajemniczonych, namiastka HT jest danielewicz i jego geometria fib.) Z gory dzieki za odp. Pozdrawiam
Flexible / 2008-08-08 23:04
Zastanawiam się nad sytuacją makro - konkretniej nad walutami i ich wpływem na sytuację na giełdzie. I chciałbym postawić hipotezę, że Usa osłabiło(osłabia) dolara by zminimalizować widmo recesji - zmniejszyć rekordowy import i zmaksymalizować swój eksport. Myslę, że na efekt nie trzeba było długo czekać. Heh pamietam kiedyś różne serwisy informowały, ze Europejczycy jeżdżą do USA na zakupy;)) irracjonalne się wydaje, ale jeżeli nawet konsumenci zauważyli atrakcyjny stosunek EUR/USD i to, że opłaca się robić zakupy w USA to przedsiębiorcy tym bardziej. I mamy spirale
Kryzys w USA -> osłabianie dolara -> produkty z USA tańsze -> wzrost eksportu (zmniejszenie importu) -> a to przekłada się na PKB.
Sprzedany wczesniej dolar (zamieniony na inne waluty), zostaje na nowo kupowany i wplywa na gielde. Zysk z różnic kursowych + późniejszy zysk ze wzrostu wartości akcji.
Tak to wszystko widze.
Jedyne co może zastanawiać kiedy nastąpi odwrócenie trendu, prawdopodobnym scenariuszem jest, że dalej bedziemy się osłabiać, bo na S&P500 widać wyraźny trend spadkowy, który na pewno nie jest "korektą". Poszczególne fazy cyklu koniunkturalnego trwają więcej niż rok i zanim fala zmian dotknie uderzy w gospodarkę i później powróci z gospodarki zataczając koło z kolejnym nowym bodźcem by stworzyć drugą falę trochę czas minie.

Moim zdaniem trendu nie zmieni formacja V, a raczej W, która jest bliżej teorii cyklu koniunkturalnego.
Kenobi / 2008-08-09 10:37 / Uznany malkontent giełdowy
Najpierw trzeba coś produkować, żeby sprzedawać. To może tylko nakręcać sprzedaż towarów chińskich i innych. Trendu nic nie zmieni, bo kryzys rozwija się i nic mu nie może zapobiec. Żadne najbardziej nawet zaskakujące podskoki nie zmienią faktu, że nie mające żadnej wartości CDO (Collateralized Debt Obligation) czy balon derywatów co jest zupełnie poza bilansami i kontrolą Fed i nadzoru nad rynkiem, nagle gdzieś znikną.
kisiel2 / 2008-08-09 09:23
No wlasnie nie do konca - na logike powinno tak byc jak mowisz...
tak mniej wiecej do 2001 bylo tak jak mowisz:
tanszy dolar->wzrost eksportu->redukcja deficytu (i tym samym podwyzszenie PKB)

patrz co sie dzieje od 2001 z deficytem US:
http://kisiel2.files.wordpress.com/2008/08/us_trade_eurusd3.png

ten wzrost PKB jest troche robiony poprzez dodrukowywanie USD.
Dobrym wskaznikiem sa place/godzine. A te dryfuja jesli brac pod uwage oficjalna inflacja, a leca na pysk jesli brac alternatywne wyliczenia.
Linda / 83.30.215.* / 2008-08-08 23:10
Trele morele co ty kuwa wiesz o giełdzie
tomtay / 2008-08-08 23:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
troche jest to masło maślane, ale jestem na tak,
interpretacja podparta uzasadnieniem dobrze rokuje (jeśli mogę oczywiście skomentować)
:))
Flexible / 2008-08-08 23:27
Komentarze jak najbardziej wskazane, przecież każdy komplement lub krytyka skłania do dalszego myślenia :)
Sąsiadka / 83.30.215.* / 2008-08-08 23:30
Flexible czemu ty jeszcze nie śpisz przecierz już ciemno
N70 / 2008-08-08 23:04 / portfel / Forex trejder
Zamiłowanie tego forum do jankesow, przekracza jakiekolwiek normy.
szymon / 2008-08-08 23:05 / Uznany Gracz Giełdowy
e tam, miedz i tak jest na pierwszym miescu :) Prawda Kenobi ? :D
Moskit / 2008-08-08 22:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobry Wieczór.
Pozdrawiam wszystkich wydupconych przez spadki w mijającym tygodniu, i co dalej janki wszystko w d... mają i na nerwach ostro grają, a my za milijony cierpimy katusze...
Wyłojony / 83.30.215.* / 2008-08-08 23:06
Nasze cierpienia zostaną nagrodzone a ich w h*********
ostro skarcone
kontrakt13 / 80.54.48.* / 2008-08-08 23:48
co sie stalo ze kontrakty w handlu posesyjnym dosc duzo spadly spolki tez cos nowego to troche nienormalne jak ktos cos wie to napisz brydzia kenobi licze na info
Wydupcony / 83.30.215.* / 2008-08-08 23:04
Niezła poezja. Moskit zobaczysz niedługo jak janki same się wydupcą i to tak że długo nie będą mogli przebierać girami.
Zerżniety / 83.30.215.* / 2008-08-08 23:13
W poniedziałek czas na zerżnięcie jankowej dupsy.
Zostaną tak wyrypani że aż się posrają.
W******* / 83.30.215.* / 2008-08-08 23:15
J**** janków kto jest za?
Moskit / 2008-08-08 23:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sadomasochista ...... :-)))) jakiś się tu wkradl
Donaldinio / 83.30.215.* / 2008-08-08 23:24
Być może to Jarosław Kaczyński lub jego Cień.
Kenobi / 2008-08-08 23:00 / Uznany malkontent giełdowy
Raz 2% w dół i potem tyle samo w górę i zaraz wielkie halo.
Moskit / 2008-08-08 23:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W skali roku ho ho do tyu jestesmy
brydzia / 2008-08-08 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie dziwię się że Gabrik woli grać na Jankeskiej giełdzie , zobaczcie jak oni jeźdżą , codziennie 2-3% tylko w przeciwną stronę

w krótkim terminie liczy się AT w dłuższym fundamenty
jakr / 89.76.80.* / 2008-08-08 23:39

zobaczcie jak oni jeźdżą ,
codziennie 2-3% tylko w przeciwną stronę

ty jak zwykle bredzisz, wszyscy kupuja w dolkach i sprzedaja na gorkach
jakr / 89.76.80.* / 2008-08-08 23:36

w krótkim terminie liczy się AT

a w dlugim to nie ?
odp. brzmi : no jasne , ze TAK.
i ktora analiza ma przewage ?
bB8 / 141.13.244.* / 2008-08-09 13:06
oczywiscie ze fundamentalna chlopczyku
brydzia / 2008-08-08 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie wiem czy w maju przed tą zwałą nie było dokładnie podobnie , wszystkie rynki spadały a Jankesi do góry i wszyscy się dziwili dlaczego oni rosną mimo fatalnych danych

Morfi wyrysował już dawno że S&P powinien dojść do 1320
obaczym , w każdym bądź razie u nas ktoś wywala wig 5
N70 / 2008-08-08 23:02 / portfel / Forex trejder
yyyyyyy..? no nie wiem...dziwnie gadasz:P
tomtay / 2008-08-08 22:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
lubię ich i Gabik i Morfeusz widzą rynek oraz niuanse, kogo warto .... na mine a kogo nie, dobre dzieciaki są :) (przepraszam za poufałość zainteresowanych)
Amigo11 / 2008-08-08 22:47 / SAMA PRAWDA
Co się stało w USA wszystkie spółki poleciały w After Hours na ryj.
brydzia / 2008-08-08 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
wklej adres to zobaczę
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy